تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

برگزاری مسابقه نقاشی +عکس

برگزاری مسابقه نقاشی +عکس

سردار سلیمانی میهمان ویژه یادواره عملیات رمضان

سردار سلیمانی میهمان ویژه یادواره عملیات رمضان

سردار سلیمانی میهمان ویژه یادواره شهدای رمضانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، سردار فرجی گفت : این یادواره روز پنجشنبه ساعت10 تا 12 صبح در حسینیه امام شهر همدان برگزار می شود و سردار حاج قاسم سلیمایی میهمان ویژه این مراسم خواهد بود.
او تشییع دو شهید عملیات رمضان و رونمایی از کتاب را از دیگر برنامه های این یادواره بیان کرد.
جانشین سپاه انصارالحسین استان با اشاره به اینکه عملیات رمضان پس از عملیات بیت المقدس بزرگترین عملیات در زمان خود بود از نقش تعیین کننده رزمندگان استان در این عملیات سخن گفت و افزود : 160 نفر از رزمندگان استان در عملیات رمضان شهید شدند.
او به تلفات زیاد دشمن دراین عملیات اشاره کرد و گفت : این عملیات ماشین جنگی دشمن را به هم زد و رژیم بعث در تلافی این عملیات و نقش همدانیها در این عملیات نماز جمعه همدان را بمباران کرد که 110 نفر از نمازگزاران شهید و600 نفر مجروح شدند.
سردار فرجی به عملیات مرصاد و نقش استان در این عملیات هم اشاره کرد و گفت : این عملیات شیرازه دشمن را از هم پاشید و از بین برد و 134 نفر از استان در این عملیات شهید شدند.
جانشین سپاه انصارالحسین استان از مردم خواست با حضور در این یادواره پاسخ یاوه گوییهای ترامپ و نتانیاهو را بدهند.

مشکل جابجایی اعتبار شهرداری ها و دهیاریها به زودی حل می شود+مصاحبه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، آقای رنجبر زاده در اسدآباد گفت: 3 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه شهرداری ها و دهیاری ها که باید به حساب وزارت کشور واریز می شد اشتباها به ردیف متفرقه یارانه ها واریز و مشکلاتی را برای شهرداری ها بوجود آورد.

او تأکید کرد: نمایندگان مجلس بلافاصله با یک طرح یک فوریتی این موضوع را در مجلس مطرح کردند و بحث جابجایی این بودجه مطرح و در مرحله اول مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

عضو هیات رییسه مجلس تصریح کرد: این طرح هم اکنون در دستور کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و امیدواریم این بودجه در کمترین زمان ممکن به خزانه وزارت کشور برای کمک به شهرداری ها و دهیاری ها برگردد.

در ادامه آقای دلشادی مدیر کل امور مالیاتی استان همدان هم از پرداخت درصدی از مالیات های وارده به شهرداری ها خبر داد و گفت: سال گذشته از محل مالیات ها چهار میلیارد تومان به شهرداری اسداباد کمک شده است.

شهردار اسداباد نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون هیچگونه اعتبار دولتی به شهرداری تزریق نشده و شهرداری اسدآباد برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان هم دچار مشکل شده است.

آقای سعیدی افزود: هر ساله از طرف وزارت کشور به شهرداری ها اعتبار کمکی تزریق می شد که بعد از گذشت چهار ماه هنوز خبری از این کمکهای دولت نیست و قطعا شهرداری اسدآباد به لحاظ کاهش درآمد و نبود درآمد پایدار دچار مشکل خواهد شد.

فرماندار اسدآباد هم گفت: شهر اسدآباد حدود هزار هکتار است که 220 هکتار آن بافت فرسوده و به لحاظ مشکلات اقتصادی مردم در پرداخت عوارض هم دچار مشکل می باشند و قرار گرفتن اسدآباد در مسیر بزرگراه و تردد بالا به تأسیسات و مبلمان شهری آسیب می زند و اگر کمک دولتی نباشد شهرداری نمی تواند خدمات به مردم بدهد.

آقای حمیدوند از بدهی بیش از شش میلیارد تومانی عوارض سالیانه مردم به شهرداری خبر داد و افزود: مردم برای داشتن یک شهر زیبا باید شهرداری را با پرداخت به موقع عوارض کمک کنند.

کد ویدیو
 

نهاد شورای نگهبان پشتوانه قوی برای انقلاب اسلامی

نهاد شورای نگهبان پشتوانه قوی برای انقلاب اسلامی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان، آیت الله محمدی در خطبه های امروز نماز جمعه همدان با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان قانون اساسی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است، که از بدو شروع بکار نقش بسیار مهم و تاثیرگذار در حفظ و حراست و تداوم انقلاب اسلامی ایران داشته است.
خطیب جمعه همدان گفت: نظارت بر انتخابات و تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از مهم ترین وظایف شورای نگهبان ودفاتر استانی این شوراست .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دهه کرامت ( سالروز میلاد امام رضا (ع)  و حضرت معصومه (س ) گفت: کسانی که در زندگی به این دو الگوی کامل، تاسی داشته باشند هرگز در زندگی دچار سردر گمی نمی شوند .
نماینده ولی فقیه دهه کرامت را فرصتی برای بازنگری در رفتارها وگفتارها بیان کرد و افزود: با تبعیت از کرامت ائمه و ایثارگری اولیا خدا می توان دشمنان را در این جنگ اقتصادی ناکام گذاشت . 
وی با اشاره اینکه دشمن می خواهد با سخت کردن معیشت مردم آنها را نسبت به انقلاب نا امید کنند گفت : لازم همه با روحیه مدارا وکمک به یکدیگر همچون دوران دفاع مقدس این مرحله سخت را پشت سر بگذارند. 
خطیب جمعه همدان همچنین با توجه گرمی هوا از مردم خواست  با صرفه جویی مانع خاموشی احتمالی برق در تابستان شوند.


رسیدگی به کارهای مردم اولویت باشد

رسیدگی به کارهای مردم اولویت باشد

رسیدگی به کارهای مردم اولویت باشدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان ، حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به اینکه هیچ چیزی جای ایمان و تقوا را نمی گیرد گفت : دوستی اهل بیت زمانی معنا دارد که ایمان و تقوا وجود داشته باشد .

او همچنین با اشاره به مراجعات مردم به ادارات مختلف خاطرنشان کرد : وزیر کشور باید افرادی را مامور کند تا نحوه خدمات دهی به مردم از نزدیک بررسی شود .

امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه کسی که مشکل مردم را حل کند خداوند ثواب چندین حج را برای او درنظرمی گیرد افزود : کسی که برای رضای خدا مشکل کسی را حل کند خداوند 73 گرفتاری و بلا را از او دور می کند .

حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به حقوق های چند صد میلیون تومانی گفت : متاسفانه برخی هم هستند که چندین ماه است گوشت نخورده اند .

اوهمچنین با اشاره به در پیش بودن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت : باید همه بسیج شویم تا جوانان را از این لجن استکباری نجات دهیم .

خطیب موقت جمعه همدان  با اشاره به روز قوه قضاییه هم گفت : باید با فرهنگ سازی از مراجعات بیش ازحد به دستگاه قضایی پیشگیری تا به پرونده های مهم تررسیدگی شود.

او امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات دانست و افزود : هر کسی باید به سهم خود در این زمینه اقدام کند .

ضرورت آمادگی برای مقابله با دشمنان


فرمانده نیروی زمینی ارتش: اگرچه هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند، اما باید آماده باشیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، امیر سرتیپ کیومرث حیدری  امروز در جمع کارکنان  تیپ 316 زرهی شهید قهرمان همدان با بیان اینکه هم اکنون صفر تا صد تجهیزات دفاعی را خودمان تولید می کنیم افزود: به درجه ای از بازدارندگی رسیده ایم که دشمنان به حیله های غیر نظامی روی آورده اند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از نمایشگاه دستاوردهای تیپ شهید قهرمان از جمله زاویه یاب لیرزی، بازویی خمپاره انداز وکوادکوپتر دیدن کرد.
او خاطرنشان کرد: دستگاهها و ادوات طراحی وبازسازی شده توسط کارکنان ونیروهای این تیپ زمان تیر اندازی را کاهش می دهد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تیپ مستقل 316 شهید قهرمان را موثر وکارآمد خواند وگفت : این تیپ سال گذشته در مسابقات آمادگی دفاعی نیروی زمینی مقام نخست را کسب کرده است ونقش کلیدی دارد.
دیدار با خانواده های شهدا ،کارکنان وخانواده های تیپ وعیادت از بیماران صعب العلاج از دیگر برنامه های سفر فرمانده نیروی زمینی ارتش به استان همدان است.

کد ویدیو
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟