تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

سازمان منافقین نوع دیگری از داعش است


دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: منافقین همان داعشی‌هایی هستند که ریش‌های خود را تراشیده‌اند و با شعار خشونت بدون مرز از اموال سعودی برای رقم زدن جنایت علیه بشریت استفاده می‌کنند.
سازمان منافقین نوع دیگری از داعش است

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز،  محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه در یادواره شهدای حرم رضوی با عنوان «عاشورا در عاشورا» که صبح امروز در تالار قدس کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: حادثه عاشورای رضوی یکی از حوادث دلخراش و جنایات بزرگی است که اسناد آن را به سازمان ملل داده ایم. پیگیری این ترور تنها منحصر به حقوق ملت ایران نیست، بلکه برای دفاع از مکتب اهل بیت (ع) و حقوق تمام انسان‌های بی گناهی است که در دنیا مورد ظلم استکبار قرار دارند.

وی ادامه داد: برای کاهش مصائب اهل بیت (ع) باید به امر ایشان پرداخت و مهمترین امر اهل بیت (ع) زنده نگه داشتن خط ولایت است. ولایت مفهومی مهم برای جامعه مدنی و آغازگر بیداری سیاسی است.

 معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه با اشاره به قدرت ایران اسلامی در جهان گفت: آمریکا در ابتدا فکر می‌کرد انقلاب اسلامی ایران دوامی ندارد، اما بعد از چهار دهه شاهد است همان انقلاب تمام نقشه‌های استکبار را خنثی می‌کند و از همین جهت است که به صورت شفاف دشمنی خود با ایران را اعلام می‌کند. نوک هجمه‌های استکبار به سمت شیعیان و مکتب اهل بیت (ع) است.

وی تأکید کرد: توجه به مکتب اهل بیت (ع) امروز در دنیا به صورت بی سابقه‌ای رشد یافته است، دشمنان اسلام فهمیده‌اند اگر مکتب اهل بیت (ع) پیشرفت کند اهداف شوم آن‌ها محقق نمی‌شود. آمریکا در مذاکرات هسته‌ای می‌خواست قدرت ما را کاهش دهد، مسئله کشورهای مذاکره کننده با ایران برداشتن تحریم‌ها و هدف آن‌ها فقط غنی‌سازی نبود؛ بلکه می‌خواستند ملت ایران را از دستیابی به فناوری محروم کنند؛ فناوری که شامل 150 زیر شاخه است.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه جریان استکباری امروز تروریست‌ها را با پوسته‌ای از اسلام همراه کرده و خشونت بدون مرز را مسیر راه خود قرار داده است، افزود: منافقین همان داعشی‌های ریش تراشیده‌اند که با شعار خشونت بدون مرز از اموال سعودی برای رقم زدن جنایات علیه بشریت استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: پدیده نفاق جهت‌های بیرونی و درونی دارد که نقطه شروع آن انحراف از دین و قیام در برابر رهبر عادل است. منافقین از دانشجویانی تشکیل شد که به دنبال تفکر مارکسیستی بودند و به سمت اسلام بدون احکام و شرع رفتند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم مسئولانی که قسم خوردند مدافع اسلام باشند جاده صاف کن دشمن می‌شوند. منافق از یک سو دعای فرج امام زمان (ع) می‌خواند و از سوی دیگر مقابل امام می‌ایستد.

دبیر ستاد حقوق بشر بیان کرد: برای اینکه ریشه نفاق را کور کنیم باید نسبت به انحراف از دین حساس باشیم و بصیرت افزایی کنیم. در روایتی از امام صادق (ع) آمده است که خط بنی امیه را باید رصد کرد، زیرا این خط انحرافی تمام شدنی نیست.
انتهای پیام

امیر واحدی: نیروی هوایی ارتش آماده مقابله با تهدیدات دشمن است


جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با توان نظامی و دفاعی خود برای مقابله با تهدیدات دشمن، آمادگی دارد و دشمنان این نظام بدانند ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح ما همچنان جان بر کف آماده دفاع از انقلاب اسلامی هستند.
امیر واحدی: نیروی هوایی ارتش آماده مقابله با تهدیدات دشمن است

نیروی هوایی ارتش

به گزارش کسب و کار نیوز، امیر سرتیپ حمید واحدی جانشین نیروی هوایی ارتش در رژه هوایی مشترک ارتش و سپاه پاسداران در بندرعباس گفت: در 31 شهریور 1359 ایران اسلامی در شرایطی که تحت فشار استکبار جهانی آمریکا، درگیری‌های جناح‌های وابسته به غرب و شرق، وارد جنگی شد که نیروهای نظامی هنوز مراحل بازسازی و ساماندهی را به طور کامل پشت سر نگذاشته بود.

وی افزود: این در حالی بود که کمتر از دو ساعت از حمله رسمی عراق به ایران، عملیات انتقام توسط نیروی هوایی ایران انجام شد و طی 24 ساعت عملیات کمان 99 با 140 فروند هواپیما اهداف نظامی ارتش بعث عراق را مورد هدف قرار داد و در فاصله زمانی نه چندان دور در 7 آذر 1359، نیروی دریایی و نیروی هوایی ارتش عملیاتی مشترک تحت عنوان عملیات مروارید برای از بین بردن شناور های نیروی دریایی عراق آغاز کردند و در تاریخ 15 فروردین 1360، نیروی هوایی عملیات اچ-3 را انجام داد و با این عملیات که یکی از بی نظیر ترین عملیات‌های هوایی در تاریخ حساب می‌شود، خسارات سنگینی به عراق وارد کرد.

واحدی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم خود کفایی خاطر نشان کرد: این نیرو از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مورد تحریم‌های ظالمانه قرار داشت ولی با خودباوری و خوداتکایی در جهت خودکفایی و رفع وابستگی  در امر قطعه سازی، ساخت هواپیمای صاعقه، آذرخش، آموزش دوره خلبانی، تعمیر، نگهداری و بهینه سازی پرنده‌ها، به لطف خدا و همت متخصصان و دانشمندان داخلی و جوانان برومند این مرز و بوم  در اکثر حوزه ها بطور 100 درصد خودکفا شده ایم.

جانشین نیروی هوایی ارتش همچنین با تاکید بر به روز بودن تجهیزات نظامی و دفاعی مورد نیاز نیروی هوایی گفت: همه تجهیزات نظامی و فناوری‌های ما بومی است و در این زمینه به دیگران نیازی نداریم و در بحث تجهیزات گلوگاهی و تند مصرف اقدامات خوبی انجام شده  است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با توان نظامی و دفاعی خود برای مقابله با تهدیدات دشمن، آمادگی دارد و دشمنان این نظام بدانند ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح ما همچنان جان بر کف آماده دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

واحدی با اشاره به بیانات فرمانده کل قوا درباره هم افزایی هرچه بیشتر ارتش و سپاه، اظهار کرد: برغم خواست دشمنان نظام برای ایجاد انشقاق و شکاف بین این دو نیرو در شرایط کنونی این دو سازمان در بهترین وضعیت از لحاظ هماهنگی و هم افزایی، در تأمین امنیت کشور و  آسایش مردم عزیزمان قرار دارند.

 وی در پایان تصریح کرد: ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی همواره برتری خود را به همه دنیا و دشمنان نشان داددیم و اکنون هیچ کشوری در منطقه مطلقا توان مقابله با ما را ندارد و ما مدافعینی قوی در برابر متجاوزین هستیم و همیشه تجاوزگر را از عملش پشیمان خواهیم کرد.

انتهای پیام

دستور رییس قوه قضاییه به رئیس دادگستری اصفهان در مورد حادثه کاشان – نطنز


رییس قوه قضاییه پیام تسلیتی در پی حادثه جاده کاشان - نطنز صادر و اعلام کرد: ضروری است رئیس کل دادگستری استان اصفهان نظارت لازم را در رسیدگی سریع به پرونده حادثه بعمل آورده و نتیجه را اعلام نمایند.
دستور رییس قوه قضاییه به رئیس دادگستری اصفهان در مورد حادثه کاشان – نطنز

آملی لاریجانی . رییس قوه قضاییه

به گزارش کسب و کار نیوز در پیام تسلیت آیت الله آملی لاریجانی در پی درگذشت تعدادی از هموطنان‌مان در حادثه جاده‌ای با تسلیت به خانواده آنان و ملت ایران نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
 

وقوع حادثه تلخ و تاسف بار تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر سوخت در محور نطنز- کاشان که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان گردید، موجب اندوه و تاثر اینجانب شد.

بروز اینگونه حوادث تلخ و  جانگداز توجه هر چه بیشتر متولیان امر را در ایمنی جاده های کشور نشان می دهد و امیدوارم با اتخاذ بسترها و تمهیدات مناسب بار دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

اینجانب با ابراز همدردی، این مصیبت را به خانواده های عزیز جانباختگان این حادثه دلخراش و ملت شریف ایران تسلیت می گویم و از درگاه خداوند منان برای درگذشتگان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم. ضروری است رئیس کل دادگستری استان اصفهان نظارت لازم را در رسیدگی سریع به پرونده حادثه بعمل آورده و نتیجه را اعلام نمایند.

 صادق آملی لاریجانی
رئیس قوه قضاییه»

انتهای پیام

صدور قرار تأمین کیفری برای 30 محتکر کالا در قزوین


دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دادگستری استان درزمینه? کالاهای احتکار شده تاکنون از 50 نفر تحقیق کرده و برای 30 مورد از آن‌ها نیز قرار تأمین صادرشده است.
صدور قرار تأمین کیفری برای 30 محتکر کالا در قزوین

احتکار

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام‌ اسماعیل صادقی نیارکی امروز در حاشیه سومین مرحله توزیع کالاهای احتکار شده در استان، اظهار کرد: در رابطه با اخلال در شبکه توزیع کالا هم‌اکنون 18 پرونده توسط دادسرای شهرستان‌های بوئین‌زهرا، آبیک و البرز و 8 پرونده نیز در دادسرای مرکز استان به‌صورت ویژه و خارج از نوبت در حال رسیدگی است.

وی با اشاره به توزیع کالاهای کشف‌شده، یادآور شد: با شناسایی و کشف حدود یک هزار دستگاه پکیج وارداتی دریکی از انبارهای استان و بر اساس دستور اداره کل تعزیرات حکومتی، ضمن قیمت‌گذاری با نرخ مصوب توسط 10 فروشگاه در سطح شهر قزوین این کالا بین متقاضیان توزیع می‌شود.

به گفته وی، فروش پکیج‌های کشف‌شده به دستگاه‌های دولتی از سوی اداره کل تعزیرات حکومتی ممنوع شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: دستگاه قضا به شهروندان اطمینان کامل می‌دهد که کالاهای کشف‌شده در انبارهای استان بلافاصله پس از رسیدگی و قیمت‌گذاری در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ پرونده‌ای در خصوص کشف کالای احتکار شده به تهران جهت رسیدگی ارجاع نشده، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد صلاحیت‌های محلی بر اساس دستور رئیس قوه قضاییه در این زمینه کافی باشد و نیازی به ارسال آن به مرکز نباشد.

این مقام قضایی اضافه کرد: پیش‌ از این نیز حدود 800 دستگاه کامیون 6، 8 و 10 تُن به ارزش یک هزار و 200 میلیارد ریال توسط یک شرکت در شهر صنعتی البرز که با ارز دولتی اقدام به واردات قطعات خودرو کرده و آن را در داخل مونتاژ می‌کرده، توسط ضابطان قضایی کشف و ضبط‌شده و هم‌اکنون نیز در مرحله رسیدگی و تحقیق در این پرونده هستیم.

انتهای پیام

مدیرکل سابق بنیاد مستضعفان البرز بازداشت شد


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از بازداشت مدیرکل سابق بنیاد مستضعفان استان البرز به اتهام اخذ رشوه خبر داد.
مدیرکل سابق بنیاد مستضعفان البرز بازداشت شد

به گزارش کسب و کار نیوز، حاجی‌رضا شاکرمی در تشریح جزئیات پرونده مدیرکل سابق بنیاد مستضعفان استان البرز  اظهار کرد: این فرد که تا تیرماه سال جاری مدیرکل بنیاد مستضعفان استان بوده است با همکاری تعدادی از کارمندان بنیاد در ازای فروش زمین‌های مرغوب با ارزیابی غیرواقعی و تخفیف قابل ملاحظه‌ای مبالغی را به عنوان رشوه از خریداران دریافت می‌کند.

این مقام قضایی در استان البرز در ادامه افزود: با وصول گزارش و ارجاع پرونده اقدامات قضایی جهت کشف و جمع آوری دلایل متهمان آغاز و با تکمیل تحقیقات و جمع آوری مستندات این فرد دستگیر که در اظهاراتش ضمن اقرار به دریافت مبالغی مواردی را در رابطه با دیگر متهمان اعلام نموده است.

شاکرمی تصریح کرد: پس از اخذ اظهارات متهم، دیگر متهم این پرونده نیز جلب که در اظهارات خود ضمن تناقض گویی به دریافت مبالغ و نیز اخذ زمین اقرار نموده است که تحقیقات در جهت تعیین ارزش ریالی اراضی دریافتی در حال انجام است.

دادستان کرج همچنین گفت: دومین متهم این پرونده نیز جلب و در تحقیقات مقدماتی به دریافت وجه نقد و بیش از 3 هزار مترمربع زمین زیر قیمت واقعی اقرار کرده و تحقیقات در حال تکمیل است.

به گفته حاجی رضا شاکرمی برخی از پرداخت کنندگان مبالغ نیز شناسایی و ضمن تفهیم اتهام، قرار تامین کیفری متناسب در خصوص آنان صادر شده است.

متهمان با قرار بازداشت موقت جهت تکمیل تحقیقات در بازداشت بوده و پرونده در حال رسیدگی است.

انتهای پیام

شورای نگهبان به طرح‌های «تشکیل وزارت میراث فرهنگی» و«اصلاح قانون صدور چک» ایراد گرفت


سخنگوی شورای نگهبان نظرات این نهاد درباره چند طرح و لایحه ارسالی از سوی مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.
شورای نگهبان به طرح‌های «تشکیل وزارت میراث فرهنگی» و«اصلاح قانون صدور چک» ایراد گرفت

شورای نگهبان

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس اعلام عباسعلی کدخدایی نظرات شورای نگهبان راجع به این طرح‌ها و لوایح بدین شرح است:  

طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

که با اصلاحاتی در جلسه مورخ ششم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ 21/ 06/ 1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب جلسه مورخ دوم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

– مصوبه از این جهت که مشخص نیست آیا اختیارات فرماندهی معظم کل قوا را محدود به دستگاه متبوع می‌کند یا خیر و نیز از این جهت که رابطه آن با اجازات خاصه مقام معظم رهبری مدظله العالی روشن نیست، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

که با اصلاحاتی در جلسه مورخ سیزدهم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ 21/06/1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

مصوب جلسه مورخ شانزدهم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 07/ 06/ 1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به شرح زیر اعلام نظر می‌گردد:

– بند 4 ماده الحاقی، مغایر اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

که با اصلاحاتی در جلسه مورخ بیست و هشتم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ 21/ 06/ 1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

مصوب جلسه مورخ چهاردم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 21/06/1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

مصوب مجلس مورخ دهم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 24/ 05/ 1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

1- در صدر ماده واحده اطلاق قوانین و مقررات مربوط به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مواردی که خلاف موازین شرع باشند، نظیر قوانین و مقررات قبل از انقلاب اشکال دارد.

2- ذیل ماده واحده که بار مالی ناشی از تغییر عنوان را از محل صرفه‌جویی تامین نموده است با توجه به نظریه تفسیری شماره 49749/30/91 مورخ 23/12/1391 شورای نگهبان، مغایر اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

مصوب مجلس مورخ بیست و ششم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 24/ 05/ 1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

1- بندهای 3 و 5 ماده 4، با عنایت به عضویت اعضای غیر قوه مجریه در این شورا، مغایر اصل 60 قانون اساسی شناخته شد.

2- ماده 5، از این جهت که مشخص نیست آیین‌نامه‌های مذکور جنبه تقنینی دارد یا خیر ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

3- در ماده 8 موضوع الحاق ماده 7 مکرر،

3-1- در صدر ماده، واگذاری تصویب ساختار و تشکیلات به آیین‌نامه مغایر اصل 85 قانون اساسی شناخته شد. همچنین لازم است شرایط رئیس و اعضای مرکز اطلاعات مالی از جمله ثقه‌ بودن و خبرگی و … در قانون ذکر گردد و الا اصل 85 قانون اساسی است.

3-2- بند (ج)، مبنیا بر ایراد بند 3 ماده 4 اشکال دارد.

3-3- در تبصره 4، نگهداری سوابط مربوط (بند «ت» ماده 7) و همچنین شیوه تبادل اطلاعات با خارج از کشور (بند «د» این ماده) که به دستورالعمل مورد تایید شورا موکول گردیده است، با بندهای مذکور که تایید را به مرجع دیگری واگذار نموده تعارض دارد؛ پس از رفع تعارض اظهارنظر خواهد شد.

4- در تبصره 6 ماده 9 موضوع ماده 10، در موارد عدم رضایت مالک و یا عدم امکان اعلام توسط مالک، خلاف موازین شرع است.

تذکر:

– در بند (پ) ماده 7 مکرر موضوع ماده 8، واژه «بودن» حذف گردد.

لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

مصوب مجلس مورخ بیست و ششم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 07/ 06/ 1397 شورای نگهبان مطرح گردید و با توجه به بند 2 اصل 110 قانون اساسی، نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام به شماره 0101/96810 مورخ 4/ 6/ 1397 در خصوص لایحه مذکور عینا جهت اقدام لازم ارسال می‌گردد.

طرح اصلاح قانون صدور چک

مصوب جلسه مورخ شانزدهم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 07/ 06/ 1397 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به شرح زیر اعلام نظر می‌گردد:

1- در ماده 4 موضوع الحاق ماده 5 مکرر، عموم بند (ب) و تبصره 2 آن، نسبت به حسابی که ملک شخص صاحب حساب نباشد و یا اینکه صاحب حساب اذن در تأذیه نداشته باشد، خلاف موازین شرع شناخته شد.

2- در ماده 5 موضوع اصلاح ماده 6 ، تبصره 2، مبنیا بر ایراد بند قبل اشکال دارد.

3- در ماده 8 موضوع الحاق ماده 21، تبصره 1، نسبت به حق دارنده نهایی چک که با عذر موجه پس از دو سال مقرر در این قانون مراجعه نکرده است از جهت تعیین تکلیف ابهام دارد، پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

انتهای پیام

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟