گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

ساخت 40 هزار کلاس درس در کشور با مشارکت خیران

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

رئیس مجمع خیران کشور: این کلاس ها در مدت دو دهه گذشته همزمان با آغاز به کار این مجمع احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز قزوین، حبیب الله بوربور در نشست مجمع انتخاباتی خیران استان قزوین گفت: درسال 76 همزمان با آغاز به کار مجمع خیران، آموزش و پرورش در تامین کلاس درس با مشکلاتی مواجه بود که در این سالها با حضور خیران، این نگرانی هاکم تر شده است.
بوربور با بیان اینکه فعالیت خیران در بخش های مختلف گسترده است، هدف مجمع را هماهنگی بیشتر بین مراکز خیریه بیان کرد.
او گفت: به دنبال رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره استفاده از ظرفیت مردم در پیشبرد امور و فقر زدایی، مجمع خیران با همکاری 16 نهاد در سال 76 در استان ها و خارج از کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
رئیس مجمع خیران کشور اضافه کرد: این مجمع به هیچ وجه در امور اجرایی دخالت نمی کند و هدف آن، هدایت کمک های مردمی به بخش های ضروری است.
بوربور، اولویت دیگر مجمع را تشویق مردم برای مشارکت در کارهای عام المنفعه دانست.
حجت الاسلام والمسلمین تاكندی استاد حوزه و دانشگاه هم در سخنانی گفت: کارخیرخواهانه درنزد خداوند اجر زیادی دارد و به آن هم سفارش زیادی شده است.
بهمن طاهرخانی نماینده تاكستان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به فعالیت موسسه های خیریه در بخش های مختلف گفت: کار کارخیرخواهانه علاوه بر نفع عمومی، برای خیر هم منفعت دنیوی و اخروی دارد.
اما در مجمع انتخاباتی خیران استان که با شرکت 120 عضو برگزار شد، 21 نفر به عنوان هیئت امنا انتخاب و هفت نفر هم عضو هیئت مدیره معرفی شدند.addup.center