برگزاری کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در کویت

برگزاری کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در کویت
  خبرگزاری شبستان: کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق با سخنرانی افتتاحیه شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت در کاخ بیان آغاز شد.  

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از العالم، کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در کویت دقایقی پیش با سخنرانی شیخ «صباح الاحمد الصباح» امیر کویت در کاخ بیان آغاز شد.

صباح الاحمد الصباح گفت: حجم تخریب‌ها در عراق پس از حضور گروه‌های تروریستی در این کشور را درک می&zwnj کنیم.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین و نمایندگان دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی نیز در این کنفرانس حضور دارند.

این کنفرانس از روز دوشنبه (۲۳ بهمن ماه) با مشارکت صدها شرکت بزرگ و سازمان بین‌المللی و موسسات مالی جهانی و با هدف حمایت از عراق در بازسازی ویرانی‌های باقی مانده این کشور از جنگ با داعش آغاز شد.

خالد جارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد که بیش از یک هزار شرکت و سرمایه‌گذار در این کنفرانس شرکت می‌کنند و مسئولان عراقی نیز پروژه‌های بزرگی را ارائه خواهند داد.

اجلاس بازسازی عراق که از دو روز قبل با حضور سازمان های مردم نهاد و موسسات خصوصی و مالی اغاز به کار کرد و امروز هم با حضور مقامات سیاسی و شرکت های خصوصی از ۷۴ کشور جهان پی گرفته خواهد شد و عصر امروز با صدور بیانیه ای به پایان می رسد.

پایان پیام/۴۴
لینک کوتاه : https://goo.gl/9gZ7f7
برگزاری کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق در کویت
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن