گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

آمریکایی‌ها هیچ‌گاه به تعهدات خود در مذاکرات عمل نمی‌کنند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:جمهوری اسلامی سابقه مذاکره با آمریکا را دارد و تعهدات آمریکایی ها نیز در این زمینه مشخص شد اما آنها هیچ گاه به تعهدات پایبند نبودند.

شعار سالعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته(چهارشنبه، 17 مرداد ماه) با ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی دیدار و گفت وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه برای توسعه همکاریهای سیاسی و دوجانبه به دنبال افزایش مذاکرات به کره شمالی هستیم، گفت: جمهوری اسلامیمنافع کره شمالی را مقابل قدرت های ستمگر می داند.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها به تعهدات خوددر توافقنامه ها پایبند نیستند، یادآور شد: جمهوری اسلامی سابقه مذاکره با آمریکا رادارد و تعهدات آمریکایی ها نیز در این زمینه مشخص شد اما آنها هیچ گاه به تعهدات پایبندنبودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکاییها زمان مذاکره بسیار خوب حرف می زنند و از آینده ای روشن خبر می دهند اما زمان اجرابه هیچ یک از تعهدات خود عمل نمی کنند.

وزیر خارجه کره شمالی: آمریکایی‌ها به تعهدات خود درمذاکرات عمل نمی‌کنند/ کره شمالی قادر به کنترل تهدیدهای آمریکا است.

ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی نیز در این دیدار بابیان اینکه از قدیم دارای روابط دوستانه و صمیمی با ایران بوده ایم، گفت: از توسعهروابط میان کره شمالی و ایران در شرایطی که مشکلات مشابهی در مورد تحریم های آمریکاداریم بسیار خرسندیم.

وزیر خارجه کره شمالی در ادامه با بیان اینکه از دیدارهایمقامات دو کشور استقبال می کنیم، عنوان کرد: از کمک های جمهوری اسلامی در دوران سختیکه بر ما گذشت تشکر می کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه کره شمالی می تواند تهدیدهایآمریکا را کنترل کند، اظهار داشت: ما توسعه اقتصادی کره را به عنوان سیاست اصلی دنبالمی کنیم که برای این مهم نیازمند تأمین امنیت هستیم و لازمه آن را بهبود روابط با کرهجنوبی می دانیم.

ری یونگ هو درباره تقویت روابط با کره جنوبی و چین گفت:قرار است برای افزایش روابط دو کره، خط آهن و جاده میان دو کشور احداث شود.

وزیر خارجه کره شمالی در ادامه یادآور شد: نوع کار باآمریکایی ها دشوار است و از آنجایی که هدف ما خلع سلاح کامل شبه جزیره کره است لازماست آمریکایی ها نیز به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند اما این کار را نمی کنند.

وی افزود: اگرچه کره شمالی برای اجرای تعهدات خود درمذاکره با آمریکا، خلع سلاح را در پیش گرفته است اما دانش هسته ای خود را حفظ می کنیمچون می دانیم آمریکایی ها دشمنی خود را کنار نمی گذارند.

وزیر خارجه کره شمالی در پایان خاطرنشان کرد: سیاستجدید کشور ما توسعه اقتصادی است و در این راستا باید امنیت کره تأمین شود از این رومذاکره را ادامه می دهیم.

پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده استکه ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی در این دیدار از دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورایاسلامی برای سفر به کره شمالی رسما دعوت به عمل آورد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار 18 مرداد 97، کدمطلب: 4370219، www.mehrnews.com


منبع: شعار سال


addup.center