گروه خبری سیاسی

برگزاری مسابقه نقاشی +عکس

برگزاری مسابقه نقاشی +عکس

باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم

باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم

باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیمبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان ، حجت الاسلام و المسلمین جوادی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به اینکه تجمل گرایی و اسراف در خانواده ها از دیدگاه دین مبین اسلام نکوهش شده است افزود : ائمه اطهار علیهم السلام در زندگی خود قناعت و ساده زیستی را رعایت می کردند و همه ما هم باید آنها را الگوی زندگی خود قرار دهیم تا بسیاری از مشکلات جامعه حل شود .

وی در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت جایگاه خانواده در جامعه اشاره کرد و افزود : انس و الفت بین زن و مرد و فرزندان و اخلاق مناسب همه افراد خانواده علاوه بر رضایت خداوند متعال و حفظ امنیت خانواده ، زمینه تربیت فرزندان صالح را هم فراهم می کند ‌.

همایش فصلی ناظران شورای نگهبان

همایش فصلی ناظران شورای نگهبان
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان، معاون سیاسی فرماندهی کل سپاه پاسداران در این همایش گفت : هوشیاری شورای نگهبان همواره حافظ انقلاب اسلامی از انحرافات و کج رفتاریها بوده است و این شورا که حافظ منافع ملت و قانون اساسی است همواره فتنه های بسیاری را در نطفه خفه کرده است
 
 

بازدید مدیر کل و معاونان صدا و سیما مرکز همدان از کارخانه شیر پگاه

بازدید مدیر کل و معاونان صدا و سیما مرکز همدان از کارخانه شیر پگاه
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز همدان ، مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان در بازدید از این کارخانه بر نقش رسانه ها در حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد و گفت : رسانه ملی یار و همراه تولید و اشتغال در استان است.
دکتر دهقان نیری گفت: یکی از اولویت های رسانه ملی حمایت از کالای ایرانی است که باید رسانه ملی بعنوان مشاور در کنارتولید کنندگان حضور داشت باشد.
مدیر عامل شرکت پگاه همدان هم گفت: روزانه ۱۶۰ تن فرآورده های شیری این کارخانه در قالب ۶۰ نوع محصول به بازار های داخلی و خارجی عرضه می شود .
آقای دوستی افزود :  ۶۰ درصد تولیدات  این کارخانه در استان مصرف می شود.
وی همچنین با بیان اینکه این شرکت از سه بخش دامپروری،تولید و توزیع تشکیل شده است گفت: ۸۰ درصد از شیرهای تأمین شده این شرکت از گاوداری های صنعتی تهیه می شود.

برگزاری همایش مدیریت منابع و مصارف بیمه سلامت منطقه 3 کشور

برگزاری همایش مدیریت منابع و مصارف بیمه سلامت منطقه 3 کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان، دکتر فرجی مدیر کل بیمه سلامت استان همدان در این همایش، پرداخت هزینه های درمانی بیماران زیر پوشش بیمه سلامت را برای بیماران بستری ۹۰ درصد و برای بیماران سرپایی  ۷۰ درصد بیان کرد گفت: در استانهای منطقه ۳ کشور بیش از ۲ میلیون دفترچه سلامت صادر شده است .
دکتر اسماعیلی مدیر کل بیمه سلامت استان کردستان هم با بیان اینکه بین افزایش هزینه های بیمه سلامت و ارتقاء شاخص های سلامت هیچ ارتباطی وجود ندارد گفت:باید منابع مالی بصورت صحیح مدیریت و نظام پرداخت و ساختار موجود نظام سلامت اصلاح شود.
در این همایش یکروزه مدیران کل بیمه سلامت منطقه ۳ کشور ، پزشکان ، اساتید و کارشناسان در زمینه ضرورت مدیریت منابع مالی، راهکارهای کاهش هزینه های درمانی بیماران زیر پوشش بیمه سلامت و ایجاد تناسب بین هزینه های مالی و خدمات درمانی بحث و تبادل نظر کردند.
همچنین در این همایش از مدیران ، فعالان عرصه سلامت، پژوهشگران و پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت تجلیل شد.

دیدار مجمع بسیج اساتید با نماینده ولی فقیه

دیدار مجمع بسیج اساتید با نماینده ولی فقیه

دیدار مجمع بسیج اساتید با نماینده ولی فقیهبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان ، نماینده ولی فقیه دراستان در جمع تعدادی از بسیجیان جامعه اساتید گفت: بسیج درهمه عرصه های انقلاب فعال و حاضر است و در زمینه آموزش و فرهنگ وظیفه ای سنگین تری دارد.

آیت ا...محمدی بسیجی را همچون سبدی دانست که مملو از فضیلتهاست که ابتدا خود ظرف را تعالی می بخشد و سپس به جامعه و دیگران خدمت می کند.

او تاکید کرد: تربیت انسانها برای ارکان مختلف جامعه زمینه ساز رشد و پیشرفت است و اگر در جامعه ای مشکل وجود دارد از نداشتن نیروی انسانی متعهد و کارآمد است.

بیش از هزار نفر از استادان دانشگاه های همدان عضو بسیج اساتید هستد.

*****

دیدار مجمع بسیج اساتید با نماینده ولی فقیهرییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزاری برنامه های شاخص را همزمان با هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی خواستار شد.

حجت الاسلام فاضلیان گفت: برای اجرای برنامه های هفته استکبار ستیزی ۹ ستاد در استان تشکیل شده است

مشاوره با همکاری بسیج حقوق دانان، سرکشی به خانواده شهدا ، اعزام ۵۰۰ مبلغ از سازمان تبلیغات اسلامی استان و ۳۰۰ مبلغ از حوزه علمیه برای تبیین چهره واقعی استکبار و برنامه های روشنگری مبارزه با استکبار، برپایی نمایشگاه عکس و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در راستای تبیین فرهنگ و ارزشهای اسلامی از  برنامه های هفته استکبار ستیزی است.


بستن