اجرای 54 طرح عمرانی با 120 میلیارد ریال اعتبار
گروه خبری اقتصادی

اجرای 54 طرح با اعتبار 120 میلیارد ریال در استان بوشهربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، سردار علی رزمجو در بازدید از طرح مدرسه چهار کلاسه روستای کردوان رئیسی در شهرستان دشتی بیان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان با بررسی‌ و مطالعه پیرامون مناطق محروم استان سه دهستان دهرود، کبگان و بوالخیر را برای اجرای طرح‌های عمرانی انتخاب کرد.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تاکنون طرح‌های مختلفی در سه دهستان کبگان دشتی، بوالخیرتنگستان و دهرود دشتستان با مشارکت این قرارگاه و کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شده است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون عملیات اجرایی ۵۴ طرح با اعتبار ۱۲۰میلیارد ریال در این سه دهستان آغاز شده که ۶۰ میلیارد ریال آن توسط قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان و ۶۰ میلیارد ریال توسط استانداری بوشهر تأمین و پرداخت می‌شود.

لزوم تعامل بیشتر مردم و مسئولان
گروه خبری اقتصادی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رضا اردکانیان در نشست بررسی مشکلات حوزه آب و برق شهرستان های بوشهر و گناوه و دیلم در فرمانداری بوشهر گفت: در کشور ۷ و نیم میلیارد متر مکعب آب آشامیدنی تامین می کنیم  و کنترل نشدن ۳ میلیارد متر مکعب فاضلاب باعث ایجاد آلودگی است که در صورت تصفیه در صنعت قابل استفاده است.
وی افزود: استفاده مناسب از ظرفیت نیروی انسانی و مغتنم شمردن فرصت ها از منابع مهم تجدید پذیر و تجدید ناپذیر در کشور و قابل تامل است.
اردکانیان گفت: بسیار خوشایند است که جوانان با حساسیت مشکلات را دنبال می کنند.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی  هم گفت: توزیع نامتوازن امکانات از شمال تا جنوب استان بوشهر مشکل ساز شده است.
حجت الاسلام خدری افزود:  نام بوشهر در هر جای کشور همراه با یادآوری نیروگاه اتمی و عسلویه است در حالی که توزیع نامتوازن امکانات مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی گفت: قرار گرفتن در کنار خلیج فارس و مشکل کم آبی قابل توجیه نیست. میزان آبدهی سد چم شیر در دیلم از ۶۰۰ به ۶۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
بازدید وزیر نیرو از عملیات اجرایی سد دالکی
گروه خبری اقتصادی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رئیس شرکت آب منطقه ای استان گفت:  سد دالکی با حجم مخزن ۲۷۰ میلیون متر مکعب و حجم آب تنظیمی ۴۳۴ میلیون متر مکعب در سال آب ۱۳ هزار هکتار نخلستان های دشتستان را تامین می کند و در زیر دست این سد شبکه های آبیاری دالکی، سعدآباد، وحدتیه و سعدآباد و دهقائد در حال اجراست.
شاپور رجایی افزود: تامین  نیاز زیست محیطی تالاب حله و جبران کمبود آب آشامیدنی شهرستان دشتستان ،کنترل سیلابهای مخرب حوضه حله و جلوگیری از بروز خسارات مالی و جانی به مناطق پایین دست و توسعه گردشگری  از اهداف اجرای این سد است.
وی گفت: سد دالکی از نوع خاکی با هسته آسفالتی و با ارتفاع ۱۰۶ متر با پیشرفت کلی ۱۰درصد در دست اجراست و مدت زمان پیش بینی شده برای اتمام این طرح ۶۰  ماه است.
رجایی افزود: قرارداد اجرای این سد به مبلغ  ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء منعقد شده و تمامی بخش های کاری سد فعال است.
 
رفع تصرف80 هزار متر مربع زمین‌‌های ملی در عسلویه
گروه خبری اقتصادی

رفع تصرف80 هزار متر مربع زمین&zwnj های ملی در عسلویهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، سرهنگ سهام صالحی بیان کرد: درپی دریافت اخباری مبنی بر تصرف غیرقانونی بخشی از اراضی دولتی در روستای بندو عسلویه توسط فردی سودجو، رسیدگی و بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام بررسی‌های لازم، بازدید میدانی و کارشناسی اراضی مورد نظر، یک نفر سودجو را که اقدام به تصرف ۸۰هزار متر مربع از اراضی مرغوب دولتی در روستای بندو کرده بود شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی زمین‌های تصرف شده را ۱۲میلیارد ریال برآورد کردند اضافه کرد: اراضی مورد نظر از دست فرد زمین‌خوار خارج و رفع تصرف شد و متهم دستگیر شده پس از تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضایی شد.

توسعه گردشگری روستایی با رویکرد توسعه پایدار
گروه خبری اقتصادی

توسعه گردشگری روستایی با رویکرد توسعه پایداربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، مهرداد ستوده در آیین تودیع و معارفه مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری بوشهر بیان کرد: نگاه دولت و مدیریت ارشد استان به استفاده بیشتر از بانوان در پست‌های مدیریتی استان است و استاندار محترم بوشهر نیز این موضوع را در انتصابات اخیر خود اجرایی کرده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در طول سال و به‌ویژه در ایام نوروز پذیرای خیل عظیم گردشگران است افزود: توسعه گردشگری در استان به‌ویژه در روستاها با رویکرد ایجاد اشتغال، درآمدزایی و توسعه پایدار در دستور کار استان قرار دارد و این مهم به طور جد دنبال می‌شود.   

معاون امور عمرانی استاندار با اشاره به تدوین سند گردشگری روستایی در استان بیان کرد: از مدیر کل جدید دفتر روستایی استانداری انتظار دارم در این مسیر از همه ظرفیت‌ها و توانمندی موجود استفاده کند.

وی تصریح کرد: در توزیع اعتبارات آلایندگی و ارزش افزوده، توزیع اعتبارات بر اساس نیاز روستاها و پیشرفت فیزیکی طرح‌ها انجام می‌شود و دهیاری‌های استان باید در این زمینه هدفمند و برنامه‌محور حرکت کنند.

ستوده مشکلات کم‌آبی در استان به‌ویژه در روستاها را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: مدیر کل دفتر روستایی با همکاری دهیاران و شوراهای روستایی در زمینه اصلاح الگوی مصرف در بین مردم فرهنگ‌سازی کنند.

در این آیین با تجلیل از خدمات بهرام نکیسا، فاطمه دهقانی به عنوان سرپرست دفتر روستایی و شوراهای استانداری بوشهر معرفی شد.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن