شفر: هیچوقت راضی نیستم، باید بهتر و بهتر شویم


سرمربی استقلال از عملکرد تیمش در بازی با تراکتورسازی تمجید کرد.
شفر: هیچوقت راضی نیستم، باید بهتر و بهتر شویم

شفر: هیچوقت راضی نیستم، باید بهتر و بهتر شویمبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ وینفرد شفر بعد از پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی پاسخگوی خبرنگاران بود. مشروح صحبت‌های او به شرح زیر است:

سرمربی استقلال در ابتدای صحبتهای خود گفت: یک تبریک بزرگ به تیم خودم می گویم. از دقیقه اول بازی را کنترل کردیم و فوتبال خوبی انجام دادیم. گل اولی که به ثمر رساندیم بعد از برخورد به پای بازیکن تراکتورسازی بود و طبیعی است که وقتی تیم را تحت فشار قرار می دهید، آنها اشتباه کنند. همه کارهایی که در تمرینات و جلسات آنالیز انجام داده بودیم و صحبت هایی که با بازیکنان داشتیم تا درباره 3-5-2 چه کاری انجام دهیم، به زمین آوردیم و توانستیم برنده باشیم. دو گل به ثمر رساندیم که بعد از پرس تیم حریف بود.

وی ادامه داد: گل مرتضی تبریزی و گل فرشید اسماعیلی به این دلیل بود که ما ساماندهی خوبی در زمین داشتیم که بهتر از بازی با ذوب آهن و پیکان بود. تعریف و تبریک بزرگی برای تیم و همه بازیکنانم دارم. خیلی خوشحالم که بازیکنانم نظم و تاکتیکی که می خواستم را به زمین آوردم. این سومین دیدار ما با تیم جدیدی بود که در اختیار داریم. تراکتورسازی بازیکنان بسیار بزرگی در اختیار داشت اما مهم تر از همه چیز، روحیه و کار تیمی بود که ما به خوبی انجام دادیم. من وریا را تعویض کردم. او یک مقدار آسیب دیدگی داشت. اسماعیلی امروز خیلی خیلی خوب بازی کرد اما به دلیل بازی بعدی او را تعویض کردم و همچنین می‌خواستم نویمایر و گرو را در زمین تماشا کنم.

شفر افزود: روح الله باقری بازی به بازی بهتر می‌شود. امروز خیلی خوب جنگید و تلاش کرد و برای مدافعان حریف مزاحمت ایجاد کرد و همین موضوع باعث شد برای مدافعان حریف مشکل ایجاد شود. یکی از دلایل تعویض ها این بود که می‌خواستم بازیکنان جدید را در شرایط مسابقه ببینم. ما بازیکنان بسیار خوب و زیادی داریم. جام حذفی، لیگ قهرمانان و بازی های لیگ را در پیش داریم که مسابقات زیادی است و بازیکنان لازم است بعد از 60 دقیقه تعویض شوند. برای ما همه بازیکنان مهم هستند و تنها بازیکنان اصلی اهمیت ندارند. بازیکنانی مانند آذری، آقایی و دیگر جوانان نیز مهم هستند.

وی خاطرنشان کرد: یک مربی همیشه خوشحال می‌شود وقتی ببیند بازی قبلی تیم او خوب بازی نکرده اما با کارهایی که در تمرین و جلسات آنالیز انجام داده، تیم او بهتر می شود. ما بازی قبلی دو گل روی ضربات کرنر دریافت کردیم اما امروز هیچ فرصتی به حریف ندادیم.

سرمربی استقلال در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: در بازی با ذوب ‌آهن یک خبرنگار باهوش به من گفت که برای اولین بار 7 شوت داخل دروازه استقلال زده شد. ما در تمرین کار کردیم و بازیکنان خوب کار کردند و امروز دیدید که تنها یک شوت داخل چار چوب ما بود. دیشب در اتاقم جلسه ای با مدافعان و هافبک ها داشتیم و به آنها گفتم که روی ضد حملات برابر ذوب آهن فضای زیادی به حریف دادیم و این خیلی خوب است که ما روی آن کار می کنیم و امروز خیلی خوب بودیم.

شفر تصریح کرد: من همیشه درباره تیم خودم مثبت صحبت می کنم و اعتقاد دارم باید بهتر و بهتر شویم اما هیچ وقت راضی نیستیم. باید بازی به بازی بهتر شویم و از سال گذشته بهتر بازی کنیم. نمی توانیم اکنون بگوییم 3 بر صفر برنده شدیم و کار ما تمام شده است و فردا باید تمرین کنیم و ریکاوری داریم و باید بازی به بازی بهتر شویم.

شفر درباره وضعیت گرو و نویمایر و این موضوع که آیا این دو بازیکن تا بازی با السد به آمادگی کامل خواهند رسید، گفت: نه فقط این دو بازیکن بلکه همه تیم ما به آمادگی کامل می رسند. امیدوارم پس فردا فیلیپ از آلمان می آید و این برای ما خیلی مهم است و نمی شود که استقلال بی بدنساز باشد. گرو فصل گذشته در لیگ بازی کرده اما مارکوس به تمرینات بدنسازی بیشتری نیاز دارد زیرا 3 ماه است بازی رسمی نداشته است. قدم به قدم این بازیکنان را برای مسابقات آماده می کنیم.گرو باید سیستم تیمی ما را بشناسد.

سرمربی استقلال ادامه داد: گرو در سمت راست به جای وریا غفوری به میدان آمد. او در پست اصلی خود به میدان نرفت اما جانشین وریا شد و بازی خوبی به نمایش گذاشت و سپس به پست اصلی خود رفت. من مطمئن هستم که بازیکنان جدید ما، تبریزی و همام از عراق می توانند به ما کمک کنند. نکته مهم برای من این است که بازیکنان جدید نباید تنها یک فوتبالیست خوب باشد و باید از نظر شخصیتی نیز به ما کمک کند.

او درباره نقش هواداران در برد استقلال تصریح کرد: امروز یا فردا پنجاهمین سالگرد فوتبال حرفه ای من است و هیچگاه شبیه آنها را ندیدم. هواداران هر زمان به آنها نیاز داریم به کمک ما می آیند. خوشحالم وقتی بازی ها به پایان می رسد هواداران بدون مشکل ورزشگاه را ترک می کنند اما در یونان یک مسابقه تعطیل شد. این سه امتیاز را نه فقط به هواداران بلکه به پادوانی تقدیم می‌کنم که امروز کنار ما بود. در دوران جام جهانی نیز گفتم که لیگ ایران لیگ بسیار خوبی است و هرگز نمی پذیرم کسی بگوید لیگ ایران خوب نیست.

شفر گفت: پرسپولیس در بازی اول حریف خوبی داشت. نمی خواهم بگویم فقط دو مربی آلمانی و کرواسی مربیان خوبی هستند اما مربیان داخلی نیز مربیان خوبی هستند. من لیگ های روسیه و بلژیک را می شناسم و کسی نمی تواند بگوید به جز چهار تیم برتر لیگ روسیه، کیفیت این لیگ بالاتر از لیگ ما است.

سرمربی استقلال در ادامه صحبت های خود در واکنش به اینکه از عملکرد داوری انتقاد کرده بود، بیان کرد: هیچگاه از داور عصبانی نشدم. صحنه اول بازی ما مقابل پیکان را به یاد دارید که اگر چند درصد زاویه فرق می کرد، پای آقایی می شکست و من نیز امروز بابت تکرار این موضوع ناراحت شدم زیرا سلامت بازیکنان مهم تر از سه امتیاز است.

شفر در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم بگوییم استقلال با ترکیبی که دارد شانس اول قهرمانی است، بیان کرد: قبلا هم گفتم که در اردوی پیش فصل ما بازیکنان جوانی داشتیم. چند بازیکن جدید نیز داشتیم. اردوی تدارکاتی برای تیم ساختن است. کریمی به ما دیر اضافه شد. گرو و تبریزی در پیش فصل نبودند و اکنون یک هفته است که همه بازیکنان را داریم. همواره در تمرین با بازیکنان صحبت می کنم و وقتی لازم است تمرین را نگه می دارم تا درباره عملکرد بازیکنان صحبت کنم. بابت عملکرد امروز تیمم خوشحال هستم. تیم ساختن این نیست که من بگویم هر بازیکن شماره 6، رهبر تیم من است. بازیکنان روز به روز خود را بیشتر پیدا می کنند و من به عملکرد آنها نگاه می کنم.

وی افزود: چند بازیکن قبلی تیم من شاید در تیمی بودند که سبک متفاوتی با فوتبال ما داشت و این راحت نیست که سبک بازی ما را یاد بگیرند و به زمان نیاز دارند. همه آنهایی که ایجاد هستند، دوست داشتند در تیم ما باشند و برای یک پیشنهاد نیامدند. نمی توانم بگویم تیم خوبی نیستیم و دیوانه نیستم این حرف را بزنم. من همیشه به تیمم اعتماد به نفس می دهم و بازیکنان می دانند به آنها اعتماد دارم. ما برای موفقیت می جنگیم و نمی خواهم بگویم قهرمان نمی شویم و اگر پنجم شویم، به خانه می روم.

من و پیشکسوتان درمقابل حاشیه‌سازان پرسپولیس


علی پروین گفت: پرسپولیس با کارهای گرشاسبی و برانکو و تلاش بچه‌ها که خیلی با غیرت بازی می‌کنند، می‌تواند باز هم با اختلاف قهرمان شود.
من و پیشکسوتان درمقابل حاشیه‌سازان پرسپولیس

حاشیه‌سازها برای پرسپولیس، با من و پیشکسوتان طرف هستندبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از باشگاه پرسپولیس؛ علی پروین اظهار داشت: امروز به نمایندگی از پیشکسوتان پرسپولیس به باشگاه آمدم تا از آقای گرشاسبی و ایوانکوویچ به خاطر زحماتی که می‌کشند و درایتی که در مواجهه با شرایط سخت پیش آمده به خرج داده‌اند، تشکر کنم.

وی ادامه داد: در صحبت با آقای گرشاسبی به ایشان گفتم امسال با مدیریت خوب شما، تفکرات آقای برانکو و تلاش بچه‌ها، باز هم قهرمان خواهیم بود. البته این باید با حمایت هواداران کامل شود و آنها نباید فریب کسانی را بخورند که می‌خواهند حاشیه درست کنند.

پروین خاطرنشان کرد: بازی‌ها را که می‌بینم، از تیم لذت می‌برم. کیف می‌کنم که می‌بینم بچه‌ها اینطور با غیرت بازی می‌کنند و در زمین پشت همدیگر هستند. پرسپولیس هر وقت اینطور بازی می‌کند، نتیجه می‌گیرد. من و پیشکسوتان هم تمام قد پشت تیم هستیم. هیچکس حق ندارد برای تیم ما حاشیه درست کند. هر کس این کار را انجام بدهد، قبل از همه با من و قدیمی‌های پرسپولیس طرف خواهد بود و بعد هم با هواداران. پرسپولیس برای مردم و خاک خورده‌هایش است.

اسطوره باشگاه پرسپولیس درباره صحبت‌هایش با گرشاسبی تصریح کرد: درباره مسائل زیادی حرف زدیم. صحبت کردیم که هر طور می‌توانیم به تیم خودمان هم کمک کنیم و دعوت کردیم که سری به تمرینات پیشکسوتان بزنند که خیلی هم استقبال کردند و گفتند با افتخار برای دیدن تمرین می‌آیند. همچنین به آقای گرشاسبی توصیه کردم به حاشیه‌ها و انتقادهای مغرضانه توجه نکنند. هدف بعضی حرف‌ها فقط این است که کارها را خراب کند. این حرف‌ها را باید از این گوش گرفت و از آن گوش در کرد. پرسپولیس محروم بوده ولی بهترین شرایط را دارد. قهرمان می‌شود و قهرمانی بهترین جواب به حاشیه‌سازها است.

علی پروین اضافه کرد: پرسپولیس نفرات خوبی دارد. آقای برانکو جوان‌های خوبی را هم آماده کرده است که به درد تیم می‌خورند. دو نفرشان هم که الان در تیم ملی امید هستند. واقعا دستش درد نکند که کنار نفرات اصلی خودش، به فکر تربیت این جوان‌ها هم بود و روی آنها کار کرد.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره ارزیابی خود از عملکرد سرخپوشان در شروع فصل گفت: در این سه بازی عالی بودند. در اهواز اگر آن وضعیت پیش نمی‌آمد، حتما برنده می‌شدیم. بهتر از این که نمی‌شد نتیجه گرفت. من مطمئن هستم این نتایج ادامه پیدا می‌کند و پرسپولیس می‌تواند باز هم با اختلاف امتیاز قهرمان شود. فقط این وسط می‌ماند که هواداران حواسشان را جمع کنند و اجازه ندهند، بعضی‌ها بیایند جو پرسپولیس را خراب کنند.

علی پروین همچنین درباره سوپر جام افزود: تکلیف این بازی که روشن و سه هیچ شد. رأی هم که دادند. پرسپولیس قهرمان شده است و من فقط مانده‌ام چرا کاپ را نمی‌دهند. البته در جریان هستم که آقای گرشاسبی هم سفت و سخت پیگیر موضوع است که حق پرسپولیس را بگیرد.

دیدار مدیران پرسپولیس و استقلال با رییس فدراسیون فوتبال


سرپرستان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با رییس فدراسیون فوتبال دیدار کردند.
دیدار مدیران پرسپولیس و استقلال با رییس فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، حمیدرضا گرشاسبی و امیر حسین فتحی امروز به صورت جداگانه با حضور در دفتر ریاست فدراسیون فوتبال، با مهدی تاج دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست، بر ضرورت آماده سازی و تقویت دو نماینده جمهوری اسلامی ایران برای تداوم حضور موفق در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا تاکید شد و رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد:  حضور همزمان دو نماینده از ایران در مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان،مقوله استثنایی و بسیار مبارکی است که می تواند نشان دهنده قدرت باشگاههای کشورمان در قاره کهن باشد. امیدوارم سایر نمایندگان باشگاهی کشورمان در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا هم عملکرد درخشانی داشته باشند.

وی افزود:در آوردگاه ملی، رنگ ها مفهوم ندارد و بی شک هر دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان، نماینده کل میهن مان محسوب می شوند. امید داریم پس از مدت ها، شاهد این باشیم که در عرصه باشگاهی افتخار دیگری به ویترین افتخارات فوتبال کشور افزون شود.
دیدار مدیران پرسپولیس و استقلال با رییس فدراسیون فوتبال
 
همچنین در این دیدار، رییس فدراسیون فوتبال ضمن تقدیر از پرداخت های صورت گرفته توسط دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به طلبکاران، بر ضرورت تداوم این امر در راستای تاکیدات کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکیدکرد.
 
 

مس ایران طلایی شد


تیم فوتسال مس سونگون ورزقان با برتری 4 - 2 مقابل تایسون نام ویتنام قهرمان فوتسال جام باشگاه‌های آسیا شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ تیم فوتسال مس سونگون ورزقان نماینده ایران در رقابتهای فوتسال باشگاه های آسیا در دیدار پایانی این رقابتها به مصاف تایسون نام از ویتنام رفت.

در دیدار پایانی این رقابتها که به میزبانی اندونزی برگزار می شود، 5 دقیقه از زمان بازی می گذشت که بازیکن تایسون نام دروازه مس را باز کرد اما در دقیقه 12 این بازی حسین طیبی با حرکتی تماشایی و فوق العاده گل اول را برای نماینده کشورمان وارد دروازه حریف کرد و بازی مساوی شد؛ در ادامه فرهاد فخیم برای دومین بار دروازه حریف را باز کرد اما در لحظات پایانی نیمه اول مسی ها گل دوم را دریافت کردند و بازی در نیمه اول با تساوی 2 - 2 به پایان رسید.

در نیمه دوم فرهاد فخیم گل سوم مس را به ثمر رساند و در لحظات پایانی علی اصغر حسن زاده گل چهارم و پایانی این رقابتها را وارد دروازه نماینده ویتنام کرد تا مس سونگون ورزقان از ایران چهارمین نماینده کشورمان باشد که در نهمین دوره این رقابتها جام قهرمانی را بالای سر می برد.

گل اول تایسون نام

کد ویدیو
گل اول مس
کد ویدیو
گل دوم مس
کد ویدیو
گل دوم تایسون نام
کد ویدیو
گل سوم مس
کد ویدیو
گل چهارم مس
کد ویدیو
 

 

 

ارسال مدارک کامل پرسپولیس و استقلال به AFC


دپارتمان امور بین الملل از ثبت نام نمایندگان کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان 2018 آسیا خبر داد.
ارسال مدارک کامل پرسپولیس و استقلال به AFC
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، با پایان یافتن مهلت ثبت نام بازیکنان و اعضا کادر فنی تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان 2018 –آسیا، ثبت نام تیم های پرسپولیس و استقلال توسط فدراسیون فوتبال در AFC صورت پذیرفت.
دپارتمان امور بین الملل اعلام کرد تمامی مدارک بازیکنان و کادر فنی تیم های پرسپولیس و استقلال در موعد مقرر به کنفدراسیون فوتبال آسیا  ارسال شد تا نمایندگان کشورمان قادر باشند از بازیکنان و کادر جدید در مسابقات مرحله حذفی استفاده کنند.
این آخرین مرحله ثبت نام در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2018 می باشد و در صورت صعود تیم ها به مرحله نیمه نهایی یا فینال امکان اضافه کردن بازیکن جدید وجود نخواهد داشت.
*دور رفت
5 شهریور 
استقلال ایران- السد قطر (ورزشگاه آزادی تهران)
6 شهریور 
الدحیل قطر- پرسپولیس ایران (ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه)
*دور برگشت
26 شهریور 
السد قطر- استقلال ایران (ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه)
27 شهریور 
پرسپولیس ایران- الدحیل قطر (ورزشگاه آزادی تهران)
 
 

رسیدگی به تخلفات ورزشگاه ها در کوتاهترین زمان


رئیس کمیته انضباطی معتقد است فرهنگ سازی توسط باشگاهها یکی از عوامل موثر برابر درگیری و تخلفات تماشاگران است.
رسیدگی به تخلفات ورزشگاه ها در کوتاهترین زمان
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفاتی که در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر مخصوصا در دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان، استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز رخ داد، گفت: 
 
با توجه به گزارش های هفته سوم لیگ برتر و جمع بندی نظرات مقامات رسمی، حوادثی در هفته سوم رخ داده است. اگرچه شرایط هفته اول و دوم از نظر انضباطی قابل قبول بود، اما در هفته سوم اتفاقاتی افتاد که به هر حال جای تاسف دارد. انتظار ما از تماشاگران تیم های بزرگ و هواداران واقعی فوتبال بیشتر از این است.
 
وی ادامه داد: حوادثی که رخ داده در گزارش ها دقیقا توضیح داده شده و ما در اولین فرصت ممکن ضمن اینکه موارد را به افراد و باشگاه ابلاغ می کنیم تا دفاعیات افرادی که علیه آنها گزارش شده را بگیریم، رای نهایی را صادر می کنیم. با توجه به اهمیت موضوع تلاشمان این است که در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه پرونده های انضباطی هفته سوم را به سرعت اعلام کنیم.
 
رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: معتقدم که همه ما باید تلاش کنیم که در هدایت تماشاگران میزبان و میهمان به وظیفه قانونی خود عمل کنیم. یکی از عوامل موثر در هدایت تماشاگران این است که مقامات و مدیران یک باشگاه اعم از میزبان و میهمان به درستی به وظایف خود عمل کنند. گاهی دیده می شود که یک مدیر و یا یک مسئولی با یک مصاحبه نادرست عملا التهاب و تشنج را به هواداران منتقل می کند و یا بر عکس با سکوت و یک مصاحبه درست، ارامش به هواداران منتقل می شود. اتفاقاتی که در ورزشگاه ها رخ می دهد و رفتارهای غیر قانونی که توسط مقامات گزارش می شود با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و روشن است بخشی از رفتار ها از جنس فوتبال نیست. بدون شک فرهنگ سازی توسط باشگاهها یکی از عوامل موثر برابر درگیری و تخلفات تماشاگران است.
 
وی افزود: یعنی عده ای از بستر فوتبال و فضای موجود در ورزشگاه سوء استفاده می کند تا به اهداف غیر فوتبالی خود برسند که در این زمینه هم مقامات انتظامی، امنیتی برنامه هایی برای شناسایی این افراد دارند و هم اینکه کمیته انضباطی مجوز قانونی دارد که افراد متخلف را حتی از ورود به ورزشگاه محروم کند. مطمنا در این می توان زمینه گام های موثری برای شناسایی افراد معلوم الحال و ممانعت از حضورشان در ورزشگاهها به عمل آورد.
 
حسن زاده در ادامه خاطر نشان کرد: تماشاگران فوتبال ایران هنوز هم پرافتخار ترین تماشاگران آسیا محسوب می شوند و امیدوارم ما در فدراسیون و مدیران باشگاهها و تماشاگران عزیز به طوری عمل کنیم که این عنصر امتیاز آور و این افتخار بزرگ کماکان در سطح آسیا خودنمایی کند. ما نیز در کمیته انضباطی دلمان نمیخواهد با حکم محرومیت از ورود سیل علاقمندان به ورزشگاه جلوگیری کنیم  و باید تلاش کنیم که آن عده قلیلی که از جنس فوتبال نیستند را محروم کنیم و طراوات و شادابی ورزشگاهها را حفظ کنیم. 
 
 
>