تبلیغات در تلکسیران

تل‌آویو فروش «گنبد آهنین» به ریاض را تکذیب کرد


روزنامه «هاآرتص» روز پنج‌شنبه به نقل از مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش منتشر شده درباره فروش سامانه «گنبد آهنین» به عربستان سعودی را تکذیب کرد
تل‌آویو فروش «گنبد آهنین» به ریاض را تکذیب کرد

شعارسال:مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی توافق باعربستان سعودی برای فروش سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» به ریاض را تکذیب کرده‌اند.

روزنامه «هاآرتص» روز پنج‌شنبه به نقل از مقام‌هایامنیتی رژیم صهیونیستی گزارش منتشر شده درباره فروش سامانه «گنبد آهنین» بهعربستان سعودی را تکذیب کرد.

پایگاه خبری «الخلیج آنلاین» امروز به نقلاز منابع دیپلماتیک مدعی شد که روند نزدیکی میان تل‌آویو و ریاض وارد مرحله تازه‌ایشده و رژیم صهیونیستی پذیرفته به عربستان سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین بفروشد.

به ادعای این پایگاه، انتظار می‌رود اینسامانه ظرف دو ماه آینده به عربستان منتقل شده و در مناطق جنوبی عربستان در نزدیکیمرز یمن مستقر شود. هدف از خرید این سامانه، مقابله با توان موشکی انقلابیون یمناعلام شده است.

پیش از این «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیمصهیونیستی گفته بود در صورتی که امنیت تنگه «باب المندب» و دریای سرخ به واسطه جنگدر یمن تهدید شود، تل‌آویو ممکن است مستقیما برای مقابله با انقلابیون یمنی واردعمل شود.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» هم اینهفته با اشاره به منافع مشترک رژیم صهیونیستی و سعودی، نوشت تل‌آویو باید پنهان‌کاریرا کنار گذاشته و مستقیما با هدف حمایت از ریاض، در جنگ یمن مشارکت کند.

مقام‌های سعودی هنوز به گزارش پایگاهالخلیج آنلاین واکنشی نشان نداده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار22شهریور97، کد خبر: 13970622000408،www.farsnews.com

منبع: شعار سال

پرواز جنگنده‌های انگلیس و فرانسه برای رهگیری بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه


منابع خبری از به پرواز درآمدن جنگنده‌های فرانسه و انگلیس به منظور رهگیری بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه بر فراز دریای شمال خبر دادند.
پرواز جنگنده‌های انگلیس و فرانسه برای رهگیری بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه

شعار سال: وزارت دفاع روسیه در ساعات پایانی روزپنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دو بمب‌افکن راهبری «Tu-160» روسیه مأموریتپروازی برنامه‌ریزی شده خود را بر فراز آب‌های بین المللی دریای منجمد شمالی بهانجام رسانده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است، اینمأموریت حدود 14 ساعت به طول انجامید که بر فراز بخش‌هایی از دریای بارنتز که ازاقیانوس منجمد شمالی منشعب می‌شود، انجام گرفته است.

ارتش روسیه همچنین تأکید کرد: «در مراحل جداگانه‌ای از مسیر پروازی این دو بمب‌افکن،جنگنده‌های «یوروفایتر تایفون» و «اف-16» نیروی هوایی سلطنتی انگلیس نیز سایه بهسایه بمب‌افکن‌های روسیه حرکت می‌کردند».

وزارت دفاع روسیه تصریح کرد که پرواز جنگنده‌های روس در تطابق کامل با قوانینبین‌المللی و بدون نقض حریم هوایی کشور سوم انجام گرفته است.

وزارت دفاع انگلیس نیز در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های این کشوردو هواپیمای روس را که نزدیک حریم هوایی انگلیس شده بودند، تحت نظر گرفته است.

بنا بر بیانیه لندن، «جنگنده‌های انگلیس هواپیماهای روسیه را در مسیر شمالی بهخارج از محدوده منافع انگلیس هدایت کردند». با این وجود، «گوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس این رویداد را «یکی دیگر ازنمونه‌های یادآورکننده چالش نظامی بسیار جدی که مسکو به لندن تحمیل کرده» توصیفکرده است.

خبرگزاری «رویترز» نیز گزارش کرد که جنگنده‌ةای فرانسه و انگلیس برای تحقیقدرباره پرواز جنگنده روس بر قراز دریای شمال به سرعت به پرواز درآمدند. یک سخنگوینیروی هوایی فرانسه نیز به خبرگزاری «رویترز» گفت که یک یا چند هواپیمای روس شناساییشده که البته اقدامات آن ها خصمانه ارزیابی نشده است.

سایت شعار سال، باتلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 30 شهریور 97، کد مطلب: 13970630000080،www.farsnews.com


منبع: شعار سال

کدام تجهیزات نیروی زمینی ارتش در مراسم رژه امروز به نمایش درمی‌آیند؟


اسامی تجهیزات نیروی زمینی ارتش که در مراسم رژه امروز از مقابل جایگاه ویژه عبور خواهند کرد، اعلام شد.
کدام تجهیزات نیروی زمینی ارتش در مراسم رژه امروز به نمایش درمی‌آیند؟
شعارسال: رژه یگان‌های محمول و پیاده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، ازدقایقی پیش در جوار بارگاه ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آغاز شد.

اسامی تجهیزات نیروی زمینی ارتش که در مراسم امروز از مقابل جایگاه ویژهعبور خواهند کرد، به قرار زیر است:

1. آخرین نمونه تانک ذوالفقار تجهیز شده به پیشرفته‌ترین سامانه‌هایزرهی دنیا

2. سامانه پدافند هوایی خودکششی چرخ‌دار مجهز به توپ 57 میلیمتری دولول

3. سداد (توپ 23 میلیمتری اتوماسیون و استابلیزر شده منصوب بر خودرویتاکتیکی)

4. ذوالفقار3 (خودروی شناسایی اسکورپین مجهز به سامانه استابلیزر وکنترل آتش بومی)

5. تیربار نواخت بالای 6 لول کالیبر 50 محرم منصوب بر روی خودروی شنیدارسیار

6. تک تیرانداز شاهر

7. تیربار نواخت بالا اخگر منصوب بر خودروی رنجر

8. خودروی تحقیقاتی شهرام با قابلیت آشکارسازی نوین هسته‌ای شیمیاییو میکروبی

9. لانچر موشک‌انداز سهند 3

10. خودروی مین‌ریز

11. نفربر چرخ‌دار حیدر 6

12. و راکت‌انداز فجر 5 تجهیزات نیروی زمینی ارتش در مراسم امروزهستند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری میزان ، تاریخانتشار: 31 شهریور 1397 ، کدخبر: 453868 ، www.mizanonline.ir

منبع: شعار سال

ایلان ماسک: اگر از من بخواهند، ساخت سلاح فضایی را کلید می زنم


پروژه اسپیس ایکس با سرعت و قدرت به کار خود ادامه می دهد و حتی به زودی نخستین انسان را برای سفر به ماه آماده می کند، اما آیا مقاصد ایلان ماسک و شرکت فضایی تحت مدیریت او صرفا کاوشگرانه و تفریحی است؟ پاتریک تاکر کارشناس تکنولوژی معتقد است پاسخ سوال مذکور منفی است.
ایلان ماسک: اگر از من بخواهند، ساخت سلاح فضایی را کلید می زنم

شعارسال:پروژه اسپیس ایکس با سرعت و قدرت به کارخود ادامه می دهد و حتی به زودی نخستین انسان را برای سفر به ماه آماده می کند،اما آیا مقاصد ایلان ماسک و شرکت فضایی تحت مدیریت او صرفا کاوشگرانه و تفریحیاست؟ پاتریک تاکر کارشناس تکنولوژی معتقد است پاسخ سوال مذکور منفی است.


پروژهاسپیس ایکس با سرعت و قدرت به کار خود ادامه می دهد و حتی به زودی نخستین انسان رابرای سفر به ماه آماده می کند، اما آیا مقاصد ایلان ماسک و شرکت فضایی تحت مدیریتاو صرفا کاوشگرانه و تفریحی است؟ پاتریک تاکر کارشناس تکنولوژی معتقد است پاسخسوال مذکور منفی است.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل ازدیفنس وان، ایلان ماسک به صراحت اعلام کرده که در صورت نیاز اقدام به راه اندازیموشک های خود در جهت اهداف نظامی خواهد کرد.

در مقاله ای که اخیرا به قلم پاتریک تاکرکارشناس حوزه تکنولوژی نوشته شده می خوانیم؛ مدتی پیش از مدیرعامل شرکت اسپیس ایکسپرسیده شد که آیا حاضر است پروژه خود را به عنوان سلاحی با دولت ایالات متحده بهاشتراک بگذارد؟ او پاسخ داد :"اگر این موضوع برای دفاع از این کشور(ایالاتمتحده)باشد، بله، من فکر می کنم ما این کار راخواهیم کرد."

او سخنان خود را در کنفرانس سالانه انجمننیروی هوایی مطرح کرد و به سرعت با تشویق شدید حاضران رو به رو شد. این در حالیاست که به اعتقاد برخی کارشناسان حوزه فناوری وزارت دفاع ایالات متحده در خصوصفناوری های جدید به شدت سختگیر است.

اما در شرایطی که روسیه، چین و کره شمالیدر حال ساخت موشک هستند، ایده استفاده از سلاح های موشکی و پر سرعت بسیار مهم بهنظر می رسد. سلاح هایی که پرتوهایی با ذرات خورشیدی یا لیزرهای فضایی، برایشلیک داشته باشند.

مایکل گریفین، معاون وزارت دفاع ایالاتمتحده در حوزه تحقیق و مهندسی، می گوید این وزارتخانه تا سال 2023، یک لایهحسگر مبتنی بر فضا برای مقابله با موشک های هیروسون روسی و چینی ایجاد خواهد کرد .وی در جریان یک رویداد صنعتی در آلاباما گفت: "دشمنان ما انتخاب کرده اند کهوارد رقابت فضایی شوند. این یک چالش است و ما پاسخشان را خواهیم داد."

او به تکنولوژی «Hypersonic» اشاره کرد، که می تواند یک موشک را با پنج برابر سرعت صوت به حرکتدرآورد. وی تاکید کرد نخستین گام برای رقابت فضایی موثر ایجاد لایه فضایی است.

گریفین در گفتگو با خبرنگاران و کارکنانکنگره در کپیتال هیل طی نیمه نخست ماه جاری، چالش ساختن قابلیت رهگیری فضایی رابسیار مهم توصیف کرد. وی گفت: "حقیقت این است که ساخت یک رهگیر مبتنی بر فضابرای ردیابی پس از شلیکموشک بالستیک یک چالش نسبتا آسان اما به شدت مهم است. اما اگر قرار باشدبرای ساخت هر رهگیر 20 هزار دلار هزینه کنیم، برای ساخت لایه های رهگیر فضاییهزینه ای به مراتب کمتر با بازدهی طولانی مدت پرداخت خواهیم کرد."

نگاهی به سخنان ایلان ماسک و مقامات وزارتدفاع نشان می دهد دولت آمریکا به وضوح اهمیت حفاظت از مرزها در فضا را درک کرده والبته برای شکست دادن رقبا تلاش می کند. نظر شما در این خصوص چیست؟

شعار سال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایتانتخاب ، تاریخ انتشار28 شهریور 97، کد خبر: 430379 ، www.entekhab.ir

منبع: شعار سال

جزئیات حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به حومه فرودگاه بین المللی دمشق


دقایقی قبل جنگنده های رژیم صهیونیستی، فرودگاه بین المللی دمشق را با شلیک چند موشک هدف قرار دادند؛ براساس اطلاعات به دست آمده، سامانه های دفاعی ارتش سوریه به سرعت وارد عمل شدند
جزئیات حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به حومه فرودگاه بین المللی دمشق

شعارسال:جنگنده های رژیم صهیونیستی، فرودگاه بینالمللی دمشق را با شلیک چند موشک هدف قرار دادند.

دقایقی قبل جنگنده های رژیم صهیونیستی،فرودگاه بین المللی دمشق را با شلیک چند موشک هدف قرار دادند؛ براساساطلاعات به دست آمده، سامانه های دفاعی ارتش سوریه به سرعت وارد عمل شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق بهجزئیات حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: سامانه های دفاعیپدافند هوایی ارتش سوریه موفق شدند چند موشک را رهگیری و ساقط کنند.

این منبع میدانی با بیان این که جنگنده هایاسرائیلی از خارج مرزها به سمت فرودگاه بین المللی دمشق موشک شلیک کردند، گفت: 4 موشک شلیک شده توسط پدافند هوایی ارتش سوریه هدف قرار گرفتند و منهدمشدند.

وی با توضیح این مطلب که لاشه برخی موشکهای ساقط شده در حومه فرودگاه مشاهده شده است، گفت: یک پایگاه نظامی در حومهفرودگاه بین المللی دمشق هدف اصلی جنگنده های رژیم صهیونیستی بوده است.

این منبع میدانی افزود: نیروهای پدافندهوایی ارتش سوریه در آماده باش کامل هستند تا به هرگونه حمله مجدد جنگنده هایاسرائیلی واکنش نشان دهند؛ به گفته منابع میدانی مبدا حملات هوایی از خارج مرزسوریه بوده است.

هنوز آماری از شهیدو زخمی شدننیروهای سوری و مقاومت در جریانحملات هوایی جنگنده های رژیم صهیونیستی به فرودگاه بین المللی دمشق در دسترس نیست.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایتمشرق، تاریخ انتشار26شهریور 97، کد خبر: 4405313،www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

خط و نشان 300 هزار نفری روس‌ها برای اروپا و آمریکا


وزیر دفاع روسیه اعلام کرده است که این رزمایش حتی از رزمایش زَپُد هم بزرگتر خواهد بود؛ زیرا 300 هزار سرباز، 36 هزار خودروی نظامی، 1000 بالگرد و 80 جنگنده در این رزمایش شرکت خواهند کرد.
خط و نشان 300 هزار نفری روس‌ها برای اروپا و آمریکا
شعار سال : بنابر گزارش دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه، بزرگترین رزمایش نظامی این کشور در طی 37 سال گذشته، آغاز شده است. رزمایشی یک هفته‌ای، که ووستوک(شرق) نام دارد و تا 17 سپتامبر ادامه خواهد داشت. از جمله اهداف اصلی این رزمایش، آمادگی برای استقرار سریع هزاران نیرو، هواپیما و وسایل نقلیه نظامی در طول هزاران کیلومتر(از غرب تا شرق روسیه) ذکر شده است، که به منظور حفظ امنیت نظامی این کشور بازآفرینی خواهد شد.

**روسیه این رزمایش بزرگ را تا حدودی شبیه به رزمایش سال 1981 توصیف کرده است که بین 100 تا 150 هزار سرباز در آن حضور داشتند. رزمایشی با عنوان زَپُد(به زبان روسی یعنی غرب)، که بزرگترین رزمایش نظامی عصر شوروی محسوب می‌شد. با این وجود وزیر دفاع روسیه اعلام کرده است که این رزمایش حتی از رزمایش زَپُد هم بزرگتر خواهد بود؛ زیرا 300 هزار سرباز، 36 هزار خودروی نظامی، 1000 بالگرد و 80 جنگنده در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

این رزمایش در شرایطی برگزار می‌شود که تنش‌های میان مسکو و غرب به شدت تشدید شده است. شایان ذکر است که برگزاری این رزمایش نظامی بزرگ در سیبری تنها کمتر از یک ماه پس از برگزاری رزمایش ناتو در گرجستان دنبال می‌شود که با واکنش خشم آلود مسکو روبرو شده بود. مسکو هرگونه تحرک ناتو برای گسترش به شرق و عضویت گرجستان در این پیمان نظامی غربی را تهدید علیه خود و دارای آثار فاجعه بار در منطقه عنوان کرده است. روابط میان روسیه و اعضای ناتو(متشکل از 29 کشور از جمله آمریکا) از زمانی که مسکو در سال 2014 شبه جزیره کریمه(اوکراین) را به خاک خود ضمیمه کرد، وخیم‌تر شده است. به طوری که دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین این رزمایش را با توجه به نگرش "پرخاشگرانه و غیردوستانه" موجود نسبت به روسیه موجه دانسته است.

اما از طرفی آنچه اهمیت این رزمایش را برای آمریکا و ناتو حیاتی می‌کند، حضور یگان‌هایی از چین و مغولستان در این رزمایش است.

به طوری که کارشناسان ناتو معتقدند که این مانور تنها یک نشانه یا پیام نیست، بلکه آمادگی برای یک جنگ در مقیاسی بزرگ است. چرا که مشارکت چین از شکل اعلامیه‌ایی به سطح عملی، نشان دهنده اجرای شانه به شانه وظایف استراتژیک دو کشور برای حصول اهداف مشترک است. وزارت دفاع چین نیز این مسئله را انکار نکرده، از تعمیق همکاری‌های نظامی و"تقویت توانایی دو طرف برای نشان دادن واکنش مشترک به تهدیدهای امنیتی مختلف" خبر داده است. دو کشور پیشتر نیز(تابستان گذشته) تمرینات نظامی مشترکی را در دریای چین جنوبی و دریای بالتیک اجرا کرده بودند.

در این رابطه چنین می‌توان استنباط کرد که چین تاکنون مطابق آموزه‌های سان‌تزو(استراتژیست چین باستان) هنر جنگ را در جنگ نکردن و رسیدن به اهداف جنگ دیده است، به طوری که با گریز از رویارویی با هژمون جهانی(آمریکا)، رشد و توسعه شتابان خود را تا آنجا پیش برده است که اکنون 14 درصد اقتصاد جهانی را در دست دارد. رشدی که به هیچ وجه مطلوب آمریکایی‌ها نبوده، موجبات نگرانی آنها را فراهم آورده است. بر این اساس دور از ذهن نخواهد بود که دهه آتی، دهه جنگی جهانی و یا یکسری جنگ‌ها در مقیاس بزرگ باشد.

به این معنی که آمریکا یا خود مسقیم وارد کارزار شده و یا دیگران را به میدان کارزار وارد خواهد کرد. بعید نیست که آمریکا با گسستن بند از پای قدرت‌هایی(همچون آلمان و ژاپن)، آنها را در مقابل چین و روسیه قرار دهد- نکته اینکه دو کشور مذکور به واسطه شناخته شدن به عنوان مسببان خشونت‌های جنگ جهانی دوم، از زمان پایان این جنگ تاکنون از حرکت به سوی توسعه توان نظامی منع شده‌اند- تا آنگاه آمریکا مشابه جنگ اول و دوم جهانی که دیر هنگام و همچون یک ناجی فاتح به صحنه جنگ ورود کرد، وارد عرصه گردد! بی‌آنکه منابع قدرتش همچون کشورهای درگیر مستقیم در جنگ به استهلاک کشیده شود.

از طرفی به سرانجام رسیدن مرزهای اتحادیه اروپا به حد نهایی(مجاورت با روسیه)، ممکن است در بر دارنده این پیام باشد، که اکنون زمان به مصاف فرستادن این قدرت بالغ به میدان روس‌هاست! و نواخت ساز ناسازگاری بریتانیا برای خروج از این اتحادیه تنها مقدمه‌ای برای شکل‌گیری نیروی نظامی جدید اروپایی باشد. جنگ‌های که نهایتاٌ هدف آنها حفظ هژمونی جهانی غرب به سرکردگی آمریکا و مهار رقبای آن(یعنی چین و روسیه) است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ، تاریخ انتشار 24 شهریور 97، کدمطلب:893083،www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟