استقبال وزیر کشور آلمان از اخراج آوارگان و پناهندگان

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، وزیر کشور آلمان نبردی را برای سخت‌تر کردن شرایط مهاجرت به این کشور آغاز کرده است.
به گزارش العربیه هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان از افزایش موارد اخراج افرادی که درخواست پناهندگی آنان رد شده است، استقبال کرد. هورست زیهوفر که در شب تولد خودش سخن می‌گفت، نبردی را داخل حزب حاکم به رهبری آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان فرماندهی می‌کند که هدف از آن سخت‌تر کردن شرایط مهاجرت به این کشور است. وزیر کشور آلمان دوشنبه شب از دستیابی به توافق با آنگلا مرکل در مورد سیاست مهاجرتی دولت ائتلافی خبر داده بود.

نیروهای امنیتی پاکستان مغز متفکر انفجار بلوچستان را کشتند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات پاکستان اعلام کردند نیروهای امنیتی در یک درگیری در اوایل روز جمعه در استان بلوچستان، مغز متفکر مرگبارترین بمب گذاری انتحاری در این کشور را کشتند.
این عملیات در پی دریافت اطلاعاتی در خصوص حضور یک عضو داعش به نام هدایت الله در خانه ای در منطقه کلات در این استان ناآرام واقع در جنوب غربی پاکستان انجام شد.
قیصر خان، یک مقام ارشد در کلات، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «نیروهای مرزی به این خانه یورش بردند و هدایت الله را پس از مقاومت شدید کشتند».
یک مقام برجسته گارد مرزی نیز که خواست نامش فاش نشود، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد هدایت الله تسهیل کننده اقدامات حافظ نواز، عامل انفجار انتحاری هفته گذشته بود؛ انفجاری که به کشته شدن دست کم ۱۴۹ نفر منجر شد.
داعش مسئولیت این حمله را در یک تجمع انتخاباتی در منطقه مستونگ بلوچستان برعهده گرفت.
بلوچستان که سرشار از منابع نفت و گاز است، درگیر خشونت های فرقه ای و فعالیت های مسلحانه است.

ادامه حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به سراسر نوار غزه همچنان ادامه دارد.
ارتش رژیم صهیونیستی در حساب توئیتر خود در این زمینه اعلام کرد: جنگنده های نیروی هوایی ارتش اسرائیل همچنان در حال حمله به اهداف نظامی در سراسر نوارغزه هستند. تاکنون ۱۵ هدف نظامی حماس در شمال نوار غزه هدف حمله هوایی قرار گرفته است.

ارائه لایحه تحریم مالی ترکیه از سوی سناتورهای آمریکایی به کنگره

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی ترکی استانبولی صدای آمریکا، کمیسیون روابط خارجی سنای آمریکا به ریاست باب کروکر، لایحه تعلیق استقراض ترکیه از نهادهای پولی و مالی بین المللی را تدوین و به کنگره آمریکا ارائه داد.
شش سناتور جمهوری خواه و دموکرات آمریکا لایحه تحریم استقراض دولت ترکیه از نهادهای بین المللی پولی و مالی نظیر صندوق بین المللی پول را به کنگره آمریکا ارائه دادند.
درلایحه مجازات دولت ترکیه آمده است: حکومت ترکیه و رجب طیب اردوغان بدون دلیل قانونی و موجه راهب آمریکائی وبرخی شهروندان آمریکائی را بازداشت کرده است. تا موقعیکه آنها آزاد نشوند، باید استقراض ترکیه از نهادهای مالی و پولی بین المللی محدود شود.
لایحه مجازات دولت ترکیه را سناتور باب کروکر، باب منندز، توم تلس، جیمز لانکفورد، ژانه شیهن و بیل نلسون امضاء کردند.
در بیانیه شش سناتور آمریکا آمده است: حکومت ترک، اندرو رابینسون راهب آمریکائی، کارمندان محلی کنسولگری آمریکا، دهها هزار نفر از شهروندان ترک را بناحق بازداشت، آنهارا از از حقوق اساسی محروم و به نقض حقوق بشر ادامه می دهد. اعمال فشار، ظلم و ستم بر شهروندان آمریکا نمی تواند ادامه داشته باشد. ترکیه حسن نیت کنگره آمریکا را رد می کند. برای احیای حقوق و ادای احترام به شهروندان بازداشتی آمریکا در ترکیه اقدامات جدیدی انجام خواهیم داد.
سناتور منندز گفت: روابط ترکیه و آمریکا باید در جهت خدمت به برقراری ثبات درخاورمیانه و تقویت ناتو و تامین رفاه و اهداف مشترک دو کشور قرار گیرد. اما تا موقعیکه حکومت ترک به بازداشتها ادامه دهد، ادامه روابط و گسترش آن و اقدام برای تحقق اهداف مشترک با دشواری روبرو خواهد شد. تا موقعیکه حکومت ترک با هدف بهره برداری از شهروندان آمریکائی به عنوان بازیچه سیاسی به بازداشت آنها ادامه دهد، آمریکا نمی تواند از دریافت وام ترکیه از نهادهای مالی و پولی بین المللی حمایت کند. سناتور تیلز نیز گفت: اگر ترکیه به بازداشت برونسون و سایر شهروندان آمریکائی ادامه دهد با واکنش کنگره روبرو خواهد شد.
سناتور لانکفورد گفت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه راهب برونسون و سایر شهروندان و کارکنان آمریکائی بیگناه را با اتهامات واهی بازداشت کرده است. از ترکیه می خواهیم که بار دیگر مانند متحد ناتو رفتار کند. تا موقعیکه آنها را آزاد نکند، اعمال تحریم و محدودیت استقراض و پرداخت وام به ترکیه را در دستور کار قرار خواهیم داد.
سناتور نلسون گفت: اردوغان به ضربه زدن به دموکراسی ترکیه، اعمال فشار به روزنامه نگاران و نقض حقوق بشر ادامه می دهد. راهب برونسون بدون دلیل بازداشت شده است. رفتار راهزنی ترکیه بدون پاسخ نخواهد ماند.
در لایحه شش سناتور امریکا تحت عنوان «قانون تحدید روابط ترکیه با موسسات مالی بین المللی» برای مجازات ترکیه آمده است: حکومت آمریکا باید از موسسات مالی و پولی بین المللی نظیر بانک جهانی، بانک عمران و توسعه اروپا EBRD و موسسه فاینانس بین المللی IFC و صندوق بین المللی پول به استثنای کمکهای انسانی درخواست کند که از پرداخت وام به ترکیه خودداری کنند. این دستور العمل تا موقعیکه ترکیه از بازداشت شهروندان دو تابعیتی، شهروندان آمریکا و کارکنان نمایندگیهای آمریکا در ترکیه خودداری و افراد بازداشتی را آزاد نکند، اجراء خواهد شد. سایر دولتها نیز باید با آمریکا درباره این دستور العمل در چارچوب موسسات بین المللی نظیر صندوق بین المللی پول همکاری کنند.
دولت ترکیه از وامهای پرداختی بانک عمران و توسعه اروپا EBRD و موسسه فاینانس بین المللی IFC بهره برداری می کند. ترکیه در سال ۲۰۱۷ در ردیف دوم درخواست کنندگان وام از موسسه فاینانس بین المللی به مبلغ ۹۲۷ میلیون دلار وام طولانی مدت بود. ترکیه همچنین در سال ۲۰۱۷ از بانک عمران و توسعه اروپا EBRD نیز وام یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار وام دریافت کرد و در ردیف اول وام گیرندگان قرار گرفت.

پوتین: با افزایش سن بازنشستگی در روسیه مخالفم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد با طرح کنونی افزایش سن بازنشستگی مخالف است.
 طرح افزایش سن بارنشستگی در روسیه موجب بروز اعتراض هایی در این زمینه شده است.
این در حالی است که مطرح شدن موضوع سن بازنشستگی بر ضرورت اصلاح مقررات در این زمینه تاکید دارد تا از به خطر افتادن این نظام اجتماعی جلوگیری شود.
ولادیمیر پوتین با بیان این که با افزایش سن بازنشستگی مخالف است گفت: این موضوع (افزایش سن بازنشستگی) خوشایند اکثریت مردم نیست.
اظهارات رئیس جمهوری روسیه یک روز پس از آن صورت گرفت که نمایندگان پارلمان روسیه، در شور اول، به اصلاح قوانین مربوط به سن بازنشستگی رای دادند. این اقدام نمایندگان ، افزایش تدریجی سن بازنشستگی را تا ۶۳ سال برای زنان و ۶۵ سال برای مردان پیش بینی می کند. این در حالی است که در حال حاضر سن بازنشستگی در روسیه، برای زنان ۵۵ و برای مردان ۶۰ سال است.
این در حالی است که قرار است نمایندگان شور دوم را در پایان سپتامبر برگزار کنند.
طرح اصلاح قوانین مربوط به سن بازنشستگی که دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه آن را در اواسط ژوئن پیشنهاد کرده است، موجی از اعتراض ها را در روسیه در پی داشته است و به شدت موجب کاهش محبوبیت ولادیمیر پوتین شده است که آخرین حرف را خواهد زد.
پوتین افزود: تصمیم گیری نهایی هنوز اتخاذ نشده است و من باید به تمامی دیدگاه ها در این زمینه گوش کنم.

بستن