گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سایر

بازتاب حمله تروریسی چابهار در رسانه های خارجی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سایر

بسیاری از خبرگزاری های دنیا، اخبار حمله تروریستی چابهار در روز 6 دسامبر را تحت پوشش قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، در جریان یک انفجار تروریستی در شهر بندریچابهار در محل نزدیک فرمانبرداری این شهر، دستکم 3 نفر کشته و نزدیک به 30 تن هم زخمی شدند. 

در این راستا خبرگزاری الجزیره ضمن پوشش این خبر می نویسد: "بندر چابهار در جنوب شرقی ایران و استان بلوچستان در نزدیکی مرز با پاکستان واقع شده است. بندر چابهار، به عنوان "دروازه طلایی" برای ایران تعریف شده است، در حالی که ا رقیب منطقه ای خود، پاکستان در حال انجام است. این شهر استراتژیک، عملیات پروژه مشترک بندری بین ایران و هند را در خلیج عمان برعهده دارد.

بندر چابهار، که با کمک مالی از هند توسعه می شود، به عنوان دروازه طلایی هند شناخته شده است که به تقویت ارتباطات تجاری با افغانستان و آسیای مرکزی کمک می کند و در عین حال موجب دور زدن رقیب منطقه ای خود، پاکستان می شود".

روزنامه گاردین ضمن انتشار خبر در خصوص حمله تروریستی چابهار می نویسد: "هنوز کسی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است، اما رسانه های ایران این حمله را به انصار الفرقان، یک گروه جهادی سنی ارتباط می دهند".

انصار الفرقان در استان سیستان و بلوچستان جنوب شرقی ایران فعالیت می کند که حملات گاه به گاه توسط جدایی طلبان بلوچ و قاچاقچیان مواد مخدر از سوی این گروه دیده می شود. یک سال پیش این گروه ادعا کرد که یک خط لوله نفتی را در استان خوزستان جنوبی منفجر کرده است".

خبرگزاری بی بی سی نیز در این خصوص می نویسد: " ستان سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر شاهد ناآرامی و خشونت بوده و موارد متعددی از درگیری بین افراد مسلح با ماموران دولتی، گروگانگیری ماموران، بمب‌گذاری و حمله به مراکز نظامی و انتظامی و همچنین، بازداشت، حبس و اعدام افرادی به اتهام ارتباط با این حوادث منتشر شده است. برخی از بخش‌های این استان مرزی از مناطق توسعه‌نیافته‌تر ایران بوده و با مشکلات وسیع اقتصادی مواجه هستند.

پایان پیام/42
منبع: شبستان


addup.center