گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری بین الملل

رییس جمهور هند گسترش روابط با ایران را خواستار شد


"رام نات کوویند" ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه و تاریخی هند و جمهوری اسلامی ایران ، بر لزوم گسترش این روابط به بیش از 13 میلیارد دلار فعلی تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دهلی نو ، رییس جمهور هند گفت خواستار گسترش روابط در همه زمینه ها با ایران به ویژه روابط تجاری و اقتصادی هستیم.
"رام نات کوویند" امروز در مراسم رسمی تسلیم استوارنامه سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه و تاریخی هند و جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر لزوم گسترش این روابط به بیش از 13 میلیارد دلار فعلی، حمله تروریستی اخیر در چابهار را که به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان مان انجامید به شدت محکوم و با ملت و دولت ایران ابراز همدردی کرد.
رییس جمهور هند در بخش دیگری از این دیدار سفر بهمن ماه سال گذشته حسن روحانی رئیس جمهور ایران را به دهلی نو به عنوان فصل جدیدی در روابط دو کشور خواند و خاطر نشان کرد رویکرد ما درقبال ایران بر حفظ و توسعه روابط استوار است و می بایست از فرصتها برای این منظور به طور کامل استفاده کنیم.
وی همچنین همکاری در حوزه حمل و نقل به ویژه مشارکت هند در توسعه بندر چابهار را نیز به عنوان نشانه ای از همکاریهای خوب دو کشور قلمداد و واگذاری مدیریت این بندر به شرکت هندی در پایان ماه جاری را خبری خوب ارزیابی کرد.
"علی چگینی" سفیر جدید کشورمان در هند نیز ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورمان و اشاره به روابط بسیار دوستانه و تاریخی دو کشور و وجود زمینه ها و مشترکات فراوان، اظهار داشت نگاه ایران به روابط با هند محدود به دیروز و امروز نیست و جمهوری اسلامی ایران امیدوار است این روابط به سطوح هرچه بالاتر و زمینه های جدید به ویژه در زمینه تجاری و اقتصادی گسترش یابد.addup.center