_  

مجلس باردیگر به ربیعی اعتماد کرد


نمایندگان در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند
مجلس باردیگر به ربیعی اعتماد کرد
شفا آنلاین>اجتماعی>نمایندگان مجلس شورای اسلامی باردیگر به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد دادند و وی همچنان سکاندار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باقی ماند.

به گزارش شفا آنلاین، نمایندگان در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند.

در جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و جمعی از اعضای هیات دولت حضور داشتند.

کارنامه ربیعی
«علی ربیعی» از ابتدای دولت یازدهم سکان دار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای سیاست‌گذاری مرکز بررسی‌های راهبردی ریاست جمهوری با حکم رئیس‌جمهوری، رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی و عضو کمیته‌های فنی پروژه‌های تحقیقاتی در مرکز تحقیقات استراتژیک از دیگر سوابق کاری وی است.

ربیعی در دوره ای با عنوان دبیرستاد مبارزه با فساد و معاونت پارلمانی و حقوقی وزارت اطلاعات مشغول به کار بوده است. شاید مرتبط ترین سمت وی در حوزه کار، به عضویتش در شورای مرکزی خانه کارگر باز می گردد .

به گواه آمارهای رسمی، در دوره وزارت ربیعی؛ سهم تعاونی ها در دولت یازدهم به ۶ درصد افزایش یافته است. همچنین دستمزد کارگران نیز که همواره پایین تر از نرخ تورم تعیین می شد در چهار سال گذشته با رشد ۹۵ درصدی رو به رو شد.

از سوی دیگر شاهد تصویب لایحه مساعدت های اجتماعی از جمله طرح تحول سلامت که بر اساس آن۱۱ میلیون نفر از ضعیف ترین اقشار جامعه تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند هم بودیم. هر چند در چهار سال گذشته نرخ بیکاری کاهش پیدا نکرد اما باید توجه داشت که که در این سال ها با نیروهای کار انباشت شده مواجه بودیم و به صورت مدیریت شده وارد بازار کار شدند.

دفترچه بیمه چک سفید امضا نیست


اینکه انتظار داشته باشیم بیمه‌ها دفترچه درمانی را مانند یک چک سفید امضا تلقی کنند و هر چقدر که هزینه تعیین می‌شود بپردازند یا اینکه دولت این هزینه‌ها را تامین کند در کمتر جایی در دنیا اتفاق می‌افتد
دفترچه بیمه چک سفید امضا نیست
شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه دفترچه بیمه درمانی چک سفید امضا نیست که انتظار داشته باشیم که بیمه‌ها هر هزینه‌ای که تعیین می‌شود پرداخت کنند، اظهار کرد: باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند.

به گزارش شفا آنلاین، حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره ایجاد محدودیت برای استفاده از بیمه سلامت(Health insurance)، اظهار کرد: اینکه انتظار داشته باشیم بیمه‌ها دفترچه درمانی را مانند یک چک سفید امضا تلقی کنند و هر چقدر که هزینه تعیین می‌شود بپردازند یا اینکه دولت این هزینه‌ها را تامین کند در کمتر جایی در دنیا اتفاق می‌افتد.

وی افزود: بنابراین باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند و درباره پرداخت مازاد هزینه‌های درمانی نیز باید از تامین اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی اقدام شود.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره راه‌اندازی مجتمع‌های بهداشتی روستایی، گفت: این مجتمع‌ها در حال راه‌اندازی است و با وجود همه محدودیت‌ها شاهدیم که روزانه تعدادی از این مراکز درمانی روستایی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. در حال حاضر حدود بیش از ۳۷۰۰  پروژه در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

پرونده تجاوز در ایرانشهر در مرحله تحقیق است


این پرونده از سوی ماموران پلیس آگاهی در دست اقدام است اما ماجرا آنطور که در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها مطرح شده نیست و ما این مطالب را تایید نمی‌کنیم
پرونده تجاوز در ایرانشهر در مرحله تحقیق است
شفا آنلاین>اجتماعی>رئیس پلیس آگاهی ناجا جزئیات بیشتر از پرونده تجاوز در ایرانشهر را تشریح و اعلام کرد که ماجرا آن طوری که در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده بود نیست.

به گزارش شفا آنلاین، سردار محمدرضا مقیمی در حاشیه همایش سراسری روسا و فرماندهان پلیس آگاهی در پاسخ به سوالی درباره سرانجام پرونده تجاوز در ایرانشهر اظهار کرد: این پرونده از سوی ماموران پلیس آگاهی در دست اقدام است اما ماجرا آنطور که در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها مطرح شده نیست و ما این مطالب را تایید نمی‌کنیم.

مقیمی با بیان اینکه پرونده تحت رسیدگی قرار دارد گفت: اما با توجه به اینکه در مراحل تحقیق قرار دارد بدون اجازه و دستور قضایی نمی‌توان جزئیات بیشتری از این پرونده را تشریح کرد چرا که ما باید برای بیان جزئیات، مستندات قانونی و استدلال‌های قوی داشته باشیم و قاعدتا تا آن زمان نمی‌توان چیزی را به شکل قطعی اعلام کرد.

وی در پاسخ به سوال درباره اینکه پلیس آگاهی چه زمانی به این پرونده ورود کرد، گفت: طبیعتا پلیس آگاهی بعد از شکایت به این موضوع ورود می‌کند اما در برخی از موارد، تجاوز در معنایی که وجود دارد مطرح نبوده است.

مقیمی اضافه کرد: شروع پرونده با یک آدم ربایی بوده و خوشبختانه با توجه به اینکه پلیس آگاهی در استان سیستان و بلوچستان از زبده‌ترین و قوی‌ترین نیروهای ماست این موضوع در حال رسیدگی است.

اهداکنندگان خون در کشور باید جوان شوند


سال گذشته 2 میلیون و 100 هزار اهدای خون در کشور انجام شد که بر همین اساس، شاخص رشد متوسط اهدای خون در ایران دو برابر کشورهای هم سطح است
اهداکنندگان خون در کشور باید جوان شوند
شفا آنلاین>سلامت>مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، بالا بودن سن اهداکنندگان خون را یکی از چالش های پیش روی حوزه انتقال خون کشور دانست.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر علی اکبر پورفتح‌اله در مراسم روز جهانی اهداکنندگان خون، اظهار داشت: سال گذشته ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار اهدای خون در کشور انجام شد که بر همین اساس، شاخص رشد متوسط اهدای خون(Blood donation) در ایران دو برابر کشورهای هم سطح است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار اهداکننده مستمر خون در ایران داریم گفت: این افراد حداقل دو بار در سال خون اهدا می‌کنند که رقمی معادل ۵۶ درصد اهداکنندگان را اختصاص می‌دهند و تلاش می‌کنیم این آمار را به بیش از ۹۰ درصد برسانیم.

پورفتح‌اله با بیان اینکه اهداکنندگان مستمر خون آنها سلامت بیشتری داشته و احتمال انتقال بیماری‌ها از طریق خون آنها بسیار کمتر است افزود: طی سه سال گذشته ۸۰ درصد خون‌های ناسالمی که ناقل ویروس‌هایی همچون HIV و هپاتیت(hepatitis) بوده مربوط به اهداکنندگان بار اول بود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، گفت: در دنیا سالانه ۹.۵ میلیون واحد پلاسما بعد از اهدای خون از بین می‌رود که خوشبختانه ما موفق شده‌ایم پلاسمای مازاد را برای تبدیل به داروهای مشتق پلاسما همچون آلبومین، فاکتور ۸ و...، استفاده کنیم.

وی ا فزود: سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد پلاسما وارد چرخه تولید داروهای مشتق از پلاسما شد که این مسئله نقش مهمی در کاهش ارزبری دارد و امیدواریم با راه‌اندازی و گسترش مراکز جامع این آمار را به صددرصد برسانیم.

پورفتح‌اله ادامه داد: جامعه ما امروزه به سمت سالمندی پیش می‌رود و مصرف خون با افزایش سالمندی بیشتر می‌شود. به طوری که براساس آمار سازمان بهداشت جهانی(WHO) ۷۰ درصد خون‌های اهدایی در افراد بالای ۴۰ سال مصرف می‌شود.

وی به نقش اجتماعی اهداکنندگان خون تاکید کرد و گفت: اهدای خون داوطلبانه و بدون چشم‌داشت بسیار حائز اهمیت است که ما در این زمینه آمارهای خوبی داریم و ۵۰۰ هزار اهداکننده مستمر پتانسیل بزرگ تغییرات اجتماعی هستند که امیدواریم نهادهای اجتماعی قدر آنها را بدانند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور افزود: با همکاری شهرداری تهران در بهترین نقاط توانسته‌ایم فضاهایی را برای راه‌اندازی مراکز جامع در نظر گیریم که بانک صنعت و معدن نیز کار ساخت آن را برعهده گرفت و اکنون در ۴ نقطه دسترسی مردم فراهم است که امیدواریم این مشارکت‌ها روز به روز بیشتر شود.

وی گفت: از چالش‌هایی که امروزه سازمان انتقال خون با آن مواجه است موضوع هرم سنی اهداکنندگان است که بیشتر آنها، در سنین ۵۰ تا ۶۰ سال هستند، که باید برای جایگزینی اهداکنندگان جوان تلاش کنیم.

اعلام حکم قطعی پرونده کیارستمی


در پرونده های انتظامی، عدالت و حق ایجاب میکند که مباحث به صورت تخصصی و فنی و علمی بررسی و پیگیری شود
شفاآنلاین>سلامت> معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده پزشکی "عباس کیارستمی" را تشریح کرد.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر علی فتاحی در نشستی خبری درباره آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی، گفت: در پرونده های انتظامی، عدالت و حق ایجاب میکند که مباحث به صورت تخصصی و فنی و علمی بررسی و پیگیری شود. در پرونده مرحوم کیارستمی نیز به دنبال طرح شکایت(Complaint)، تیمی تخصصی در سازمان نظام پزشکی و همچنین پزشکی قانون جهت بررسی تخصصی و فنی موضوع تشکیل شد.

وی با اشاره به کیفرخواست‌های صادر شده در این پرونده، افزود: پس از صدور رای در هیات بدوی، به این رای اعتراض شد و بر همین اساس موضوع در هیات تجدیدنظر مورد بررسی مجدد قرار گرفت که به این رای نیز اعتراض شد و به این ترتیب پرونده به هیات عالی انتظامی سازمان نظام پزشکی ارجاع داده شد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی(medical) افزود: بررسی های مجدد در هیات عالی انتظامی سازمان صورت گرفته و رای قطعی این پرونده تا یکی - دو هفته آینده اعلام خواهد شد.ایسنا

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن