تبلیغات در تلکسیران

حذف نخستین نماینده ایران از کاراته‌وان برلین


نخستین ملی‌پوش کاراته ایران از دور رقابت‌های ششمین مرحله لیگ‌جهانی کاراته‌وان در برلین، حذف شد.
حذف نخستین نماینده ایران از کاراته‌وان برلین

هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 - مسابقات کاراته

به گزارش کسب و کار نیوز? ششمین مرحله از رقابت‌های کاراته وان سال 2018 از صبح امروز (جمعه) 23 شهریور 1397 به میزبانی شهر برلین در کشور آلمان آغاز شد که نگین باقری به عنوان نخستین نماینده ایران در بخش کاتای بانوان از دور مسابقات کنار رفت.   

به این ترتیب، نگین باقری در اولین دیدار خود “گریس‌لائو موسونگ” از هنگ‌کنگ  پیش رو داشت که با حساب 3 بر 2 نتیجه را به حریفش واگذار کرد.

به دلیل وجود جدول شانس مجدد باقری شانس رسیدن به مدال برنز را داشت اما با شکست خوردن کاتاروی هنگ‌کنگی در مبارزه دومش مقابل نماینده ژاپن، نگین باقری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انتهای پیام

پیام وزیر ورزش و جوانان در پی حادثه تروریستی اهواز


وزیر ورزش و جوانان کشورمان در پی حادثه تروریستی اهواز پیامی منتشر کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مسعود سلطانی‌فر اعلام کرد: ضمن محکوم کردن عمل تروریستی وقیح، شنیع و بزدلانه امروز در اهواز، این حادثه تلخ را به خانواده های این شهدای عزیز و مردم ولایتمدار، مبارز و مرزداران غیور خوزستان و اهواز تسلیت گفته و برای مجروحان آرزوی سلامتی را از درگاه خداوند متعال خواهانم.

انتهای پیام

ملی‌پوش سنگنوردی: 12 روز در جاکارتا بدون تمرین ماندم/ زحمات یکساله‌ام هدر رفت


احسان اسرار معتقد است مهیا نبودن فضای تمرینی در پالمبانگ باعث از دست رفتن آمادگی تیم‌ملی سنگ‌نوردی و کسب نتایج ضعیف شد.
ملی‌پوش سنگنوردی: 12 روز در جاکارتا بدون تمرین ماندم/ زحمات یکساله‌ام هدر رفت

اردوی تیم ملی سنگنوردی در همدان

ملی‌پوش خراسانی تیم ملی سنگ‌نوردی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص کسب نتیجه نه‌چندان مطلوب در بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: پیش از بازیهای آسیایی جاکارتا، مسابقات انتخابی تیم‌ملی سنگ‌نوردی برگزار شد. باتوجه به اینکه در مسابقات انتخابی جاکارتا شرایط خیلی خوبی داشتم و بهترین رکوردها را کسب کردم، اما در بخش انفرادی رضا علیپور برای بازیهای آسیایی انتخاب شد.

ملی‌پوش سنگ‌نوردی خراسانی با اشاره به برگزیده شدن در بخش تیمی تیم‌ملی سنگ‌نوردی عنوان‌کرد: رشته سنگ‌نوردی ورزش بسیار حساسی است. ورزشی است که قهرمان آن با اختلاف صدم ثانیه تعیین می‌شود. متاسفانه در پالمبانگ دهکده دوم مسابقات آسیایی اندونزی به تیم ما اجازه تمرین ندادند.

وی افزود: آخرین تمرینم 12 روز پیش از مسابقه صورت گرفت. در حالی‌که سایر رقبا 3 روز پیش از مسابقات وارد دهکده بازی‌ها شده بودند و در اوج آمادگی خود به سر می‌بردند. خداراشکر با برنامه‌ریزی‌هایی که پیش از مسابقات داشتم توانستم آمادگی خود را حفظ کنم، ولی دوری چند روزه از فضای تمرینی، تاثیرات منفی خود را منتقل کرده‌بود. قطعا اگر محلی برای تمرین تیم‌ملی سنگ‌نوردی درنظر گرفته می‌شد نتیجه بهتری حاصل می‌شد. متاسفانه محلی که برای تمرین تیم‌ملی سنگ‌نوردی ایران درنظر گرفته شده‌بود، محل برگزاری مسابقات بود و از همین‌رو اجازه تمرین به تیم ما را ندادند.

احسان اسرار عنوان‌کرد:  تیم‌ملی سنگ‌نوردی پیش از سایر تیم‌ها به مسابقات اعزام شده‌بود. چند روز پس از ورودمان به اندونزی، رضا علیپور و مهدی علیپور در بخش انفرادی به رقابت با حریفان پرداختند. رضا علیپور دهمین مدال طلای ایران را به ارمغان آورد و مهدی علیپور هفتم شد. پس از آن، تیم‌ سنگ‌نوردی سه نفره‌ ایران نتوانست به جمع چهار تیم برتر رقابت‌ها راه یابد و از کسب مدال بازماند.

وی در خصوص اردوهای آمادگی مسابقات آسیایی جاکارتا گفت: وضعیت اردوها در ایران از لحاظ کیفی شرایط خیلی خوبی داشت، اما ایجاد وقفه و فاصله زمانی که در پالمبانگ ایجاد شد باعث شد از آمادگی خود فاصله بگیریم. فدراسیون نیز زحمات زیادی برای سنگ‌نوردان کشید. فدراسیون سنگ‌نوردی نیز با کمیته ملی المپیک جهت فراهم کردن محل تمرین برای سنگنوردان مکاتبه‌ای انجام داد، ولی در دهکده مسابقات اجازه تمرین به تیم‌ملی سنگ‌نوردی ایران ندادند. متاسفانه زحمات یک ساله‌ام فقط به دلیل عدم وجود مکان مناسب جهت تمرین پیش از مسابقات به راحتی هدر رفت.

انتهای پیام

سلطانی‌فر: سرپرست‌ها جایگزین روسای بازنشسته می‌شوند/ ارز ثانویه به تیمهای ورزشی داده می‌شود


وزیر ورزش و جوانان گفت: با توافق با بانک مرکزی، ارز اعزام های ورزشی از طریق بازار ثانویه فراهم می شود.
سلطانی‌فر: سرپرست‌ها جایگزین روسای بازنشسته می‌شوند/ ارز ثانویه به تیمهای ورزشی داده می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، مسعود سلطانی فر در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: وزارت ورزش وجوانان ملزم به اجرای قانون است و  با اجرای این قانون تغییراتی در  برخی فدراسیون ها بوجود خواهد آمد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به این قانون بزودی برای برخی فدراسیون های ورزشی که روسای آنها شامل این قانون می شوند سرپرست تعیین می کنیم.
سلطانی فر گفت: هم اکنون نزدیک به 10 مدیر کل زیر 30 سال در ورزش کشور به خصوص در استان‌ها منصوب شده اند و  روند جوانگرایی مدیریتی در ورزش کشور ادامه خواهد یافت اما از اندیشه های مدیران و روسای فدراسیون های بازنشسته به عنوان ذخایر با ارزش عرصه  ورزش بهره خواهیم برد.
وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت ارزی اعزام های ورزشی گفت: در دولت یازدهم تلاش های ارزشمندی در قالب سی ماه مذاکره با پنج بعلاوه یک صورت گرفت تا از بن بست های تحریم که در سال 91 و92 با آن مواجه بودیم، خارج شویم و درنهایت منجر به توافق برجام شد و گشایش هایی هم بوجود آمد اما بدعهدی آمریکا با شرایط خاص مواجه شدیم و با روی کار آمدن ترامپ  که نه فقط با ایران که با بسیاری دیگر از کشورهای جهان مشکل پیدا کرده است، شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خوشبختانه در کشور در تأمین کالاها مشکل نداریم و با وحدت، همدلی و تقویت عنصر امید و اعتماد در بین مردم و حمایت مردم چند ماه آینده را هم سپری خواهیم کرد تا مشکلات را پشت سر بگذاریم.
سلطانی فر با اشاره به اهمیت تأمین ارز برای اعزام های ورزشی گفت: با توجه به توافقی که با بانک مرکزی صورت گرفته است، ارز فدراسیون ها برای اعزامها از طریق بازار ارز ثانویه تأمین می‌شود.
وزیر ورزش و جوانان همچنین فدراسیون ها را به توجه در صرفه جویی در منابع در شرایط کنونی توصیه کرد.
انتهای پیام

‌فرزاد سپهوند: در جاکارتا دنبال کسب بیستمین مدال بین‌المللی‌ام


دارنده 19 نشان بین‌المللی در پرتاب دیسک کلاسF44 گفت: به دنبال کسب بیستمین مدال بین‌المللی در جاکارتا هستم.
‌فرزاد سپهوند: در جاکارتا دنبال کسب بیستمین مدال بین‌المللی‌ام

فرزاد سپهوند

‌فرزاد سپهوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: 10 مهر ماه به جاکارتا اعزام می‌شویم و رقابت کلاس من 15 مهر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر زیرنظر مربی بلاروسی تمرین می‌کنم و از همه نظر شرایط خوب است و مشکلی وجود ندارد.

سپهوند با اشاره به اینکه تاکنون در بازی‌های پاراآسیایی، پارالمپیک، جهانی و تورنمنت‌های بین‌المللی 19 مدال کسب کرده، افزود: تمام تلاشم را به کار می‌گیرم و به دنبال کسب بیستمین نشان بین‌المللی در جاکارتا هستم.

این ورزشکار لرستانی اضافه کرد: با توجه به رکوردهای تمرینی و آمادگی بدنی‌ام، به کسب مدال خوشبین هستم.

وی یادآور شد: بعد از کسب نشان طلای پاراآسیایی اینچئون به علت مصدومیت در مسابقه مهمی شرکت نکردم و امیدوارم در جاکارتا استارت خوبی بزنم.

سپهوند بیان کرد: برنامه‌ریزی فدراسیون خوب بوده و تلاش می‌کنیم با کسب مدال جواب خوبی به زحمات بدهیم.

انتهای پیام

کیخا: قوانین کسب سهمیه المپیک به نفع تک‌وسیله‌کاران است


ژیمناست ایرانی و ابداع کننده 5 حرکت جدید در کتاب جهانی ژیمناستیک می گوید که هدفش کسب سهمیه المپیک است و آن را دور از دسترس نمی داند.
کیخا: قوانین کسب سهمیه المپیک به نفع تک‌وسیله‌کاران است

سعید رضا کیخا

سعیدرضا کیخا ژیمناست ایرانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هدفم کسب سهمیه المپیک است که با توجه به شرایط خوبی که در خرک حلقه دارم دور از دسترس نیست. قوانین در  کسب سهمیه  المپیک نیز به نفع تک وسیله کاران شده است. از سهمیه تیمی کم و به سهمیه تک وسیله‌ها ‌اضافه شده به همین خاطر ما برای کسب سهمیه المپیک شانس بیشتری داریم. من هم خیلی امیدوارم. انءشاالله با برنامه‌ریزی خوبی که فدراسیون انجام داده و اعزام به مسابقاتی که برای آمادگی نیاز است بتوانیم کسب سهمیه المپیک کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ریزی از سوی خودش و فدراسیون برای المپیک 2020 در نظر گرفته شده است، گفت: ‌اطلاع ندارم که فدراسیون چه برنامه‌ریزی کرده است. هدف فدراسیون هم کسب سهمیه المپیک است. آنها نمره ای را در نظر خواهند گرفت که هر کس آن نمره را کسب کند می‌تواند جذب تیم ملی شود و در مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت کند، اما به طور دقیقی در مورد جزئیات برنامه‌های فدراسیون اطلاعی ندارم.

وی گفت: برای کسب سهمیه المپیک 8 مسابقه (چهار جام جهانی در این سال و چهار جام جهانی در سال آینده) طی دو سال پیش رو داریم که با حضور در این مسابقات می‌توانیم امیدوار به کسب سهمیه المپیک باشیم. از طرفی در رقابت های قهرمانی جهان 2018 سه سهمیه تیمی و در مسابقات 2019 در کنار سهمیه انفرادی 9 سهمیه تیمی هم توزیع خواهد شد. البته ما شانسی در بخش تیمی نداریم. مسابقات قهرمانی جهان 2018 در اوایل مهرماه به میزبانی قطر انجام می شود که ما در آن حضور نخواهیم داشت.

او در پاسخ به این سوال که چرا در رقابت های قهرمانی جهان قطر اعزامی نخواهیم داشت، خاطر نشان کرد: این‌ها به سیاست فدراسیون و مسائل اقتصادی فدراسیون باز می‌گردد.

کیخا به سطح بالای وسیله خرک حلقه در بازی های آسیایی 2018 اشاره و تاکید کرد: سطح مسابقات بازی‌های آسیایی خصوصا در وسیله خرک حلقه بسیار بالا بود. نفراتی که اول، دوم و سوم شدند نمرات خیلی بالایی گرفتند. من حتی در مسابقات جهانی نیز این نمرات بالا را ندیده بودم. این نشان دهنده این است که چقدر سطح خرک در این مسابقات بالا بود. من حتی این مسابقات را با قهرمانی اروپا مقایسه کردم و دیدم که نمرات خیلی با بازی‌های آسیایی متفاوت است. من با نمره‌ای که در بازی‌های آسیایی گرفتم می‌توانستم در قهرمانی اروپا صاحب مدال شوم. ژیمناستیک آسیا مهد قهرمانان آسیا و  المپیک است و انتظاری بیش از این نیست. من اگر در مسابقات قهرمانی آسیا و حتی بازی‌های آسیایی قبل این نمره را می گرفتم روی سکو قرار داشتم، اما در این دوره قسمت نشد که این طلسم شکسته شود.

او در مورد عملکردش در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: خدا را شکر در آن مسابقات توانستم هم در مقدماتی و هم در فینال اجرای خوبی داشته باشم.  در فینال بهترین برنامه را اجرا کردم و فقط متاسفانه در پرش مقداری لغزش کوچکی پیش آمد. در کل از برنامه اجرایی خودم در بازی‌های آسیایی راضی هستم و تقریبا کاری که از دستم بر می آمد را انجام دادم. البته ورزشکار هیچ وقت رتبه های پایین راضی نمی‌شود. من دوست داشتم با مدال برگردم اما قسمت این طور نبود.

کیخا در خصوص مصدومیت دو ملی پوش ژیمناستیک گفت: در بازی‌های آسیایی قرار بود که همه تمرکزم روی تک وسیله باشد و پیش بینی شده بود که فقط جاهایی که نیاز بود به تیم کمک کنم اما یک هفته‌ قبل از بازی‌های آسیایی کهنی از ناحیه مچ پا آسیب دید و شانس حضور در حرکات زمینی و پرش از خرک را از دست داد. سامان مدنی نیز شب قبل از فینال بازی‌های آسیایی از ناحیه زانو دچار آسیب‌دیدگی جدی شد. این‌ها سبب شد که من در بازی‌های آسیایی جاکارتا علاوه بر خرک حلقه در حرکات زمینی و پرش از خرک هم شرکت کنم که نمره قابل قبولی نیز گرفتم. با توجه به آسیب‌دیدگی‌ها صلاح دانستیم که در فینال فقط در وسیله‌هایی که در دور مقدماتی مسابقه داده بودیم، شرکت کنیم تا حداقل رتبه هشتمی به هند واگذار نشود.

وی در پایان به حرکات ابداعی خود اشاره کرد و گفت: خدا را شکر پنج حرکت جدید در کتاب جهانی ثبت کرده‌ام و به عنوان رکوردار ابداع حرکات جدید شناخته می‌شوم. این موفقیت باعث شده که نگاه مربیان، داوران و ورزشکاران نسبت به کشور ما تغییر کند. کسی که در خرک حلقه بازی‌های آسیایی نفر اول شد از حرکت ابداعی من استفاده کرد. همچنین در جلسه کمیته‌ فنی قبل از بازی‌های آسیایی، رییس کمیته‌ فنی جهانی به تشریح و توضیح پنج حرکت ابداع شده من پرداخته بود. این‌ها باعث شد جدا از رضایتی که از اجرایم داشتم خوشحال شوم  که توانسته ام نگاه ها را نسبت به کشورم تغییر دهم و توجه سایر کشورها را به ایران جلب کنم. امیدوارم که این موفقیت‌ها به آینده ژیمناستیک ایران و ژیمناست‌های جوان کمک کند و مطمئن هستم که این اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟