واکنش سید حسن خمینی به جنایت وحشیانه صهیونیستها
گروه خبری سیاسی
به گزارش   شهدای ایران، سید حسن خمینی با انتشار این تصویر در اینستاگرام خود نوشت: 

لیلی الغندور

دختر من و توست

و کیست که همراه با بغضِ فروخفته ى یک تاریخ

نگرید.
راهبرد سوخته اصلاح طلبان برای انحراف افکار عمومی
از سوی دیگر اوضاع بد اقتصادی و معیشتی امروز جامعه را باید نتیجه مستقیم عملکرد دولتی دانست که تمامی امور کشور و حتی معضل آب خوردن و محیط زیست را هم به مذاکرات با دولت های غربی گره زده بود. حامیان دولت بهتر است به جای اینگونه سناریوسازی های نچسب و انداختن تقصیرات به گردن دیگران، پاسخگوی ناکارمدی خود در عمل به وعده های انتخاباتی باشند.
گروه خبری سیاسی
به گزارش شهدای ایران،در شرایطی که انتقادها از دولت روحانی به خاطر بی عملی مفرط در پنج سال گذشته و گره زدن همه امور کشور به برجام به اوج خود رسیده و جامعه در انتظار پاسخگویی رئیس جمهور در قبال شرایط بد اقتصادی و معیشتی است، اصلاح طلبان سناریوسازی برای انحراف افکار عمومی و فرار از مسئولیت خود در ایجاد شرایط کنونی کشور را کلید زده اند.

 
سعید حجاریان، چهره شاخص جریان اصلاحات در گفتگوی امروز خود با روزنامه اعتماد، سناریوهای مختلف برکناری روحانی از سمت ریاست جمهوری را بررسی کرده و نسبت به آن واکنش نشان داده است! این موضع گیری عجیب در حالی است که طی روزها و هفته های اخیر هیچکدام از منتقدین روحانی سخنی از استعفا یا برکناری وی مطرح نکرده و اتفاقا بر پاسخگویی رئیس جمهور تاکید داشته اند.

 

حجاریان در این گفتگو پیشنهاد استعفا، اعمال فشار، طرح عدم کفایت و همچنین پرونده سازی را ۴ سناریو مخالفان روحانی عنوان کرده و البته توضیح نداده است که کدام حزب و یا جریان مخالف رئیس جمهور چنین مطالباتی را اعلام کرده اند. نکته جالب توجه اما زمانی است که حجاریان در پاسخ به اظهار شگفتی مصاحبه کننده که اینگونه مسائل را بسیار بعید و نامحتمل می شمارد، می گوید: من هم با شما موافقم اما چون محتمل خطیر است، احتمال ولو به صورت ضعیف را باید در نظر گرفت!

 

این چهره اصلاح طلب در ادامه داستان سرایی های خود برای القای این موضوع که روحانی در آستانه استعفا و یا برکناری است، تا بدانجا پیش رفته که آرایش احزاب سیاسی پس از برکناری روحانی و همچنین شرکت و یا عدم شرکت احزاب اصلاح طلب در چنین انتخاباتی را هم به تفصیل شرح و توضیح می دهد!

 

به نظر می رسد القای فضایی موهوم و تیره و تار که روحانی برای پیشبرد برنامه های خود هیچ قدرتی نداشته و هر آن در معرض تهدید به استعفا و یا برکناری است، آنهم در شرایطی که هیچ مابه ازای واقعی در جامعه برای این گزاره متصور نیست، بیشتر یک سناریوسازی ساده و پیش پاافتاده برای عدم مسئولیت پذیری و فرار از پاسخگویی رئیس جمهور و حامیان اصلاح طلب این دولت تلقی خواهد شد. چه اینکه دولت آقای روحانی با اختیارات گسترده، برجام را بر کشور تحمیل کرده و اکنون می بایست پاسخگوی عدم تحقق شعارهای مرتبط با آن باشد.

 

از سوی دیگر اوضاع بد اقتصادی و معیشتی امروز جامعه را باید نتیجه مستقیم عملکرد دولتی دانست که تمامی امور کشور و حتی معضل آب خوردن و محیط زیست را هم به مذاکرات با دولت های غربی گره زده بود. حامیان دولت بهتر است به جای اینگونه سناریوسازی های نچسب و انداختن تقصیرات به گردن دیگران، پاسخگوی ناکارمدی خود در عمل به وعده های انتخاباتی باشند.


*رجانیوز

آقای روحانی اگر جدی هستید به منطق امام(ره) مقابل غرب عمل کنید
رئیس‌جمهور به جای عذرخواهی درباره اعتماد بی‌دلیل به شیطان بزرگ، منتقدانی را که هشدارهایشان درست از آب درآمده، متهم کرد.
گروه خبری سیاسی
شهدای ایران:رئیس‌جمهور به جای عذرخواهی درباره اعتماد بی‌دلیل به شیطان بزرگ، منتقدانی را که هشدارهایشان درست از آب درآمده، متهم کرد.
روحانی در آخرین جلسه هیئت دولت گفته است: دستاورد برجام رفع تحریم‌ها در راستای تامین منافع ملی بود که در این راستا، اگرچه ممکن است از صددرصد خواسته‌های خود در عمل به ۸۰ درصد دست یافته‌ باشیم، اما باید توجه داشت در مذاکره و تعامل با کشورهای بزرگ غربی و آن هم کشور خاصی مثل آمریکا که همواره با ملت ایران تخاصم داشته است، معلوم است که مشکلاتی ایجاد می‌کنند.
او می‌افزاید: این روزها با موضوعاتی که مطرح می‌شود بیشتر به یاد جمله معروف حضرت امام خمینی(ره) در آبان ۶۵ که به «این تذهبون؟» معروف است، می‌افتم. در آن روز بین ایران و آمریکا اختلافی وجود داشت که آمریکا در آن شکست خورده بود اما یک عده به دنبال آن بودند که مسئولین ایرانی را مورد سوال قرار دهند و امام راحل برخورد حکمت‌آمیز با آنها داشت و آن درس خوبی برای ما بود و هست.
امام در ۲۹ آبان ۶۵ فرمود «هیچ توقع نداشتم که در این زمان که باید فریاد بزنند سر آمریکا، فریاد می‌زنند سر مسئولین‌مان» چه شده است؟ در یک چنین مسئله مهمی باید همه دست به دست هم بدهید و ثابت کنید به دنیا که وحدت دارید، چرا شما می‌خواهید تفرقه و دودستگی ایجاد کنید، چه شده است شما را و کجا دارید می‌روید؟ «این تذهبون؟». بعد فرمود تندرو و کندرو و دودستگی در کشور ایجاد نکنید و این خلاف اسلام،‌ دیانت و انصاف است.
اظهارات آقای روحانی از جهات گوناگون مخدوش و مغالطه‌آمیز است. او با وجود هشدارهای رهبر معظم انقلاب، علما و صاحب‌نظران اهل فن، مدعی بود که به مذاکره و توافق با آمریکا خوش‌بین است و به همین دلیل هم در مقابل امتیازهای نقدی که ظرف ۲ ماه واگذار کرد، وعده‌های نسیه‌ای گرفت که اغلب آنها بعد از ۲۷ ماه همچنان اجرایی نشده است. روحانی در حالی به جمله امام(ره) استناد می‌کند که بارها با تحسین از آمریکایی‌ها یاد کرد اما با منتقدان دلسوز با زبان دشنام و هتاکی و اهانت و تهمت روبرو شد تا بتواند توافق با آمریکا را به هر قیمت عملی کند. نتیجه نیز همین شده که با وجود تعطیلی بخش عمده‌ای از برنامه‌ هسته‌ای، رکود اقتصادی تشدید شده و نرخ ارز بیش از ۲ برابر نسبت به ماقبل برجام شده است. از همه بدتر اینکه روحانی اصرار دارد همان اشتباه بزرگ در اعتماد به آمریکا را این بار نسبت به اروپایی انجام دهد که خود، آنها را «آقا اجازه» نسبت به «کدخدای آمریکایی» می‌دانست.
آیا اگر منتقدان نسبت به ارتکاب اشتباه بزرگتر هشدار دادند، باید هشدارشان را شنید یا متهم به همراهی با اسرائیل کرد؟!
و بالاخره اینکه؛ آقای روحانی اگر واقعا به مکتب امام خمینی(ره) باور دارد، باید نسبت به شیطان بزرگ و نوچه‌های اروپایی آن، صراحتا فاصله‌گذاری کند، تبعیت از ولایت فقیه را سرلوحه کار خود برای جبران خطاهای گذشته قرار دهد و بر اعتماد یکطرفه به دولت‌های اروپایی که سابقه خصومت چند ده ساله با ملت ایران دارند، نقطه پایان بگذارد. به راستی آقای روحانی زمان امام جرئت داشت کارتر و ریگان را «بسیار مودب» معرفی کند؟*کیهان


روحانی: مگر ما می گذاریم ترامپ برجام را پاره کند؟!
گروه خبری سیاسی
یکی از دانشجویان نقل و قولی از رییس جمهور نوشت که مربوط به ۱۶ آذر ۹۵ است؛ با این موضوع که «مگه ما می‌گذاریم که ترامپ برجام را پاره کند؟!»

کپی کاری اعتماد از BBC: انتشار 100 تیتر "ضد دولت"!
یک روزنامه زنجیره‌ای ادعا کرد رسانه‌های اصولگرا در یک هفته گذشته بیش از ۱۰۰ تیتر «ضددولت» منتشر کرده‌اند.
گروه خبری سیاسی
به گزارش شهدای ایران، یک روزنامه زنجیره‌ای ادعا کرد رسانه‌های اصولگرا در یک هفته گذشته بیش از ۱۰۰ تیتر «ضددولت» منتشر کرده‌اند.


روزنامه اجاره‌ای اعتماد، ادعا کرده که روزنامه‌های کیهان، وطن امروز، قدس، صبح نو، رسالت، جوان و جام‌جم بخاطر خروج آمریکا از برجام، تیترهای ضددولت زده‌اند. اما حتی به عنوان نمونه به یک تیتر اشاره نکرده که ثابت کند رویکرد این روزنامه‌ها، ضدیت با دولت است. در عوض جدولی من‌درآوردی (بدون مأخذ) درباره تعداد تیترهای مذکور منتشر کرده و کنار آن، به کلمات پرتکراری مانند «ایران، برجام، تضمین، اروپا، مرگ، مجلس، آمریکا، روحانی، هواپیما، مردم، بدعهدی، داخلی و دولت»‌ اشاره و استناد کرده است!

جالب اینکه روزنامه اجاره‌ای مذکور تیتر و عکس تمام قد صفحه اول خود را به شکل تبلیغاتی به سرکرده انقلاب مخملین در ارمنستان که از سوی آمریکا حمایت می‌شود، اختصاص داده است.
اعتماد قبلا نیز مطالب بی‌بی‌سی انگلیس را بدون ذکر منبع و به نام خود منتشر می‌کرد! اکنون برخی گردانندگان شبکه ضدانقلابی بی‌بی‌سی، از همکاران متواری روزنامه اجاره‌ای اعتماد هستند. با این اوصاف به نظر می رسد کار روزنامه زرد اعتماد، نوعی فرار به جلو و تحریف صورت مسئله است.

* کیهان

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن