گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

تحریم ایران به‌بهانه حضورش در سوریه سیاسی و بی‌نتیجه است

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

دیپلمات ترک با اشاره به اقدامات رژیم صهیونیستی، امارات و عربستان علیه ایران گفت: از دیدگاه ما اعمال تحریم علیه ایران به‌بهانه جلوگیری از دخالت آن در سوریه و نیز به‌اتهام عدم‌پایبندی تهران به توافق هسته‌ای اقدامی سیاسی است که نتیجه‌بخش نیست

شعارسال:دیپلمات ترک با اشارهبه اقدامات رژیم صهیونیستی، امارات و عربستان علیه ایران گفت: از دیدگاه ما اعمال تحریمعلیه ایران به‌بهانه جلوگیری از دخالت آن در سوریه و نیز به‌اتهام عدم‌پایبندی تهرانبه توافق هسته‌ای اقدامی سیاسی است که نتیجه‌بخش نیست.

به نقل از آناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در خصوصتحریم‌ها علیه ایران گفت: واضح است که تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران سیاسی هستند.

وی در مورد دومینبسته تحریمی آمریکا علیه ایران اظهار داشت: در این خصوص اولویت اول ما حفظ منافع ملیترکیه است. برای اینکه آمریکا به‌دلایلی به یک کشور تحریم اعمال می‌کند، ما نمی‌توانیماز منافع ملی خود صرف‌نظر کنیم.

سخنگوی ریاست جمهوریترکیه با اشاره به گزارش‌های آژانس بین‌الملل انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایرانگفت: واضح است که تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران سیاسی هستند. گزارش‌های آژانس بین‌المللیانرژی اتمی نشان می‌دهد که ایران پایبند به توافق هسته‌ای است و سلاح تولید نمی‌کند،انرژی هسته‌ای تولید می‌کند که فقط در راستای اهداف مسالمت‌‌آمیز مورد استفاده قرارخواهد گرفت.

کالین ادامه داد:پس پایبندی یا عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای به چه‌دلیل مطرح شد؟ این موضوع به‌دلیلسایر سیاست‌های ایران در منطقه مورد بحث قرار گرفت.

وی با توجه به اقداماترژیم صهیونیستی، امارات و عربستان برای شعله‌ور کردن این بحران ابراز کرد: از دیدگاهما اعمال تحریم علیه ایران به‌بهانه جلوگیری از دخالت آن در سوریه و نیز به‌اتهام عدمپایبندی تهران به توافق هسته‌ای اقدامی نتیجه‌بخش نیست، این اقدام به‌ضرر تجارت جهانیو تعادل منطقه‌ای خواهد بود.

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار16آبان 97، کدخبر: 1870867، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال


addup.center