تبلیغات در تلکسیران

استقبال وزیر کشور آلمان از اخراج آوارگان و پناهندگان

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، وزیر کشور آلمان نبردی را برای سخت‌تر کردن شرایط مهاجرت به این کشور آغاز کرده است.
به گزارش العربیه هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان از افزایش موارد اخراج افرادی که درخواست پناهندگی آنان رد شده است، استقبال کرد. هورست زیهوفر که در شب تولد خودش سخن می‌گفت، نبردی را داخل حزب حاکم به رهبری آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان فرماندهی می‌کند که هدف از آن سخت‌تر کردن شرایط مهاجرت به این کشور است. وزیر کشور آلمان دوشنبه شب از دستیابی به توافق با آنگلا مرکل در مورد سیاست مهاجرتی دولت ائتلافی خبر داده بود.

مراسم شام غریبان امام حسین (ع) و یارانش در بین الحرمین


عاشقان و شیفتگان حسینی در کربلای معلی با روشن‌کردن شمع، عشق و ارادت خالصانه خود را به سرور آزادگان جهان ابراز کردند.
مراسم شام غریبان امام حسین (ع) و یارانش در بین الحرمین

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ همزمان با پایان دهه اول محرم، مراسم شام غریبان سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش در بین‌ الحرمین در کربلای معلی برگزار شد. عاشقان و شیفتگان حسینی با روشن‌کردن شمع، عشق و ارادت خالصانه خود را به سرور آزادگان جهان ابراز کردند.

تصاویری از مراسم شام غریبان امام حسین (ع) و یارانش در بین الحرمین:

 

 

 

 

روابط ایران و چین مستحکم است


معاون وزیر خارجه: تهران همیشه برای روابط خود با چین ارزش قائل بوده است؛ روابط دوجانبه بسیار مستحکم است.
روابط ایران و چین مستحکم است
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری شینهوا، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرگزاری شینهوا تاکید کرد که روابط میان ایران و چین مستحکم است.
سید کاظم سجادپور اظهار داشت تهران همیشه برای روابط خود با چین ارزش زیادی قائل بوده و روابط دوجانبه میان تهران و پکن بسیار مستحکم است.
سجادپور افزود: «این وضع محصول ارزش ها و منافع مشترک دو کشور است» و روابط ایران و چین در تمامی زمینه ها ادامه دارد.
معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: «روابط میان ایران و چین بنا به دلایل مختلفی بسیار مهم است.» این دلایل سیاسی، اقتصادی هستند و مهمترین مثال آن روابط در حوزه انرژی است.

شراکت آمریکا و صهیونیسم در ظلم به اسلام


دبیرکل جنبش انصار الله یمن: آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ظلم و ستم به امت اسلامی شریک هستند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از تلویزیون المسیره؛ ­دبیرکل جنبش انصار الله یمن با اشاره به مظلومیت ملت های مسلمان در بسیاری از کشورها تأکید کرد آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ظلم و ستمی که علیه امت اسلامی روا داشته می شود شریک هستند.
 سید عبدالملک بدرالدین دبیر کل انصار الله یمن در سخنرانی خود در هفتمین شب ماه محرم با اشاره به مشکلات و مصیبت های متعددی که امت اسلامی با آن مواجه است و همچنین مشهود نبودن آثار و نتایج عملی تعالیم اسلام از جمله  عدالت، خیرخواهی، رحم و مروت و اصلاحگری در زندگی دینی و دنیایی مردم گفت: امت اسلامی در بسیاری از کشورها از حکمرانی نیروهای شر و طاغوتیان و تسلط مزدوران و حلقه به گوشان دشمنان امت یعنی آمریکا و اسرائیل در رنج و عذب است. این اوضاع هیچ گونه سنخیتی با اسلام و راهنمودهای آن ندارد، ملت های مسلمان نماز می خوانند و روزه می گیرند و قسمت اعظم شعائر اسلامی را رعایت می کنند ولی به صورت مطلق تسلیم سیاست های آمریکایی و اسرائیلی می شوند و حکومت ها در کشورهای اسلامی با تمام توان در خدمت منافع آمریکا هستند و واقعیت های فرهنگی، موضع گیری ها، رویکردها و بسیاری مسائل دیگر را بر اساس همخوانی با سیاست های شیطانی آمریکا تنظیم می کنند. برخی از حکومت ها در کشورهای اسلامی می پذیرند که با اسرائیل ائتلاف کنند و علیه سایر کشورهای اسلامی خصومت بورزند و علیه آنها توطئه چینی کنند. 

کد ویدیو

دبیر کل انصار الله در ادامه خاطر نشان کرد: امت اسلامی در حال حاضر از ظلم و ستم رنج می برد، امت اسلامی اکنون امتی مظلوم است و ملت های مسلمان نیز ملت های مظلومی هستند. ما به عنوان ملت های عربی از عدالتی که نتیجه طبیعی اجرای تعالیم اسلام است بی بهره هستیم و لذت آن را نچشیده ایم و هر گاه ملتی نیز برای ایجاد و قیام این عدالت به حرکت در آمده است و با نیروهای طغیانگر به مبارزه برخاسته است مورد هجوم و حمله قرار گرفته است. آنگونه که شاهد هستیم هنگامی که ملت مسلمان یمن به حرکت درآمد و اراده کرد آزاده باشد و لذت عدالت را بچشد مورد حمله ائتلاف متجاوز آمریکایی سعودی قرار گرفت. 
وی در ادامه افزود: امت اسلامی و ملت های مسلمان در مناطق زیادی از جمله فلسطین، میانمار، یمن و عراق و سایر کشورها از مظلومیت شدید رنج می برند و به واسطه دخالت های مستقیم و غیر مستقیم آمریکا و اسرائیل مورد ظلم و ستم واقع شده اند. در این میان سؤالی که مطرح می شود این است که چه کسی مسئول برقراری عدالت در میان کشورها و ملت های عربی و اسلامی است تا از شر ظلم و ستم رها شوند؟ آیا باید به سازمان ملل چشم داشته باشیم و منتظر باشیم حق و عدالت را در میان ما برقرار سازد و ظلم را برچیند و اوضاع را سر و سامان دهد؟ کسی که چنین انتظاری داشته باشد مانند کسی است که در حال تشنگی به سراب دل خوش کرده باشد. 
سازمان ملل حتی اختیار ندارد که قطعنامه های مصوب خود را اجرا کند و یا ظلمی را از ملتی برطرف و عدالت را در یک کشور برقرار کند. کشورهای عضو سازمان ملل به دو دسته ظالم و مظلوم تقسیم می شوند، تکلیف ظالمان مشخص است و ما از آنها انتظار نداریم عدالت را برقرار کنند و کشورهای مظلوم نیز قدرت و صلاحیت تغییر اوضاع را ندارند. سازمان ملل برای ملت فلسطین در طول هفتاد سال گذشته چه کاری انجام داده است؟ هیچ! در حالی که مظلومیت ملت فلسطین واضح و آشکار است. ما از اعضای دائم شورای امنیت که دارای قدرت برتر اقتصادی و نظامی در جهان هستند چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟ 

آمریکا منبع ظلم و شرارت و جنایت در بین کشورهای جهان است  


دبیر کل جنبش انصارالله یمن در ادامه گفت: آیا انتظار داشته باشیم آمریکا عدالت را در میان کشورها برقرار سازد در حالی که خود منبع ظلم و شر و جنایت است و یا  انگلیس که نخستین کشور استعمارگر در جهان است و آمریکا استعمار ملت ها و به غارت بردن اموال آنها را از این کشور به ارث برده است؟ چه کشورهایی بیشترین حمایت ها را از رژیم صهیونیستی به عمل می آورند؟ نخستین کشوری که زمینه را برای ایجاد رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین فراهم کرد انگلیس بود و آمریکا حمایت کامل و همه جانبه از رژیم صهیونیستی را از انگلیس به ارث برد. در چند روز اخیر نیز شاهد اقدامات ترامپ علیه ملت فلسطن بودیم و دیدیم که دولت آمریکا چگونه به طور مستقیم وارد مبارزه با این ملت مظلوم شده است و برای اذیت و آزار رساندن به ملت فلسطین و مصادره اراضی و هدف قرار دادن مقدسات در فلسطین و توطئه چینی علیه آن به شریک مستقیم اسرائیل تبدیل شده است. با این اوصاف آیا باید آمریکا را حامی  برقراری صلح در فلسطین بدانیم یا منبع ایجاد فتنه ها و ارتکاب جرائم و جنایت ها؟ 
وی افزود: در مرحله بعد اگر بخواهیم از مظلومیت ملت یمن سخن بگوییم باید بپرسیم چه کسی تجاوز علیه ملت یمن را پشتیبانی و توجیه  و از آن حمایت سیاسی و نظامی و لجستیکی می کند؟ بدون شک آمریکا! وزیر امور خارجه آمریکا چند روز پیش در کنگره این کشور شهادت داد ائتلاف متجاوز سعودی تا حد زیادی از هدف قرار دادن غیرنظامیان خودداری می کند، این در حالی است که این ائتلاف روزانه مرتکب جنایت علیه غیرنظامیان و منافع عمومی ملت یمن در تمام زمینه های زندگی می شود. آمریکا عامل اصلی و درجه یک آسیب رساندن به ملت یمن است و عربستان و امارات  فقط ابزار دست آمریکا هستند. از این رو هیچ کشوری با تکیه بر سازمان ملل و شورای امنیت نتوانسته است از ظلم و ستم رهایی یابد و به عدالت و امنیت برسد. برعکس ما شاهد بودیم در زیر سایه سازمان ملل چه جنایت هایی از سوی صربها علیه مسلمانان در بوسنی و هرزگوین رخ داد. خداوند متعال از طریق قرآن کریم به ما می آموزد باید ملت های مسلمان عدالت را در میان خود برپا کنند و به نیروهای شر و تارکی هیچ چشم داشتی نداشته باشند. 

گروه های تکفیری با وجود اینکه پرچم جهاد را علم می کنند علیه مظاهر شر و باطل یعنی آمریکا اسرائیل حرکتی نمی کنند. 

سید عبدالملک بدرالدین با اشاره به سواستفاه دشمنان امت اسلامی و گروه های تکفیری  از مفاهیم و عناوین اسلامی و دینی برای رسیدن به اهداف غیر مشروع  افزود: ما شاهد  هستیم گروه های تکفیری از عنوان جهاد در راه خدا در غیر مسیر واقعی آن استفاده و در نهایت در مسیر برنامه های آمریکا و اسرائیل و تأمین منافع آنها حرکت می کنند و جهاد آنان در راه خدا نیست بلکه در راه آمریکا و اسرائیل و ضربه زدن به امت اسلامی است. مشخص و واضح است که آمریکا و اسرائیل مظهر شر و باطل هستند، ولی گروه های تکفیری با وجود اینکه پرچم جهاد را علم می کنند علیه مظاهر شر و باطل حرکتی نمی کنند. 
با مراجعه به تاریخ متوجه می شویم آمریکا چگونه با حمایت عربستان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و صدور فتوای جهاد برخی از علمای درباری از مفهوم جهاد در افغانستان برای رسیدن به اهداف خود یعنی تضعیف و مقابله با اتحاد جماهیر شوروی از یک سو و تضعیف ملت های مسلمان از سوی دیگر  بهره برداری کرد. اما باید پرسید چرا علمای سعودی و هیئت کبار علما برای آزادسازی فلسطین چنین فتواهایی صادر نکردند و نمی کنند؟ حکومت های عربی و خود آمریکایی ها و برخی از رهبران گروه های تکفیری بعدها اعتراف کردند موضوع جنگ در افغانستان به خواست و اراده آمریکا انجام شده است. آمریکا از این شرایط استفاده کرد و سپس چند سال بعد افغانستان را به اشغال خود درآورد اما علمای درباری که فتوای جهاد علیه اتحاد جماهیر شوروی را صادر کرده بودند بار دیگر سکوت کردند و علیه اشغالگر جدید یعنی آمریکا هیچ فتوای جهادی صادر نکردند. بر این اساس آنها از فتوای جهاد در هر جایی که منافع آمریکا را تأمین کند استفاده می کنند و  
فلسطین هیچ وقت در صدر اولویت های آنها قرار نداشته، ندارد و نخواهد داشت و اسرائیل برای آنان دشمن درجه یک به حساب نمی آید. گروه های تکفیری و علمای حامی آنها در سوریه نیز در همان جهتی حرکت کردند که آمریکا و اسرائیل خواهان آن بودند و مواضع هر دو طرف کاملا هماهنگ بود و فقط در عنوان ها اختلاف داشتند و در مضامین متحد بودند. در عراق و یمن نیز شاهد این اتحاد و هماهنگی بین تکفیری ها و آمریکا و اسرائیل بودیم و هستیم. مواضع نتانیاهو، داعشی ها، القاعده و آمریکا در مورد جنگ علیه یمن یکسان است و  همه آنها کمر به نابودی ملت یمن بسته اند. به عنوان نمونه القاعده اعلام کرده است در بیست  و یک جبهه علیه حوثی ها در حال جنگ هستیم و ما می دانیم این جبهه ها همان جبهه هایی هستند که آمریکا و عربستان بر آن اشراف دارند و آن را مدیریت می کنند.

تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین


رئیس جمهور آمریکا با بی اعتنایی به هشدارها، بر شدت جنگ تجاری با چین افزود و تهدید کرد اگر پکن تلافی جویی کند، مجددا بر تعرفه ها خواهد افزود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، ­دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با بی اعتنایی به هشدارها، بر شدت جنگ تجاری با چین افزود و تهدید کرد اگر پکن تلافی جویی کند، مجددا بر تعرفه ها خواهد افزود.
ترامپ گفت چین از تغییر دادن شیوه های ناعادلانه ای که به شرکت ها و کارگران آمریکایی لطمه می زند خودداری کرده است.
رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای گفت: "طی چند ماه گذشته از چین خواسته ایم روش های ناعادلانه خود را تغییر دهد و رفتار عادلانه و متقابل با شرکت های آمریکایی داشته باشد."
ترامپ افزود: "این روش ها آشکارا یک تهدید جدی علیه سلامت و کامیابی دراز مدت اقتصاد آمریکاست. اما چین تاکنون تمایلی برای تغییر روش های خود، از جمله سرقت فناوری و انتقال اجباری آن نداشته است."
با دور جدید تعرفه ها که از روز 24 سپتامبر به اجرا گذاشته می شود، عوارض گمرکی تنبیهی بر روی تقریبا نیمی از محصولاتی که آمریکا از چین وارد می کند، اعمال خواهد شد. چین بزرگترین منبع واردات کالا به آمریکاست.
دور جدید واردات تا پایان امسال با 10 درصد تعرفه خواهد بود و این رقم بعدا به 25 درصد افزایش خواهد یافت.
وزارت امور خارجه چین پیشتر وعده داده بود در برابر هر گونه اقدام آمریکا تلافی جویی خواهد کرد. چنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین به خبرنگاران گفته بود: "اگر آمریکا تعرفه های جدیدی وضع کند، چین مجبور خواهد شد به تدابیر متقابل روی آورد تا از حقوق و منافع مشروع خود دفاع کند."
با این حال، رئیس جمهور آمریکا هشدار داد "اگر چین در برابر کشاورزان یا دیگر صنایع ما به اقدام تلافی جویانه مبادرت کند، ما بلافاصله مرحله سه را شروع خواهیم کرد، که وضع کردن تعرفه بر روی تقریبا 267 میلیارد دلار واردات دیگر از چین است."
این به معنای وضع کردن تعرفه های جدید بر روی همه کالاهایی است که آمریکا از چین وارد می کند.

کد ویدیو

ترامپ تهدید کرد اقدامات تلافی جویانه اقتصادی علیه چین اتخاذ خواهد کرد

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: چین به طور علنی گفته است آنها در تلاش اند تا با حمله به کشاورزان و مزرعه داران و کارگران صنعتی ما به دلیل وفاداری آنها به من، بر انتخابات ما تاثیر بگذارند و آن را تغییر دهند. نکته ای که چین متوجه نیست این است که این افراد وطن پرستان خوبی هستند. چین در زمینه تجاری سالهست از جانب آمریکا سود برده است. آنها می دانند که من می توانم این روند را متوقف کنم. اگر کشاورزان، مزرعه داران و کارگران بخش صنعتی ما مورد هدف قرار بگیرند سریعا اقدامات تلافی جویانه زیادی علیه چین اعمال خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین: از منافع مشروع خود در برابر اقدامات آمریکا دفاع می کنیم

وزارت امور خارجه چین در واکنش به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که از تصمیم خود برای وضع کردن تعرفه های جدید بر کالاهای وارداتی از چین خبر داد، اعلام کرد پکن این اقدام واشنگتن را تلافی خواهد کرد.
چنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: "چین چاره ای ندارد جز اینکه علیه تدابیر آمریکا تلافی جویی کند و از منافع و حقوق مشروع خود دفاع و از نظم تجارت آزاد جهانی محافظت کند. در عین حال، تدابیر جدید آمریکا عدم قطعیت بیشتری به مذاکرات دو طرف وارد کرده است."
وی همچنین گفت: "ما همواره گفته ایم که روابط سالم و باثبات میان آمریکا و چین نه فقط در راستای منافع کلی دو کشور، بلکه به نفع جامعه بین المللی است. ما مایلیم با آمریکا برای دستیابی به این هدف همکاری کنیم. اما چیزی که مایه تاسف است تدابیر یکجانبه و تجاری حمایت گرایانه آمریکاست که برای چین غیرقابل قبول است. "
سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: "چین همواره تاکید کرده است تنها راه درست حل و فصل مسئله تجاری میان چین و آمریکا گفتگو و مشورت بر مبنای برابر، صادقانه و مبتنی بر احترام دوجانبه است. اما فعلا در اقدامات آمریکا نشانه ای از صداقت یا حسن نیت دیده نمی شود."
کد ویدیو

مهمترین خبرهای جهان (7-19)


دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه جنگ تجاری با چین را تشدید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، مهم ترین اخبار و رویدادهای جهان طی 12 ساعت گذشته به شرح زیر است .

آمریکا:

ـ ­دولت ترامپ پذیرش آوارگان در این کشور را برای سال مالی آینده به شدت کاهش داد و اعلام کرد تنها 30 هزار نفر آواره حق ورود به خاک این کشور را خواهند داشت.
ـ تعداد کشته های طوفان فلورنس در آمریکا به 31 نفر رسید.
ـ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه جنگ تجاری با چین را تشدید و اعلام کرد آمریکا 10 درصد تعرفه بر حدود 200 میلیارد دلار از محصولات وارداتی از چین اعمال خواهد کرد.

ـ دونالد ترامپ در توجیه تازه ترین تعرفه ها علیه چین گفت برای رئیس جمهور آن کشور احترام قائل است اما کسری تجاری آمریکا بیش از حد زیاد است و این مسئله دیگر نمی تواند ادامه پیدا کند.

سوریه:

ـ ­تلویزیون سوریه از حمله موشکی به شرکت صنایع الکترونیکی در شهر لاذقیه خبرداد. سامانه پدافند هوایی ارتش شماری از موشک های دشمن را رهگیری و منهدم کرد .
روسیه:
ـ یک فروند هواپیمای نظامی روسی از نوع ایلوشین- 20 با 14 خدمه شامگاه دوشنبه ‏، همزمان با حمله 4 جت جنگنده اسرائیلی در استان لاذقیه سوریه از صفحه رادار محو شد. یک مسئول آمریکایی مدعی شد ارتش سوریه به اشتباه یک هواپیمای روسی را سرنگون کرده است.
ـ نماینده آمریکا در سازمان ملل در توئیتر خود مدعی شد: دروغ گویی، فریبکاری و سرکشی به یک هنجار در فرهنگ روسی تبدیل شده است .


فرانسه:
ـ تیراندازی در محله سن دونی در حومه شمالی پاریس سه کشته و زخمی برجای گذاشته است.


یمن:
ـ منابع خبری از حملات هوایی گسترده جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده خبر داد.

مکزیک :
ـ اجساد یکصد و پنجاه و یک نفر در درون یک کانتینر در منطقه ای در جنوب غرب مکزیک کشف شد.

اسپانیا:
ـ انفجار یک لپ تاپ در یکی از ایستگاههای مترو شهر مادرید پایتخت اسپانیا سبب اختلال در حرکت قطارهای این مترو شد.

عراق:
ـ حملات هوایی ارتش ترکیه و نبود جاده مناسب از مهمترین تهدیدات برای کشاورزان عراقی در منطقه دهوک این کشور است.

پاکستان:
ـ ­عمران خان نخست وزیر جدید پاکستان در اولین سفر خارجی خود پس از رسیدن به این مقام روز سه شنبه به عربستان سعودی سفر می کند .

الجزایر:
ـ افشاگری وزیر دفاع سابق الجزایر تأییدکننده افشاگری دو مقام ارشد اسبق الجزایری و عراقی در خصوص دستور صدام دیکتاتور مخلوع و معدوم عراق برای کشتن وزیر خارجه اسبق الجزایر هنگام پرواز به تهران در سال 1982 میلادی است که برای میانجیگری به منظور متوقف کردن جنگ صدام با ایران راهی ایران بود و در مرزهای عراق با ترکیه هدف یک فروند موشک هوا به هوا قرار گرفت و به همراه سیزده الجزایری دیگر کشته شد.

کره شمالی:
ـ رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی به شورای امنیت گفت شواهدی در دست است که کره شمالی به توسعه برنامه موشک های بالستیک و برنامه هسته ای خود ادامه می دهد.
ـ رئیس جمهور کره جنوبی با استقبال رهبر کره شمالی وارد این کشور شد. این اولین سفر رسمی رئیس جمهور کره جنوبی به کره شمالی در بیش از یک دهه اخیر به شمار می آید.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟