گروه خبری سیاسی

کشته شدن ده‎ها شبه‌نظامی سودانی و سعودی در مرز یمن


منابع یمنی از کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی سودانی و سعودی در درگیری با نیروهای یمنی در مرز یمن و عربستان خبر دادند.
کشته شدن ده‎ها شبه‌نظامی سودانی و سعودی در مرز یمن
به گزارش«شیعه نیوز»، ده‎ها نفر از عناصر شبه نظامی سودانی و سعودی روز سه‌شنبه (دیروز) در درگیری با نیروهای ارتش یمن و انصارالله در مناطق مرزی عربستان از پای درآمدند.

منابع نظامی یمن می‌گویند که نظامیان سودانی در درگیری با نیروهای یمنی در مناطق مرزی عربستان و یمن، دچار خسارت‎های گسترده تجهیزاتی و جانی شده و در حمله به مواضع نیروهای ارتش یمن و انصارالله با وجود پشتیبانی هوایی عربستان در صحرای میدی استان حجه متحمل شکست شدند.

 جنگنده‎های سعودی روز گدشته بیش از 30 بار به شهرستان میدی استان حجه واقع در غرب یمن حمله و بیش از 100 راکت به سمت آن شلیک کردند.

تجاوزات عربستان سعودی و ائتلاف آن علیه یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و متواری به ریاض، بیش از دو سال و نیم است که ادامه دارد و طی این مدت بیش از 36 هزار نفر از مردم یمن کشته و ده‎ها هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

ترامپ و پوتین بر سر سوریه معامله می کنند


دولت آمریکا در تلاش برای تدارک صحنه‌ای در جنوب سوریه متناسب با تمایل اعلام شده از سوی دونالد ترامپ برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی از کشور پیش از ماه اکتبر و محقق ساختن پیروزی داخلی در انتخابات میان دوره‌ای آتی این کشور با اعلام نهایی دستاورد خارجی یعنی شکست داعش در خاورمیانه است.
ترامپ و پوتین بر سر سوریه معامله می کنند
به گزارش «شیعه نیوز»، دولت آمریکا در تلاش برای تدارک صحنه‌ای در جنوب سوریه متناسب با تمایل اعلام شده از سوی دونالد ترامپ برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی از کشور پیش از ماه اکتبر و محقق ساختن پیروزی داخلی در انتخابات میان دوره‌ای آتی این کشور با اعلام نهایی دستاورد خارجی یعنی شکست داعش در خاورمیانه است.

پیش بینی می‌شود دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه طی نشست 16 ژوئیه در هلسینکی در مورد اوضاع دشوار جنوب سوریه بحث کنند. طبق گفته بسیاری از تحلیلگران آمریکایی این دیدار شامل معامله ادعایی با نظام سوریه را خواهد شد که با برخی رهبران عرب در مورد آن گفت‌وگو شد.

این معامله به دمشق اجازه کمک گرفتن از نیروی هوایی روسیه، بازپس‌گیری اراضی در مرزهای مشترک با اردن و عراق و رژیم صهیونیستی اشغالی را می‌دهد و در مقابل موافقت اسد با ایجاد منطقه عاری از سلاح در امتداد این مرزها و بدون حضور نیروهای ایرانی را به دنبال دارد.

به استثنای کاخ سفید، واشنگتن از جمله آژانس اطلاعات مرکزی و وزارت دفاع آمریکا، به مانور ادعایی ترامپ در خصوص جنوب سوریه چندان راغب به نظر نمی‌رسد. در مورد رویکرد نومحافظه کاران و گروه‌های قدرتمند درخواستی که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد، برکناری اسد از قدرت است و اینکه نمی‌توان در مورد هر معامله‌ای که درباره آینده وی در حکومت کشور بحث می‌کند، گفت‌وگو کرد.

در واقع چیزی وجود ندارد که بتوان در شرایط کنونی در مورد آن گفت‌وگو کرد. زیرا نمی‌توان امتیازات بیشتری به روسیه در سوریه داد. زیرا این کشور هم اکنون بازیگر اصلی در تعیین اتفاقاتی است که در کشور جنگ زده رخ می‌دهد. طبق نظرات بسیاری از ناظران نقش روسیه محدود به نفوذ نظامی روزافزون نمی‌شود بلکه از طریق هماهنگی آن با ایران و ترکیا نیز است.

عجیب نیست که معامله ادعایی ترامپ از سوی کرملین رد شده است. اما ترامپ احتمالا برای گفت‌وگو در مورد این معامله به شکل کاملا متفاوتی بازمی‌گردد. در حالی که اظهاراتی در برابر جهان مطرح خواهد شد که ارتباطی با لزوم یکپارچگی خاک سوریه ندارد و این‌ چنین جنگ فاجعه بار در سوریه به نقطه‌ای بازمی‌گردد که هفت سال و نیم قبل از آنجا آغاز شد اما با اشاعه فقر، بیماری و تعصب دینی بیشتر.

ایلیا ماگنر، به عنوان تحلیلگر نکاتی را مورد توافق واشنگتن و مسکو مشخص کرده که در مورد اجازه به نیروهای اسد برای بازپس گیری کنترل جنوب است. اما آنچه تاکنون در مورد آن مذاکره نشده بخش بسیار مهمی در استان قنیطره در مرز با اردن و در نزدیکی بلندی‌های اشغالی جولان است.

روادید یک ساله برای آیت الله عیسی قاسم صادر شد


منابع بحرینی اعلام کردند ویزای یک ساله برای آیت الله عیسی قاسم صادر شده است و وی تا ساعاتی دیگر برای درمان به خارج اعزام خواهد شد.
روادید یک ساله برای آیت الله عیسی قاسم صادر شد
به گزارش «شیعه نیوز»، منابع بحرینی گفتند گذرنامه و روادید سفر یک ساله برای آیت الله عیسی قاسم به منظور مداوا در خارج از بحرین صادر شده است.

به گفته این منابع، آیت الله عیسی قاسم تا ساعاتی دیگر بحرین را برای درمان ترک خواهد کرد.

رژیم بحرین از خرداد 95 که تابعیت آیت الله عیسی قاسم را لغو کرده بود، شهرک الدراز محل سکونت این عالم برجسته بحرینی را در محاصره کامل خود قرار داد و سال گذشته هم دادگاه وابسته به رژیم، وی را به بازداشت خانگی محکوم کرد که از آن زمان وضعیت جسمانی‌اش وخیم شد و تحت مداوا قرار گرفت.

آیت الله عیسی قاسم اخیرا به سبب وخیم‌تر شدن وضعیت جسمانی‌اش به بیمارستان منتقل شد، رژیم آل خلیفه در پی تشدید وخامت حال آیت الله قاسم با درمان وی در خارج موافقت کرد.

گروه‌های انقلابی بحرین از جمله ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه و همچنین جمعیت الوفاق در بیانیه‌های جداگانه‌ای رژیم بحرین را مسئول سلامت و جان آیت الله قاسم معرفی دانسته بودند.

نیروهای ایرانی را ببینیم از مرزهای سوریه عبور می کنیم


تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش این رژیم اعلام کرده است که در صورت مشاهده نیروهای ایرانی در مناطق جنوبی که به زودی به دست ارتش سوریه می افتد، عبور از مرزهای با سوریه را بعید نمی داند.
نیروهای ایرانی را ببینیم از مرزهای سوریه عبور می کنیم
به گزارش «شیعه نیوز»، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش این رژیم  اعلام کرده است که در صورت مشاهده نیروهای ایرانی در مناطق جنوبی که به زودی به دست ارتش سوریه می افتد، عبور از مرزهای با سوریه را بعید نمی داند.

تلویزیون رژیم صهیونستی همچنین گزارش داد:  ارتش اسرائیل در حال کنترل تحولات جنوب سوریه است تا درباره عدم استقرار نیروهای حزب الله و ایران در این منطقه اطمینان حاصل کند.

 

دفاع سخنگوی ارتش اسرائیل از اسلام


سخنگوی ارتش صهیونیستی در توئیتر خود از اسلام دفاع کرد و آن را دین صلح و تسامح دانست.
دفاع سخنگوی ارتش اسرائیل از اسلام
به گزارش «شیعه نیوز»، با تداوم افزایش مسایل عربی، «افیخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی و مسئول ارتش اشغالگران در کشتار کودکان و زنان در فلسطین در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: زمان آن رسیده است که درباره حقایق صحبت کنیم نه شعارها... من تاکید می کنم که ایمان دارم که اسلام دین گفتگو و تسامح و نزدیکی است، نه دین تروریسم و کشتار.

 

این در حالی است که مقامات صهیونیستی بارها اسلام و مسلمانان را متهم به تروریسم کردند و با ادعای تروریست بودن، مسلمانان فلسطین زیر باران موشک گرفتند و خونهای کودکان و زنان و مردان زیادی را ریختند.

تروریست ها به روی امام جماعت مسجد کشمیر آتش گشودند


در ماه گذشته کشمیر شاهد حوادث تروریستی متعدد شبه نظامیان بوده است. از جمله اینکه گروهی از تروریست ها روز جمعه به روی امام جماعت 45 ساله مسجد حنیفه در منطقه پولواما در جامو و کشمیر آتش گشودند.
تروریست ها به روی امام جماعت مسجد کشمیر آتش گشودند
به گزارش «شیعه نیوز»، citytoday، گروهی از تروریست ها روز جمعه به روی امام مسجد حنیفه در منطقه پولواما در جامو و کشمیر آتش گشودند.

براساس گزارش رسیده، محمد اشرف امام جماعت 45 ساله مسجد حنیفه پس از اینکه مورد هدف چندین گلوله قرار گرفت به سرعت به بیمارستانی در همان نزدیکی منتقل شد. منابع آگاه از مجروحیت وی ناشی از چندین گلوله خبر دادند. هنوز گزارشی از وضعیت وی در دست نیست.

حمله علیه امام جماعت ساعاتی پس از آدم ربایی و کشته شدن یک پاسبان پلیس اتفاق افتاد. جسد این پاسبان پلیس توسط مردم محلی اوایل امروز پیدا شد.

کمشیر ماه گذشته شاهد حوادث تروریستی شبه نظامی متعددی بوده است. تیراندازی به شجاعت بخاری یک روزنامه نگار ارشد و قتل یک پاسبان دیگر از جمله این حوادث بوده اند.

>