تبلیغات در تلکسیران

دبیرکل ناتو: مسائل بین ناتو و مسکو نباید منجر به انزوای روسیه شود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ نس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ، ناتو ، همزمان با آغاز نشست دو روزه این سازمان تاکید کرد برخی مشکلات موجود بین مسکو و اعضای ناتو نمی تواند انگیزه ای برای انزوای روسیه باشد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، استولتنبرگ گفت به رغم آنکه ناتو پیوستن کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسد ، روسیه نباید به سبب این مسئله منزوی شود.
وی اضافه کرد: "ما پیوستن کریمه (به روسیه) را به رسمیت نمی شناسیم ، ما تبلیغات (روسیه) ، اقدامات این کشور در فضای سایبری و دخالت آن در انتخابات را به رسمیت نمی شناسیم. ما شاهد حادثه سالزبری بودیم. با این حال ما این ها را دلیلی برای انزوای روسیه نمی دانیم".

مراسم شام غریبان امام حسین (ع) و یارانش در بین الحرمین


عاشقان و شیفتگان حسینی در کربلای معلی با روشن‌کردن شمع، عشق و ارادت خالصانه خود را به سرور آزادگان جهان ابراز کردند.
مراسم شام غریبان امام حسین (ع) و یارانش در بین الحرمین

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ همزمان با پایان دهه اول محرم، مراسم شام غریبان سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش در بین‌ الحرمین در کربلای معلی برگزار شد. عاشقان و شیفتگان حسینی با روشن‌کردن شمع، عشق و ارادت خالصانه خود را به سرور آزادگان جهان ابراز کردند.

تصاویری از مراسم شام غریبان امام حسین (ع) و یارانش در بین الحرمین:

 

 

 

 

درخواست ایران برای محکومیت صهیونیست‌ها


نمایندگی دائم کشورمان در نامه‌ای از جامعه بین‌المللی خواست مقابل اقدامات لجام گسیخته و تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی موضعی قوی اتخاذ کند.
درخواست ایران برای محکومیت صهیونیست‌ها

ایران محکومیت رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل را خواستار شدبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل و شورای امنیت این سازمان از این تهدید که چندی قبل توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در کنار تأسیسات هسته‌ای آن رژیم صورت گرفته بود، به عنوان تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی یاد کرده است.

در این نامه، داشتن تسلیحات هسته‌ای توسط رژیمی که سابقه‌ای طولانی در تجاوز، اشغال، نظامی‌گری، تروریسم دولتی و دیگر جنایات بین المللی دارد، بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای عنوان و از جامعه بین‌المللی خواسته شده است در مقابل اقدامات لجام گسیخته و تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی موضعی قوی اتخاذ کند و آن را به تبعیت از مقررات بین‌المللی و منشور سازمان ملل وادار سازد.

جمهوری اسلامی ایران همچنین از سازمان ملل خواسته است ضمن محکومیت تهدید اخیر رژیم صهیونیستی، آن را وادار کند تا به پیمان منع گسترش سلاح های سلاح هسته‌ای بپیوندد و برنامه هسته‌ای اش را تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دهد. در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه ایران خود قربانی تسلیحات کشتار جمعی و به طور مشخص سلاح شیمیایی است، خطر این سلاح ها یادآوری و اعلام شده که اعضای سازمان ملل نه تنها نباید این تهدید هسته ای را نادیده بگیرند بلکه باید اقدام قاطعی جهت اطمینان از محو تمامی تسلیحات هسته ای آن به عمل آورند چون این، تنها تضمین قطعی در مقابل تهدید یا استفاده از این تسلیحات خطرناک به شمار می‌رود.

قرار است نامه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سند شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل منتشر شود.

روابط ایران و چین مستحکم است


معاون وزیر خارجه: تهران همیشه برای روابط خود با چین ارزش قائل بوده است؛ روابط دوجانبه بسیار مستحکم است.
روابط ایران و چین مستحکم است
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری شینهوا، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرگزاری شینهوا تاکید کرد که روابط میان ایران و چین مستحکم است.
سید کاظم سجادپور اظهار داشت تهران همیشه برای روابط خود با چین ارزش زیادی قائل بوده و روابط دوجانبه میان تهران و پکن بسیار مستحکم است.
سجادپور افزود: «این وضع محصول ارزش ها و منافع مشترک دو کشور است» و روابط ایران و چین در تمامی زمینه ها ادامه دارد.
معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: «روابط میان ایران و چین بنا به دلایل مختلفی بسیار مهم است.» این دلایل سیاسی، اقتصادی هستند و مهمترین مثال آن روابط در حوزه انرژی است.

از طبقه بندی خارج شدن اسناد مداخله روسیه در انتخابات آمریکا


ترامپ بخشی از اسناد تحقیق درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را از حالت طبقه بندی خارج کرد.
از طبقه بندی خارج شدن اسناد مداخله روسیه در انتخابات آمریکا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از آسوشیتدپرس، رئیس جمهور آمریکا بخشی از اسناد مرتبط با اولین روزهای تحقیقات اف بی ای درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را از حالت طبقه بندی خارج کرد.

دونالد ترامپ روز دوشنبه این اسناد را که شامل بخش هایی از یک مجوز سری برای عملیات کنترل و نظارت و پیام های مکتوب جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی، می شد، از حالت طبقه بندی خارج کرد. ترامپ این اقدام غیرمعمول را در واکنش به درخواست متحدانش در کنگره انجام داد که معتقدند تحقیقات درباره روسیه تحت تاثیر برخی مخالفان ترامپ که جزء مقامات اف بی آی و وزارت دادگستری هستند، قرار گرفته است.
این اقدام همچنین در حالی انجام شد که ترامپ به تلاش هایش برای تضعیف تحقیقات رابرت مولر، مامور و دادستان ویژه تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا ادامه می دهد. به دنبال این تصمیم ترامپ، پیام های مکتوب و اسناد مربوط به چند مقام ارشد وزارت دادگستری و اف بی آی که ترامپ در یک سال گذشته همواره هدف حمله قرار داده است، منتشر خواهد شد. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید این تصمیم رئیس جمهور را در بیانیه ای مکتوب اعلام کرد.
 

عزم دمشق برای آزادسازی ادلب


ارتش سوریه همچنان مواضع تروریست های مسلح در ادلب را هدف قرار می دهد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ ارتش سوریه هم زمان با اعزام نیرو و ارسال تجهیزات به مناطق شمال این کشور برای آغاز عملیات آزادسازی ادلب همچنان مواضع تروریست های مسلح را در این منطقه هدف قرار می دهد.
کد ویدیو
 
مصاحبه ها:
1 - رزمنده ارتش سوریه
2 - ماجد حلیمه نماینده مجلس سوریه

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟