گروه خبری اقتصادی

وقوع زلزله 3 و 9 دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین

وقوع زلزله 3 و 9 دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزلرستان ؛بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ،زمین لرزه ای به بزرگی  ۳ و ۹ دهم ریشتر دقابقی پیش در عمق ۴  کیلومتری زمین ،خرم آباد  در استان لرستان را لرزاند.
خوشبختانه تاکنون هیچ گونه خسارت ناشی از این زمین لرزه گزارش نشده است.

بهره برداری از نخستین واحد صنعتی تولید تجهیزات شرکت گاز در غرب کشور

بهره برداری از نخستین واحد صنعتی تولید تجهیزات شرکت گاز در غرب کشور


به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای لرستان ، برای اجرایی این طرح صنعتی که ظرفیت تولید سالانه ۵هزارتن نوار اخطار و ۵۰ هزار قطعه علمک را دارد ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است .
در فاز اول این طرح زمینه اشتغال ۲۰ نفر فراهم شد

9 بیمارستان در کشور در حال تجهیز و آماده افتتاح

9 بیمارستان در کشور در حال تجهیز و آماده افتتاح

ه گزارش خبرگزاری صداوسیمای لرستان، علی زاده در آیین افتتاح بیمارستان ۲۲۹ تختخوابی آیت الله بروجردی گفت:  هم اکنون ۹ بیمارستان کوچک و بزرگ در کشور در حال تجهیز و راه اندازی هستند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی هم اکنون ۲۰ بیمارستان در کشور در حال ساخت است.
هم اکنون ۹ بیمارستان تجهیز و آماده افتتاح هست

بکارگیری مجدد بازنشستگان، تخلف برخی دستگاه‌ها

به گزارش خبرگزاری صداوسیما لرستان، عباس گودرزی امروز در خرم آباد گفت: با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان می توان فرصتهای شغلی جدید برای جوانان ایجاد کرد. 
وی در ادامه افزود: ما شاهد هستیم که در دستگاه های مختلف بازنشستگان دوباره به کارگیری می شوند، با این کار فرصت های شغلی از جوانان تحصیل کرده و آماده بکار گرفته خواهد شد.
کد ویدیو

نماینده بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی طرحی در دستور کار است و به زودی در مجلس مطرح خواهد شد مبنی بر اینکه دستگاههای اجرایی  تحت هیچ شرایط نتوانند بازنشستگان را دوباره به کارگیری کنند.
گودرزی در ادامه گفت: برای از بین بردن معضل بیکاری، در کنار منع به کارگیری بازنشستگان باید از قاچاق کالا که خنجری بر پیکره نظام جمهوری اسلامی است جلوگیری و تولیدات داخلی کشور تقویت شود و همچنن از واردات کالای خارجی به کشور جلوگیری شود.

‍ آغاز برداشت گیلاس در بروجرد

‍ آغاز برداشت گیلاس در بروجرد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزلرستان، مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: برداشت گیلاس  از سطح ۵۷۱ هکتار از باغ های  بروجرد آغاز شد.
رضا امینی افزود: پیش بینی می شود باغداران بروجردی امسال  بیش از ۲هزار و ۶۸۴ تن گیلاس برداشت کنند.
وی سطح کل باغات  گیلاس بروجرد را   ۷۰۱ هکتار اعلام کرد و گفت: از این میزان سطح زیر کشت۵۷۱ هکتار بارور و ۱۳۰ هکتار نهال است.
امینی گفت:  به طور متوسط  از هر هکتار باغ گیلاس در این شهرستان  بیش از ۴تن  محصول گیلاس  برداشت می شود .

بستن