تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

35 خانواده نیازمند در ملکشاهی خانه دار می شوند

35 خانواده نیازمند در ملکشاهی خانه دار می شوند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام ؛ محمد کمری اعلام کرد : برای احداث هر واحد مسکونی 200 میلیون ریال به صورت بلاعوض ،50 میلیون ریال به صورت وام قرض الحسنه از محل اعتبارات کمیته امداد حضرت امام(ره) هزینه می شود.
وی افزود : کار احداث این واحدها با همکاری و مشارکت بسیج و سپاه ناحیه ملکشاهی با محوریت مناطق محروم و روستایی است.
 مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره)ملکشاهی ادامه داد : در سال 96 نیز برای 22 مدد جوی این نهاد در سطح روستاها و 6 مددجوی شهری این شهرستان مسکن احداث شد.

رزمایش اقتدارعاشورایی بسیجیان ایلام


رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص) امروز همزمان در ایلام و سایر مناطق استان برگزار شد.
رزمایش اقتدارعاشورایی بسیجیان ایلام

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ این رزمایش با حضور گردانهای بیت المقدس ، با "شعار وحدت ، ایستادگی و پیشرفت"  و با هدف امید بخشی مردمی ، ناامید کردن دشمن  و اعلام تعامل و همکاری با دستگاه هایی که خواستار همکاری با بسیج در زمینه های خدمات رسانی به مردم هستند برگزار شد. 

همچنین همزمان با این رزمایش  210 گروه جهادی به صورت همزمان به منظورمحرومیت زدایی و  خدمت رسانی در بخش های عمرانی ، آموزشی ، فرهنگی ... به مناطق محروم حاشیه شهر ایلام وتمام مراکز شهرستانهای استان اعزام شدند.

 
 
 
 
 
 
 
 
کد ویدیو
دریافت فیلم

بازگشایی جدید گذرگاه صادراتی


استانداران ایلام و واسط عراق برای بازگشایی گذرگاه صادراتی جدید در مرز «چنگولهإ برای افزایش صادرات توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز ایلام؛ استانداران ایلام و واسط عراق درنشست مشترکی در ایلام با راه اندازی گذرگاه صادراتی جدید تا اربعین امسال توافق کردند. در این نشست همچنین موضوع کاهش تعرفه های گمرکی از سوی کشور عراق بررسی شد.

استاندار ایلام دراین نشست گفت: در زمینه زیر ساخت ها این مرز از قبیل آب، برق و جاده دسترسی اقدامات مناسبی انجام شده است. 

کد ویدیو

قاسم سلیمانی دشتکی خاطرنشان کرد: مراودات تجاری در مرز مهران و مرز زرباطیه از اهمیت بالایی برای دو طرف برخوردار است و مشکلاتی از جمله ازدحام کالا و خودرو در مرز مهران و بالا بودن تعرفه گمرکی و عوارض محلی باید از سوی دو طرف حل شود. 

استاندار واسط عراق نیز در این نشست با اشاره به اهمیت مبالادت تجاری در مرز مهران از رایزنی با وزارت خارجه عراق برای حل مشکلات مرز مهران و زرباطیه گفت: نظارت بیشتر بر روند صادرات در این مرزها و حل سریع مشکلات از سوی کمیته مشترک دو کشور می تواند به راحتی انجام شود. 

محمود عبدالرضا طلال استاندار واسط عراق دیروز به دعوت سلیمانی دشتکی استاندار ایلام از طریق مرز مهران وارد استان ایلام شد. 

مرگ 2 تبعه پاکستانی در تصادف رانندگی در ایلام

مرگ 2 تبعه پاکستانی در تصادف رانندگی در ایلام

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ و به نقل ازمرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی زاده با بیان اینکه این حادثه شب گذشته در محور ایوان (تنگه گرمه) اتفاق افتاد افزود:این تصادف به علت عدم توجه به جلو راننده وانت نیسان و پارک نکردن اتوبوس حامل اتباع پاکستانی در محل ایمن روی داد.
رئیس پلیس راه استان تاکید کرد: رانندگان وسایل نقلیه در ساعات شب با توجه به دید کم با سرعت مطمئنه و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی مورد رانندگی کنند تا شاهد چنین تصادفات دلخراش رانندگی در سطح محورهای استان نباشیم.
شهرستان ایوان در 45 کیلومتری شمال ایلام فاقد جاده کمربندی بوده و با توجه به اینکه از مسیرهای تردد خودروهای زائران عتبات عالیات است اتوبوس های بین شهری مجبورند از داخل شهر برای حرکت خود استفاده کنند که مشکلات خاص خود را به دنبال دارد.

ابطال 16 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام

ابطال 16 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ مهناز همتی با بیان اینکه این امر براساس بررسی های صورت گرفته روی نتایج حاصل از بازرسی، نمونه برداری و آزمون واحدهای تولیدی انجام شده است گفت: از این تعداد پروانه علامت استاندارد 11 پروانه باطل و پنج فقره نیز تعلیق شده است.
وی با اشاره به اینکه پیگیری نکردن واحد تولیدی برای تمدید پروانه، غیرفعال بودن و تعطیلی واحدها و رعایت نکردن استانداردهای اجباری تولیدات و خدمات ارائه شده از جمله عوامل تعلیق و ابطال این پروانه ها به شمار می رود افزود: واحدهای تولیدی که پروانه آنها تعلیق شده حداکثر سه ماه فرصت دارند که نسبت به رفع نواقص و احراز شرایط استاندارد اقدام و در غیر اینصورت پروانه آنها ابطال می شود.
مدیرکل استاندارد استان ایلام یادآور شد: شرایط صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد نسبت به گذشته تسهیل شده اما نظارت و بازرسی ها تشدید یافته است.
همتی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون پنج مورد صدور و یک مورد تمدید پروانه استاندارد صادر شده است گفت: بیش از 120 واحد تولیدی فعال در ایلام زیر پوشش اداره کل استاندارد است.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟