تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

با مشترکان پر مصرف آب برخورد قانونی شود+ فیلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایرج حیدریان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت : بر اساس این مصوبه تیمی برای شناسایی مشترکان پر مصرف و بهره برداران دارای انشعاب های غیر مجاز در شهرها و روشتاها تشکیل و با این افراد مطابق قانون عمل می شود.
وی بازچرخانی آب در مجموعه شرکت شهرک های صنعتی را یکی از طرح های مناسب برای مدیریت مصرف آب عنوان کرد و گفت : از 375 لیتر در ثانیه آب خامی که به شرکت شهرک های صنعتی تحویل داده می شود ، 33 لیتر بازچرخانی شده و برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.
حیدریان گفت: در این جلسه موضوع قرق چاه های آب شرب برای پیشگیری از استفاده از این منابع در کشاورزی و صنعت هم بررسی شد .
کد ویدیو
 


افتتاح خط تولید خودرو MG در سمنان


خط تولید خودروی MG در واحد خودروسازی سمنان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این مجموعه تولیدی با سرمایه گذاری بیس از 112میلیارد تومان ظرفیت تولید سالانه یکصد هزار دستگاه خودروی سواری رده B را دارد و زمینه اشتغال 175نفر را فراهم کرده است.
طرح توسعه شرکت شیمیایی کلران در سمنان هم با حضور آقای شریعتمداری افتتاح شد.
این واحد با ظرفیت تولید سالانه 1هزار تن کلرور کلسیم و 16هزار و 800تن سود سوزآور مایع و با سرمایه‌گذاری حدود 27میلیارد تومان زمینه اشتغال 50نفر را ایجاد کرد.
مرکز خدمات فناوری و کسب و کار استان سمنان هم در شهرک صنعتی سمنان با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت افتتاح شد.
در سفر آقای شریعتمداری به گرمسار هم واحد تولیدی مهربان الیاف تولیدکننده انواع گونی پلی پروپیلن را به بهره برداری رسید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه پایانی خود از خط تولید شرکت اتوبوس سازی عقاب افشان بازدید و در نشست بررسی نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری و سهم شرکت عقاب افشان در این امر شرکت کرد.
 
کد ویدیو

ابلاغ برنامه جامع اصلاح نظام اداری


معاون رئیس جمهور: ارتقای پاسخگویی و مقابله با فساد از جمله بند‌های برنامه جامع اصلاح نظام اداری است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در شورای اداری استان سمنان گفت: این دستورالعمل 10 برنامه ای، دو برنامه جدید دارد که شامل ارتقای پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد در نظام اداری و نیز ارتقای بهره ورزی در نظام اداری و اقتصادی با توجه به شرایط فعلی کشور است.

کد ویدیو

جمشید انصاری افزود: از سال 94 تا ابتدای امسال در مجموع 120 هزار نفر از بدنه دولت کم شده ولی علیرغم این کوچک سازی دولت، برای رفاه حال مردم و افزایش خدمات دهی به آنها، به نیروهای وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت اضافه شده است.
وی همچنین با اشاره به برخی خبرها درباره حقوق و مزایای کارمندان گفت: کارکنان دولت شرایط بودجه ای را می دانند و علیرغم اینکه دولت محدودیت بودجه ای دارد ولی این نباید بهانه ای باشد که به حقوق و مزایای کارمندان و مدیران خود بی توجهی کند.
وی با بیان اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام زیرساختی و عمرانی دولت نیازمند حدود شش هزار میلیارد ریال منابع مالی است افزود: تکمیل طرح های نیمه تمام و زیرساختی کشور در صورت تخصیص 10 درصد کل اعتبارات به بخش عمران، 13 سال طول می کشد.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به این که دولت الکترونیک فساد اداری و تماس مردم با کارکنان را کاهش می دهد به عزم دولت در مقابله با فساد در نظام اداری اشاره و تصریح کرد:  تا پایان دولت دوازدهم  2 هزار و 200 خدمت دولتی ، الکترونیک ارائه می شود تا با قطع ارتباط مردم با کارکنان، سلامت اداری در کشور افزایش یابد.

افزایش تسهیلات دانشجویی


رئیس صندوق رفاه دانشجویان: با امضاء تفاهم نامه بین این صندوق و یک بانک عامل، بودجه مصوب برای سال تحصیلی جدید 2 برابر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت : با انعقاد این تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران، در مجموع 320 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد سه درصد به دانشجویان شهریه پرداز کشور پرداخت می شود.
ذوالفقار یزدان مهر همچنین از پرداخت 21 نوع وام کمک هزینه تحصیل به دانشجویان بورسیه و روزانه خبر داد و گفت : دانشجویان دکتری ماهانه از 700 هزار تومان وام بهره مند می شوند که پس از پایان تحصیل در اقساط 60 ماهه بازپرداخت می کنند.
به گفته وی ، دانشجویان مقطع دکتری همچنین می توانند برای دریافت سه میلیون تومان وام ضروری و وام ودیعه مسکن متاهلین نیز در طول تحصیل اقدام کنند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان پرداخت تسهیلات کم بهره به دانشجویان غیر روزانه تحصیلات تکمیلی را یاد آور شد و افزود : امسال برای هر ترم به هر دانشجو دو میلیون و 500 هزار تومان وام با اقساط بلند مدت پرداخت می شود.
یزدان مهر همچنین از افزایش وام شهریه دانشجویان دوره کاردانی خبر داد و افزود : با تامین منابع جدید این وام از 300 هزار تومان در هر ترم به 500 هزار تومان افزایش یافت.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت : تابستان امسال 380 سرای دانشجویان با مشارکت دانشگاهها در تعمیر و تجهیز اساسی برای مهر ماه امسال ارتقاء رتبه یافته است.
یزدان مهر گفت  : تبدیل سلف سرویس ها از سنتی به صنعتی و طرح رتبه بندی درجه 3 سلف سرویس های دانشگاه های کشور برای بهبود خدمات رفاهی دانشجویان در تابستان امسال اجرایی شد.


کد ویدیو

طراحی دستگاه تصفیه آب بی پساب در سمنان


دستگاه تصفیه آب بدون پساب در سمنان طراحی و ساخته شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عقیل امانی طراح و سازنده این دستگاه گفت: دستگاه تصفیه بدون پساب که به منظور جلوگیری از هدر رفت آب ساخته شده ، علاوه بر صرفه جویی به دلیل مجهز بودن به فیلتر آلکالین قابلیت حفظ خاصیت قلیایی آب را نیز دارد .
آقای امانی گفت: برای ساخت این دستگاه دو سال وقت صرف کرده و در حال حاضر به صورت کارگاهی روزانه 10 دستگاه تولید میشود که تا 50 دستگاه قابل افزایش است.
امانی گفت: قیمت دستگاه تصفیه بدون پساب کاملا ایرانی است و برای مصارف خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی طراحی شده است.
دستگاه های تصفیه آب به ازای هر یک لیتر آب تصفیه شده ، سه لیتر دور ریز دارند که این دستگاه با توجه به نوع طراحی و ساخت ، دور ریز آب را دوباره به سیستم آب خام برمیگرداند ، بدون اینکه آسیبی به سیستم وارد شود.
دستگاه تصفیه بدون پساب با نام تجاری کویر ،در شرکت اسناد و مالکیتهای صنعتی ایران به شماره 7170 ثبت شده است.
کد ویدیو

نمایشگاه ملی صنعت ساختمان در سمنان + فیلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احمد پور محمود مسئول این نمایشگاه گفت : 48 شرکت ساختمانی از 6 استان کشور ، انواع محصولات خود را به این نمایشگاه آورده اند.
این نمایشگاه تا پنجم مرداد از ساعت 18 تا 23 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سمنان دایر است .
 
کد ویدیو
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟