گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

تل‌آویو فروش «گنبد آهنین» به ریاض را تکذیب کرد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

روزنامه «هاآرتص» روز پنج‌شنبه به نقل از مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش منتشر شده درباره فروش سامانه «گنبد آهنین» به عربستان سعودی را تکذیب کرد

شعارسال:مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی توافق باعربستان سعودی برای فروش سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» به ریاض را تکذیب کرده‌اند.

روزنامه «هاآرتص» روز پنج‌شنبه به نقل از مقام‌هایامنیتی رژیم صهیونیستی گزارش منتشر شده درباره فروش سامانه «گنبد آهنین» بهعربستان سعودی را تکذیب کرد.

پایگاه خبری «الخلیج آنلاین» امروز به نقلاز منابع دیپلماتیک مدعی شد که روند نزدیکی میان تل‌آویو و ریاض وارد مرحله تازه‌ایشده و رژیم صهیونیستی پذیرفته به عربستان سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین بفروشد.

به ادعای این پایگاه، انتظار می‌رود اینسامانه ظرف دو ماه آینده به عربستان منتقل شده و در مناطق جنوبی عربستان در نزدیکیمرز یمن مستقر شود. هدف از خرید این سامانه، مقابله با توان موشکی انقلابیون یمناعلام شده است.

پیش از این «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیمصهیونیستی گفته بود در صورتی که امنیت تنگه «باب المندب» و دریای سرخ به واسطه جنگدر یمن تهدید شود، تل‌آویو ممکن است مستقیما برای مقابله با انقلابیون یمنی واردعمل شود.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» هم اینهفته با اشاره به منافع مشترک رژیم صهیونیستی و سعودی، نوشت تل‌آویو باید پنهان‌کاریرا کنار گذاشته و مستقیما با هدف حمایت از ریاض، در جنگ یمن مشارکت کند.

مقام‌های سعودی هنوز به گزارش پایگاهالخلیج آنلاین واکنشی نشان نداده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار22شهریور97، کد خبر: 13970622000408،www.farsnews.com

منبع: شعار سال


addup.center