برنامه رقابت ها اعلام شد

برنامه رقابت ها اعلام شد

برنامه رقابت ها اعلام شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رقابت های کشتی فرنگی و آزاد جوانان قهرمانی آسیا از ۲۶ تیر در دهلی نو هند برگزار می شود.

برنامه مسابقات به این شرح است:

دوشنبه ۲۵ تیرماه:

ساعت ۱۶:۳۰: قرعه کشی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

سه شنبه ۲۶ تیرماه:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹:

وزن کشی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و ساعت ۱۸ تا ۲۰: مسابقات مقدماتی، شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت ۱۳:۳۰: قرعه کشی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی

چهارشنبه ۲۷ تیرماه:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و ساعت ۱۸ تا ۲۰: مسابقات مقدماتی، شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی


جمعه ۲۹ تیرماه:

ساعت ۱۳:۳۰: قرعه کشی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد

شنبه ۳۰ تیرماه:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و ساعت ۱۸ تا ۲۰: مسابقات مقدماتی، شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد

ساعت ۱۳:۳۰: قرعه کشی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد

یکشنبه ۳۱ تیرماه:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و ساعت ۱۸ تا ۲۰: مسابقات مقدماتی، شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد

اختلاف ساعت هند با ایران یک ساعت است به طوری که ساعت ۱۰:۳۰ به وقت هند ساعت ۹:۳۰ به وقت ایران است.

حضور تیم منتخب کشتی فرنگی در جام وهبی امره

حضور تیم منتخب کشتی فرنگی در جام وهبی امره



به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدارسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ۲۹ تا ۳۱ تیر در استانبول برگزار می شود و تیم منتخب کشتی فرنگی در این رقابتها حضور خواهد داشت.

اسامی تیم منتخب کشتی فرنگی اعزامی به این رقابت ها که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی می باشد به شرح زیر است:

۷۲ کیلوگرم: اصغر عالی محمدی
۷۷ کیلوگرم: برومند اصلان
۸۷ کیلوگرم: رامین طاهری
۹۷ کیلوگرم: مهدی علیاری
۹۷ کیلوگرم: امیرحسین حسینی

مربیان: داود گیل نیرنگ- داود اخباری
مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در رده ی سنی امید و بزرگسالان: احد پازاج
مربی کشتی گیر مدال آور: ملک محمد بویری
داور: اصغر پورزلفی

اسامی داوران اعلام شد

اسامی داوران اعلام شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رقابت های کشتی آزاد و فرنگی پیشکسوتان قهرمانی کشور ۲۵ تیر تا ۵ مرداد در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.


اسامی داوران حاضر در مسابقات به این شرح است:


مسابقات گروه های C-D-B-E کشتی آزاد ۲۵ تا ۲۸ تیر:

سرپرست فنی: محمد مصلایی پور (یزد)

ژوری: کامران سلطانی زاده (تهران)

داوران درجه یک بین المللی: مرتضی زورمند (البرز) مهدی بشیرزاده (خوزتسان) هژار عباسی (آذربایجان غربی)

داوران درجه دو بین المللی: علی پورکریم (تهران) میلاد قلاوند (خوزستان) حسام امامی (خراسان رضوی)

داوران ممتاز ملی: مسعود حیدری، غلامرضا نباتچیان، حسین حاج کاظمی، خسرو جناقچی، محمد باستان، منصور خاقچی، علی محمد ذلقی (تهران) عبداله گروسی، شاهرخ آگاه، فرزاد ارمندپیشه (البرز) علیرضا عربی (سمنان) یوسف رحمانی، فرهاد رحمانی (قزوین) حسن خدابنده لو، علی شاه مرادی (قم)


مسابقات گروه A آزاد و B-E فرنگی ۲۹ تیر تا اول مردا:

سرپرست فنی: مزدک گیتی (همدان)

ژوری: ناصر فروتن (تهران)

داوران درجه یک بین المللی: داود خوش منظر (تهران) سید محمد افتخاریان (البرز) بهروز زاده هندیجانی (خوزستان)

داوران درجه دو بین المللی: علیرضا نصیری (زنجان) ذبیح اله کوهستانی (البرز) سید امیر گرمرودی (اردبیل)

داوران ممتاز ملی: علی محسن پور، سیفعلی قشونی، عباس بیراملویی (البرز) ابراهیم جعفری، کاظم داداش، مصطفی دارایی مهر، جواد واحدی، بهنام امیدی، ابراهیم کثرت دوست (تهران) احسان حیدری، علی محمد فرخزاده (قم) امیرحسین امینیان (سمنان) مجید حمیدی، ایرج رحمانی، حسین حاج کریمی (قزوین)


مسابقات گروه A-C-D فرنگی ۲ تا ۵ مرداد:

سرپرست فنی: اردوان صاحب (خوزستان)

ژوری: کوروش تقی زاده (بوشهر)

داوران درجه یک بین المللی: امیرحسین رهنما (سمنان) اکبر نصیری (زنجان) ابراهیم کریمی (آذربایجان غربی)

داوران درجه دو بین المللی: حسین عسگری (تهران) سیامک گودرزی (فارس) حسن گلدشتی (مازندران)

داوران ممتاز ملی: ابراهیم یساولی، عبدالحسین نظامی (البرز) حسین عباسی، ابوالفضل گلیجانی مقدم، نصراله خاری، میثم قوتی، حسن رمضان پور، حامد وکیلی مقدم، شهرام رامین فر (تهران) محمد عربی، سید احمد حیدری (سمنان) جلیل شالی، مجید رحمانی، علیرضا فرجی (قزوین) غلامحسین امامی زاده (قم)

رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی امید برگزار می شود

رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی امید برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی امید از ۱۹ تا ۲۱ تیر در ورزشگاه ملی الیگودرز لرستان برگزار می شود.

این مسابقات در اوزان ۱۲۵-۹۷-۹۲-۸۶-۷۹-۷۴-۷۰-۶۵-۶۱-۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد و ۱۳۰-۹۷-۸۷-۸۲-۷۷-۷۲-۶۷-۶۳-۶۰-۵۵ کیلوگرم فرنگی و برای اعزام تیم های امید به رقابت های جهانی در کشور رومانی، برگزار می شود.


با توجه به آیین نامه برگزاری مسابقات نحوه قرعه کشی و جدول مطابق ضوابط جاری اتحادیه جهانی کشتی بوده، و مسابقات بدون رقابت ۲ از ۳ در مرحله فینال برگزار خواهد شد.


رقابت های کشتی امید قهرمانی جهان ۲۱ تا ۲۷ آبان در بخارست رومانی برگزار می شود.

وزیر ورزش قهرمانی فرنگی کاران نوجوان در جهان را تبریک گفت

وزیر ورزش قهرمانی فرنگی کاران نوجوان در جهان را تبریک گفت

وزیر ورزش قهرمانی فرنگی کاران نوجوان در جهان را تبریک گفتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان سومین قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در رقابت های جهانی را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:
قهرمانی امیدآفرین نوجوانان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان که برای سومین بار در رقابت های جهانی کراواسی رقم خورد، مایه مسرت و خوشحالی آحاد مردم و جامعه ورزش کشور شد.


پیروزی های ورزشی نوجوانان آینده ساز و شایسته این مرز و بوم در هر دو رشته آزاد و فرنگی نشان از آینده روشن این رشته و ورزش کشور دارد.


امید است با برنامه ریزی، تمرینات مستمر و تلاش های مربیان و مسئولان فدراسیون، موفقیت های روزافزون این نو پهلوانان را در عرصه های بزرگتر آسیایی، جهانی و المپیک شاهد باشیم.

اعلام اعضای کمیته فنی

اعلام اعضای کمیته فنی



به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، طبق اعلام رسمی فدراسیون کشتی اعضای کمیته فنی رقابتهای قهرمان کشوری کشتی آلیش بانوان مشخص شد.


آنا براتی از خراسان رضوی، ستاره اسماعیلی از مازندران و مونا میرزایی از البرز بعنوان اعضای این کمیته را تشکیل می دهند.
این مسابقات شنبه ۲۳ تیر در گرگان برگزار می شود.


بستن