سردار آزمون: به جان مادرم جام ملت ها بازی نمی کنم!


بعد از خداحافظی ناگهانی سردار آزمون از تیم ملی این شایعه مطرح شد که سردار از تصمیمش مطرح شده و احتمالا بعد از مدتی دوباره برای بازگشت به تیم ملی اعلام آمادگی خواهد کرد و حتی این احتمال وجود دارد که کی روش در مورد او استثنا قائل شود و او را برای جام ملتها به امارات ببرد.

اما در شرایطی که کی روش هیچ واکنشی به این شایعه نشان نداده، گویا خود سردار هم برنامه ای برای بازگشت به تیم ملی ندارد و در تصمیمش مبنی بر خداحافظی کاملا جدی است. عصر ایران درباره این موضوع نوشته:" آزمون که پس از بازگشت از روسیه زیاد درباره تصمیمش صحبت نکرده بود دیروز در فضای مجازی و لایو اینستاگرامی با یکی از دوستانش از این گفت که برای تیم ملی بازی نخواهد کرد. در این لایو وقتی دوست سردار کامنت‌های مردم مبنی بر خداحافظی و درخواست هواداران برای بازگشت را می‌خواند، سردار گفت: به خدا برنمی گردم. به جان مادرم جام ملت‌ها بازی نمی‌کنم! "

جام جم آنلاین

اصرار دوباره رسانه ورزشی شهرداری بر ممنوع التصویری علیرضا فغانی با سند و دلیل!


ساعت24- رسانه ورزشی شهرداری تهران همچنان تاکید دارد علیرضا فغانی در رسانه ملی ممنوع التصویر است.

ساعت۲۴- رسانه ورزشی شهرداری تهران همچنان تاکید دارد علیرضا فغانی در رسانه ملی ممنوع التصویر است.

به رغم تکذیب خبر ممنوع التصویری علیرضا فغانی در رسانه ملی و اعلام احسان شیعه برای دعوت از این داور به شبکه ورزش ، همچنان این شائبه وجود دارد که او ممنوع التصویر است.

عدم اعزام هیچ دوربین تلویزیونی به فرودگاه امام برای استقبال از آنها ، این شائبه را ایجاد کرد که این داور برای دست دادن با همسر دوست اروگوئه ای اش و انتشار عکس های آنها در فضای مجازی با ممنوعیت تصویری از سوی رسانه ملی مواجه شده است. فغانی کارمند شهرداری است و رسانه های شهرداری تهران به شدت در این باره نوشتند.

رسانه ملی این خبر را تکذیب کرد اما در واکنش به این تکذیب ، همشهری ورزشی دلیل جدیدتری برای اثبات خبر برخورد سرد رسانه ملی با داوران افتخار آفرین ایران منتشر کرده است.

آنها نوشته اند:«فغانی روز گذشته در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حاضر شد و دو دیدار مستقل داشت اما هیچ یک از این دیدارها هم پوشش رسانه ای درستی نداشته اند.»

البته فغانی مصاحبه رادیویی کوتاهی در این مدت داشته که آنجا هم دوباره حرفی زده که خیلی به مذاق صاحبان رسانه ملی خوش نمی آید و درباره عکس منتشر شده در فرودگاه از خود توضیح داده است.

یک بازیکن استثنایی در راه استقلال ؛ رزومه فوق العاده گزینه خرید جدید شفر


ساعت24-مدیر برنامه‌های «مارکوس نیومایر» که رفیق نزدیک وینفرد شفر است پس از تیام و جپاروف حالا این بازیکن که سابقه عضویت در رده پایه باشگاه منچستریونایتد دارد را معرفی کرده است.

ساعت۲۴-مدیر برنامه‌های «مارکوس نیومایر» که رفیق نزدیک وینفرد شفر است پس از تیام و جپاروف حالا این بازیکن که سابقه عضویت در رده پایه باشگاه منچستریونایتد دارد را معرفی کرده است.

مارکوس نیومایر آلمانی است ولی فقط پدرش آلمانی بوده و مادری سوئیسی دارد. مارکوس نیومایر از آن دست فوتبالیست‌هایی به شمار می‌رود که در تیم‌های متبوعش نه خیلی اثرگذار بوده و نه فوتبالیستی کم‌اهمیت تلقی شده است. او حالا می‌تواند خرید دوم استقلال از باشگاه‌های بزرگ اروپا پس از مامه بابا تیام باشد که محصول آکادمی‌های اینترمیلان و یوونتوس بود.

شاگرد فرگی و کی‌روش
گر چه مارکوس نیومایر فوتبالش را از تیم‌های زیر ۱۷ سال اینتراخت آلمان استارت زد ولی در مسابقات رده پایه بوندس‌لیگا به سرعت از سوی استعدادیاب‌های باشگاه منچستر که با فرگوسن هماهنگ بودند کشف و به منچستریونایتد برده شد. او در دوره‌ای راهی این باشگاه پرطرفدار شد که کارلوس کی‌روش هم کنار سرآلکس در آن مجموعه ناظر بر کارهای تیم‌های رده‌های مختلف منچستر بود.

هم‌تیمی رونی و رونالدو
شاید مارکوس نیومایر می‌توانست حالا به جای بازی برای استقلال در حال بررسی پیشنهادات باشگاه‌های متمول چینی و یا متمول عربی باشد، اما سهم او از روزهای مهمِ بودن در باشگاه انگلیسی تمرین با کریستیانو رونالدو، وین رونی، پل اسکولز، جرارد پیکه و دیگر ستاره‌هایی بود که حالا هر یک از نامداران دنیای توپ گرد هستند. گری و فیلیپ نویل و همه ستاره‌های دهه گذشته منچستر.

قهرمانی با منچستریونایتد
مارکوس نیومایر در همان برهه کوتاه حضور در منچستر با تیم زیر ۱۸ ساله‌های آن به قهرمانی لیگ برتر فوتبال آکادمی انگلیس هم دست یافت. او در دیدار فینال هم بازی کرد؛ دیدار با تاتنهام که ۲ بر صفر به پایان رسید. کنار اوله گونار سولسشیائر، جرارد پیکه و بقیه.

افول و اوج در بلژیک، آلمان و سوئیس!
بازیکن مد نظر شفر از منچسترِ کی‌روش به دویسبورگ و فوتبال آلمان برگشت! در برهه‌ای تا تیم‌های دسته چهارمی (رود وِیس اِسِن) و سومی بوندس‌لیگا هم پایین رفت که نشان می‌داد اهمیتی به توانایی‌هایش نمی‌داده است. سپس به کشور مادرش رفت و در سوئیس به تیم دسته برتری اف. سی. تون پیوست.

ورود به فوتبال ترکیه!
او تا سال ۲۰۱۷ در سوئیس بود و دائم از این تیم به آن تیم می‌رفت ولی در نهایت سال گذشته (فصل ۱۸-۲۰۱۷) راهی سوپرلیگ ترکیه شد تا برای «قاسم پاشا» بازی کند. او فصل پیش ۲۲ بار برای این تیم به میدان رفت و ۳ گل هم زد. یعنی حدوداً هر ۶۶۰ دقیقه یک گل برای تیمی زد که در نهایت در لیگ ۱۸ تیمی به رده یازدهمی ترکیه رسید.

خیلی گلزن نیست!
مارکوس نیومایر در همه سال‌های ورود به سطح حرفه‌ای فوتبال تاکنون ۲۵۰ بار به میدان رفته و ۴۷ گل به ثمر رسانده است؛ یعنی متوسط هر ۴۷۸ دقیقه یک گل یا به عبارتی هر ۳/۵ بازی یک گل.

آچار فرانسه خط هافبک
مارکوس نیومایر در این سال‌ها بیش از هر پستی هافبک تهاجمی بوده ولی با مرور تیم‌ها و پست‌هایی که در باشگاه‌ها از او بازی گرفته شده می‌بینیم که در هافبک وسط، راست و چپ هم توپ زده و حتی در سال‌هایی مهاجم بازی کرده است.

اهل حاشیه و به روز
شاید یکی از دلایل پیشرفت کم این بازیکن آلمانی سبک زندگی او باشد. با سرک کشیدن به صفحه شخصی اش می‌توان دریافت اهل تتو کردن، گشت و گذار و … است.

مرد خانواده
او یک دختر ۹ و یک پسر ۷ ساله هم دارد. مردی خانواده‌دوست که سر وقت روز زن و تولد همسرش را به او تبریک گفته و مشخص است به فرزندانش اهمیت می‌دهد.

سوابق کم رده‌های ملی!
مارکوس نیومایر در همه تیم‌های زیر ۱۶ تا ۱۹ سال پیراهن تیم کشورش آلمان را هم بر تن داشته و در آن سال‌ها ۲۳ بازی هم برای کشورش انجام داده و ۶ بار هم گلزنی کرده است.

خیلی خشن نیست!
او در همه سال‌هایی که فوتبال بازی کرده فقط یک بار کارت قرمز گرفته که آن هم در دیدارهای زیرگروه بوده است. نیومایر در ۲۵۰ بازی ۴۵ کارت زرد هم از داوران گرفته که نشان می‌دهد خیلی خشن نیست.

دومین خرید از کارخانه غول‌ها!
بهمن سال گذشته استقلال مامه بابا تیام را خرید که محصول کارخانه بازیکن‌سازی اینترمیلان و یوونتوس بود و حالا آن‌ها سراغ دومین کارخانه غول‌سازی فوتبال اروپا رفته‌اند. تیام که جواب داد و حتماً مدیران باشگاه به این امیدند که نیومایر هم مانند تیام در استقلال بدرخشد.

خبرورزشی

شرط جدید ستاره استقلال برای تمدید


ساعت24-سرور چپاروف بازیکن ازبکستانی آبی پوشان استقلال اگرچه به ترکیه رفته است اما هنوز نتوانسته با مسولان باشگاه به توافق برسد.

ساعت۲۴-سرور چپاروف بازیکن ازبکستانی آبی پوشان استقلال اگرچه به ترکیه رفته است اما هنوز نتوانسته با مسولان باشگاه به توافق برسد.

باتوجه به وعده مدیران استقلال در خصوص تمدید قرارداد با چپاروف در ترکیه، این اتفاق هنوز محقق نشده است. چپاروف یکی دو روزی هست در ترکیه به سر می‌برد و حتی دیدارهایی را با نمایندگان استقلال داشته اما دیدارها منتج به نتیجه نشده تا او هنوز بازیکن استقلال دانسته نشود.

گویا چپاروف برای تمدید قرارداد به جز شرایط مالی از قبیل تسویه حساب فصل قبل، شرطی هم برای مدت قراردادش دارد. هافبک باتجربه ازبکستانی که در حال حاضر ۳۵ سال سن دارد، خواهان این شده مدت قراردادش بیشتر از یک فصل باشد.

اتفاق جدیدی که ” فرهاد مجیدی ” رقم زد ؛ محبوبیت بیش از اندازه اسطوره ” استقلال ” کار دست مدیران داد !


حمایت معنادار استقلالی ها از فرهاد مجیدی در برابر مدیران استقلال

حمایت معنادار استقلالی ها از فرهاد مجیدی در برابر مدیران استقلال

فرهاد مجیدی درست در شرایطی که آبی پوشان نگران وضعیت باشگاه خود هستند، به عملکرد مدیران استقلال تاخت و آن‌ها را زیر تیغ نقد برد. اتفاقی که باعث کاهش محبوبیت و اعتماد هواداران نسبت به مدیریت باشگاه شد.
جالب اینکه تعداد زیادی از پیشکسوتان استقلال نیز به تبعیت از فرهاد مجیدی، شروع به انتقاد از مدیریت باشگاه کردند و به خصوص عملکرد پندار توفیقی را زیر سوال بردند. حتی برخی از پیشکسوتان استقلال با خبرنگاران تماس برقرار کرده و خواهان انجام مصاحبه‌های تند علیه مدیریت باشگاه شدند.
شاید کاری که فرهاد مجیدی انجام داد در ادامه به برکناری برخی از مدیران باشگاه استقلال منجر شود. او با استفاده از محبوبیت و نفوذی که بین هواداران استقلال دارد، وارد عمل شد و انتقاداتی که برای مدت‌ها در دلش داشت را در اینستاگرام منتشر کرد و حالا پیشکسوتان دیگر باشگاه به دنبال حمایت از مجیدی و ادامه دادن به انتقاد از مدیریت هستند تا بتوانند یک اتفاق جدید را رقم زده و باعث برکناری رضا افتخاری و پندار توفیقی شوند!
فراموش نکنید که محبوبیت بیش از اندازه مجیدی در میان استقلالی‌ها باعث به وجود آمدن مسائل زیادی طی سال‌های اخیر شده بود و گفته می‌شد سایر پیشکسوتان استقلال، چشم دیدن فرهاد را ندارند، اما حالا به شکل معناداری وارد عمل شده اند تا در کنار هم، از مدیریت باشگاه انتقاد کنند.

بهانه های کی روش تمام شدنی نیست ؛ اگر کی روش این حرفهایم را گوش کند مواضع پرخاشگرانه ای در قبال من می گیرد


امیر عابدینی : ادامه کار با کی روش با سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست

امیر عابدینی : ادامه کار با کی روش با سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد از رفتارهای و صحبت‌های سرمربی تیم ملی ایران گفت: کارلوس کی‌روش دنبال تنش است و ادامه کار با او با این سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست.

امیر عابدینی درباره ارزیابی اش از عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی گفت:

در کل فوتبال ایران در جام جهانی موفق بود. بهترین دستاورد ایران در جام جهانی حضور علیرضا فغانی بود. اینکه ۴ امتیاز گرفتیم و در گروه خودمان عرض اندام کردیم را باید به فال نیک گرفت. برایند کار ما در جام جهانی مثبت و مفید بود.

امیر عابدینی که با برنامه تهران ورزشی گفتگو می کرد، افزود:

مردم راضی بودند و این نشان می دهد توقع مردم در حدی است که کار دوستان در تیم ملی قابل قبول بوده است. باید کار کی روش را تحلیل و ارزیابی کرد و نمره قبولی یا متوسط رو به بالا به ایشان داد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اختلاف کی روش و برانکو بعد از بازی های تیم ملی در جام جهانی تاکید کرد:

از مواردی که کی روش گفت تعجب کردم. برانکو نشان داد مربی بزرگی است و در سطح آسیا است و در جهان هم شناخته شده است و حرف برای گفتن دارد. برانکو آدم با شخصیتی است. کی روش را هم در دنیا می شناسند. توقعم این بود وقتی کی روش موفقیت را به حدی رقم زدند که همه خوشحال بودند، روی بستر خشنودی مردم حرکت می کرد نه اینکه برعکس این موج حرکت کند. این حرکت پسندیده نبود.

امیر عابدینی درباره اینکه آیا باید قرارداد کی روش بلندمدت باشد یا بعد از جام ملتها دوباره تمدید شود؟ گفت:

کفاشیان هشت سال در فدراسیون زحمت کشید و یکی از گلایه هایش از فوتبال، همین تنش های کی روش بود. در جلسات متعدد از کفاشیان شنیدم که کی روش دنبال ایجاد تنش است. آقای تاج در یک جلسه خواست و مدعی شد که باید تا جام جهانی تحمل کنیم چون بهانه های کی روش تمام شدنی نیست و هر روز بهانه جدیدی می گیرد.

امیر عابدینی ادامه داد:

بنده دارم از نظر نظام مدیریتی در تیم ملی صحبت می کنم. بهتر است تصمیم قاطع گرفته شود. در سطح وزیر آقایان جوری با آدم های خارجی دست می دهند که گویا با فرشتگان آسمانی دست می دهند. آنها واقعیت ها را کنار می گذارند و روی موج محبوبیت خارجی ها سوار می شود. این باعث می شود او (کی روش) هم توقعاتش را طوری بالا ببرد که رئیس فدراسیون را تدارکاتچی بداند و رئیس فدراسیون مجبور شود کوتاه بیاید. باید یک روز با قاطعیت درباره کی روش تصمیم گرفت.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد:

ادامه کار با کی روش با سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست مگر اینکه همچنان او را مثل استخوان لای زخم تحمل کنیم.

امیر عابدینی درباره اینکه مردم کی روش را دوست دارند، گفت:

باید واقعیت ها را دید. به این حرف اعتقاد دارم اما باید کار را تجزیه و تحلیل کنیم و ببینیم ایشان چه کار برای فوتبالمان کرده است. شما در جام جهانی دیدید که چه تعداد لژیونر روی نیمکت بودند و بازیکنان داخلی در زمین بازی می کردند.

امیر عابدینی با انتقاد از کی روش و صحبتهایش قبل از جام جهانی درباره کیفیت بازیکنان داخلی گفت:

چرا اینهمه انتقاد به لیگ ایران بود ولی مهره های درخشان جام جهانی بازیکنان لیگ بودند. باید بررسی کارشناسی کرد. شاید این محبوبیت کاذب باشد. ما قبلا خیلی ها را دوست داشتیم ولی بعدا پیشیمان شدیم! الان هم می دانم اگر کی روش این حرفهایم را گوش کند و یا برایش ترجمه کنند، مواضع پرخاشگرانه ای در قبال من می گیرد.

امیر عابدینی اظهار کرد:

بنده مربیان سرشناسی از اوفارل و رایکوف گرفته تا آدمهای بزرگی مثل ایویچ همه را می شناسم. با همه این سرمربیان ارتباط داشتم. مگر ایویچ جزو ۵ مربی برتر دنیا نبود؟ چقدر تنش داشت؟ بلاژووچ چقدر در تیم ملی ایران تنش داشت؟ خیلی ها آمدند خدمت ارزنده کردند و تنش ایجاد نکردند. باید منصفانه گفت که این نیست. ما عاشق مملکت و مردم هستیم. نمی شود گفت ما دشمن و کسانی که از خارج آمده اند دوست هستند. آنها خدمت گذار هستند و باید پول به آنها داد ولی نباید روی عواطف ملت که با تمام نابسمانی ها با هم زندگی می کنند، پا گذاشت.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس درباره پیشنهادات خارجی علیرضا بیرانوند و اینکه آیا باید این دروازه بان در پرسپولیس بماند؟ گفت:

مارکت فوتبالیست عین «بهارِ دختر» است. اگر بازیکن را نگه دارید و پیشنهادش برود، باید همیشه او را نگه دارید. اگر سطح فوتبال ما دبیرستان باشد، سطح اروپا دانشگاه است. نباید جلوی این بازیکنان را گرفت. باید بگذاریم بروند. هرچه بازیکنان و مربیان ما در اروپا بیشتر باشند، بهتر است. اعتقاد دارم فوتبالیست ها وقتی برایشان بازار پیدا می شود، باید بروند و بدرخشند و نام فوتبال ایران را در همه جای دنیا مطرح کنند.

امیر عابدینی درباره اینکه پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته است و باشگاه در شرایط سختی قرار دارد، تاکید کرد:

آقای برانکو شرایطی را برای فوتبال ایران و پرسپولیس رقم زده است و بازیکن سازی می کند و به جوانها فرصت می دهد. بعضی از جوانها بی وفایی می کنند. پرسپولیس جامعه بزرگی است. باید برانکو باور و هضم کند. اگر نتوانند بازیکن بگیرند، بیرانوند هم آنقدر بزرگواری می کند که ۶ ماه بماند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره درخواست وزارت ورزش برای معافیت از خدمت سربازی برای چند ملی پوش هم گفت:

در هر رشته ای و نه فقط فوتبال، بازیکنی که در سطح ملی حضور دارد نشان داده که یکی از سربازان نظام و ملت است و دارد از حیثیت فرهنگی و ورزشی دفاع می کند. باید به اینها بها داد و هر موقع که شد بروند دوره آموزش را ببینند.


بستن