ناکامی بسکتبال سه نفره مردان در غرب آسیا

ناکامی بسکتبال سه نفره مردان در غرب آسیا
تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان ایران در رقابت های غرب آسیا از رسیدن به فینال بازماند.

بسکتبال سه نفره

به گزارش کسب و کار نیوز، پس از قهرمانی دختران بسکتبال ایران در رقابت های غرب آسیا همه منتظر قهرمانی تیم پسران بودند که شاگردان محمد کسایی پور در مرحله نیمه نهایی برابر لبنان مغلوب شدند و قهرمانی را از دست دادند. دیدار رده بندی هم برگزار نشد تا تیم ایران حذف شده به حساب آید.
نکته جالب توجه سکوت خبری فدراسیون بود. رسانه های فدراسیون بسکتبال نتایج قهرمانی دختران را به سرعت منتشر  کردند اما بعد از شکست تیم  مردان، به یکباره اطلاع رسانی از این تیم قطع شد و خبری روی خروجی سایت قرار نگرفت و بالاخره بعد از پیگیری رسانه ها سایت فدراسیون بالاخره با تاخیر خبری ناقص از تیم مردان نیز بدون ذکر نتیجه نهایی منتشر کرد.
انتهای پیام

شکست تیم ملی هندبال ساحلی ایران مقابل اسپانیا

شکست تیم ملی هندبال ساحلی ایران مقابل اسپانیا
ملی پوشان هندبال ساحلی ایران در نخستین دیدار خود در دور دوم مسابقات قهرمانی جهان مقابل اسپانیا شکست خوردند.

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم‌ ‌ملی  هندبال ساحلی ایران در نخستین دیدار خود از مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان مقابل اسپانیا با نتیجه دو بر صفر شکست خورد. اسپانیا توانست در وقت اول این دیدار 22 بر 16 و در وقت دوم این دیدار نیز 15 بر شش ایران را شکست دهد.

ایران در دور دوم مسابقات با تیمهای اسپانیا، مجارستان، ویتنام، اروگوئه و کرواسی همگروه است. دیگر دیدار ایران امروز (پنجشنبه) با ویتنام است که تا ساعتی دیگر برگزار خواهد شد.

مرحله دوم این رقابت‌ها با حضور 12 تیم در کازان روسیه در حال پیگیری است  و هفتم مرداد ماه به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام

عضو کمیته‌ فنی بسکتبال: فدراسیون مقصر ناکامی جوانان است/ در جاکارتا قهرمان می‌شویم

عضو کمیته‌ فنی بسکتبال: فدراسیون مقصر ناکامی جوانان است/ در جاکارتا قهرمان می‌شویم
عباس مرشدی سیاست‌ها و برنامه‌ریزی نادرست فدراسیون را دلیل ناکامی جوانان در کسب سهمیه جام جهانی معرفی کرد.

بسکتبال جوانان

عضو کمیته‌ فنی فدراسیون بسکتبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ناکامی تیم‌ ‌ملی جوانان در کسب سهمیه جام جهانی، اظهار کرد: باید به عقب برگردیم و ببینیم فدراسیون چطور شروع کرد، ادامه‌ داد و به این جا رسید. واقعیت امر این است که من هم هیچ وقت دغدغه‌ جهانی شدن نداشتم. حتی برای این تیم نیز که با دوستان صحبت می‌کردم مطمئن بودیم جهانی می‌شویم و امیدوار به کسب سکویی شایسته بودیم. واقعا می‌گویم که از صمیم قلب ناراحت هستم چرا که اگر تیم‌ ‌ملی جوانان نتیجه‌ می گرفت در کنار جهانی شدن بسکتبال ایران خودش را به فیبا ثابت می‌کرد.

مرشدی با اشاره به پتانسیل‌ جوانان ایران، گفت‌: قبل از مسابقات، فیبا از توانایی بازیکنان ایران حرف می زد اما بعد از آن چون نتیجه‌ نگرفتیم اتفاقی نیفتاد. امیرحسین رضایی فر، بهشاد عرب زاده، متین آقاجانپور و دیگر ملی‌پوشان ما چرا نباید در بین بهترین‌ها جای بگیرند؟

* سیاست های فدراسیون دلیل ناکامی

پیشکسوت بسکتبال ایران با اشاره به تصمیم‌های فدراسیون برای تیم‌ ‌ملی جوانان، بیان‌ کرد: به نظرم سیاست ها  و انتخاب های اشتباه فدراسیون برای تیم‌ ‌ملی جوانان دلیل ناکامی تیم است. تیم‌ ‌ملی امید به جام ویلیام جونز اعزام شد. خروجی این اعزام چه بود؟ آیا تیم امید بازیکنی را به تیم بزرگسالان معرفی کرد؟ وحید دلیر زهان هم که قبلا در تیم بزرگسالان بود. چرا این تصمیم گرفته شد؟ وقتی جوانان رقابت به این مهمی داشته دلیلی  نداشت تیم امید به ویلیام جونز برود.

عضو کمیته‌ فنی فدراسیون بسکتبال، افزود: اگر تیم جوانان در این تورنمنت شرکت می‌کردم تجربه خوبی به دست می آورد و کادر فنی هم می‌توانست شناخت بهتری از بازیکنان در جریان مسابقات کسب کند. به نظر من به هیچ وجه ایرادی به مربیان ملی نیست و مقصر سیاست‌های فدراسیون است.

* کادر فنی مقصر نیست

مرشدی درباره کادر فنی تیم‌ ‌ملی جوانان، گفت‌: مجموع کادر فنی تیم‌ ‌ملی جوانان از تمام کادرهای فنی تیم‌های ملی قوی‌تر است. شاید رزومه محسن شاه علی برای سرمربیگری کافی نباشد، اما کمک های او با سابقه و توانمند هستند که باعث می‌شود کل کادر فنی قوی شود. در مجموع معتقدم لازم و ملزوم‌های کافی برای موفقیت جوانان آماده نبود که به عدم سیاست گذاری مثبت فدراسیون بر می‌گردد. حالا شاید آقای طباطبایی آن قدر سرش شلوغ بوده و نتوانسته به همه تیم‌ها برسد. من بحث را بیشتر باز نمی‌کنم چون می ترسم فکر بد شود اما مواردی بود  که به فدراسیون ارائه کردیم که به آن توجه نشد.

او افزود: در جلسه کمیته‌ فنی آمل من و آقای سلیمانی تاکید کردیم که بهتر است یک مربی با تجربه به عنوان سرپرست در تیم‌های ملی رده‌ پایه باشد و در شرایط لازم به کادر فنی کمک کند، اما متاسفانه آن قدر ذهن‌ها منفی بود فکر کردند من برای خودم گفته‌ام. به همین دلیل کسی قبول نکرد. حالا ما نه تنها نتیجه‌ نگرفتیم،‌ بلکه بازیکنان را هم از دست داده‌ایم.

* از کرونیچ درست استفاده نمی‌شود

مرشدی در پاسخ به این پرسش که حضور نناد کرونیچ در تیم جوانان را چطور ارزیابی کرد؟ تصریح کرد: ما پول به نناد می‌دهیم برای این که هدر نرود. بازیکنانمان را در اختیارش می گذاریم که نابود کند؟ تیم‌ ‌ملی نوجوانان را به او دادیم و در شرایطی که شایسته بودند نتیجه‌ نگرفتند و نابود شدند. برای جوانان هم که این اتفاق افتاد. نناد یک مدرس قابل و توانمند است که باید مسائل تئوری بسکتبال در ایران را ارتقا بدهد نه این که سرمربی تیم شود. کار او آموزش و برگزاری کلینیک است. به جای این که هزینه کنیم و او را به تایلند بفرستیم به استان ها اعزام می کردیم تا به مربیان آموزش بدهد. ما پول دلاری به او می‌دهیم اما هیچ برنامه‌ای برای استفاده درست از او نداریم.

* کسی برای بسکتبال سه نفره از من کمک نخواست

مرشدی که پیش از این رییس کمیته‌ سه نفره بود درباره وضعیت این رشته و دلیل رفتنش از این کمیته‌ نیز، گفت‌: برای این سوال از شما تشکر می‌کنم. در زمانی که مسئول کمیته‌ سه نفره شدم این رشته هیچ جایگاهی در کشور نداشت. تمام تلاش ما این بود سه نفره را به همه معرفی کنیم. کلاس‌های مختلف گذاشتیم و سمینارهایی داشتیم و قوانین سه نفره را به استان‌ها منتقل کردیم. به استانهای مختلف سفر کردیم تا بسکتبال سه نفره شناخته شود. آقای کسایی پور زمانی که آمد دیگر دغدغه‌ شناخته شدن نداشت و جلو بود. به نظرم فدراسیون می‌توانست از محمد کسایی پور به عنوان یک مربی کار بلد استفاده‌های بهتری کند. حتی از من هم هیچ سوالی نشد. من که در کلاس قطر شرکت کردم و در این رشته بی تجربه نبودم، می‌توانستم کمک کنم ، اما حتی فدراسیون نگفت‌ حالا که تو را نمی‌خواهیم تجربیاتت را در اختیار ما قرار بده. به نظرم کسایی پور هم در این قسمت سوخت.

* حمایت و نظارت در تیمهای ملی نیست

مرشدی افزود: درباره نتایج تیم‌ ‌ملی در غرب آسیا نیز باید بگویم اگر من هم مسئول تیم بودم، همین نفرات را انتخاب می‌کردم. می‌گویند چرا کسایی پور همیشه به مسافرت می‌رود. این به من مربوط نیست اما در بحث فنی می‌گویم که من هم همین انتخاب‌ها را انجام می دادم. با این حال مساله این است که فقط انتخاب افراد مهم نیست و باید یک برنامه‌ریزی و حمایت قوی شود. تیم‌ ‌ملی نوجوانان در غرب آسیا قهرمان نشد. علی آرزومندی را خودمان در کمیته‌ فنی انتخاب کردیم. اما آیا فقط او بود؟ ما نباید تنها انتخاب کنیم،‌ بلکه باید حمایت هم داشته باشیم. باید از تیم‌های ملی در مسیر آماده سازی حمایت می‌شد و نظارت می‌کردیم.

* قهرمان بازی‌های آسیایی هستیم

پیشکسوت بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا انتظار قهرمانی از تیم‌ ‌ملی در بازی‌های آسیایی درست است؟ گفت‌: با شرایط موجود تیم‌ ‌ملی ایران قهرمان می‌شود. تیم ما بی تجربه نیست. تجربه این نوع تورنمنت‌ها را دارد. از طرفی چین قبل از جام جهانی با ترکیب اصلی به بازی‌های آسیایی جاکارتا نمی آید. فیلیپین تیم خوبی اعزام نمی‌کند. طبق گفته سرمربی تیم امید و مدیر تیم‌های ملی توانستیم تیم اصلی  کره را با تیم امید شکست دهیم، پس قطعا با تیم بزرگسالان نیز آنها را مغلوب می‌کنیم. ژاپن هم بازیکن تبعه جدیدش را نمی آورد. با این وضعیت از امروز باید بگویم تیم‌ ‌ملی قهرمان بازی‌های آسیایی خواهد شد. البته باید دعا کنیم که حدادی هم سالم بماند و برایمان بازی کند. به‌ هر حال همه می دانیم حضور او در تیم‌ ‌ملی هم برای ما و هم بر عملکرد حریف تاثیر زیادی دارد.

انتهای پیام

سه پیروزی و یک شکست، نتیجه کار بسکتبالیست‌های سه نفره ایران در غرب آسیا

سه پیروزی و یک شکست، نتیجه کار بسکتبالیست‌های سه نفره ایران در غرب آسیا
تیم بسکتبال زنان ایران با دو پیروزی و یک شکست به نیمه‌نهایی رقابت‌های بسکتبال سه نفره غرب آسیا صعود کرد و تیم مردان ایران هم در اولین بازی خود برابر عراق به پیروزی رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، رقابت‌های بسکتبال سه نفره غرب آسیا در لبنان آغاز شد و نمایندگان ایران موفق به کسب سه برد شدند. ابتدا بانوان بسکتبالیست ایران در نخستین بازی خود به مصاف میزبان مسابقه‌ها رفتند و به پیروزی رسیدند، سپس برابر سوریه به میدان رفتند و نتیجه این دیدار را واگذار کردند اما با پیروزی برابر عراق در سومین بازی توانستند به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کنند. این تیم در مرحله نیمه‌نهایی بار دیگر به مصاف لبنان می‌رود.

تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان ایران نیز در نخستین بازی خود عراق را با نتیجه 17 بر 11 شکست داد و در صورت پیروزی برابر لبنان صدرنشین گروه خود می‌شود و برای صعود به فینال یک بار دیگر برابر عراق به میدان می‌رود.

تیم‌ ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران با ترکیب  سعیده علی، معصومه اسماعیل زاده، مژگان خدادادی و تینا عیسائیان و با سرمربیگری نیکا بیک لیک لی در این مسابقه ها شرکت کرده است. ترکیب تیم ملی مردان ایران را نیز محمد یوسف‌وند، نوید خواجه‌زاده، علی‌الله وردی و امیرحسین آذری تشکیل می‌دهند و محمد کسایی‌پور این تیم را هدایت می‌کند.

انتهای پیام

بی‌توجهی فدراسیون به بسکتبالیست‌های جوانی که قرار است جهانی شوند!

بی‌توجهی فدراسیون به بسکتبالیست‌های جوانی که قرار است جهانی شوند!
فدراسیون بسکتبال علاقه‌ای به معرفی ملی‌پوشان حاضر در ترکیب تیم‌های ملی ندارد و بعد از منتشر نکردن لیست تیم ملی بزرگسالان، اطلاعاتی از ترکیب نهایی تیم ملی جوانان نیز در اختیار رسانه‌ها قرار نداد.

بسکتبال نوجوانان

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم ملی بسکتبال جوانان برای حضور در بیست و پنجمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا راهی تایلند شد و از شنبه صبح کارش را در این مسابقات به عنوان مدافع عنوان قهرمانی آغاز خواهد کرد. تیم ملی در شرایطی راهی این مسابقات شد که فدراسیون به هیچ وجه نتوانست برای ملی‌پوشان تدارکات مناسب داشته باشد اما بی‌توجهی به این تیم از جنبه‌های دیگر نیز وجود داشت. تیم ملی در شرایطی به قهرمانی آسیا اعزام شد که فدراسیون حتی یک روز رسانه‌ای برای این تیم در نظر گرفت و ملی‌پوشان در سکوت خبری راهی بانکوک شدند.

اتفاق عجیب دیگر این است که فدراسیون بسکتبال تا کنون لیست دوازده نفره تیم ملی را معرفی نکرده و رسانه‌ها یا از طریق فدراسیون جهانی یا از طریق کادرفنی به ترکیب تیم ملی دست پیدا کرده‌اند.

این شرایط به علاوه تدارکات ضعیف برای تیمی اتفاق افتاده که مدافع عنوان قهرمانی آسیا است و باید برای کسب سهمیه جام جهانی تلاش کند.

لیست نهایی تیم ملی توسط فدراسیون جهانی اعلام شده بود اما با مصدومیت رحیم‌زاد و نکویی تغییرات شکل گرفت اما فدراسیون به طور نهایی لیست ملی پوشان را اعلام نکرد.

انتهای پیام

والیبالیست های جوان ایران جهانی شدند

والیبالیست های جوان ایران جهانی شدند
تیم ملی والیبال جوانان ایران با پیروزی برابر تایلند به فینال قهرمانی آسیا صعود کرد و سهمیه جهانی را گرفت.

والیبال جوانان

به گزارش کسب و کار نیوز، در ادامه رقابتهای والیبال جوانان آسیا که به میزبانی بحرین در حال انجام است امروز(جمعه) دیدارهای مرحله نیمه نهایی برگزار شد که در مهم‌ترین بازی تیم ملی والیبال ایران در ادامه نوار پیروزیهای مقتدرانهاش اینبار توانست تایلند را با نتیجه سه بر یک از پیش رو بردارد و ضمن صعود به فینال جواز حضور در قهرمانی جوانان جهان را کسب کرد.

شاگردان بهروز عطایی ست‌های بازی را با امتیازهای 25-14، 25-18 و 25-19، 15-25 و 25-14 به سود خود به پایان بردند تا با کسب چهار پیروزی مقتدرانه عملکرد درخشانی را نشان دهند.

والیبالیستهای جوان ایران باید در دیدار پایانی به مصاف برنده دیدار تیم‌های کره جنوبی و عراق بروند.

رقابتهای والیبال جوانان آسیا تا ششم مرداد در منامه به طول میانجامد و دو تیم برتر جواز صعود به قهرمانی جوانان جهان را کسب میکنند.

انتهای پیام

>