گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

اختتامیه جشنواره فیلم و عکس شهروندان شهر‌های جدید

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهروندان شهرهای جدید کشور در صدرا با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا در این مراسم گفت: 290 اثر ارسالی در دو بخش فیلم کوتاه و عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال و در هر بخش 10 اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شدند که با اهدای جوایز و لوح سپاسی از آن‌ها تقدیر شد.

حاجی پور ادامه داد: از شهریور امسال فراخوان ویژه شهروندان 18 شهر جدید کشور مبنی بر شرکت در نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس به منظور برسی وضعیت اجتماعی و فرهنکی شهر‌های جدید اعلام شد.

خلیل حاجی پور افزود: مهر امسال در همه شهر‌های جدید کشور مرحله استانی آن برگزار شد و در هفته فرهنگی شهر صدرا با همکاری شرکت عمران شهر‌های جدید کشور این اختتامیه مرحله کشوری در شیراز برگزار شد.

طاهر خانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهر‌های جدید کشور هم گفت: برپایی این جشنواره برای معرفی توانمدی‌های فرهنگی و تبادل نظر در خصوص چگونگی رفع مشکلات و معضلات اجتماعی شهر‌های جدید است.
وی افزود: تلاش می‌شود در موضوعات دیگر هم چنین جشنواره‌هایی برگزار شود تا بتوانیم گام‌های بلند تری برای رفع مشکلات شهر‌های جدید برداریم.
سرپرست استانداری فارس هم گفت: برگزاری چنین جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری بدون تردید نقش تاثیرگذاری در شکل گیری هویت در این شهر‌ها دارد.
یداله رحمانی با بیان اینکه مدیران دولت تدبیر و امید مخصوصا در شرایط کنونی جامعه باید شادی و نشاط و امیدواری را به جامعه تزریق کنند، افزود: تزریق شادی و امید با بهره برداری از یک طرح عمرانی، فرهنگی، ورزشی، کارخانه و واحد تولیدی و یا با برگزاری برنامه‌های مانند این جشنواره امکان پذیر می‌شود.addup.center