گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

کاهش واردات و افزایش صادرات در سال جاری

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز به ریاست حسن روحانی در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد.

شعار سال: رئیس‌جمهور بهبرخی از واقعیت‌های اقتصادی کشور، ازجمله افزایش صادرات و کاهش واردات کشور در ششماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ملت و دولت کنار یکدیگرند ودستگاه اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم خواهد بود.

رئیس‌جمهوری در این جلسه با اشاره بهپیام امام خمینی (ره) در محرم 42 و فراخوان ایشان به وعاظ و هیأت‌های مذهبی برایبیان حقایق، افزود: پیام امام راحل روح تازه‌ای به سخنرانان و مجالس عزاداری سالارشهیدان بخشید که تا محرم 1357 ادامه یافت و به پیروزی نهضت اسلامی منجر شد.

وی افزود: همه آزادیخواهان و مسلمانانتحت تأثیر حادثه کم‌نظیر کربلا هستند و جهانیان در برابر عظمت و آرمان شهدای کربلاسر تعظیم فرود می‌آورند. حادثه عاشورا نشان داد که جوهر دین‌دارانِ واقعی هنگام آزمایش‌هایسخت و تاریخی عیان می‌شود.

روحانی سپس به تحلیل شرایط موجود و توطئهدشمنان نظام اسلامی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور و ایجاد مشکل در زندگی مردمپرداخت و افزود: با وجود رهبری شجاع و مدبر و مردم فداکار و مصمم از این مرحله نیزعبور خواهیم کرد اما همه مسئولان، تریبون‌داران، احزاب و رسانه‌ها در معرض امتحانقرار دارند.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به برخیاز واقعیت‌های اقتصادی کشور، ازجمله افزایش صادرات و کاهش واردات کشور در شش ماههاخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ملت و دولت کنار یکدیگرند ودستگاه اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم خواهد بود.

رئیس‌جمهور ضمن اشاره به آمار رشد 20درصدی نقدینگی کشور در یک سال گذشته، نقدینگی را به‌ویژه وقتی با منشأ پایه پولیباشد، مشکل‌آفرین برای اقتصاد کشور دانست و با تأکید بر برنامه‌های دولت برایمدیریت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال افزود: بخش قابل‌ملاحظه‌ای از افزایشنقدینگی در سال‌های اخیر مربوط به فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بود، درحالی که علی‌رغم روال گذشته، این دولت هرگز برای اداره کشور در پی استقراض از بانکمرکزی نرفت.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقشمهم دانشگاهیان در روحیه‌آفرینی، امید و آگاهی‌بخشی به جامعه نیز تأکید کرد.

روحانی همچنین به حجت‌الاسلام رستمی رئیسجدید نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها خیرمقدم گفت و از خدمات حجت‌الاسلاممحمدیان در سال‌های تصدی مسئولیت این نهاد قدردانی کرد.

شعار سال، با اندکیتلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ 20 شهریور 97، کد مطلب: 442874:www.ana.ir


منبع: شعار سال


addup.center