_  

گروه خبری سینما

بازیگری در سینمای ایران دوره‌ای است


خبرگزاری میزان: بازیگر سریال افسانه هزارپایان گفت: برای فیلم سینمایی عروس تاریکی نیز قرارداد بسته ام و قرار بود بازی من در کنار لوون هفتوان از روزهای آتی شروع شود که متاسفانه با فوت این بازیگر این اتفاق میسر نشد.
بازیگری در سینمای ایران دوره‌ای است

مریم کاویانی درخصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری طی روزهای پایانی سال ۹۶ گفت: این روزها به شدت مشغولم و فیلمبرداری دو کار سینمایی و تلویزیونی را پشت سر می گذارم و به همین دلیل فعلاً پیشنهادات دیگر را برای سال جدید قبول نمی کنم.

وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر مشغول بازی در سریال "افسانه هزارپایان" به کارگردانی "شهاب عباسی" هستم و به احتمال فراوان به دلیل فشرده بودن فیلمبرداری کل ایام نوروز را هم مشغول این پروژه خواهم بود. این سریال روزهای پایانی فیلمبرداری را سپری می کند و به امید خدا سال آینده روی آنتن می رود.

بازیگر فیلم سینمایی "رسوایی" از همکاری خود با لوون هفتوان بازیگر فقید سینمای ایران خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر افسانه هزار پایان برای فیلم سینمایی "عروس تاریکی" نیز قرارداد بسته ام و قرار بود بازی من در کنار "لوون هفتوان" از روزهای آتی شروع شود که متاسفانه با فوت این بازیگر خوب سینما این اتفاق میسر نشد.

وی درباره حضور خود در این فیلم در کنار هفتوان تاکید کرد: اتفاقاً هفتوان از جمله بازیگرانی بود که من در فیلم سینمایی "عروس تاریکی" بیشترین بازی خود را در کنار وی قرار بود داشته داشتم. متاسفم که در این روزهای پایانی سال بازیگری خوب همچون هفتوان را از دست دادیم.

بازیگر فیلم "عروس تاریکی" درباره فعالیت کم خود در سینمای ایران افزود: واقعیت اینکه پیشنهاد مناسبی از سینما ندارم. اصولاً سینما به این شکل است. بازیگران دوره ای می آیند و بعد از یک دوره درخشش می روند. این رسم سینمای ایران است اما مطمئنم بار دیگر به این دوره باز خواهم گشت.

کاویانی حضور دوباره خود در سینما را قطعی دانست و خاطرنشان کرد: سینما مانند یک دایره است و من مطمئنم که بار دیگر مورد توجه سینما قرار خواهم گرفت تا در آثار خوب و با کیفیت سینمای ایران به ایفای نقش بپردازم.

«حب‌الحسین» امسال رویکردی متفاوت دنبال می کند


خبرگزاری میزان: مجری و کارگردان حب‌الحسین گفت: بازخورد خوب مخاطبان در سال گذشته باعث شد تا برنامه حب الحسین امسال نسبت به سال گذشته قوی‌تر و با طرح بهتر در قالب صحبت، پیام‌ها و مهمانان جدیدتر پردازش شود.

حامد نگارش مجری و کارگردان تلویزیون درباره فعالیت‌های خود گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده به دنبال این هستیم که برنامه اَبَرات را قبل از ماه محرم روی آنتن ببریم و در این باره با شبکه نسیم  و شبکه دو سیما مذاکراتی انجام داده‌ایم اما هنوز قطعی نشده است.

وی در همین راستا افزود: درباره تعداد قسمت‌ها و ساعت برنامه مذاکره کرده‌ایم اما چون قطعی نشده است نمی‌توانیم پیش بینی کرده و قطعیت را در این باره بیان کنیم.

این کارگردان درباره پخش برنامه حب‌الحسین در ماه محرم سال جاری اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم روند برنامه حب الحسین که به لطف اباعبدالله(ع) از سال گذشته شروع شده رها شود و تلاش داریم که این برنامه ادامه پیدا کند.

نگارش ادامه داد: برای محرم و صفر اگر برنامه‌ برای پخش داشته باشیم قطعا حب‌الحسین خواهد بود و این برنامه در اولویتمان برای مخاطب است. با طرح و برنامه‌های متفاوت نسبت به سال گذشته، مذاکراتی با شبکه‌ها انجام داده ایم.

 وی درباره بازخورد مخاطبان از برنامه حب‌الحسین در سال گذشته بیان کرد: پیامک‌هایی که به برنامه داده می‌شد مطالعه می‌کردیم و بازخوردهای خوبی از سوی مخاطبان دریافت کردیم. هنرمندان و چهره‌های محبوبی در برنامه حضور پیدا کردند و ارتباط جدی که با امام حسین(ع) و فضای عاشورا داشتند را شفاف و بدون مبالغه بیان کردند و این موضوع باعث شد این برنامه در دل مردم بنشیند و مخاطبان ارتباط خوبی با ما برقرار کنند.

وی ادامه داد: بازخورد خوب مخاطبان در سال گذشته باعث شد تا برنامه حب الحسین امسال نسبت به سال گذشته قوی‌تر و با طرح بهتر در قالب صحبت، پیام‌ها و مهمانان جدیدتر پردازش شود.

مجری حب‌الحسین با اشاره به لزوم برنامه‌های مذهبی در تلویزیون توضیح داد: صدا و سیما هر چه بتواند در موضوع آثار مذهبی به ویژه در محرم و صفر، محوریت زندگی و شخصیت امام حسین(ع) را با رویکرد متفاوت برای مخاطبان روی آنتن ببرد بسیار بهتر است. برنامه‌هایی که در آن ایام پخش می‌شود عموما عزاداری‌ها و سخنرانی‌هاست که بسیار خوب است اما صدا و سیما نیاز به برنامه‌هایی با رویکردهای متفاوت با محور امام حسین(ع) دارد.

نگارش خاطرنشان کرد: صدا و سیما و مخاطبان نیاز زیادی به برنامه‌هایی مانند حب‌الحسین دارند. عموم مردم سلیقه‌های متفاوتی دارند و ایجاب می‌کند که برای سلیقه‌های متفاوت برنامه‌هایی این چنینی با رویکردهای مختلف، حرکت‌های نویی انجام شود.  

حمایت مجری تلویزیون از راننده قاتل فاجعه پاسداران!


کیهان: یک مجری تلویزیون که دچار توهم «زیاد دانستن است» از قاتل سه پلیس حمایت کرد.
حمایت مجری تلویزیون از راننده قاتل فاجعه پاسداران!

این مجری حاشیه‌ساز که عادت دارد در هر مسئله‌ای نظر دهد شب پیش از اعدام محمد ثلاث عضو فرقه دراویش گنابادی که سه پلیس جوان را به شهادت رساند، در فضای توئیتر، خواهان بخشش وی شد و نوشت:


«‌کمی حوصله به خرج دهیم. شاید گشایشی باشد. تعدادی از مردم این دغدغه را دارند. شفافیت کامل روح زخمی را درمان می‌کند. »
برخی از خبرنگاران روزنامه‌های زنجیره‌ای و از جمله روزنامه‌ دولتی ایران هم از قاتل بی‌رحم سه مامور پلیس حمایت کردند.


متاسفانه در سایه غفلت و مرعوبیت مسئولان سیما برخی مجریان با آرمان‌های انقلاب و نظام دینی تطبیق ندارند و از کنار شهرت کذایی خود، در مسیری جز سیاست‌های نظام حرکت می‌کنند تا جایی که در نقش وکیل مدافع قاتلین هم ظاهر می‌شوند.  

آیا بازی ایران و اسپانیا پخش می‌شود؟


مهر: به دلیل مشکل در مسیر پرداخت رقم قرارداد به شرکت دارای حق پخش بازی های جام جهانی فوتبال، پخش زنده بازی ایران و اسپانیا از تلویزیون در گرو همکاری سریع بانک مرکزی است.
آیا بازی ایران و اسپانیا پخش می‌شود؟

 علی اصغر پورمحمدی قایم مقام معاون سیمای رسانه ملی درباره هزینه خریداری حق پخش بازی های جام جهانی فوتبال روسیه گفت: فروشنده حق پخش بازی های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه ابتدا گفته بود ۴۰ میلیون دلار برای پخش بازی ها باید پرداخت کنیم ولی درنهایت ما قرارداری برای پخش بازی ها بستیم که بابت آن ۱۸ و نیم میلیون دلار برای جام جهانی فوتبال و یک و نیم میلیون دلار بابت بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی پرداخت کنیم.

رییس شورای سیاست گذاری و هماهنگی ورزش صداوسیما درباره اینکه آیا رقم قرارداد برای شرکت دارنده حق پخش پرداخت شده است، بیان کرد: پرونده پرداخت حق پخش تلویزیونی روی میز آقای احمد شهریاری معاون اداری و مالی سازمان صداوسیماست و او در حال رایزنی با مدیر بانک مرکزی است که ببینند چگونه این پول را باید پرداخت کنند. آقای شهریاری باید برای تامین منابع مالی و راه های پرداخت بانکی این حق پخش تلاش کند.

وی درباره پخش بازی فوتبال ایران و اسپانیا که روز چهارشنبه ۳۰ خرداد برگزار می شود، بیان کرد: اگر این هزینه پرداخت نشود امکان دارد در پخش بازی ایران و اسپانیا که روز چهارشنبه است برای ما مشکلاتی پیش بیاید.

نقش فروشی در سینمای ایران حاکم شده است


خبرگزاری میزان: بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: باید سینما را به دست افراد حرفه ای و پیشکسوت این عرضه سپرد و برای آن اساسنامه تنظیم شود که هر کسی از هر جایی وارد سینما نشده، تهیه کنندگی کند و برای پولشویی های دیگر از این حربه استفاده کند.
نقش فروشی در سینمای ایران حاکم شده است

شهرام پوراسد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون  درباره دلایل کم‌کاری خود گفت: متاسفانه پیشنهاداتی که برای بازی به من داده می‌شود از کیفیت خوبی در متن برخوردار نبوده و فیلمنامه ضعیفی دارند به اندازه ای که هیچ جذابیتی برایم ندارند.


وی در همین راستا افزود: نمی‌دانم نسل جدید فیلمسازی با چه پشتوانه‌ای و از کجا روی کار آمده‌اند که نسل گذشته را نمی‌شناسند و تنها دورهمی‌های خود را در آثار نمایشی به بازی می‌گیرند و همان‌ها در همه آثار حضور پیدا می‌کنند و این معضل اصلی است. به عنوان بازیگری که ۲۷ سال است در این عرصه کار می‌کنم در گذشته از ۱۰ متن یا فیلنامه به ۶ مورد آن فکر می‌کردم اما در حال حاضر از ۱۰ فیلمنامه تنها یک مورد شاید کمی جذابیت داشته باشد.
 


بازیگر آخرین شناسایی درباره دلایل ضعف فعلی عرصه فیلمنامه نویسی اظهار کرد: درکنار سرعت در نگارش یک فیلمنامه یا همزمانی در نگارش چند فیلمنامه برای کسب در آمد بیشتر و نیز نداشتن مطالعه یا سطح ضعیف از سواد نویسندگی، فیلمسازی و سینما به سمتی رفته است که جنبه صنعتی آن هنر را پشت سر گذاشته و هنر زیر سوال رفته است در حالی که در همه دنیا با وجود صنعتی بودن سینما هنر در اولویت است. اما در ایران تهیه کننده و سرمایه گذار تنها به این مسئله فکر می‌کنند که با هزینه کمتر سود بیشتر به جیب بزنند و این متاسفانه لطمات زیاد به هنر زده است.

پور اسد ادامه داد: وضعیتی که این روزها بر عرصه بازیگری حاکم شده خرید و فروش نقش برای بازی است. بازی در نقشی به بنده پیشنهاد شد و من فیلمنامه را پذیرفتم اما در بحث مالی به توافق نرسیدیم، بعدها شنیدم بازیگر دیگری برای همان نقش نه تنها پولی نگرفته بلکه پولی هم پرداخت کرده و قرارداد بسته است. اگر در گذشته روزی یکی دو مورد بدین شکل وجود داشت متاسفانه در حال حاضر این وضعیت با میزان بالا وجود دارد.

وی به تهیه بودجه فیلمسازی از طربق بازیگران اشاره و بیان کرد: امروز با پول‌هایی که از بازیگران تازه وارد برای ایفای نقش می‌گیرند بخشی از بودجه تولید فیلم را فراهم می‌کنند.بازیگر سریال رنج و سرمستی درباره احتمال بهبود وضعیت سینما خاطرنشان کرد: باید سینما را به دست افراد حرفه ای و پیشکسوت این عرضه سپرد و برای آن اساسنامه تنظیم شود که هر کسی از هر جایی وارد سینما نشده، تهیه کنندگی کند. اگر در گذشته تهیه‌کننده پول خوب می‌گرفت ابتدا اثر ساخته می‌شد و جنبه‌های هنری آن در نظر گرفته می‌شد در نهایت اگر پولی باقی می‌ماند تهیه‌کننده ماشین یا خانه می‌خرید اما در حال حاضر تهیه‌کنندگان اول فکر می‌کنند از چه کسانی پول دریافت کنند سپس سرمایه‌گذاری جمعی خود را می‌کنند و در پایان اگر چیزی ماند فیلمشان را می‌سازند.

حسام حسنی بجای توضیح رابطه اش با ریس سازمان اوج از روابط دوستانه سر دلبران می گوید


خبرگزاری فارس: بازیگر نقش «مجتبی» در مجموعه «سّر دلبران» گفت: اوایل حضور در این اثر به واسطه همکاری با کارگردان و بازیگران نام آشنا استرس بسیاری داشتم و فکر می‌کردم که نکند جلوی ایشان اصلا نتوانم بازی کنم.
حسام حسنی بجای توضیح رابطه اش با ریس سازمان اوج از روابط دوستانه سر دلبران می گوید

به گزارش سینماپرس، «حسام حسنی» یکی از بازیگران جوانی است که هرچند پیش از این تجربیات کوتاه در آثار مختلف داشته، ولی مهم ترین و طولانی ترین حضورش در سریال سرّ دلبران رقم خورده. جایی که نقش مجتبی، پسر عاشق محله را بازی می کند و در راه رسیدن به دختر مورد علاقه اش با بازی افسانه کمالی با اختلافات اعتقادی و اجتماعی میان دو خانواده روبرو می‌شود. خانواده خودش که بشدت معتقد است هیچ رضایتی به این وصلت ندارند، چرا که پدر دختر مورد علاقه ش رباخوار محله است.
این خرده داستان، یکی از خرده داستان هایی است که مردم در سر دلبران به تماشای آن نشستند و حسام حسنی با آن در ماه مبارک رمضان میهمان خانه های مردم بود.
حسام حسنی حضورش در این سریال و حضور ۹ ماهه در شهر یزد را اتفاقات بزرگی برای خودش دانست و گفت: خوب بود واقعا. خیلی هم خوب بود. چرا که کار کردن در کنار بزرگانی که نامشان اعتبار سینما و تلویزیون بوده و هست تجربه لذت بخش بزرگی بود که در سر دلبران برایم رقم خورد. نه سخت هم نبود، چرا که این گروه چنان همدل و همراه بودند که من گمان نمی کردم که با منِ کم تجربه اینقدر همدلانه برخورد کنند. هوایم را داشتند و من باید ازشان تشکر کنم واقعا.

حسنی هم چنین درباره تجربه همکاری با محمدحسین لطیفی نیز ادامه داد:به هرحال اسم محمدحسین لطیفی صاحب نام بعنوان کارگردان این کار بود. کار کردن با ایشان در روزهای اول برای من با کلی استرس و نگرانی همراه بود. ولی او آرامش خاصی داشتند که تمام آن استرس ها را کم کم از بین برد. تجربه جذاب و جالبی بود برایم.

بازیگر جوان سریال سر دلبران در توصیف همکاری با گروه این سریال خاطرنشان کرد: آن اوایل استرس این را داشتم که جلوی این بازیگران بزرگ اصلا نتوانم بازی کنم، ولی این بزرگان کمک کردند، واقعا با راهنمایی شان دست مرا گرفتند و لطف داشتند. بهرحال پشت صحنه این کار خیلی گرم بود. افراد گروه سر دلبران واقعا همدل بودند. چه در گرمای عجیب و غریب روزها و چه در سرمای تن و تیزش عوامل و اعضای گروه همدل و همراه بودند با هم. الان تا حد زیادی در بسیاری از کارها مد است که با سر پایین به هتل بیایی و با سر پایین سر صحنه حاضر شوی و با کسی کاری نداشته باشی، ولی در این کار همه عوامل صمیمی و خونگرم کنار هم بودند و گذر این مدت زمان ۹ ماهه را راحت تر می کند.

بازیگر نقش مجتبی در پایان درباره سریال گفت: سر دلبران سریالی بود که واقا به لحاظ قصه، متفاوت است با آنچه که در تلویزیون مرسوم است. از روحانی تا اهالی این محله، همه با تصاویر مرسوم و معمول متفاوت است و شاید همین باعث اقبال مردم به این سریال شده است.

سریال سر دلبران به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و کارگردانی محمدحسین لطیفی سریال شبانه شبکه اول سیما بود که در ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن این شبکه رفت.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن