گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

سیاست شکست خورده ترامپ در برابر ایران

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

پایگاه اینترنتی امریکن کنسروتیو: سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره ایران از قبل شکست خورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از پایگاه اینترنتی امریکن کنسروتیو، در گزارشی به قلم دنیل لاریسون آمده است: اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران اقدامی ظالمانه و غیر ضروری است و این تحریم ها همچنین ناکارآمد هستند.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز شنبه اعلام کرد تحریم های آمریکا هیچ گونه تأثیری بر سیاست های جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج نخواهند داشت. ظریف در کنفرانس دوحه در قطر گفت: واضح است که ما با فشارهای ناشی از تحریم های آمریکا مواجه هستیم. اما آیا این فشارها به تغییر سیاست منجر خواهند شد؟ می توانم به شما اطمینان دهم که این اتفاق رخ نخواهد داد.
وی افزود: اگر هنری باشد که ما در آن در ایران خبره باشیم و بتوانیم آن را به دیگران بیاموزیم، آن هنر فرار از تحریمهاست.
تحریم ها نتوانسته اند سبب تغییر رفتار ایران شوند. مهمتر آن که، هر چه کشوری سیاست هایی اتخاذ کند که دولت های خارجی بخواهند آن را تغییر دهند، احتمال شکست خوردن این روند بیشتر است. زمانی که اهداف دولت های خارجی امنیت کشور یا حتی بقای آن را تهدید کند، احتمال دست یابی به یک توافق منتفی است.
از آنجایی که دولت ترامپ در تلاش برای تغییر در ایران است اما این احتمال وجود ندارد که ایران تسلیم فشارهای آمریکا شود. مطالبات دولت آمریکا به اندازه ای جاه طلبانه و زیاده خواهانه هستند که هیچ کشوری نمی تواند با آنها موافقت کند مگر آن که از حق حاکمیت و استقلال خود دست بردارد. تا امروز باید مشخص شده باشد که فشارها و اجبار، نافرمانی را در پی دارند. اگر آمریکا می خواهد شاهد تغییراتی در رفتار ایران در سطح بین المللی باشد، به تضمین ها و مشوق هایی نیاز دارد تا مطمئن شود این خطر ارزشش را دارد. از آنجایی که دولت تعهداتش را در قبال ایران لغو کرده است، هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که دولت ایران بر اساس آن بتواند اعتماد کند و دولت آمریکا نمی خواهد هیچ گونه مشوقی را به شرکایش ارائه کند؛ زیرا می ترسد ضعیف جلوه کند.
منبع: شبکه خبر


addup.center