تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

وقوع زلزله 3 و 9 دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین

وقوع زلزله 3 و 9 دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزلرستان ؛بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ،زمین لرزه ای به بزرگی  3 و 9 دهم ریشتر دقابقی پیش در عمق 4  کیلومتری زمین ،خرم آباد  در استان لرستان را لرزاند.
خوشبختانه تاکنون هیچ گونه خسارت ناشی از این زمین لرزه گزارش نشده است.

اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی


شانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان با حضور 400 مهمان داخلی و خارجی در خرم آباد آغاز شد.
اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز لرستان، مسئول برگزاری اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: دراین اجلاس از 16 پیرغلام برگزیده ملی و 8 پیر غلام ومداح برگزیده بین المللی قدردانی خواهد شد.
به گفته رحمتی  از 41 اثر رادیویی و 16 اثر تلویزیونی ارسالی به دبیرخانه اجلاس از صاحبان 3 اثر رادیویی، 2 اثر تلویزیونی و یک اثر خبریقدردانی میشود.

سید موسی خادمی استاندار لرستان  هم برگزاری این اجلاس در لرستان را فرصتی مناسب برای نشان دادن آیین های عزاداری در لرستان دانست و افزود: مردم ولایتمدار این استان طی قرنهای متمادی با برگزاری آگاهانه و با شعور آیین های عاشورا و تاسوعا نقش مهمی در زنده نگه داشتن قیام امام حسین(ع) ایفا کرده اند .

 نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری نیزگفت: ، پیام امام حسین را منطقی قابل فهم برای همه مردم در سراسر جهان است و تنها برای شیعیان نیست و متعلق به همه تاریخ و تمام بشریت است .

آیت الله مبلغی تصریح کرد: مداحان و مبلغان باید با آگاهی و شعور واقعه عاشورا و حوادث آن را به جهانیان معرفی کنند .

 همچنین از برنامه سازان برگزیده رادیویی و تلویزیونی تجلیل شد .

شانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی بعد از ظهر امروز و فردا هم با برگزاری کمسیونهای تخصصی ادامه می یابد.

 

 

تامین ارز صادراتی شرکت‌های دانش بنیان

تامین ارز صادراتی شرکت‌های دانش بنیان

تامین ارز صادراتی شرکتهای دانش بنیانبه گزارشی خبرگزاری صداوسیما مرکز لرستان، نهاوندیان در دیدار با شرکت دانش بنیان کیو و گروه استار تاپی فینکس در جریان فعالیت های این شرکت دانش بنیان و گروه استارتاپی قرار گرفت.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری درخصوص مشکل این شرکت برای صادرات محصول گفت: شما صادرکننده خدمات هستید و ارز در اختیار خودتان است؛ چنانچه از نظر تامین ارز صادراتی مشکل داشتید، دولت حمایت می کند.
وی افزود: در برخی شهرها، محل هایی برای استقرار متمرکز شرکت های فناوری ایجاد شده که لرستان می تواند در این زمینه پیشگام باشد.
نهاوندیان درخصوص مشکل تامین وثیقه برای دریافت تسهیلات این شرکت از صندوق شکوفایی و نوآوری افزود: این صندوق برای شخصیت افراد دانشگاهی اعتبار قائل می شود و می تواند خود طرح را به عنوان وثیقه دریافت کند.
شرکت دانش بنیان کیو و گروه استارتاپی فینکس با 19 نفر اشتغال ثابت، رتبه دوم برنامه نویسی خاورمیانه در مسابقات سال 2016 را دارد و محصولات پلت فرم این مجموعه در15 استان و 2 کشور به فروش می رسد.
نهاوندیان روز گذشته به منظور بررسی وضعیت واحدهای اقتصادی و صنعتی، شرکت در جلساتی از جمله شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، ستاد بازآفرینی شهری و همایش تجلیل از فعالان صنعتی معدنی به خرم آباد سفر کرده است.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟