گروه خبری اقتصادی  

محمدعلی نجفی در جلسه شورای اشتغال استان که ظهر چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه سال گذشته ظرف ۶ ماه با تلاش جمعی مجموعه استان ۵۳ هزار شغل محقق شد افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال نیز در نظر داریم از مرز آمار سال گذشته عبور کنیم.

وی ادامه داد: عملکرد استان در حوزه ایجاد اشتغال، جهادی و بسیار قابل توجه بوده از این رو نگاه برخی که همواره بدنبال بهانه جویی هستند، حائز اهمیت نیست چراکه ما به راه خود تا کسب رضایت مردم ادامه می دهیم.
نجفی با بیان اینکه از مدیران در سطوح ملی توقع داریم که از حقوق البرز حفاظت کنند گفت: با توجه به قوانین و مقررات موجود، هیچ گونه امکان دخل و تصرف در آمارها وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه اشتغال جزو اصلی ترین دغدغه های استان محسوب می شود افزود: البرز ظرفیت ها و بسترهای فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد که تاکنون در بخش های بسیاری مغفول مانده است از این رو امسال با جدیت بیشتری درصدد اشتغالزایی با بهره برداری از پتانسیل های موجود هستیم.
استاندار البرز اضافه کرد: مجموعه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام استان توان بالایی در ایجاد اشتغال دارد که با راه اندازی بخش مسافربری آن به اهداف بزرگی در حوزه اشتغال دست می یابیم.
وی گفت: با رفع موانع و حل معضل زباله ها در محدوده فرودگاه پیام، در آینده نزدیک شاهد مسافربری شدن این مجموعه خواهیم بود.
نجفی به کاهش نرخ بیکاری به ۱۰ درصد در استان اشاره کرد و خطاب به اعضای جلسه افزود: اینکه برای کاهش نرخ بیکاری منتظر جایزه باشیم را از ذهن بیرون کنید.
نجفی در خصوص اشتغال روستایی نیز گفت: روستاهای البرز فرصتی استثنایی برای اشتغال است از این رو امسال با جدیت روستای بدون بیکار را در البرز محقق خواهیم کرد.
وی افزود: مهمترین ماموریت و مسئولیت صندوق کارآفرینی امید، شرکت در جلسات کارگروه اشتغال و ارائه تسهیلات کارآفرینی و اشتغالزایی است، بنابراین عدم حضور در چنین نشست مهمی، قابل قبول نیست.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیر داخلی این شرکت گفت: محققان کشور با استفاده از دانش فنی بومی بعد از ۱۵ سال موفق به تولید محصولات آرایشی بهداشتی از گیاهان دارویی شدند

قربانی با بیان اینکه در این کارخانه هزار نفر بصورت مستقیم وغیر مستقیم مشغول فعالیت هستند تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ محصول آرایشی، بهداشتی و مکمل دارویی در این شرکت تولید می شود که این امر موجب شده ارتقا سطح کیفیت محصولات این کارخانه شده است.

قربانی ادامه داد:محصولات تولیدی این شرکت به کشورهای عراق، افغانستان و برخی کشورهای آسیای میانه صادر می شود که در سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار دلار درآمد ارزی برای کشور در پی داشته است.

کد ویدیو
گروه خبری اقتصادی

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ بازرسان اصناف با حضور در مراکز خرید ،نظارت دقیق بر کیفیت و قیمت کالاها را تا پایان ماه مبارک رمضان در دستور کار خود قرار داده اند.

سامانه دریافت گزارشهای مردمی با شماره تلفنهای۳۲۲۱۸۱۵۴و ۵۵ نیز اماده دریافت گزارشهای شهروندان از تخلفات احتمای است.

کد ویدیو
گروه خبری اقتصادی

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ دبیر شورای زکات استان در این جلسه گفت: در این نشست ها راهکارهای جمع آوری زکات فطره بررسی می شود.

محمدی فرد افزود: ترویج فرهنگ، آموزه ها و معارف مربوط به زکات فطریه بتوانیم یک وحدت رویه ای در سطح استان داشته باشیم تا بتوانیم مسیرهای مطمئن برای وصول زکات فطریه و مصرف آن به نفع نیازمندان تدابیر و شیوه های مطمئن اندیشیده شود.

وی در ادامه اضافه کرد: باید بین نهادهای فعال در جمع آوری زکات تدابیر لازم اندیشیده شود تا بتوانیم استفاده حداکثری از ظرفیت نهادهای اجتماعی بویژه خیریه ها در امر جمع آوری زکات فطریه و مصرف آن داشته باشیم.

وی گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد: از فعالیت افراد یا مجموعه هایی که اصالت لازم را ندارند و در امر جمع آوری زکات فعالیت می کنند پیشگیری شود.

تکمیل زیرساخت‌ها لازمه حمایت از کالای ایرانی
گروه خبری اقتصادی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بزرگترین کارخانه کیسه خون غرب آسیا در البرز گفت: تولید این محصولات در کشور و سرمایه گذاری خارجی گام مهمی برای پیشرفت های  علمی در کشور است.

هاشمی افزود: ما در کشور پتانسیل های خوبی در زمینه های تکنولوژی داریم و با توجه به تحریم ها توانسته ایم در سال های اخیر به پیشرفتهای خوبی برسیم.

وی راه اندازی چنین کارخانه های در کشور را تجربه ای موفق برای ورود سرمایه گذاری خارجی عنوان کرد و تصریح کرد: منطقه اقتصادی پیام البرز زیرساخت های لازم را برای سرمایه گذاری خارجی و داخلی دارد که باید مورد توجه مسئولان استانی و کشوری قرار گیرد.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه تولید این محصولات در کشور جای خرسندی است و به سرمایه گزاران این واحد تولیدی تبریک گفت و افزود: استقلال و آزادی مهمترین هدف ماست که با توجه به فر و پتانسیل هایی داریم بتوانیم در متطقه توانایی های خود را نشان دهیم .

وزیر بهداشت با تشکر از وزیر امور خارجه افتتاح این شرکت را یکی از دستاوردهای تلاش آنها بوده است اما برای فروش محصولاتمان نیاز به کیفیت بالای کالا داریم و در این راسته سرمایه گزاری در ایران دوسویه خواهد بود .

وی گفت : این تجربه موفقی است در ایران تا بتوان فرصتهای سرمایه گزاری در ایران را با کمک سرمایه گزاران خارجی داشته باشد .

در قانون بودجه امسال ظرفیتهای زیادی برای سرمایه گزاری های مشترک وجود دارد که امیدواریم از این فرصتها استفاده شود .

 

کد ویدیو
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن