تبلیغات در تلکسیران

خداحافظی جباری با فوتبال

خداحافظی جباری با فوتبال

خداحافظی جباری با فوتبالبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مجتبی جباری بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و استقلال تهران اعلام کرد که دیگر قصد بازی کردن ندارد و از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است.

AFC: پرسپولیس قهرمانانه راهی نیمه نهایی شد


صعود تیم فوتبال پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سایت AFC بازتاب داشت.
AFC: پرسپولیس قهرمانانه راهی نیمه نهایی شد

AFC: پرسپولیس قهرمانانه راهی نیمه نهایی شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ پس از این که تیم فوتبال پرسپولیس توانست در ورزشگاه آزادی مقابل تیم الدحیل قطر به برتری سه بر یک دست پیدا کند و راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان شود، این نتیجه از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC بازتابی گسترده داشت.AFC در پایگاه اطلاع رسانی خود نوشت: فوتبالیست های پرسپولیس با زدن سه گل در ورزشگاه آزادی مقابل الدحیل قطر توانستند برای دومین سال متوالی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یابند.

AFC بعد از گزارش کامل این بازی، در توییتر رسمی خود نوشت: پرسپولیس با یک بازی قهرمانانه مقابل الدحیل به برتری دست یافت و مقابل دیدگان هزاران هواداران راهی نیمه نهایی شد.فوتبالیست های ایرانی در نیمه دوم نمایش فوق‌العاده ای داشتند و توانستند مقتدرانه راهی نیمه نهایی شوند.

ایران به مصاف بولیوی می رود


دیدار دوستانه تیم های ملی ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.
ایران به مصاف بولیوی می رود
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، دیدار تیم های ملی ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

بنا بر هماهنگی ها و تایید به عمل آمده فی مابین فدراسیون فوتبال ایران و بولیوی دیدار تدارکاتی تیم های ملی این دو کشور روز سه شنبه، شانزدهم اکتبر مصادف با 24 مهر در ورزشگاه ازادی برگزار می شود.
 
 

هرگز نگفتم 52 درصد جانباز هستم


رییس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال در بحث قوانین تابعی از اساسنامه ای است که به تایید فیفا رسیده است.
هرگز نگفتم 52 درصد جانباز هستم
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون فوتبال، متن این پرسش و پاسخ با رئیس فدراسیون فوتبال به شرح ذیل است:
 
شایعات مختلفی پیرامون موضوع درصد جانبازی شما مطرح شده است و حتی رقم 52 درصد هم شنیده شده است.واقعیت را بهتر است از زبان خود شما بشنویم.

همین طور است. موارد مختلفی پیرامون این موضوع طرح شده که در جای خود قابل تامل است. با این وجود این درصد هرگز از زبان اینجانب یا هر فرد دیگری در فدراسیون فوتبال مطرح نشده است.
 
شما در برنامه شبکه یک هم به صراحت اشاره داشتید که درصد جانبازی تان حدود 50 درصد است.

بله.دقیقا. من با توجه به اینکه در 10 سال گذشته در کمیسیون حاضر نشده ام با توجه به ضایعات به وجود آمده در لگن و ضرورت تعویض لگن،با توجه به نظر پزشک متخصص ممکن است تغییراتی در درصد جانبازی  ام پدید آید. من به همین دلیل در آن برنامه اشاره کردم که درصد جانبازی ام حدود 50 درصد است و مباحث و شایعات دیگر در این باره عاری از واقعیت است. بهترین پاسخ در این زمینه در مصاحبه  دکتر طائبی مدیر کل محترم کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود داشت که تمام بحث را بیان کردند.من هرگز در همه این سال ها هیچ گاه از بحث جانبازی هیچ گونه استفاده مادی و غیرمالی نبرده ام و نخواهم کرد. 

بحث بعدی درباره موضوع بازنشستگان است و اینکه تکلیف فدراسیون فوتبال در این زمینه چه خواهد شد؟

بسیاری از اعضای هیات رییسه و هیات های فوتبال سرتاسر کشور مشمول بحث بازنشستگی هستند.حضور این عزیزان بر اساس بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال است که فدراسیون را یک نهاد غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی مستقل دانسته است.بر اساس همین اساسنامه،آقای کفاشیان 10 سال پیش از این رییس فدراسیون فوتبال شدند در حالی که همان زمان 3 سال بود که بازنشسته شده بودند. علی ایحال، نظر ما نظر کارشناسانی است که در این چند روز دیدگاههای ارزشمند خود را بیان کرده اند. اگر واقعا فدراسیون فوتبال مشمول قوانین نهاد دولتی شود، هیچ اصراری بر استفاده از بازنشستگان نداریم.

سخن پایانی؟ 

امروز می خواهم این را بگویم که اینجا بحث مهدی تاج و مهدی تاج ها نیست و مهم فوتبال کشور است.بر این اساس هرگز نباید اجازه دهیم که فوتبال ملی اسیر برخی مشکلات شود.آنچه من بیان می کنم این است که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بحث قوانین  تابعی از اساسنامه ای است که به تایید فیفا رسیده و در آن مجمع رکن رکین این نهاد مستقل غیردولتی است.
اگر روزی قانون حکم کند که  هر فردی یا مسولی در حوزه مدیران فدراسیون فوتبال در سمت خود باقی نماند، اطمینان داشته  باشید بدون درنگ این اتفاق رخ می دهد ولی تا زمانی که فدراسیون فوتبال بر اساس یک روند دموکراتیک و با احترام به یک مجمع بنا شده نباید اجازه بدهیم اتفاقاتی رخ بدهد که فوتبال به عقب بازگردد.
سال 85 که فوتبال ما تعلیق شد کمیته انتقالی با حضور 6 کارشناس  و نمایندگان فیفا و سازمان تربیت بدنی وقت به ریاست آقای صفایی فراهانی شکل گرفت و در نهایت  اساسنامه ای را تصویب کردند و بر اساس آن فدراسیون فوتبال را نهادی غیردولتی تعریف کردند.بر اساس آن حدود 11 سال است که فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد غیردولتی در حال فعالیت است.به هر حال اطاعت و تبعیت از قانون بر همه لازم است و باز هم اعلام می دارم که در صورت تشخیص دولتی بودن فدراسیون هیچ اصراری بر ماندن کلیه بازنشستگان در فدراسیون نخواهد بود.
 
 

بازیکن سابق استقلال و تیم ملی فوتبال درگذشت


مجید غلام نژاد مدافع راست سابق استقلال، سایپا و تیم ملی ایران به علت ایست قبلی درگذشت.
بازیکن سابق استقلال و تیم ملی فوتبال درگذشت

بازیکن سابق استقلال و تیم ملی فوتبال درگذشتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مجید غلام نژاد مدافع راست سابق تیم های استقلال، سایپا و تیم ملی ایران امروز (جمعه) به علت ایست قبلی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

باشگاه استقلال با درگذشت پیامی این ضایعه را به خانواده غلام نژاد تسلیت گفت؛ در این پیام آمده است:

ضایعه در گذشت مجید غلام نژاد مدافع با اخلاق سابق استقلال و تیم ملی را به خانواده محترم ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم از خدواند متعال آمرزش و برای خانواده گرامی ایشان صبر مسئلت داریم.

غلام نژاد 28 خرداد 1362 در تهران متولد شد؛ وی فوتبال حرفه ای خود را از باشگاه سایپا آغاز کرد و با این تیم در سال 1386 قهرمان لیگ برتر شد. وی بعد از درخشش در ترکیب سایپا زیر نظر علی دایی، هنگام حضور دایی در تیم‌ملی فوتبال به عنوان سرمربی، پیراهن این تیم را به تن کرد و در 20 بازی ملی یک گل هم به ثمر رساند و آخرین بار در سال 1389 به تیم ملی دعوت شد. 

در سال 1392 غلام نژاد راهی تیم پاس همدان شد و بعد از یک فصل نظر قلعه نویی را به خود جلب کرد و به استقلال پیوست.

برانکو: من و پرسپولیس مزاحم خیلی ها هستیم


سرمربی پرسپولیس پس از برتری تیمش مقابل نساجی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.
برانکو: من و پرسپولیس مزاحم خیلی ها هستیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پس از دیدار سرخپوشان برابر نساجی مازندران از هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: به بازیکنانم تبریک می‌گویم و تشکر می‌کنم از هواداران‌مان که یک بار دیگر نشان دادند که باید روی خودمان حساب کنیم. می‌دانستیم چه بازی سختی در انتظارمان است.

وی افزود: نساجی تیم بسیار خوبی است، همانطور که در نشست خبری گفتم این را شاهد بودیم و قبل از بازی با الدحیل مهم‌ترین مساله برد در بازی امروز بود.

برانکو در ادامه تصریح کرد: می‌دانستیم که رسن را در اختیار نداریم و بیرانوند را هم نداشتیم و شانس‌های زیادی برای گلزنی ایجاد کردیم و مسابقه‌ای که باید با 4-5 گل اختلاف پیروز می‌شدیم، دو بر یک بردیم. به هر حال این برد را به بازیکنانم تبریک می‌گویم. وضعیت بازیکنان را هم باید بسنجیم. 

سرمربی پرسپولیس در خصوص واژه جاسوس که از طرف نساجی به کار برده شده بود و اینکه باشگاه پرسپولیس واکنشی به آن نداشت، خاطرنشان کرد: تیم‌ها هم رفتار ورزشی و هم غیر ورزشی دارند. واضح بگویم من و پرسپولیس برای خیلی‌ها مزاحم هستیم. همه دوست دارند پرسپولیس را ببرند. هم به روش جوانمردانه هم به روش‌های دیگر. این حق آنها است که بجنگند اما وقایع اینچنینی داستانش فرق می‌کند. صحبت‌هایی که قبل از بازی می‌شود مهم نیست آنچه در پرسپولیس مهم است تلاش و اینکه بازی جوانمردانه کنیم و به حریف هم احترام بگذاریم.

ایوانکوویچ در مورد وضعیت بشار رسن نیز عنوان کرد: متأسفانه او در بازی تیم ملی عراق با کویت در دقیقه 35 به خاطر مصدومیت تعویض شد و وضعیتش خوب نیست البته تا دوشنبه وقت زیادی داریم.  من با سرمربی عراق حرف زدم. او گفت که بشار خیلی خوب بازی کرده و اکنون دو بار در روز برای درمان می‌رود اما وضعیت او خیلی جالب نیست.

برانکو در مورد تغییراتی که در خط دفاعی تیمش در پایان بازی به وجود آورد، افزود: حسین ماهینی از ناحیه پا احساس ناراحتی می‌کرد و از طرفی یکی از مهم‌ترین مسابقات ما روز دوشنبه مقابل الدحیل است که این مسئله برایمان اهمیت زیادی دارد.

سرمربی قرمزپوشان در مورد اعتراض جواد نکونام به داور و اینکه او گفت داور اعلام کرده برانکو را اخراج کند ولی چنین اتفاقی نیفتاد، عنوان نمود: شما در مورد داوری چه فکری می‌کنید آیا پنالتی درست بود یا نه؟

همان خبرنگار به برانکو اعلام کرد برای بیان این مسئله باید بار دیگر فیلم بازی را ببیند که سرمربی پرسپولیس در ادامه حرف‌های خود گفت: من هم باید دوباره بازی را ببینم اما من مربی هستم و هر روز در تمرین داوری می‌کنم. در حین داوری‌ام هر زمانی که دلم بخواهد خوب داوری می‌کنم و موقعی که دل می‌خواهد بد داوری می‌کنم. برای این، چنین اقدامی می‌کنم که می‌خواهم بازیکنانم را برای این وضعیت آماده کنم. مربیان داوری را خوب بلد هستند و به سادگی نمی‌توانند ما را فریب دهند. یک پنالتی به سود ما در دقیقه 3 باید اعلام می‌شد و هندی که اتفاق افتاد خیلی واضح بود. ظاهراً این صحنه برای پرسپولیس خیلی ضعیف بوده است. شاید اگر مچ بازیکن ما می‌شکست داور اعلام پنالتی می‌کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا از آینده تیمش نگران است، تصریح کرد: علی علیپور تا به حال سه گل زده و چندین گل دیگر هم نزده است. برای علیپور بهتر است بیرون بزند تا اینکه اصلا فرصت گل ایجاد نکند. مهاجمان ما واقعا زحمت می کشند و موقعیت گل همیشه باید باشد. طبیعی است که همه آماده اند برای مقام قهرمانی. هرکس مقابل قهرمان ایران بازی می کند می خواهد ببرد. اما ما می خواهیم به روش ورزشی ببرند.

برانکو ایوانکوویچ در ادامه، در خصوص سوالی مبنی بر اینکه درباره کسانی که نمی‌خواهند او با پرسپولیس موفق شود، شفاف‌تر صحبت کند، گفت: هر تیمی می‌خواهد ما را ببرد اما نه اینکه با کمک دیگران و به روش‌های دیگر. به همین خاطر ناراحت بودم. ما هر وقت در این چند سال به جایی رسیدیم روی تلاش‌های خودمان رسیدیم.

سرمربی پرسپولیس درباره غیبت بشار رسن که سبب شد این تیم بازی رو به جلوتری را ارائه کند، افزود: هر وقت هافبک‌هایمان را لوزی چیدیم گفتند چرا اینگونه بازی می‌کنند. هر زمان هم که تغییرش دادیم باز ایراد گرفتند. کیفیت بازیکنان ما تعیین کننده است که با چه سیستمی بازی کنیم. ضمن اینکه ترکیب تیم به سبک بازی حریفان هم بستگی دارد. اما بطور کلی تیمی هستیم که روش بازی خودمان را با حریف تطبیق کامل نمی‌دهیم و روش خودمان را پی می‌گیریم.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟