تبلیغات در تلکسیران

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت موسسه تحقیقاتی فقاهت و تمدن سازی اسلامی


ثبت نام تکمیل ظرفیت موسسه تحقیقاتی فقاهت و تمدن سازی اسلامی به منظور تربیت کارشناس دینی و تمدن اسلامی آغاز شد.
آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت موسسه تحقیقاتی فقاهت و تمدن سازی اسلامی

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان، ثبت نام تکمیل ظرفیت موسسه تحقیقاتی فقاهت و تمدن سازی اسلامی ویژه طلاب سطح 2 و سطح 3 حوزه آغاز شد.
 

 این موسسه تحصیل بر اساس «نظام متکامل فقاهت» و «بسته جامع اجتهادی» را در دوره های عمومی و تخصصی تربیت کارشناس دینی و تمدن اسلامی ارائه می دهد.

 

 

مهلت ثبت نام تا 20 تیرماه اعلام شده است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 02538818804 الی 6 تماس بگیرند.

پایان پیام/9
منبع: شبستان

ترجمه های کنایات در نهج البلاغه نقد می شوند


نشست «نقدی بر ترجمه های کنایات در نهج البلاغه» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
ترجمه های کنایات در نهج البلاغه نقد می شوند

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان به نقل از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی: به همت مرکز تحقیقات امام علی(ع) و با همکاری دانشگاه قرآن و حدیث نشستی با عنوان «نقدی بر ترجمه های کنایات در نهج البلاغه؛ مطالعه موردی عبارات لاابالک و لاابالغیرک» برگزار می شود. 

 

در این نشست که روز دوشنبه، 9 مهر از ساعت 10 تا 12 برگزار می شود، پوران میرزایی سخنرانی می کند.

 

گفتنی است، این نشست در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

 

 

پایان پیام/248
منبع: شبستان

نگاهی به نقد لویناس برهایدگر از مرگ


نشست آیا مرگ ممکن است؟ (نگاهی به نقد لویناس برهایدگر) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
نگاهی به نقد لویناس برهایدگر از مرگ

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان : نشست آیا مرگ ممکن است (نگاهی به نقد لویناس برهایدگر)، به همت گروه دین و فرهنگ غرب معاصر پژوهشکده غرب شناسی و علم پژوهی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

 

در این نشست که روز دوشنبه 9 مهر برگزار می شود آیدین کیخایی، سخنرانی می کند.  نشست مذکور در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

 

 

پایان پیام/248
منبع: شبستان

مسئولیت های جدید برای رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


طی حکمی از سوی قائم مقام وزیر علوم، حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به عنوان نماینده وزارتخانه در کمیسیون تخصصی شورای عالی «عتف» منصوب شد.
مسئولیت های جدید برای رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان به نقل از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی: طی حکمی از سوی عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسینعلی قبادی، به عنوان «نماینده این وزارتخانه در کمیسیون تخصص شورای عالی عتف» منصوب شد.

 

همچنین مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم طی حکمی رئیس پژوهشگاه را به عنوان «عضو کمیسیون پژوهش و فناوری» و دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو نیز وی را به عنوان «عضو شورای سیاستگذاری علم و فرهنگ، مؤسسه فرهنگی اکو» منصوب کرد.

پایان پیام/248
منبع: شبستان

«زاویه» با نسبت فقه و حقوق اسلامی در دنیای معاصر ورق می خورد


مجله علوم انسانی «زاویه» امشب با بررسی «نسبت فقه و حوزه‌های علمیه با دنیای معاصر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می رود.
«زاویه» با نسبت فقه و حقوق اسلامی در دنیای معاصر ورق می خورد

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما: زاویه که در دو هفت? گذشته پیرامون نسبت حوز? علمیه و سکولاریسم پرداخته است، این هفته قصد دارد تا با حضور آیت الله ابوالقاسم علیدوست و دکتر محمود حکمت‌نیا بحث خود را پیرامون «نسبت فقه و حوزه‌های علمیه با دنیای معاصر» به سرانجام برساند.مسأل? پیش رو اجمالاً این است: نظام اسلامی با دغدغه‌ی دینی شکل گرفته و حوزه نیز بر طبق سنتش متکفل امر دینی است ولی تا کنون ارتباط حوزه و نظام به نحو مطلوبی محقق نشده است.نحوه‌ی ارتباط حوزه و نظام اسلامی، تمایز نظام برآمده از اسلام با دولت مدرن، دلایل و اختلافات معرفتی و نیز تحقق امورات نظام در شاکله‌ی دولت مدرن به عنوان یکی از ابهامات اساسی به وجود آمده، از جمله مسائلی است که در زاویه امشب به بحث گذاشته می شود.برنامه «زاویه» به تهیه‌کنندگی علی خواجه، دبیری علیرضا معادی و اجرای حبیب رحیم پور چند هفته ای است کار خود را در سری جدید آغاز کرده و امشب چهارشنبه، 21 شهریور ماه از ساعت 15: 21 روی آنتن شبک? 4 می رود.اخبار هفتگی حوزه علوم انسانی، گزارشی از رخدادهای مهم این حوزه، اخبار مطبوعات و دانشگاه‌ها نیز ازجمله بخش‌های دیگر این برنامه است که در کنار بخش اصلی با اجرای علیرضا سمیعی، روی آنتن می رود.«زاویه» کاری است از گروه فرهنگ و اندیشه شبک? چهار که هر هفته چهارشنبه‌ها ساعت 15: 21 به‌صورت زنده پخش می‌شود.

 

پایان پیام/248
منبع: شبستان

«القانون فی الطب» نقد می شود


نشست معرفی و نقد تصحیح انتقادی «القانون فی الطب» (الکتاب الاول) ابن سینا به میزبانی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می شود.
«القانون فی الطب» نقد می شود

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان، مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با همکاری «بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی سینا» و «انجمن علمی حکمت و فلسفه ایران» نشست معرفی و نقد تصحیح انتقادی «القانون فی الطب» (الکتاب الاول) ابن سینا را که اخیراً با تصحیح، تحقیق و تعلیق دکتر نجفقلی حبیبی توسط بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا- همدان، انتشار یافته است، برگزار می کند.

 

در این نشست استادان عبدالله انوار،‌  غلامرضا اعوانی، غلامحسین ابراهیمی دینانی، مهدی محقق و  محمد ملک احمدی دربارة ابعاد مختلف و ویژگی‌های تحقیق، تصحیح، تتبع و نگارش این اثر حکمی در علم طب، نظر می‌دهند. در پایان برنامه  دکتر نجفقلی حبیبی  محقق و مصحح کتاب دربارة اهداف و روش کار، و نیز ادامة کار تصحیح سخنرانی می کنند.

 

گفتنی است، شرکت در این نشست که دوشنبه، 26 شهریور ماه از ساعت 15 تا 17:30 برگزار می شود، برای عموم با ارائه کارت شناسایی معتبر آزاد است.

 

محل برگزاری: مؤسسة پژوهشی حکمت و فلسفة ایران به نشانی: خیابان ولی عصر (عج)، خیابان نوفل لوشاتو، کوچه آراکلیان، پلاک 4.

 

پایان پیام/9
منبع: شبستان
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟