گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

ممنوعیت برخی از کالاها برای کوله بران برداشته می شود

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: با همت دولت و برخی تصمیمات جدید اتخاذ شده خبرهای خوبی در راستای رفع ممنوعیت برخی از کالاها برای کوله بران در مناطق مرزی در راه است.

شعار سال: عبدالله هندیانیعصر سه شنبه در هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که درسرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مرزنشینان بدون هیچ تعارفی جزوشریفترین و نجیب ترین اقشار جامعه هستند که با حداقل امکانات بیشترین بهره وری رابرای نظام و انقلاب دارند.
وی افزود: اگر می بینیم در منطقه متلاطم خاورمیانه، مرزهای سرزمینیایران از امنیت کامل برخوردار بوده و احدی به خود جرات نمی دهد که به این مرزهانزدیک شود بخش اعظمی از آن مرهون مجاهدت ها و ایثارگری های مرزنشینان غیرتمند کشوراست.
هندیانی با تاکید بر حفظ شان و منزلت مرزنشینان، افزود: به دلیل برخیشرایط اقتصادی عده ای از آن ها رو به کوله بری آورده اند و بدون شک میان کوله بری وقاچاق تفاوت های بسیاری وجود دارد.
این مقام مسئول ادامه داد: همه ما در مقابل مرزنشینان مسئول و بایدشرایطی فراهم کنیم که آن ها در چارچوب قانون و مقررات بتوانند فعالیت اقتصادی خودرا در مرز دنبال کنند.
وی همچنین با اشاره به ممنوعیت نزدیک به 1340 قلم کالا برای فعالیتکوله بران، از تصویب طرحی خبر داد که طبق آن قرار است ممنوعیت بخش اعظمی از ایناقلام برداشته شود.
هندیانی تصریح کرد: با این اقدام بخش زیادی از ممنوعیت هایی که کولهبران مناطق مرزی با آن روبرو هستند برداشته و راحت تر می توانند به فعالیت خودادامه دهند.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه اظهار داشت:امروز کشورمان در وضعیت خاصی به سر می برد و در واقع می توان گفت در یک جنگاقتصادی تمام عیار با دشمن قرار گرفته ایم.
وی با بیان اینکه ایران تجربه چنین موقعیتی در دوران دفاع مقدس را دارد،گفت: می توانیم با استفاده از تجارب گرانبهای آن دوران پیروز این جنگ به تمام معناباشیم و دشمن را به شکست بکشانیم.
هندیانی خاطرنشان کرد: البتهایراداتی نیز در داخل وجود دارد که مهمترین آن ضعف در کار گروهی و حمایت از یکدیگردر زمان های این چنینی است که اگر این نقیصه رفع شود بدون شک بر بسیاری مشکلاتچیره خواهیم شد.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه پدیده شومقاچاق را یکی از اصلی ترین عوامل ضربه زننده به نظام اقتصادی جوامع معرفی و اظهارکرد: باید زیرساخت های مرزی خود را به گونه ای تقویت کنیم که این پدیده به حداقلبرسد.
وی با اشاره به اضافه شدن پنج دستگاه ایکس ری طی پنج ماه نخست امسال،یادآوری کرد: یکی از برنامه های ما تجهیز 26 گمرک سطح کشور تا پایان سال به ایندستگاه است.
هندیانی در پایان تجهیز و نوسازی وسایل بازرسی گمرکات و بازارچه ها رااز برنامه های اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و گفت: در اینراستا اولویت با استان های مرزی است.
کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت 371 کیلومتر با بخش کردی و عربی عراقمرز مشترک دارد و سالانه بیش از دو میلیارد دلار کالای غیرنفتی از مرزهای استانصادر می شود.

شعار سال، با اندکیتلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ 20 شهریور 97، کد مطلب: 83030551:www.irna.ir


منبع: شعار سال


addup.center