دیدار رئیس فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش و جوانان

دیدار رئیس فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش و جوانان

دیدار رئیس فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش و جوانانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، نشست مسعود سلطانی فر و مهدی تاج امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
در این نشست، درباره برنامه ریزی برای حضور قدرتمندانه تیم ملی بزرگسالان ایران در رقابت های جام ملت های آسیا در امارات و همچنین‌ تیم امید در بازی های آسیایی جاکارتا تبادل نظر شد.

عزیمت تیم های ملی والیبال نشسته ایران به هلند

 به گزارش اختصاصی خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، تیم های ملی والیبال نشسته اقایان و بانوان برای حضور در هفدهمین دوره مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان ساعت سه بامداد از فرودگاه بین المللی امام خمینی ، تهران را ترک کردند و حدود ساعت ۶ به وقت محلی در فرودگاه آمستردام به زمین می نشیند و پس از آن تیم ها به سمت شهرهای میزبان مسابقات حرکت خواهند کرد .
هفدهمین دوره مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان به میزبانی ۵ شهر هلند از ۲۴ تیر آغاز و در دو هفته برگزار می‌شود .
در این دوره از رقابت ها ۱۶ کشور در بخش اقایان و ۱۶ کشور در بخش بانوان حضور و برای کسب مجوز حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با هم رقابت سختی خواهند داشت .
تیم های اول تا سوم در پایان این رقابت‌ها به صورت مستقیم مجوز حضور در پارالمپیک توکیو را به دست می آورند .
تیم ملی والیبال نشسته اقایان به عنوان تیم نخست در رنکینگ جهانی
و دارنده مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ برزیل در دور مقدماتی این بازی ها با ژاپن ، المان و روسیه همگروه است .
بانوان والیبال نشسته کشورمان نیز در این دور با تیم های اسلوونی ، چین و ایتالیا همگروه هستند .
تیم ملی والیبال نشسته اقایان در دوره قبلی این مسابقات که ۲۰۱۴ در لهستان برگزار شده بود به عنوان سومی بسنده کرده بود با این حال همچنان با ۶ طلای ادوار پارالمپیک ، ۲ طلای بازی های پاراسیایی و ۵ طلای جهانی ، پر افتخار ترین تیم جهان است.

فریاد شفر در فرودگاه بلند شد

فریاد شفر در فرودگاه بلند شد

فریاد شفر در فرودگاه بلند شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ وینفرد شفر وقتی هنگام اعزام استقلال به ترکیه متوجه شد که باشگاه استقلال ویزای کار او و دستیارش کولی را تمدید نکرده و نمی‌توانند از کشور خارج شوند از کوره در رفت و با عصبانیت بر سر مسئولان استقلال حاضر در فرودگاه فریاد زد و ‌گفت: پس شماها چه کار می‌کنید!

قرار است پس از برطرف شدن مشکل ممنوع الخروجی شفر ، او و دستیارش فردا عازم اردوی تدارکاتی استقلال در ترکیه شوند.

ملاک انتخاب داوران برای بازی های لیگ برتر

ملاک انتخاب داوران برای بازی های لیگ برتر
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، رضا غیاثی درباره انتخاب داوران و کمک داوران قضاوت کننده در هجدهمین دوره لیگ برتر گفت: داوران و کمک داوران را با توجه به فاکتورهایی که شامل نمره داوران، عملکرد آنها در زمین بازی، میزان دوندگی ، رسیدن به صحنه های مختلف در  جریان بازی،  تصمیمات بزرگ مثبت و منفی در زمین مسابقه است انتخاب کرده ایم.  آنچه مسلم است این است که داوران برای حفظ جایگاه خود تلاش کرده و عملکرد خوبی داشته باشند.
وی افزود: تمام  عوامل فوق باعث شد تا برای  انتخاب داوران در لیگ هجدهم آنها را  تعیین سطح کنیم. در این بین یکی از موارد مهم کمیته داوران بر این اساس بود که لیست موردنظر را طبق حضور داوران در بعضی از استانها و عملکرد آنها در لیگ برتر تنظیم کردیم. پس از اعلام اسامی تعدادی از هیاتها که نام داور مورد نظرشان درلیست نبوده و هم چنین تعدادی از داوران که خود را محق می دانند در تماسهای مکرر با رئیس و یا  اعضای کمیته داوران فدراسیون فوتبال تقاضای تجدید نظر در اسامی اعلام شده را کرده اند.
وی در ادامه بیان کرد: تصمیم کمیته که در آخرین جلسه کمیته داوران با حضور دبیرکل فدراسیون و کلیه اعضا اتخاذ شده  نهایی، قطعی، غیر قابل تغییر و افزایش است. آنچه مسلم است ضمن ارج نهادن به تلاش ها و تماسهای  هیاتهای استانی و کمیته های داوری مربوطه به اطلاع می رساند تا جلسه بعدی کمیته برای انتخاب داوران و کمک داوران واجد شرایط درلیگ یک ،کمیته داوران جلسه دیگری برای بررسی مجدد  اسامی اعلام شده نخواهد داشت.
سخنگوی کمیته داوران در پایان گفت: مقرر شد ۲۴ داور و ۴۸ کمک داور فصل لیگ برتر را قضاوت کنند. همچنین ۵ داور ذخیره و ۶ کمک داور ذخیره هم انتخاب شده اند.

بستن