تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

کاهش واردات و افزایش صادرات در سال جاری


جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز به ریاست حسن روحانی در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد.
کاهش واردات و افزایش صادرات در سال جاری

شعار سال: رئیس‌جمهور بهبرخی از واقعیت‌های اقتصادی کشور، ازجمله افزایش صادرات و کاهش واردات کشور در ششماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ملت و دولت کنار یکدیگرند ودستگاه اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم خواهد بود.

رئیس‌جمهوری در این جلسه با اشاره بهپیام امام خمینی (ره) در محرم 42 و فراخوان ایشان به وعاظ و هیأت‌های مذهبی برایبیان حقایق، افزود: پیام امام راحل روح تازه‌ای به سخنرانان و مجالس عزاداری سالارشهیدان بخشید که تا محرم 1357 ادامه یافت و به پیروزی نهضت اسلامی منجر شد.

وی افزود: همه آزادیخواهان و مسلمانانتحت تأثیر حادثه کم‌نظیر کربلا هستند و جهانیان در برابر عظمت و آرمان شهدای کربلاسر تعظیم فرود می‌آورند. حادثه عاشورا نشان داد که جوهر دین‌دارانِ واقعی هنگام آزمایش‌هایسخت و تاریخی عیان می‌شود.

روحانی سپس به تحلیل شرایط موجود و توطئهدشمنان نظام اسلامی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور و ایجاد مشکل در زندگی مردمپرداخت و افزود: با وجود رهبری شجاع و مدبر و مردم فداکار و مصمم از این مرحله نیزعبور خواهیم کرد اما همه مسئولان، تریبون‌داران، احزاب و رسانه‌ها در معرض امتحانقرار دارند.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به برخیاز واقعیت‌های اقتصادی کشور، ازجمله افزایش صادرات و کاهش واردات کشور در شش ماههاخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ملت و دولت کنار یکدیگرند ودستگاه اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم خواهد بود.

رئیس‌جمهور ضمن اشاره به آمار رشد 20درصدی نقدینگی کشور در یک سال گذشته، نقدینگی را به‌ویژه وقتی با منشأ پایه پولیباشد، مشکل‌آفرین برای اقتصاد کشور دانست و با تأکید بر برنامه‌های دولت برایمدیریت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال افزود: بخش قابل‌ملاحظه‌ای از افزایشنقدینگی در سال‌های اخیر مربوط به فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بود، درحالی که علی‌رغم روال گذشته، این دولت هرگز برای اداره کشور در پی استقراض از بانکمرکزی نرفت.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقشمهم دانشگاهیان در روحیه‌آفرینی، امید و آگاهی‌بخشی به جامعه نیز تأکید کرد.

روحانی همچنین به حجت‌الاسلام رستمی رئیسجدید نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها خیرمقدم گفت و از خدمات حجت‌الاسلاممحمدیان در سال‌های تصدی مسئولیت این نهاد قدردانی کرد.

شعار سال، با اندکیتلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ 20 شهریور 97، کد مطلب: 442874:www.ana.ir


منبع: شعار سال

روضه خوانی رئیس جمهور در جلسه‌ی هیئت دولت


روضه خوانی رئیس جمهور در جلسه‌ی هیئت دولت

شعارسال:روضه خوانی رئیس جمهور در جلسه‌ی هیئت دولت.


سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت خطاعتدال، تاریخ انتشار: 21شهریور1397 ، کدخبر: 121087: www.khateetedal.ir


منبع: شعار سال

روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن نیز، سر مشق مردم ما عاشورا است


رئیس جمهور ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع)، تاکید کرد که امروز روز وفاداری و پیمودن راه ابوالفضل(ع) و پشت سر نظام قرار گرفتن و سینه سپر کردن در برابر دشمن و با ایستادگی دشمن را از پای در آوردن است؛ این کار را ملت بزرگ ایران به تبعیت از راه امام حسین(ع) به حول و قوه الهی انجام خواهد داد و ما پیروز نهایی این نبرد تاریخی خواهیم بود.
روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن نیز، سر مشق مردم ما عاشورا است
شعارسال: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأتدولت گفت: ماه محرم همواره برای ما یادآور فداکاری و ایثار سالار شهیدان و یارانباوفای آن حضرت است.این صفحه ماندگار تاریخ هرساله برای ما درس‌آموز است که چگونهباید در برابر پیچیدگی‌ها و مشکلات بزرگی که برای جامعه اسلامی و مردم مسلمان پیشمی‌آید، ایستادگی، استقامت و فداکاری کرده و چگونه می‌توانیم پیروزی بزرگ فرهنگی وسیاسی ابدی را کسب کنیم.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) پیروز دائمی تاریخ است و هیچ‌کسدر تاریخ وجود ندارد که میدان کربلا و عاشورا را قضاوت کند و پیروزی مطلق را برایامام حسین(ع) نداند و چه مسلمان و چه غیرمسلمان و هر کسی که این تاریخ را بخوانددر برابر عظمت امام حسین(ع) سر فرود خواهد آورد.

رئیس جمهور با تبیین گروه‌ها و جریانات حاضر در واقعه عاشورا،اظهارداشت: در عاشورا و در کنار امام حسین(ع) یک گروه وفاداران به آرمان آن حضرت ووظایف دینی و اجتماعی خود قرار داشتند که در صدر وفاداران اصحاب امام حسین(ع)، قمربنی‌هاشم(ع) است که وفای او به عنوان معروف‌ترین ویژگی آن پرچمدار و سقا به شمار می‌رود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در شب عاشورا برای اصحابخود به عنوان بهترین یاران تاریخ و وفاداران از اهل بیت(ع) دعا کرد، افزود: درمقابل، یک گروه هم دشمنان ستیزه‌جو و ظالمان و غاصبانی بودند که همیشه با راه حقمبارزه کرده و در پی راه باطل بودند و در روبروی امام حسین(ع) در صحنه عاشورا قرارداشتند.

رئیس جمهور ادامه داد: در کنار ظالمین، خائنین هم در صحنه عاشورابودند و آنها افرادی بودند که امام حسین(ع) را به کوفه دعوت کردند و نامه‌ها وامضاهای آنها وجود داشت. آنها امام حسین(ع) را دعوت کردند و بر آمدن ایشان اصرارداشتند و اول خود را به عنوان فدایی خاندان رسالت معرفی کردند و سپس در روز سختی ومشکلات به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) و حق، پشت کرده و خیانت کردند و شمشیر به رخامام حسین(ع) کشیدند.

دکتر روحانی افزود: گروه دیگری هم در واقعه عاشورا بودند که نسبت بهوقایع بی‌تفاوت بودند، آنها می‌دیدند که در این صحنه نبرد یک طرف حق و به نفعجامعه اسلامی و یک طرف باطل و به ضرر جامعه اسلامی ایستاده، اما براساس منافع مادیو دنیوی، خود را کنار کشیده و به گوشه‌ای خزیده و پس از آنکه امام حسین(ع) بهشهادت رسید، عده‌ای از آنها اظهار ندامت کرده و تواب شدند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز می‌توان صحنه‌های عاشورا را ترسیمکرد، گفت: ما امروز در یک جنگ روشن، در برابر متجاوزان تاریخ قرار داریم. امروزگروهی روبروی ملت ایران قداره‌بندی می‌کنند که به جز چند کشور، طرفداری از لحاظ سیاسیو فکری ندارند و بدترین وضع در داخل کشور خودشان است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه شرایط داخلی امروز آمریکا با سال‌هایگذشته آن تفاوت بسیاری دارد و امروز یکی از دوران بسیار بد در تاریخ آمریکاست،خاطرنشان کرد: امروز کمتر محقق، روشنفکر و صاحب‌نظری در آمریکا وجود دارد که باکاخ‌نشینان کاخ سفید موافق باشد و حتی برخی از آنها به صراحت آنها را به عنوانابله و سفیه می‌نامند و این در تاریخ آمریکا کمتر اتفاق افتاده است.

رئیس جمهور افزود: امروز متحدان آمریکا از لحاظ سیاسی در کنار آنهاقرار نداشته و حتی متحدین سنتی آمریکا نیز از این کشور فاصله گرفته و نسبت به اینفاصله گرفتن افتخار می‌کنند و این در حالی است که زمانی آنها برای اینکه در کنارآمریکا بودند، افتخار می‌کردند.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز به جز چند کشور معدود معلوم‌الحال هیچ‌کسدر کنار آمریکا قرار ندارد، گفت: امروز آمریکا در بدترین شرایط جهانی قرار گرفته وحتی سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو، سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی انرژیاتمی و دادگاه دادگاه کیفری بین‌المللی با سیاست‌های آمریکا موافق نیستند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز آمریکا بدترین شرایط را در درونخود دارد، تصریح کرد: امروز ایران علیرغم اینکه با جنگ اقتصادی ناخواسته روبرو استو در برابر افرادی قرار گرفته که به هیچ قانون بین‌المللی احترام نمی‌گذارند، اماروحیه و ایستادگی ملت ایران بویژه در این ایام که پرچم امام حسین(ع) به اهتزاز درمی‌آید، مثال‌زدنی است.

دکتر روحانی ادامه داد: اگر مشکلی وجود داشته و احتمال عدم ایستادگیاز سوی برخی می‌رود، پرچم عاشورا و کربلا همه این افسون‌ها را باطل و تبلیغات یکسالهدشمنان را می‌زداید و مردم باز سرمشق‌شان امام حسین(ع) و اصحاب و یاران آن حضرتخواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز هم ندای امام حسین(ع) را می‌شنویم کهفرمود «اگر آماده فداکاری هستید، حسین(ع) عازم است و شما را دعوت می‌کند»، گفت:امروز امام حسین(ع) ما را دعوت می‌کند و ما این ندا را با گوش جان می‌شنویم و خوشبه حال آن کسانی که به این ندای امام حسین(ع) پاسخ مثبت می‌دهند.

دکتر روحانی با بیان اینکه امام حسین(ع) قیام خود را برای احیاء راهپیامبر(ص) و امر به معروف و نهی از منکر، به پا داشت، گفت: امام حسین(ع) فرمود کهنمی‌توانم ببینم خوبی‌ها روی زمین افتاده و عده‌ای بی‌اعتنا هستند و به راه باطل وبدی‌ها، چشم دوخته‌اند و من همان راه پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و امام حسن(ع) رابرگزیده‌ام.

رئیس جمهور با اشاره به اینکهراه امام حسین(ع) راه امر به معروف و نهی از منکر بود، اظهار داشت: امروزمعروفی بالاتر از امید دادن به مردم در مسیر استقامت و منکری بیشتر از ایجاد هراسو اضطراب در دل مردم آن هم به طور نابجا و غلط وجود ندارد.

دکتر روحانی افزود: امروز صاحبان تریبون، رسانه‌دارها و کسانی که نداو صدایشان در کشور قابل شنیدن است، یک رسالت و وظیفه سنگینی برعهده دارند، چرا کهامروز در یک آزمایش بسیار بزرگ قرار گرفته‌ایم و تمام رسانه‌های حقیقی و مجازی وهمه مسئولان و کسانی که قدرت دارند به ملت بزرگ ایران کمک کنند، بار بسیار سنگینیبر دوش دارند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان و کارگزاران و رسانه‌ها در اینآزمایش یا پیروز خواهند شد و یا شکست می‌خورند، اما ملت ایران قطعاً پیروز اینصحنه خواهد بود، تصریح کرد: اگر ایستادگی کرده و به مردم روحیه بدهیم، هزینه ملترا کاهش داده‌ایم، اما اگر ترس، هراس و ناامیدی ایجاد کنیم، هزینه ملت را بالابرده‌ایم و چه کاری ضدانقلابی‌تر از این که ما در صفحه اول روزنامه‌ها، سایت‌ها وخبرگزاری‌ها و رسانه‌های خود، در دل مردم هراس ایجاد کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه نباید نادرست و ناعادلانه سخن گفته وحقایق را به مردم نگوییم، تصریح کرد: البته مردم در این جنگ بدون مشکل نخواهندبود، چرا که جنگ بدون کشته و مجروح نمی‌شود، اما این جنگی است که مطمئن هستیم، پیروزینهایی با ماست و دشمن را در آن شکست خواهیم داد.

رئیس جمهور با انتقاد از عدم گفتن حقایق و واقعیات به مردم و ایجادترس و دلهره در مردم گفت: مگر ارز خارجی در اقتصاد کشور ما چند درصد نقش دارد؟ اگرتولید ناخالص داخلی(GDP)را برمبنای قدرت خرید یا ارزش بازار محاسبه کنیم،واردات کالا و خدمات که متکی به ارز است درصد بسیار کمی است و براساس برخی محاسباتحدود 5 درصد و براساس برخی دیگر که ارزش و قدرت خرید را در آن در نظر نمی‌گیرند،حدود 10 درصد است.

دکتر روحانی افزود: بر فرض آنکه واردات کالا و خدمات 10 درصد نقشدارد، باید ببینیم که از این میزان چه مقدار با ارز 4200 تومان، چه مقدار با ارزحدود 7 هزار تومان و چه میزان برای بازار سوم، می‌ماند. بازار سوم در برابر ارزشتولیدات داخلی کشور، کمتر از یک درصد و یا 1.3 درصد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور را براساس این رقممحاسبه کنیم و این به دور از عدل، کارشناسی، حق و انصاف است، افزود: متخصص، نخبه وروزنامه‌نگار و سرمقاله‌نویس ما، چرا این واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویند و این درحالی است که امروز خدمات آموزش، بهداشت و درمان، آب و برق، گاز، بنزین، گازوئیل وانرژی، برمبنای دلار کوچه پس‌کوچه‌های فلان خیابان محاسبه نمی‌شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه نباید به مردم ظلم کرده و آنها را نسبت بهآینده مأیوس کنیم، گفت: عده‌ای مداوم می‌گویند که باید مشکل مردم را درک کنید و ایندرست است که مردم مشکل دارند و ما در جنگ اقتصادی و روانی قرار داریم، اما این دلیلنمی‌شود که حقایق را تحریف کرده و نقاط مثبت را به مردم نگوییم.

رئیس جمهور ادامه داد: با مقایسه رشد اقتصادی در 4 سال گذشته نسبت به35 سال گذشته، در می‌یابیم که این رشد به طور متوسط 2 برابر بوده است. صاحب‌نظران،متخصصان و صدا و سیما می‌توانند این را بررسی کنند اما بحث اینجاست که اگر اینگونهبوده، چرا واقعیات را به مردم نمی‌گوییم.

دکتر روحانی افزود: در همین شرایط سال 97، صادرات و واردات کشور تغییرکرده و تراز تجاری ما نسبت به پارسال بهتر بوده است، اما به محض اینکه دولت اینموفقیت‌ها را بازگو می‌کند، عده‌ای پیدا می‌شوند و در گوشه‌ای کل اقتصاد را برمبنای همان یک درصد، محاسبه می‌کنند و این عدالت و انصاف نیست.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اعضای مجلسخبرگان رهبری، گفت: سخنان ایشان هیچ‌ نقطه ابهامی را باقی نگذاشت و ایشان به صراحتگفتند که امروز زمان آن نیست که کسی بخواهد پشت دولت را خالی کند.

دکتر روحانی ادامه داد: تا انتخابات زمان بسیاری باقی مانده است.هیچکس نباید تصور کند که تخریب دولت می‌تواند برای آنها چه در انتخابات سال آینده وچه در انتخابات سال 1400 رأی بوجود بیاورد و کسانی که اینگونه فکر می‌کنند مردود اینآزمایش تاریخی در ایران خواهند بود و ملت ایران راجع به آنها قضاوت خواهد کرد و پساز آنکه از این گردنه عبور کردیم، تاریخ حرف‌ها، رفتار و جملات آنها باقی خواهدماند و مردم قضاوت می‌کنند که در شرایط سختی آنها برای کاهش یا افزایش دشواری مردمچه رفتاری داشته‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مقام معظم رهبری از اینگونه رفتار به ویروسبدبینی تعبیر کردند، اظهار داشت: برخی امروز ویروس بدبینی را در کشور در سخنانشانو تریبون‌ها و رسانه‌هایشان منتشر می‌کنند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به روز دوم محرم و ورودکاروان سرور و سالار شهیدان به کربلا به ذکر مصیبت در رثای مصائب حضرت ابا عبداللهالحسین(ع) و اهل بیت آن حضرت پرداخت.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری اقتصادآنلاین ، تاریخ انتشار: 21 شهریور 1397 ،کدخبر: 299916، www.eghtesadonline.com

منبع: شعار سال

ماجرای پاسپورت دوم حسن روحانی و 70 سفر به انگلیس چیست؟


ایران نوشت: مخالفان دولت دست بردار نیستند؛ بعد از ادعای دوتابعیتی بودن رئیس جمهوری توسط ابوالفضل ابوترابی، نماینده عضو کمیته تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها، حالا هفته‌نامه 9 دی متعلق به حمید رسایی ادعاهای جدیدی را مطرح کرده است.
ماجرای پاسپورت دوم حسن روحانی و 70 سفر به انگلیس چیست؟

شعارسال: این هفته‌نامه در گزارشی مدعیشده مطابق اطلاعاتی که در اختیار اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی دربارهمدیران دوتابعیتی گذاشته شده، حسن روحانی برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خودکه 17 سال طول کشیده است، حدود 70 سفر به اسکاتلند و انگلیس داشته است.

اکثر این سفرها به صورت شخصیصورت گرفته و سؤال این است که آیا برای این 70 سفر خارجی به اسکاتلند و انگلیس، ویزااخذ شده است؟ پس چرا در نهادهای ذیربط که پاسخ استعلامات کمیته تحقیق و تفحص را داده‌اند،ویزای 70 سفر ثبت نشده؟! به ادعای این هفته‌نامه، مدرک تحصیلی روحانی نیز از دانشگاهکلدونین گلاسگو اسکاتلند، به نام حسن فریدون صادر شده است!

9 دی تأکید کرده است: سؤال افکار عمومی این است کهآیا وی پاسپورت دیگری- که قطعاً نمی‌تواند پاسپورت دوم ایرانی باشد- به نام حسن فریدوندارد؟

مخالفان دولت اما در برابرتکرار مکرر این ادعا یکسری مسائل پیش پا افتاده و بسیار ساده را معمولاً مورد بی توجهیقرار می‌دهند؛ مهم‌ترین آنها این است که مستند و مدرک آنها برای اثبات این دست ادعاهاچیست؟ آنها تا الان در چند مرحله به رئیس جمهوری اتهام جاسوسی یا دوتابعیتی بودن واردکرده‌اند، آیا پذیرفته اند که در قبال این دست ادعاهای بسیار بزرگ حتی یک برگ سند همارائه نشود؟

مضافاً اینکه این دست افرادو جریان‌ها بر اساس کدام اسناد و مدارک سخن می‌گویند که در تمام این سال‌ها از چشمنهادهای امنیتی، نظارتی و قضایی کشور پنهان بوده که نه تنها تاکنون برخوردی با آقایحسن روحانی نکرده‌اند بلکه او 5 سال است که بدون مشکل ریاست جمهوری کشور را هم در اختیاردارد؟ آیا این افراد بازوها و عناصر اطلاعاتی و امنیتی قوی‌تری نسبت به وزارت اطلاعات،اطلاعات سپاه و یا دستگاه‌های دیگر دارند.

همین دو هفته پیش بود که ابوالفضلابوترابی سه روز پس از آنکه رئیس جمهوری را متهم به دوتابعیتی بودن کرد، در مصاحبهبا روزنامه ایران معترف شد که نه بر اساس اسناد متقن و دقیق، بلکه به دلیل برخی شک‌و شبهه‌ها این مسأله را مطرح کرده‌اند. حتی کمیته تحقیق و تفحص که مدعی است 100 نفراز مقامات کشور دوتابعیتی هستند اعلام کرده اگر این افراد سوگند بخورند که تابعیت مضاعفندارند، این سوگند پذیرفته می‌شود. این نشانه‌ها آیا خود دلیلی بر این نیست که سنددقیقی برای اثبات ادعای مخالفان دولت در این زمینه وجود ندارد؟ به واقع اگر سند قطعیدر این زمینه وجود داشت، آیا نیازی به سوگند افراد بود؟

در نهایت به نظر می‌رسد مخالفاندولت فقط از دور این استدلال که «دروغ هر چه بزرگتر باشد باور کردنش آسان‌تر است» راشنیده‌اند و از بندها و تبصره‌های آن خبر ندارند. تنها همین دلیل است که می‌تواند طرحمسائلی چون اعطای اقامت امریکا به 2 هزار و 500 نفر از خانواده‌های مقامات دولتی درجریان برجام، سرمایه 147 میلیارد دلاری آقازاده‌ها در خارج و دوتابعیتی بودن رئیس جمهوریرا بدون ارائه دادن حتی یک برگ سند و یا کوچک‌ترین نشانه‌ای توجیه کند.

در چارچوب همین نوع طرح ادعاهایکذب است که جواد کریمی قدوسی، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها مدعی شده کهاسناد و مدارک مقامات دوتابعیتی را نه از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، بلکه از «کف خیابان»به دست آورده. البته خیلی هم طبیعی است که او در این مدت به این سؤال که مکرراً طرحشده پاسخ ندهد که چه کسانی در کف جامعه، اسناد تابعیت دوگانه مقامات عالی کشور، ازرئیس جمهوری گرفته تا وزرا و استانداران را دارند، در حالی که خود کمیته تحقیق و تفحصاعلام کرده اسناد تابعیت مضاعف افراد جزو مدارک محرمانه و سری کشورهاست؟

یعنی ما در کف خیابان شهروندانیعادی با این میزان از قدرت نفوذ و اطلاعات فوق محرمانه داریم که از اسناد تابعیت مضاعفمقامات ما که در اختیار دولت‌های خارجی است نه تنها اطلاع دارند که حتی آنها را بهدست آورده و تقدیم مجلس کرده‌اند؟ خب اگر چنین افرادی در جامعه داریم چرا از آنها درمدیریت سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی خود استفاده نمی‌کنیم و آنها را همین طور در کفخیابان رها کرده‌ایم؟


سایت شعار سال، با اندکی تلخیصو اضافات برگرفته از خبرگزاری خبر آنلاین، تاریخ انتشار15 شهریور 97، کدمطلب: 802512، www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

گزارش اقدامات دولت پس از مدت کوتاهی به رهبر انقلاب ارائه شود


حسن روحانی گفت: ضرورت دارد به گونه ای عمل شود که پس از مدت کوتاهی گزارش اقدامات خود را در اجرای فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب خدمت ایشان ارائه کنیم.
گزارش اقدامات دولت پس از مدت کوتاهی به رهبر انقلاب ارائه شود

شعار سالحجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز یکشنبه11 شهریوردر نشسست هیات وزیران که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر از بیانات و رهنمودهایمقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت، این رهنمودها را راهگشا و راهنمای حرکت دولتدانست.

روحانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه دولت در وسط گود و خط مقدم حل مسایل و مشکلات است ، توصیه ایشان به همه برایکمک به دولت در این مسئولیت خطیر را به عنوان پشتوانه ای ارزشمند برای دولت در انجامبهتر مسئولیت ها برشمرد.

وی در ادامه با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری درافزایش ارتباط بین قوا برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر و بهره گیری از ظرفیت خوب شورایعالی هماهنگی اقتصادی ، این رهنمودها را از جمله رهنمودهای کارساز در مدیریت اقتصادیکشور برشمرد و ارشادات و حمایت های ایشان در مورد مصوبات این شورا را کمک بسیار خوبیبرای دولت دانست.

رئیس جمهور اعضای دولت را به تلاش مضاعف برای اجرایکامل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توصیه کرد و افزود : ضرورت دارد به گونه ای عمل شودکه پس از مدت کوتاهی گزارش اقدامات خود را در اجرای این فرمایشات خدمت ایشان ارایهکنیم .

روحانی همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری درمدیریت اقتصادی، واگذاری طرح های نیمه تمام ، توسعه خصوصی سازی و حمایت کامل از بخش خصوصی ، پشتیبانیاز بنگاههای اقتصادی ، اصلاح نظام بانکی ، مدیریت نقدینگی ، پرهیز از خام فروشی و توسعههمکاری های منطقه ای و ارتباط بیشتر با همسایگان را از اولویت های مهم دولت دانست کهبا تمام توان در دستگاه های مسئول پیگیری خواهد شد.

وی در پایان ضمن تشکر از تلاش ارزنده وزارت ورزش و جوانانو کمیته ملی المپیک و ورزشکاران و مربیانی که با کسب موفقیت های درخشان ، موجب شادیو نشاط جامعه بویژه نسل جوان شدند ، بطور ویژه از حضور فعال بانوان ورزشکار که با موفقیتبیشتری در مقایسه با گذشته همراه بوده است ، قدردانی کرد.

* گزارش وزارت ورزش و جوانان از نتایج ایراندر بازی های المپیک آسیایی 2018

در ادامه جلسه وزیر ورزش و جوانان گزارشی از نتایج تیمهای ایرانی حاضر در بازی های المپیک آسیایی 2018 دراندونزی به هیات وزیران ارایه داد.

براساس این گزارش ایران در این بازی ها با کسب مجموع62 مدال طلا ، نقره و برنز ، بیشترین تعداد مدال را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ازآن خود کرده است.

همچنین بانوان ورزشکار ایرانی با کسب 17 مدال ، بیشترینتعداد مدال های به دست آمده را به خود اختصاص دادند.

قهرمانی تیم ملی والیبال و کسب مدال طلا بدون حتی یکست واگذاری به حریفان ، قهرمانی تیم های کبدی مردان وزنان کشورمان در آسیا برای اولینبار ، کسب 8 مدال توسط کشتی گیران، کسب مدال در واترپولو و تنیس روی میز بعد از چنددهه و کسب نتایج مناسب در کاراته ، ووشو، دو و میدانی ، وزنه برداری و تکواندو از دیگرافتخارات ایران در این دوره از رقابت ها بود.

* تهاتر مطالبات و بدهی‌های چند شرکت دولتیبا دولت

با تصویب هیات وزیران مطالبات شرکت های تولید نیرویجنوب شرق صبا ، فولمن ، تولیدی آرین ماهتاب گستر ، هرم تبریز ، فارس گاز پاورپلنتفتدبیر سازان سرآمد ، نیروگاه جنوب اصفهان ، افق توسعه انرژی طوس ، انرژی گستر جم، گهرانرژی سیرجان پرشیان فولاد، ایران ترانسفو، تولید نیروی برق دماوند، مهندسی انبوه گستربرج و فناوری تجهیزات سرچاهی از شرکت های دولتی ذی ربط با بدهی همان شرکت ها به سازمانخصوصی سازی و سازمان امور مالیاتی کشور به مبلغ 3534میلیارد و 113میلیون و 276هزارو 455ریال تهاتر شد.

* صدور مجوز پرداخت حق عضویت ایران در مجامعبین المللی در سال 97

هیات وزیران در ادامه به وزارت امور خارجه اجازه دادسهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بین المللی در سال 1397 را از محل بودجه سال 97 کل کشور پرداخت کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از جامعه خبری تحلیلی الف ، تاریخ انتشار 11 شهریور 97، کدمطلب: 3970611208، www.alef.ir


منبع: شعار سال

استوری جدید صفحه اینستاگرام رییس‌جمهور +عکس


صفحه رسمی رییس‌جمهور در اینستاگرام نوشت: پس از آنکه از این گردنه عبور کردیم، ملت ایران قضاوت خواهد کرد.
استوری جدید صفحه اینستاگرام رییس‌جمهور +عکس

شعارسال:صفحه رسمی رییس جمهور در اینستاگرام نوشت: پس از آنکه از این گردنه عبور کردیم،ملت ایران قضاوت خواهد کرد

هیچ کس نباید تصور کندکه تخریب دولت میتواند برای آنها چه در انتخابات سال آینده و چه در انتخابات سال1400 رای بوجود بیاورد و کسانی که اینگونهفکر می کنند مردود این آزمایش تاریخی در ایرانخواهند بود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایتاقتصادآنلاین، تاریخ انتشار: 24شهریور1397 ، کدخبر: 300762: www.eghtesadonline.com


منبع: شعار سال
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟