گروه خبری اقتصادی

افزایش مصرف برق در کاشان

افزایش مصرف برق در کاشان

افزایش مصرف برق در کاشانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛مدیر امور برق شهرستان کاشان گفت: استفاده از کولرهای گازی بی کیفیت میزان مصرف برق این شهرستان را از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش داده است.

علیرضا عرب بیگی افزود: شهروندان کاشانی هنگام خرید به کم مصرف و گرمسیری بودن کولر گازی و همچنین اینورتر دار بودن آن از نوع تی تری کولر توجه کنند.

وی علت اصلی خاموشی ها را مصرف زیاد برق دانست گفت : صرفه جویی نکردن نیز موجب کمبود برق و خاموشی های اضطراری در این شهرستان شده است.

مدیر امور برق شهرستان کاشان با بیان اینکه هر سال ۹ هزار مگاوات از نیاز کشور در اوج مصرف از نیروگاه های آبی تامین می شود به کمبود شدید منابع آب پشت سدها،  اشاره کرد و گفت : امسال امکان به کارگیری درصد زیادی از نیروگاه های آبی کشور وجود ندارد و نیروگاه های سیکل ترکیبی نیز که برای خنک کنندگی احتیاج به آب دارند، از مدار تولید خارج شده اند.

وی یکی از راه های مهم صرفه جویی را مدیریت استفاده از انرژی برق دانست و تاکید کرد: مردم باید برای ساعت استفاده از برق  بدرستی برنامه ریزی کنند.

مدیر امور برق شهرستان کاشان همچنین راه کاهش خاموشی ها را مصرف صحیح انرژی برق دانست و از مردم خواست تا با خودداری از استفاده از ماشین لباسشویی، اتو، جارو برقی و روشنایی در ساعت های اوج مصرف از خاموشی ها جلوگیری کنند.

بیش از ۱۸۰ هزار مشترک برق در شهرستان کاشان وجود دارد که حدود ۲ هزار مشترک آن صنعتی و بقیه مسکونی و تجاری هستند.

همت مردانه یک بانو در اشتغالزایی+تصاویر

همت مردانه یک بانو در اشتغالزایی+تصاویر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیر کارگاه تولیدی امام مهربانی (ضامن آهو علیه السلام) در گفتگو با خبرنگارمان گفت: این کارگاه با هدف اشتغال زایی و رفع محرومیت در منطقه قائمیه اصفهان، سال ۹۳ راه اندازی شد.
خانم فاطمه ریاحی منش افزود: این کارگاه در زمینه بافندگی قالی و تابلو فرش، بافت زیر انداز و کیف های دستی و تولید انواع مربا و ترشی و ادویه فعال است.

وی با بیان اینکه تلاش شده بیشتر کارکنان کارگاه از اقشار محروم منطقه باشند، افزود: هم اکنون این بانوان بطور متوسط ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کنند و سود حاصل از فروش هم در تهیه جهیزیه نوعروسان بی بضاعت، کمک هزینه های زندگی و اردو های زیارتی صرف می شود.

خانم ریاحی با اشاره به کم بودن میزان دریافتی این افراد، توضیح داد: اگر خیران و مسولان بتوانند فروش محصولات و بازاریابی را به عهده بگیرند، علاوه بر افزایش تولید، می توانیم برای چندین نفر دیگر اشتغال زایی کنیم.
این بانوی کارآفرین با بیان اینکه هم اکنون تولیدات کارگاه با واسطه و با مبلغ بیش از آنچه ما می فروشیم به دست مصرف کننده می رسد افزود: در صورت حمایت ارگان ها و تعاونی های فروش، مشکلات ما در زمینه مکان و کمبود دستمزد مرتفع می شود.

وی با اشاره به اینکه  کارگاه را با فروش  گردنبندش  راه اندازی کرده است، گفت: خیریه نذر اشتغال، یاس و خیریه امیرالمومنین در خیابان قائمیه کمک شایانی در زمینه آموزش حرفه ای و شغلی به این مجموعه کرده اند.

این کارگاه هم اکنون در زیر زمین ساختمان مسجد محل قرار دارد.

نوسان روزانه و شدید در قیمت سکه بهار آزادی

نوسان روزانه و شدید در قیمت سکه بهار آزادی

نوسان روزانه و شدید در قیمت سکه بهار آزادیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ یک گرم طلای ۱۸ عیار: دویست و سی و دو هزار و نهصد و چهل تومان معامله شد.

سکه طرح امام: دو میلیون و هفتصد و شصت و سه هزار و پانصد تومان

سکه بهار آزادی: دو میلیون و ششصدو هفتاد هزار تومان

نیم سکه: یک میلیون و سیصدو هشتاد هزارتومان

ربع سکه: هفتصدو ده هزار تومان

دلار: ۴۳۳۵ چهار هزار و ۳۳۵ تومان

یورو: پنج هزار و شصت و پنج تومان

تعامل کم رنگ وزارتخانه‌ها با وزارت راه و شهرسازی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع شهرداران برخوار، شاهین شهر و میمه گفت: به منظور اجرای طرح توسعه گران و بر اساس دستور شخص رییس جمهور، وزارتخانه ها و سازمان ها موظفند زمین های بدون استفاده خود را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند که بجز مدیران وزارت راه، هیچ وزارتخانه دیگری با ما همکاری نکرده است.

هوشنگ عشایری افزود: بر اساس این دستور وزارت اقتصاد و دارایی و شهرداری ها بعنوان امین، برای شناسایی اراضی معرفی شدند.

وی گفت: خوشبختانه از ابتدای سال تاکنون ۴۰هزار واحد هدف طرح توسعه گران قرار گرفته است که ۲۴هزار واحد آن پروانه ساخت گرفتند و ۱۶هزار واحد هم در اراضی وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها بنا شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه هدف طرح توسعه گران، بازسازی و نوسازی یک صد هزار واحد در سال است، افزود: درطرح توسعه گران وام ۵۰۰میلیون ریالی برای هر واحد با سود ۹درصد پرداخت می شود و تا کنون ۵۰هزار میلیارد ریال برای این امر اختصاص داده شده است. 

کد ویدیو

افزایش قیمت انواع سکه و طلا

افزایش قیمت انواع سکه و طلا

افزایش قیمت انواع سکه و طلا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز به شرح زیر اعلام شد.
یک گرم طلای ۱۸ عیار: ۲۳۶۹۸۰تومان
سکه طرح امام: ۲۸۷۰۰۰۰تومان
سکه بهار آزادی: ۲۷۰۰۰۰۰تومان
نیم سکه: ۱۳۷۵۰۰۰تومان
ربع سکه:۷۱۵۰۰۰تومان
دلار: ۴۳۵۰تومان(نرخ مبادله ای)
یورو: ۵۰۶۹تومان

افزایش قیمت مرغ در بازار

افزایش قیمت مرغ در بازار

افزایش قیمت مرغ در بازاربه گزارش خبرگزاری صداو سیما،مرکز اصفهان؛رییس انجمن صنفی کشتارگاه های مرغ استان اصفهان گفت:  در دو هفته ی گذشته قیمت مرغ گرم در کشتارگاه های استان  با ۱۵درصد افزایش هشت هزار و ۱۰۰تومان و در بازار هشت هزار و ۷۰۰تومان به فروش رسیده است.
حمیدرضا شیخان بااشاره به افزایش ۳۰۰تا ۵۰۰تومانی مرغ گرم در بازار افزود: این  افزایش قیمت به دلیل  کاهش تولیدات و افزایش تقاضای خریداران در بازار بوده است.
وی پیش بینی کرد: قیمت مرغ در روزهای آینده حدود ۱۰درصد دیگر نیز افزایش می یابد.
بستن