تبلیغات در تلکسیران

زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت


سود سهام عدالت چهار گروه باقی مانده که 78 درصد مشمولین را تشکیل می دهند از دهه فجر تا پایان اسفند ماه به حسابشان واریز می شود.
زمان پرداخت کامل سود سهام عدالت
به گزارش صبحانه،بعد از پرداخت سود سهام عدالت تعدادی از مشمولین سودی دریافت نکردند که در خصوص زمان واریز چهار گروه باقی مانده از گروه مشمولین سهام عدالت سید جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سود سهام عدالت چهار گروه باقی مانده که 78 درصد مشمولین را تشکیل می دهند از دهه فجر تا پایان اسفند ماه به حسابشان واریز می شود.

وی در ادامه افزود: در دوازدهم بهمن ماه مصادف با شروع دهه فجر سود 22درصد از مشمولین که شامل 16دهک بودند و مبلغ حدود 600 میلیارد تومان به حسابشان واریز شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه پایان سال مالی برخی از شرکتهای موجود در سبد سهام خرداد ماه است، گفت: تعداد اندکی از شرکتهای موجود در سبد سهام پایان سال مالی آنها مربوط به خرداد ماه سال آینده می شود ولی با مذاکراتی که با این شرکتها انجام شده مقرر است تا در کوتاه ترین زمان ممکن تا قبل از نوروز 97 سود به حساب سازمان خصوصی سازی واریز و بین مشمولین باقی مانده تقسیم شود.

سبحانی اظهار کرد: در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت حدود 930 میلیارد تومان سودبین تمامی مشمولین تقسیم شد که بر این اساس 16 گروه مشمولی که در مرحله اول 50 هزار تومان دریافت کرده بودند در مرحله انتهایی 100 هزار تومان دریافت خواهند کرد و سایر مشمولین این گروه که هیچ سودی دریافت نکرده بودند 150 هزار تومان دریافت و سود سال مالی 95 به صورت کامل تسویه می شود.

وی در انتها خاطر نشان کرد: سود مشمولین 4 گروه حدودا 80 هزار تومان و سود 16 گروه دیگر 150 هزار تومان است که تمام تلاش خود را می کنیم تا پایان سال 96 سود سال 95 را به صورت کامل تسویه کنیم./خبرآنلاین

شاخص بورس بر قله تاریخی 160 هزار واحد ایستاد


شاخص بورس دقایقی پیش و در جریان معاملات امروز بازار سرمایه بر قله 160 هزار واحد ایستاد.
شاخص بورس بر قله تاریخی 160 هزار واحد ایستاد
به گزارش صبحانه،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تا به این لحظه تعداد 1084میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 294میلیارد تومان در 62هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با ثبت رشد 2850واحدی در ارتفاع 160هزار و 179واحد قرار گرفته است.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری تا به این لحظه نیز به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شده است؛ و شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم تا کنون روند مثبتی داشته‌اند، به‌گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 833واحد، کل (هموزن) 545واحد، قیمت (هموزن) 385واحد، آزاد شناور 3025واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به‌ترتیب 2296و 4730واحد رشد کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم تا به این لحظه با معامله 411میلیون ورقه به‌ارزش 111میلیارد تومان در 35هزار نوبت، آیفکس 31واحد رشد کرده و در ارتفاع تاریخی 1890واحد قرار گرفته است./تسنیم

سران قوا اجازه عرضه نفت در بورس را دادند


شورای عالی هماهنگی اقتصادی با هدف متنوع‌سازی روش‌های فروش نفت، طرح عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی در داخل کشور به صورت ارزی را تصویب کرد.
به گزارش صبحانه،براساس این طرح، وزارت نفت می‌تواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای صادرات، نفت خام و فراورده‌های نفتی را به قیمت رقابتی، در بورس داخل کشور به فروش برساند.
در جلسه روز سه شنبه این شورا که با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد؛ همچنین تصمیم گرفته شد تا ذخائر استراتژیک کالاهای اساسی در کشور افزایش یابد.
در همین راستا ذخیره گندم در کشور به میزان نیاز یک سال تأمین شده است و کالاهای اساسی دیگر نیز شامل ذخایر تأمین شده توسط بخش خصوصی و دستگاه‌های مسئول دولتی، در سطح اطمینان بخشی قرار دارد.

منبع:ایلنا

نوسانات نرخ ارز خصوصی‌سازی را هم درگیر کرد


رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: یکی از مشکلات اصلی در خصوص واگذاری سهام دولتی نوسانات نرخ ارز است.
به گزارش صبحانه،پوری حسینی گفت: یکی از مشکلات اصلی در خصوص واگذاری سهام دولتی نوسانات نرخ ارز در خصوص شرکتهایی است که ماشین آلات آنها خارجی است و بر این اساس نمی توان برآورد درستی از قیمت پایه این شرکتها برای واگذاری داشت.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: به همین دلیل باید منتظر بمانیم تا با ایجاد تعادل در بازار ارز بتوان برآورد درستی از قیمت شرکتها داشت.
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا کنون در مدت 5 ماه 74 شرکت را عرضه کرده ایم که خوشبختانه موفق به فروش حدود 45 درصد از آنها شده ایم که از این نظر کارنامه قابل قبول و قابل دفاعی داریم.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در این میان واگذاری سهام شرکت کشت و صنعت مغان به ارزش 1850 میلیارد تومان یکی از موفقیتهای امسال سازمان خصوصی سازی است که با کل واگذاریهای سال 96 این سازمان برابری می کند.

منبع:تسنیم

تداوم سریال کاهش ارزش روپیه


دولت هند در واکنش به ادامه کاهش شدید ارزش روپیه اعلام کرد اقدامات متعددی را برای کنترل بازار به مرحله اجرا در خواهد آورد.
به گزارش صبحانه،سرهنگ جواد صفایی اظهار داشت:  در تماس تلفنی یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی اینکه چند نفر با یک دستگاه خودروی پراید اقدام به ربودن یک خانم کرده اند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این استان البرز قرارگرفت.

وی افزود: گروگان گرفته شده در اظهارات خود اذعان داشت که ساعت هفت شب با مترو به ایستگاه کرج رسیده و هنگامی که قصد سوار شدن خودروی خود که در کوچه ای پارک کرده بود داشته که ناگهان چند جوان به زور او را به صندلی عقب خودرو کشیده و با خودرو متواری شده اند.

وی ادامه داد : شهروندان و خودروهای عبوری با مشاهده این صحنه اقدام به تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 کرده و منجر به دستگیری آدم ربایان می شود.

سرهنگ صفایی  با بیان اینکه بررسی زیادتر مشخص شد که این خانم گروگان گرفته شده در یک صرافی در تهران مشغول به کار بوده که گروگانگیران با انگیزه دستیابی به رمز ورود به سیستم رایانه صرافی قصد برداشت غیرمجاز به مبلغ یک میلیارد تومان از حساب آن را داشته اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: در این زمینه سه نفر دستگیر و پس از اعتراف به جرم خود با قرار صادره از سوی باز پرس پرونده روانه زندان شد.


چگونگی فعالیت در بازار بورس به زبان ساده


کارشناسان بازار سرمایه گفت: بازار بورس این امکان را فراهم می‌کند تا هر فرد به میزان دارایی که دارد در یک یا چند شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری کند، و در سود آنها شریک شود.
به گزارش صبحانه،کالاهای مختلفی مورد معامله قرار می‌گیرد و بر همین اساس بازار بورس به 3 دسته کلی بورس کالا، بورس ارز و بورس اوراق بهادار تقسیم می‌شود، اظهار کرد: بازار سرمایه و به ویژه بازار بورس اوراق بهادار این امکان را فراهم می‌کند تا هر فرد به میزان دارایی و سرمایه‌ای که دارد در یک یا چند شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری کند، و در سود آنها شریک شود.

وی با تأکید بر اینکه هر فرد برای سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند کد کارگزاری است، گفت: سرمایه‌گذاران جوان برای ورود به بازار بورس باید کد کارگزاری را به صورت حضوری از صندوق کارگزاری‌ها یا با ثبت‌نام در سامانه سجام دریافت کنند.

دارابی با بیان اینکه سرمایه‌گذار می‌تواند به صورت مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم در بازار بورس فعالیت کند، تصریح کرد: در مشارکت مستقیم سرمایه‌گذار باید به طور پیوسته وضعیت بازار و شرایط اقتصادی کشور را دنبال کند و به تحلیل بنیادی یا تکنیکال مسلط باشد، در تحلیل بنیادی، آگاهی از شرایط اقتصادی کلان در سطح بین‎الملل، منطقه‎ای، کشوری و درون صنعتی در حوزه سهام لازم است.

این کارشناسان بازار سرمایه با اشاره به داشتن ریسک بالای سرمایه‌گذاری مستقیم، تشریح کرد: یک فعال بازار باید توانمندی تفسیر صورت ترازنامه، جریان وجه نقد، سود و زیان را برای ارزش گذاری سهام خود داشته باشد. تحلیل تکنیکال به سرمایه‌گذار کمک می‌کند که خرید و فروش سهام را در زمان مناسب انجام و بستر بازار را که شامل سه دوره رشد و رونق، رکود و خنثی است را درک کند.
وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم سازمان بورس؛ فرهنگ سازی با تالار مجازی بورس ایران است، اذعان کرد: برای فعالیت در بورس مجازی ایران، کاربران نه نیاز به پول دارند و نه ضرر خواهند کرد. در تالار قیمت‌ها به صورت واقعی جابه‌جا می‌شود، اما خرید و فروش به صورت مجازی است افراد برای کسب مهارت و محک زدن استراتژی خود قبل از ورود مستقیم به بازارمی‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند و مفهوم کلی از تحلیل تکنیکال و بنیادی به دست بیاورند.
این کارشناس بازار بورس گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار و وضعیت اقتصاد کشور اولویت خرید سهام با شرکت‌های صادراتی است که بازار فروش بهتری دارند و شرکت‌هایی که دارایی و مسکوکات بیشتر، بازار کم کشش و شرکت‌هایی که مواد اولیه آن در داخل تولید می‌شود را در مراحل بعدی می‌توان قرار داد، همچنین شرکت‌هایی که مواد اولیه آنها وارداتی است و کالایی تولید می‌کنند که مورد نیاز روزمره نیست به دلیل آنکه سهامشان افت می‌کند، بهتر است در اولویت خرید قرار نگیرد.
دارابی، برای سرمایه‌گذار جدید مشارکت غیرمستقیم را پیشنهاد داد و اظهار کرد: در مشارکت غیرمستقیم سرمایه‌گذار اندوخته خود را به دست صندوق‌های مورد تأیید اوراق بورس و بهادر می‌دهد. فرد باید عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مورد بررسی و شرکت‌هایی که در دوره رکود و رونق، عملکرد بهتری داشته‌اند را در اولویت قرار دهد و ماهیت مدیران آن در مقدار ریسک پذیری را بشناسد.

اعتماد به صندوق‌های سرمایه گذاری، کم ریسک‌ترین روش‌های مشارکت
حمید میرمعینی کارشناسان بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تصریح کرد: بهترین و کم ریسک‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای افراد جدید، مشارکت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری است و برای مقایسه بازده صندوق‌های کارگزاری در دوره‌های زمانی مختلف سایت‌های متعددی وجود دارد.

وی ابزار‌های سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها را مشارکت در سهام، اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نام برد و گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارد که می‌توان از نظر ریسک پذیری فرد سرمایه‌گذار به صندوق‌های در سهام، صندوق‌های مختلط و صندوق‌های درآمد ثابت تقسیم بندی کرد.

این کارشناسان بازار سرمایه در پایان به مشارکت مستقیم اشاره کرد و گفت: در مشارکت مستقیم میزان نقدشوندگی، درصد سهام شناوری شرکت، اندازه و حجم سرمایه، 50 شرکت برتر بازار بورس را نمی‌توان ملاک قطعی برای خرید سهام آن شرکت قرار داد بلکه اولویت با بررسی و تحلیل بازار‌ها و وضعیت شرکت در بازه‌های زمانی و شرایط اقتصادی مختلف است.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟