تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

افزایش مصرف برق در کاشان

افزایش مصرف برق در کاشان

افزایش مصرف برق در کاشانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛مدیر امور برق شهرستان کاشان گفت: استفاده از کولرهای گازی بی کیفیت میزان مصرف برق این شهرستان را از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش داده است.

علیرضا عرب بیگی افزود: شهروندان کاشانی هنگام خرید به کم مصرف و گرمسیری بودن کولر گازی و همچنین اینورتر دار بودن آن از نوع تی تری کولر توجه کنند.

وی علت اصلی خاموشی ها را مصرف زیاد برق دانست گفت : صرفه جویی نکردن نیز موجب کمبود برق و خاموشی های اضطراری در این شهرستان شده است.

مدیر امور برق شهرستان کاشان با بیان اینکه هر سال 9 هزار مگاوات از نیاز کشور در اوج مصرف از نیروگاه های آبی تامین می شود به کمبود شدید منابع آب پشت سدها،  اشاره کرد و گفت : امسال امکان به کارگیری درصد زیادی از نیروگاه های آبی کشور وجود ندارد و نیروگاه های سیکل ترکیبی نیز که برای خنک کنندگی احتیاج به آب دارند، از مدار تولید خارج شده اند.

وی یکی از راه های مهم صرفه جویی را مدیریت استفاده از انرژی برق دانست و تاکید کرد: مردم باید برای ساعت استفاده از برق  بدرستی برنامه ریزی کنند.

مدیر امور برق شهرستان کاشان همچنین راه کاهش خاموشی ها را مصرف صحیح انرژی برق دانست و از مردم خواست تا با خودداری از استفاده از ماشین لباسشویی، اتو، جارو برقی و روشنایی در ساعت های اوج مصرف از خاموشی ها جلوگیری کنند.

بیش از 180 هزار مشترک برق در شهرستان کاشان وجود دارد که حدود 2 هزار مشترک آن صنعتی و بقیه مسکونی و تجاری هستند.

صدور ویزای آلمان برای ایرانیان در کمترین زمان


معاون سفیر آلمان در ایران: با فعالیت شرکت خدمات دهنده ویزا آلمان در اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان، محدودیتی در صدور ویزا وجود ندارد.
صدور ویزای آلمان برای ایرانیان در کمترین زمان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ معاون سفیر آلمان در ایران در اتاق بازرگانی اصفهان روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آلمان و ایران را گسترده دانست و گفت: با فعالیت شرکت خدمات دهنده ویزا آلمان در اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان، دیگر هیچ محدودیتی در صدور ویزا برای مسافرت شهروندان ایران به آلمان وجود ندارد.

اولیور اشناکنبرگ از علاقه مندی دولت آلمان به حفظ برجام در کنار کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: فعالیت سرمایه گذاران آلمان در ایران همچنان ادامه دارد.

وی افزود: اروپا بویژه آلمان، فرانسه و انگلیس درصدد ایجاد کانال ارتباطی جدید بانکی با ایران است که مستقل از بانک های آمریکا به فعالیت بپردازد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان هم در این دیدار مسایل بانکی را مهمترین مانع پیش روی فعالان اقتصادی اصفهان در تعامل با آلمان دانست و گفت: تسهیل روابط بانکی بین بانک های ایران و آلمان راهگشای توسعه روابط اقتصادی دو کشور است.

سیدعبدالوهاب سهل آبادی افزود: تسهیل صدور ویزا برای بازرگانان و تجار می تواند به توسعه روابط اقتصادی دو کشور کمک کند.

وی از آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای راه اندازی دفتر نمایندگی اتاق مشترک ایران و آلمان خبر داد و گفت: اتاق اصفهان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین اتاق های بازرگانی کشور است که روابط نزدیک تجاری با آلمان دارد.

بومی سازی خط تولید پشم معدنی


خط پنجم تولید پشم معدنی به روش کوره الکتریکی در کارخانه  ذوب آهن اصفهان بومی سازی و راه اندازی شد.
بومی سازی خط تولید پشم معدنی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ مدیر طرح های شرکت تارابگین از مجموعه صنعتی ذوب آهن اصفهان این شرکت را نخستین تولیدکننده عایق های معدنی پشم سنگ کشور معرفی کرد و گفت: این شرکت را اتریشی ها مجهز به چهار خط تولید پشم سنگ در سال56 راه اندازی کردند که به سبب بالابودن کیفیت محصولات از تولیدکنندگان مطرح عایق های معدنی در کشور است.

مسعود پیرجمالی افزود: با بهره گیری از دانش داخلی به روش مهندسی معکوس، خط تولید مشابه با خطوط تولید شرکت اتریشی پس از پنج ماه  به عنوان نخستین خط بومی تولید پشم سنگ طراحی و شهریور امسال بهره برداری شد.

وی گفت: پس از گذراندن روند آزمایشی موفقیت آمیز، تولید نامی پشم سنگ با کیفیت بسیار عالی هفته نخست شهریور محقق شد و این خط برای  تولید مداوم تحویل بهره بردار شد.

مدیر طرح های شرکت تارابگین از مجموعه صنعتی ذوب آهن اصفهان افزود: ساخت، نصب و راه اندازی موفقیت آمیز خط پنجم تولید شرکت ذوب آهن به روش کوره الکتریکی پس از گذشت بیش از 40سال نخستین بار طراحی و بومی سازی شد.

آغاز ساخت نخستین کارخانه تولید کلرید کلسیم


عملیات اجرایی ساخت اولین کارخانه تولید کلرید کلسیم و هیدروکسید منیزیم در کشور در شهرستان خور و بیابانک آغاز شد.
آغاز ساخت نخستین کارخانه تولید کلرید کلسیم

کلنگ احداث نخستین کارخانه تولید کلرید کلسیم و هیدروکسید منیزیم کشوربه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان، استاندار اصفهان گفت: این کارخانه با اعتبار 400میلیارد ریال با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مجتمع پتاس خور و بیابانک و بخش خصوصی احداث خواهد شد و زمینه استحصال کلرید کلسیم به ظرفیت 30هزار تُن در سال و هیدروکسید منیزیم به ظرفیت پنج هزار تن در سال را فراهم خواهد کرد.
آقای مهرعلیزاده افزود: این کارخانه صنعتی زمینه اشتغال 70نفر را به صورت مستقیم و 200نفر را به صورت غیرمستقیم و زمینه دست یابی به بزرگترین بازار مصرف در خاورمیانه را فراهم می کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در مراسم آغاز اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد که با رسیدن گاز مورد نیاز به این مجموعه تولیدی،زمینه تولید و استحصال کلرید کلسیم و هیدروکسید منزیم فراهم و کشورمان از واردات این مواد بی نیاز شود.
آقای مهدی کرباسیان افزود: تکمیل چرخه تولید از جمله مهمترین شاخص های صنعت به شمار می رود و راه اندازی این مجتمع تولیدی تا حد زیادی برای صنایع نفت و گاز مفید خواهد بود.
مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک مشتمل با 6بخش و گستره ای افزون بر 2هزار کیلومتر مربع در فاصله 35کیلومتری شهر خور و بیابانک امروز به بهره برداری رسید.
هدف از راه اندازی این منطقه، توسعه گردشگری در معادن کشور عنوان شده است.
این طرح با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران (ایمیدرو) و با هزینه ای حدود 500میلیون تومان احداث و افتتاح شده است.
شهرستان خور و بیابانک با 20هزار نفر جمعیت در 420کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.

برپایی جشنواره‌ گیاهان دارویی در اصفهان


پانزدهمین جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم در اصفهان برپاست.
برپایی جشنواره‌ گیاهان دارویی در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ دبیر جشنواره گیاهان دارویی گفت: این جشنواره با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی و همچنین آشنایی بیشتر شهروندان با گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی، محصولات غذایی سالم، ارتقای شناخت شهروندان در زمینه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی و ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان برای ارتقاء کیفی تولید، استانداردها و معیارهای جهانیِ توسعه صادرات گیاهان دارویی دایر است.
پیمان رضایی افزود: مشاوره رایگان تغذیه سالم و مزاج شناسی به شهروندان، تخفیف ویژه جشنواره به شهروندان، پذیرایی با شربت های گیاهی و برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره همراه با قرعه‌کشی و اهدای جوایز از برنامه‌های این جشنواره است.
وی گفت: در این جشنواره انواع گیاهان دارویی خشک، عرقیات، اسانس‌ها، ادویه جات، عسل، روغن گیاهی، محصولات غذایی سالم، طبیعی و ارگانیک به صورت عمده و خرده ارایه و نحوه استفاده از آنها، ویژگی‌ها و فواید این گیاهان معرفی شده است.
جشنواره گیاهان دارویی و محصولات غذایی سالم تا پایان مرداد در محل بازار گیاهان دارویی در اصفهان، خیابان پروین برپا شده است.

کد ویدیو
 

 

خودکفایی در تولید لوله و پروفیل فولادی


خط تولید لوله و پروفیل فولادی با تولید روزانه هزار و 500 تن محصول بخش عمده ای از نیاز کشور را تامین می کند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ مدیرعامل این واحد تولیدی، این کارخانه با زیر بنای 85هزار مترمربع را مجهز به 17سالن تولید و 31دستگاه خط تولید و نواربری دانست و گفت: در این واحد تولیدی روزانه هزار و 500تن انواع قوطی و پروفیل فولادی، لوله‌های گازخانگی، لوله‌های گاز شهری، لوله‌های گاز API و انواع مقاطع باز فولادی تولید می‌شود.  
سیدحسن عطایی افزود: متخصصان این شرکت دانش بنیان تمام مراحل طراحی، نصب و راه اندازی 31خط تولید را با اتکا به توان داخلی اجرا کردند.
کد ویدیو