تبلیغات در تلکسیران

پیوستن14 نفر دیگر از نمایندگان به " کمپین شفافیت آراء " + اسامی


احمد امیرآبادی فراهانی گفت: بعد از رد فوریت طرح شفافیت آراء در مجلس بنده کمپینی را در این مورد کلید زدم و از دیگر نمایندگان مجلس هم خواستم تا به صورت داوطلبانه آراء خود را در مجلس اعلام کنند که تا روز سه‌شنبه 73 نفر اعلام آمادگی کرده بودند که امروز هم 14 نفر دیگر به این کمپین پیوستند که اسامی آنها به شرح زیر است.
پیوستن14 نفر دیگر از نمایندگان به " کمپین شفافیت آراء "  + اسامی

شعارسال: نماینده مردم قم ازپیوستن 14 نفر دیگر از نمایندگان مجلس به کمپین شفافیت آراء نمایندگان خبر داد.

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس ، از اعلام آمادگی 14 نفر دیگر از نمایندگان مجلس برای پیوستنبه کمپین شفافیت آراء نمایندگان خبر داد.

وی تصریح کرد: بعداز رد فوریت طرح شفافیت آراء در مجلس بنده کمپینی را در این مورد کلید زدم و از دیگرنمایندگان مجلس هم خواستم تا به صورت داوطلبانه آراء خود را در مجلس اعلام کنند کهتا روز سه‌شنبه 73 نفر اعلام آمادگی کرده بودند که امروز هم 14 نفر دیگر به این کمپینپیوستند که اسامی آنها به شرح زیر است.

1 - حجت‌الاسلام حسینزاده بحرینی

2 - سلمان خدادای

3 - سعید باستانی

4 - جلیل رحیمی جهان آبادی

5 - حسین افضلی

6 - حجت‌الاسلام مجتبیذوالنوری

7 - امیر خجسته

8 - سید راضی نوری

9 - سید حسین نقوی حسینی

10 - حسینعلی شهریاری

11 - جلیل مختار

12 - ابوالفضل ابوترابی

13 - امیر حسن خانی

14 - غلامعلی جعفرزادهایمن آبادی


سایت شعار سال، با اندکی تلخیصو اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان،تاریخ انتشار22شهریور 97، کدمطلب: 6665830، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

سازمان جهاد کشاورزی و آب و برق موجب تعطیلی کشاورزی خوزستان شده اند


گلمرادی گفت: زمانیکه استراتژی دولت این است که کمبود آب در مناطق کویری را از آبهای خوزستان تأمین کند نتیجه می‌گیریم آب در خوزستان وجود دارد.با این وجود چرا باوجود آب در خوزستان کشاورزی در نقاط مختلف استان تعطیل‌شده است، و نخیلات و دامداری استان در حال نابودی است.
سازمان جهاد کشاورزی و آب و برق موجب تعطیلی کشاورزی خوزستان شده اند

شعارسال: نماینده مردم ماهشهردر مجلس شورای اسلامی با طرح این سؤال که چرا باوجود آب در خوزستان کشاورزی در نقاطمختلف استان تعطیل‌شده است، و نخیلات و دامداری استان در حال نابودی است، عنوان کرد:مسئولیت پیگیری و تأمین آب به عهده سازمان جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق است.

علی گلمرادی ظهر امروزدر اهواز، با اشاره به سوءمدیریت آب طی سنوات گذشته دراستان اظهار کرد: ما کشوری هستیم که طرح جامع آب نداریم و در گذشته به مساله آب بهعنوان یک مساله مهم و اساسی نگاه نمی‌کردیم.

وی افزود: بی‌آبیو کمبود آب در حوزه‌های مختلف کشاورزی استان سبب نارضایتی در بین جامعه کشاورزی و خالیشدن روستاها از سکنه و توسعه حاشیه نشینی در اطراف شهرها شده است.

نماینده مردم ماهشهردر مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سوء مدیریت منابع آبی در خوزستان بیش از سایراستانهای کشور است، عنوان کرد: همه می‌دانند طرح‌هایی در در دستور کار دولت است کهدر صدد جبران کمبود آب در مناطق کویری از طریق آبهای موجود در خوزستان است.

گلمرادی افزود: زمانیکهاستراتژی دولت این است که کمبود آب در مناطق کویری را از آبهای خوزستان تأمین کند نتیجهمی‌گیریم آب در خوزستان وجود دارد.

وی با طرح این سؤالکه چرا باوجود آب در خوزستان کشاورزی در نقاط مختلف استان تعطیل‌شده است، و نخیلاتو دامداری استان در حال نابودی است، عنوان کرد: مسئولیت پیگیری و تأمین آب به عهدهسازمان جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق است که متناسب با مصوبات ستاد بحران آن را اجراییکنند.

گلمرادی بابیان اینکهبین تصمیمات ستاد بحران استان و عملکرد جهاد کشاورزی و سازمان آب استان تعارض وجوددارد، گفت: قطعاً با برنامه‌ریزی و ذخایر آبی پشت سدها می‌توان مسائل کشاورزان را حلکرد؛ اما وضعیت موجود بیانگر بی‌توجهی و بی تعهدی مسئولان مربوطه است.

وی در رابطه با بحث‌هاییکه در خصوص استیضاح وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: به‌منظور استیضاح وزیر نیاز به همراهیبیشتری از نمایندگان سراسر کشور داریم؛ مجمع نمایندگان با همگرایی پیگیر موضوع است؛انتظار می‌رود استاندار نیز با جدیت بیشتری در جهت حل دغدغه‌های کشاورزان باشد.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاریفارس خوزستان،تاریخ انتشار: 28 شهریور 1397 ، کدخبر: 13970628000179 ، www.khuzestan.farsnews.com
منبع: شعار سال

رجبی: تعداد امضاهای استیضاح «آخوندی» از مرز 50 گذشت


عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح استیضاح آخوندی در سه صفحه او را مورد سوال قرار داده و به مواردی همچون بحث مسکن،‌ عدم مدیریت در بازار مسکن، و همچنین سوء مدیریت در مسکن مهر اشاره شده است.
رجبی: تعداد امضاهای استیضاح «آخوندی» از مرز 50 گذشت
شعارسال: فرج الله رجبی نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون عمران مجلس شورایاسلامی با اشاره به مطرح بودن استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی،‌ اظهارداشت: این طرح هنوز به هیأت رئیسه مجلس ارائه نشده اما به تعداد کافی امضا جمع شدهاست.

وی افزود:‌ پس از تعطیلات مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر راه وشهرسازی بررسی خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این طرح در سه صفحه وزیر را موردسوال قرار داده و به مواردی همچون بحث مسکن،‌ عدم مدیریت در بازار مسکن، و همچنینسوء مدیریت در مسکن مهر اشاره شده است.

رجبی در ادامه عنوان کرد که تمام محورهای استیضاح حول مباحث مسکن،راه و جاده‌ای ،‌راه‌آهن،‌ هواپیما و موارد این چنین است.

وی عدم کارایی وزارتخانه راه و شهرسازی در حوزه و بخش‌های متبوع خودرا از دیگر محورهای طرح استیضاحش خواند و تصریح کرد:‌ عدم توانایی وزارتخانه درمواجهه با بحران ها، عدم نظارت بر ناوگان هوایی، عدم اجرای برنامه های وزیر در زمینهتوسعه زیرساخت‌ها نیز از مواردی است که نمایندگان مصر به استیضاح آخوندی شده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخانتشار: 27 شهریور 1397 ، کدخبر: 13970627000392، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

منظم ترین نمایندگان بهار 97


مجلس شورای اسلامی اسامی 10 نماینده که در بهار 97 «کم‌ترین غیبت را در صحن و کمیسیون‌ها» داشته‌اند منتشر کرد.
منظم ترین نمایندگان بهار 97
شعار سال : مجلس شورای اسلامی اسامی 10 نماینده که در بهار 97 «کم‌ترین غیبت را در صحن و کمیسیون‌ها» داشته‌اند منتشر کرد.
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از فضای مجازی

منبع: شعار سال

متن کامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان منتشر شد + جزئیات


متن کامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و جزئیات مجازات مدیران بازنشسته‌ای را که از قانون تخطی کنند منتشر شد.
متن کامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان منتشر شد + جزئیات
شعارسال: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌‌شنبه، دوم مردادامسال خانه ملت، با اکثریت آراء، طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگانرا تصویب کردند و شورای نگهبان نیز کلیات این مصوبه مجلس را در جلسه روز 17 مرداداین شورا، تایید کرد، اما در بخش‌ها ایراداتی به آن وارد کرده بود که در نامه‌ایاز سوی شورای نگهبان، این ایرادات به مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

**ایرادات شورای نگهبان نسبت به مصوبه مجلس درباره طرح اصلاح قانونمنع به‌کارگیری بازنشستگان چه بود؟

براساس این گزارش، در طرح اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگانآمده بود که بازنشستگان نیرو‌های مسلح می‌توانند با اِذن مقام معظم رهبری دردستگاه متبوع خود مشغول به کار شوند و ایراد اعضای شورای نگهبان نسبت به این موضوعاین بود که شاید مقام معظم رهبری خواستار این بودند که شخص بازنشسته در دستگاه دیگریمشغول خدمت شود، لذا واژه دستگاه متبوع از این طرح از سوی مجلس و در جهت تایید نظراعضای شورای نگهبان، حذف شد.

همچنین در مصوبه اولیه مجلس پیرامون طرح اصلاح قانون منع به‌کارگیریبازنشستگان آمده بود که بازنشستگان دارای اجازه خاصه مقام معظم رهبری می‌توانندمشغول خدمت شوند که اعضای شورای نگهبان عنوان کرده بودند که با توجه به این تبصره،ممکن است مراجعات به ایشان زیاد باشد، بنابراین نمایندگان مجلس، تبصره به‌کارگیریبازنشستگان دارای اجازات خاصه مقام معظم رهبری را نیز در جهت تامین نظر شوراینگهبان از این مصوبه حذف کردند.

در نهایت شورای نگهبان در جلسه روز چهارشنبه (21 شهریور) طرح اصلاحقانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را تایید کرد و سپس طبق روال قانونی، علی لاریجانیرئیس مجلس شورای اسلامی نیز روز گذشته (24 شهریور) این قانون را برای اجرا، بهدستگاه‌ها ابلاغ کرد.

**متن کامل قانون اصلاح قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به‌شرح زیراست:

ماده واحده ــ از تاریخ ابلاغ این قانون، به‌کارگیری افرادی که دراجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در دستگاه‌‌هایاجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 و کلیه دستگاه‌هاییکه به‌نحوی از انحاء از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند، ممنوع می‌باشد.

تبصره 1 ــ (مصوب 1397/6/6 مجلس شورای اسلامی) ــ به‌کارگیریبازنشستگان، در سمت‌های مذکور در بندهای (الف)، (ب) و (ج) ماده (71) قانون مدیریتخدمات کشوری مصوب 1386/7/8 مجاز است، همچنین به‌کارگیری بازنشستگان در نیروهایمسلح با مجوز فرمانده معظم کل قوا مجاز است.

به‌کارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهایشاغل رسمی این وزارتخانه در هر دوره مدیریتی صرفاً در وزارتخانه مذکور مجاز می‌باشد.

جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدااز شمول این قانون مستثنی می‌باشند.

تبصره 2 ــ دستگاه‌های موضوع این قانون در صورت لزوم می‌توانند ازخدمات بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به‌صورت پاره‌وقت و ساعتیاستفاده کنند. حداکثر ساعت مجاز برای استفاده از بازنشستگان، یک‌سوم ساعات اداریکارمندان رسمی است و حق‌الزحمه این افراد متناسب با ساعت کاری آنها حداکثر معادل یک‌سومکارمندان رسمی همان شغل تعیین و پرداخت می‌شود.

تبصره 3 ــ دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت شصت روز از تاریخ ابلاغاین قانون، آن دسته از افرادی را که برخلاف مفاد این قانون به‌کار گرفته شده‌اند،از خدمت منتزع (جدا شده) و با آنان تسویه‌حساب کنند. افراد مذکور نیز باید ظرفمهلت قانونی مقرر، سِمَت و پُست خود را ترک کنند. پرداخت هرگونه وجهی پس از اینمهلت از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است.

تبصره 4 ــ کارکنان و اعضای هیئت‌مدیره مناطق آزاد تجاری ــ صنعتی نیزمشمول این قانون می‌باشند.

تبصره 5 ــ از تاریخ ابلاغ این قانون، ماده (41) قانون الحاق موادیبه قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1384/8/15، ماده (91) قانون استخدامکشوری مصوب 1345/3/31، ماده (95) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 و بند(ب) ماده (65) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب1389/10/15 نسخ می‌شود.

قانون مشتمل بر ماده واحده و پنج تبصره در جلسه علنی روز دوشنبه مورخبیستم اردیبهشت یک‌هزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ1395/2/29 به تایید شورای نگهبان رسید.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از جامعه خبری تحلیلیالف ، تاریخ انتشار: 25 شهریور 1397 ،کدخبر: 3970625070 ، www.alef.ir

منبع: شعار سال

افرادی که بخواهند با شرایط جانبازی رئیس فدراسیون بمانند رصد می‌شوند


علی اصغر یوسف‌نژاد نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: فلسفه این قانون و توجیه آن این بود که فضای بیشتر در کادر مدیریتی برای جوان‌ها باز شود و افرادی که تاکنون مانعی برای حضور نیروهای جوان‌تر بوده‌اند کنار بروند و فضا برای سایرین باز شود. قرار شد با ابلاغ این قانون از ادامه حضور اسامی تکراری و معمولا کم‌انگیزه در سطح مدیریت خودداری شود.وی تاکید کرداینکه برخی از روسای فدراسیون‌ها به دنبال افزایش درصد جانبازی‌شان باشند را رصد خواهیم کرد.
افرادی که بخواهند با شرایط جانبازی رئیس فدراسیون بمانند رصد می‌شوند

شعارسال: علی اصغر یوسف‌نژاد نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره قانونمنع بکارگیری بازنشستگان گفت: فلسفه این قانون و توجیه آن این بود که فضای بیشتر درکادر مدیریتی برای جوان‌ها باز شود و افرادی که تاکنون مانعی برای حضور نیروهای جوان‌تربوده‌اند کنار بروند و فضا برای سایرین باز شود. قرار شد با ابلاغ این قانون از ادامهحضور اسامی تکراری و معمولا کم‌انگیزه در سطح مدیریت خودداری شود.

وی درباره اجرای قانونمذکور در ورزش عنوان کرد: در هر اداره‌ای که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌شوداین قانون اجرا خواهد شد حتی اگر این بودجه اندک هم باشد باز هم مشمول این قانون است.

یوسف‌نژاد دربارهاینکه فدراسیون‌های ورزشی مانند فدراسیون فوتبال نیز مشمول این قانون خواهند شد تصریحکرد: تمامی فدراسیون‌ها، تیم‌های ورزشی، معاونین وزارت ورزش مشمول این قانون خواهندبود.

نایب رئیس فراکسیونورزش مجلس که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می‌کرد در پاسخ به این سوال کهبه نظر می‌رسد عده‌ای از روسای فدراسیون‌ها با توجه به قانون ایثارگری به دنبال اینهستند که درصد جانبازی‌شان را به بالای 50 درصد برسانند خاطر نشان کرد: صدردصد اینافراد را رصد خواهیم کرد. چیزی که ملاک است این است که وضعیت افراد قبل از ابلاغ اینقانون لحاظ خواهد شد و وضعیتی که بعد از ابلاغ قانون بوجود می‌آید مشمول نخواهد شدبنابراین وضعیت افراد از این تاریخ به قبل محسوب می‌شود و بعد از این دیگر محاسبه نخواهدشد.

وی تاکید کرد: تمامیدستگاه‌های اجرایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاد می‌کنند مشمول اجرای این قانونهستند و اینکه برخی از نهادهای عمومی می‌گویند که ما غیردولتی هستیم و مشمول این قانوننخواهیم شد مثل شهرداری‌ها درست نیست و همه آنها مشمول این قانون خواهند شد.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیصو اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ،تاریخ انتشار 24شهریور 97، کدمطلب:1828862 ،www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟