گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

افزایش مصرف برق در کاشان

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛مدیر امور برق شهرستان کاشان گفت: استفاده از کولرهای گازی بی کیفیت میزان مصرف برق این شهرستان را از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش داده است.

علیرضا عرب بیگی افزود: شهروندان کاشانی هنگام خرید به کم مصرف و گرمسیری بودن کولر گازی و همچنین اینورتر دار بودن آن از نوع تی تری کولر توجه کنند.

وی علت اصلی خاموشی ها را مصرف زیاد برق دانست گفت : صرفه جویی نکردن نیز موجب کمبود برق و خاموشی های اضطراری در این شهرستان شده است.

مدیر امور برق شهرستان کاشان با بیان اینکه هر سال 9 هزار مگاوات از نیاز کشور در اوج مصرف از نیروگاه های آبی تامین می شود به کمبود شدید منابع آب پشت سدها،  اشاره کرد و گفت : امسال امکان به کارگیری درصد زیادی از نیروگاه های آبی کشور وجود ندارد و نیروگاه های سیکل ترکیبی نیز که برای خنک کنندگی احتیاج به آب دارند، از مدار تولید خارج شده اند.

وی یکی از راه های مهم صرفه جویی را مدیریت استفاده از انرژی برق دانست و تاکید کرد: مردم باید برای ساعت استفاده از برق  بدرستی برنامه ریزی کنند.

مدیر امور برق شهرستان کاشان همچنین راه کاهش خاموشی ها را مصرف صحیح انرژی برق دانست و از مردم خواست تا با خودداری از استفاده از ماشین لباسشویی، اتو، جارو برقی و روشنایی در ساعت های اوج مصرف از خاموشی ها جلوگیری کنند.

بیش از 180 هزار مشترک برق در شهرستان کاشان وجود دارد که حدود 2 هزار مشترک آن صنعتی و بقیه مسکونی و تجاری هستند.addup.center