گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

ضرورت اهتمام به جهاد فرهنگی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروز بیش از هر چیز به جهاد فرهنگی نیازمندیم.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در همایش تقویت امور فرهنگی در حاشیه شهر مشهد با بیان این که جهاد از ارکان مهم اسلام است افزود: جهاد شاخه های مختلفی چون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و جهاد با نفس دارد؛ امروز که دشمن در حال تخریب فرهنگ ما است و  فرهنگ اعتقادی را با ایجاد شبهات و فرهنگ اخلاقی را با تاسیس مراکز فساد و شبکه های مجازی آلوده می کند ما باید در مقابل، جهاد فرهنگی انجام دهیم.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع در این همایش که با حضور علما، روحانیان و مسولان درحوزه علمیه ثامن الحجج (ع) مشهد برگزار شد، گفت: جهاد نظامی در سایه جهاد فرهنگی شکل می گیرد و امروز بیش از هر چیز به جهاد فرهنگی نیازمندیم و باید همه نقاط مورد تهاجم را شناسایی کنیم.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به ضرورت ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر مشهد افزود: همه دست به دست هم،با همکاری خوب نهادهای فرهنگی و اجتماعی و رسیدگی به عمران و آبادی این مناطق، راه نفوذ فتنه را به حاشیه شهر مشهد سد کردند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی افزود: تکفیریها و وهابیت تکفیری که ثمره شوم وهابیت، داعش و داعشیها هستند در سراشیبی سقوط قرار دارند و در آینده نزدیک به پایان خواهند رسید.

وی همچنین با اشاره به اقدام تولیت فقید آستان قدس رضوی در واگذاری پنج هزار مترمربع زمین برای ساخت حوزه علمیه ثامن الحجج مشهد گفت:بنابر گفته تولیت وقت آستان قدس رضوی  تا سال آینده ساخت این حوزه علمیه کامل و  بهره برداری می شود و  بر اساس تصمیم و برنامه ریزی، این حوزه پس از ساخت، به عنوان موقوفه آستانه، تقدیم تولیت؛  حجت الاسلام والمسلمین  رئیسی می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: جریانهای تکفیری، وهابی و عناصری با شعار توحید در حال برچیدن مسیر ظهور بقیه الله(عج) هستند و با تحریک و امکانات دشمن به صحنه آمده اند از این رو  در همه این صحنه ها باید با بالاترین مرز فداکاری، مقاومت کنیم.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: امروز در برابر دشمنان دین و اسلام یک جریان دفاعی بیشتر وجود ندارد و آن انقلاب مقدس اسلامی است.

وی گفت: امروز در برابر همه تهاجمات دشمن اعم از اقتصادی، فکری، فرهنگی و حوزه های مختلف سیاسی قرار داریم اما در کنار مقام معظم رهبری به عنوان رهبر نظام و انقلاب، مرجع عالیقدر روشن اندیش با سابقه فعالیت و مجاهدات و تجربه های فراوان قرار گرفته ایم که به عنوان برکتی در این نظام عرصه ولایت را در این زمان تکمیل می کند.

امام جمعه مشهد افزود: از این رو باید برای یافتن صاحب و مولایمان بقیه الله(عج)  اقدام کنیم و  رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید باید به ما بیاموزند برای رسیدن به وجود نورانی آن حضرت تجسس کنیم تاچشمانمان به نور بقیه الله(عج) روشن شود.addup.center