_  

گروه خبری سیاسی

تکذیب خبر بازداشت یکی از مسئولان دولتی خراسان شمالی

ساعت24-دادستان عمومی و انقلاب بجنورد خبر بازداشت یکی از مدیران دولتی خراسان شمالی را تکذیب کرد.

به گزارش دادگستری استان خراسان شمالی، مسلم محمدیاران پیرو انتشار خبر بازداشت یکی از مدیران دولتی تصریح کرد: بنا به گزارش های واصله مبنی بر تضییع بیت المال و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی توسط یکی از مدیران دولتی استان، متهم جهت ادای توضیحات به دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد احضار و تفهیم اتهام شد.

وی با بیان اینکه تحقیقات و رسیدگی به اتهامات ادامه دارد، گفت: متهم پس از صدور قرار کیفری متناسب از نوع وثیقه، فعلا آزاد است که پس از تکمیل تحقیقات و جمع آوری کلیه دلایل، نسبت به اتهامات ایشان اظهارنظر خواهد شد.

انتهای پیام

ایسنا

امیرعبداللهیان: آینده متعلق به همه یمنی‌ها و باتلاق متجاوزین است

ساعت24-دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: بی تردید متجاوزین ، میدان جنگ را در یمن باخته اند اما می خواهند با اشغال بندر حدیده و قطع آب و نان مردم، یمن را وادار به تسلیم کنند.
امیرعبداللهیان: آینده متعلق به همه یمنی‌ها و باتلاق متجاوزین است

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود در واکنش به جنایات آمریکا،‌ صهیونیست و عربستان علیه مردم مظلوم یمن را نوشت:

در سایه جنگ اشغالگرانه عربستان، امارات ، آمریکا و صهیونیست ها علیه مردم مظلوم یمن ، فاجعه انسانی بیداد می‌کند.

بی تردید متجاوزین ، میدان جنگ را در یمن باخته اند اما می خواهند با اشغال بندر حدیده و قطع آب و نان مردم، یمن را وادار به تسلیم کنند.

آینده متعلق به همه یمنی ها و باتلاق متجاوزین است.

اظهارات پورمختار پس از مخالفت کیهان؛ پیگیر تصویب قانون عفو عمومی هستیم

ساعت24-عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه تمام ایرانیان مقیم خارج از کشور مجرم نیستند، گفت: شرایط بازگشت این افراد باید تسهیل شود لذا پیگیر تصویب قانون برای تحقق عفو عمومی این افراد هستیم.

محمدعلی پورمختار در توضیح طرح دو فوریتی برای عفو مجرمان و محکومان امنیتی-سیاسی، گفت: یکی از ابعاد طرح مربوط به تعبیه شرایط بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور است، ایرانیانی که بعضا جرایم سیاسی یا امنیتی مرتکب شده‌اند. بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور مجرم نیستند؛ اما در عین حال تعداد کثیری از این افراد نگران بازگشت به ایران و آوردن سرمایه به کشور و ادامه زندگی هستند، زیرا برخی از این افراد غیرقانونی از کشور خارج شده اما این افراد مانند منافقین جرمی مرتکب نشدند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این افراد دستشان به خونی آلوده نشده و با اصول نظام جمهوری اسلامی معارضه نکردند، در واقع اقدامات این افراد خارج از چارچوب‌های مجرمانه است. بنابراین در طرحی موضوع عفو این افراد مورد نظر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که جرم‌هایی چون قتل و اقدامات مسلحانه علیه نظام مرتکب شدند از این عفو مستثنی هستند، افزود: این افراد به محض بازگشت محاکمه می‌شوند، اما نگاه طرح مربوط به افرادی است که بدون ارتکاب به جرمی از کشور خارج شده و به جهت ترس و ابعاد روانی و نگرانی‌ها امکان بازگشت به کشور نداشته اند.

پورمختار معتقد است: برخی ایرانیان مقیم خارج از کشور از سرمایه‌های مناسب برخوردارند که طرح مذکور زمینه بازگشت این سرمایه‌ها به کشور را فراهم می‌کند، در واقع طرح در راستای صدور مجوز قانونی برای عفو افرادی که شاید تنها مرتکب جرایم کوچک شده باشند، است تا اطمینان قضایی و روانی برای برگشت به ایران پیدا کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چندی پیش قوه قضاییه نیز اعلام کرد که هیچ منع قانونی برای بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور به ایران نیست؛ اما تبدیل این موضوع به مصوبه قانونی شرایط بازگشت را تسهیل و الزاماتی را برای مجموعه قضایی کشور ایجاد می‌کند کما اینکه اطمینان خاطر هم برای افراد مشمول ایجاد می‌کند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که امروز روزنامه کیهان درباره این طرح نوشته بود: «اساسا در حالی که گروهک‌های تروریست و جنایتکار ضدانقلاب با تحریک سرویس‌های جاسوسی بیگانه، به فعالیت‌های ضدامنیتی خود شدت بخشیده‌اند و خباثت خود را در اتفاقات در ماه گذشته در کشتن چندین شهروند بی‌گناه و همچنین آشوب و جنایت در خیابان پاسداران تهران نشان دادند، البته چنان طرحی جز چراغ سبز نوکری به سیا و موساد MI۶، چیز دیگری می‌تواند باشد. چرا تعارف می‌کنند؟ صراحتا طرح مصونیت بخشی و حمایت از داعش و سازمان منافقین را تهیه و منتشر کنند؛ شبیه کاری که در ماجرای FATF و ملحقات آن انجام می‌دهند.»(اینجا)

خانه ملت

مجید انصاری:عوامل تفرقه‌افکن درنهادهای انقلابی شناسایی شوند/این افراد پیشتاز تخریب سخنان رهبری هستند

ساعت24-عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، شناسایی عوامل نفوذی که در نهادهای انقلابی، با نقاب انقلابی‌گری عملا فرمایشات رهبری را بی‌اثر می‌کنند، را مورد تاکید قرار داد.

حجت الاسلام مجید انصاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حفظ وحدت میان مردم و مسئولین، اظهار کرد: مساله حفظ وحدت داخلی از اول انقلاب موضوعی مورد تاکید حضرت امام خمینی(ره) و بعد از ایشان مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: هر عقل سلیمی بر ضرورت قطعی این مساله تاکید می‌کند و اذعان دارد که باید وحدت در جامعه حفظ شود، بخصوص در شرایط کنونی که کشور از جهات مختلف دارای مشکلاتی است و دشمنان ما طمع کرده‌اند و به دنبال اختلاف‌افکنی در صفوف مردم و مسئولین هستند.

انصاری ادامه داد: هیچ شکی در ضرورت حفظ وحدت به عنوان یک موضوع حیاتی نیست، اما در کمال تاسف همواره جریان مدعی انقلابی‌گری و حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه در عمل سعی کرده است تا این توصیه مهم را نادیده بگیرد. این جریان با شیوه‌های مختلف به دنبال ایجاد تفرقه میان جریان‌های مختلف سیاسی بوده است، حتی اقداماتی در راستای تفرقه‌افکنی میان مسئولین مختلف و نهادها داشته است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مدیحه‌سرایی‌هایی که در دو سال اخیر در نماز عید فطر صورت گرفته است، گفت: این مساله عید فطری که مظهر و نماد همه مسلمانان و روزه‌داران است را به نوعی همایش جناحی و حزبی تبدیل می‌کند. این تفرقه‌افکنی فراتر از یک شعرخوانی است. اگر در یک سال گذشته مجموعه تیترهای خبری و تحلیل‌های سیاسی چند خبرگزاری و سایت معروف و شناخته شده نگاه کنید، تفاوت چندانی با تیترهای رسانه‌های ضد انقلاب و منافقین و اسرائیلی نداشته و ندارد.

انصاری گفت: در شرایط حساسی که مدام اسرائیلی‌ها، آمریکایی‌ها و منافقین علیه ایران هستند، از ابتدای دولت یازدهم تا امروز سعی کرده‌اند تا دولت را تضعیف کنند، میان مردم ناامیدی ایجاد کنند و سعی کرده‌اند به بیت رفیع حضرت امام(ره) توهین و آنها را تخریب کنند. طی دو مصاحبه‌ای که یکی از همین خبرگزاری‌ها که از بیت‌المال تامین می‌شوند، انجام داده، شاهد بودیم علیه موسسه نشر آثار امام و مرقد امام مطالبی منتشر کردند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه چنین اقداماتی را نشانه نفوذ عناصر دشمن در این نهادها و رسانه‌ها می‌دانم، ادامه داد: خیلی خوش‌باوری خواهد بود که فکر کنیم این مدل تخریب‌ها ناشی از کج‌ سلیقگی سیاسی است. نشانه‌های دیگر نفوذ سرویس‌های جاسوسی دشمنان را در نهادها طی چند سال گذشته دیدیم که بعضا فاجعه‌آمیز هم بوده و بعضی از آنها هم در زندان هستند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم ضمن تاکید و توصیه به مردم برای مراقبت از این نفوذها، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما و همچنین نیروهای مسلح باید دقت مضاعفی برای شناسایی عوامل نفوذی که در این نهادها و با نقاب انقلابی‌گری عملا فرمایشات مقام معظم رهبری را بی‌اثر می‌کنند، انجام دهند. چنین افرادی پیشتاز تخریب سخنان رهبری هستند و اثرات منفی در جامعه می‌گذارد.

ایسنا

احتمال سؤال از وزرای دادگستری و اطلاعات/ نماینده مجلس: چرا برای دانشجویان آزادشده‌ «اعتراضات دی‌ماه» پرونده‌سازی می‌کنند؟/ مسئولان قول داده بودند پرونده قضایی تشکیل نشود

ساعت24-ما پیگیر صدور حکم برای دانشجویان هستیم و اگر لازم باشد از وزیر دادگستری و اطلاعات سؤال خواهیم کرد که چرا دانشجویانی که آزادشده‌اند و مشکلشان حل‌شده بود برایشان پرونده‌سازی می‌کنند. مسئولان باید جوابگو باشند.
احتمال سؤال از وزرای دادگستری و اطلاعات/ نماینده مجلس: چرا برای دانشجویان آزادشده‌ «اعتراضات دی‌ماه» پرونده‌سازی می‌کنند؟/ مسئولان قول داده بودند پرونده قضایی تشکیل نشود

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: صدور احکام سنگین برای دانشجویان را پیگیری می‌کنیم و در صورت لزوم از وزرای اطلاعات و دادگستری سؤال خواهیم کرد.

فاطمه سعیدی نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت و گو با اعتماد آنلاین، با اشاره به صدور احکام سنگین برای دانشجویان بازداشت‌شده در ناآرامی‌های دی‌ماه سال گذشته، گفت: ما پیگیر صدور حکم برای دانشجویان هستیم و اگر لازم باشد از وزیر دادگستری و اطلاعات سؤال خواهیم کرد که چرا دانشجویانی که آزادشده‌اند و مشکلشان حل‌شده بود برایشان پرونده‌سازی می‌کنند. مسئولان باید جوابگو باشند.

او ادامه داد: ما از مسئولان ذی‌ربط این قول را گرفته بودیم برای دانشجویانی که به هر دلیلی بازداشت‌شده بودند و آزاد شدند، پرونده‌ای تشکیل نشود و مشکلی به وجود نیاید. طبق قولی که گرفته بودیم قرار بود دانشجویان با اطمینان خاطر و آرامش به کلاس‌ها و درس‌هایشان برگردند.

این عضو فراکسیون امید در پاسخ به اینکه کدام مسئولان قول تشکیل نشدن پرونده قضایی برای دانشجویان بازداشتی را داده بودند، گفت: این قول را از کسانی گرفته بودیم که کمک کردند دانشجویان بازداشت‌شده آزاد شوند. مسئولان قوه قضاییه، وزارت دادگستری و وزارت علوم همکاری بسیاری برای آزادی دانشجویان بازداشت‌شده انجام دادند و وزارت علوم به ما قول داد که این دانشجویان دیگر مشکلی نخواهند داشت و با سایر وزارتخانه‌ها در این خصوص صحبت شده که برای آن پرونده‌ای تشکیل نشود.

سعیدی تأکید کرد: در نامه‌هایی که داده بودم و صحبت‌هایی هم که حضوراً در صحن علنی مجلس می‌شد، مسئولان اعلام می‌کردند که با آزاد شدن دانشجویان پرونده آن‌ها مختومه می‌شود و دیگر هیچ مشکلی نخواهند داشت. این موضوع جزء خواسته‌های ما بود که برای دانشجویان بازداشت‌شده پرونده‌سازی نشود و مشکل درسی و ادامه تحصیل برای آن‌ها پیش نیاید اما با توجه به اطلاعاتی که به ما داده‌اند مشکلاتی برای دانشجویان ایجادشده که باید پیگیری کنیم.

اودر خصوص آغاز به کار مجدد کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی، گفت: باید بررسی کنیم تا کمیته‌ای که پیش‌ازاین به دنبال آزادی دانشجویان بود آیا برای پیگیری پرونده قضایی دانشجویان آغاز به کار می‌کند یا خیر. این کمیته در فراکسیون امید و فراکسیون حقوق شهروندی تشکیل‌شده بود.

اعتماد

نماینده مجلس: در پیامک‌هایی اخیرا با مرگ تهدیدمان کردند/ برای من بیشتر از 250 تا 300 پیامک با کد مشهد ارسال شد/ روزهای آخر پیام می‌دادند که اگر مردید چطور می‌خواهید جواب خدا را بدهید؟

ساعت24-در هفته‌های اول با مهربانی و محبت پیام می‌دانند مبنی بر اینکه عدم تصویب قوانین مرتبط با fatf همراهی با شهدا است. هفته دوم با کمی تهدید عنوان می‌شد که آخرتتان را می‌بازید و استقلال و آزادی کشور مطرح است. اما روزهای آخر پیام می‌دادند که اگر مردید چطور می‌خواهید جواب خدا را بدهید!
نماینده مجلس: در پیامک‌هایی اخیرا با مرگ تهدیدمان کردند/ برای من بیشتر از 250 تا 300 پیامک با کد مشهد ارسال شد/ روزهای آخر پیام می‌دادند که اگر مردید چطور می‌خواهید جواب خدا را بدهید؟

پیک عضو فراکسیون امید با روایتی از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس در روزهای اخیر می‌گوید که هیات رئیسه باید در این زمینه تصمیم بگیرد و سپس اهداف این افراد را گزارش دهد.

 محمد محمودی شاه‌نشین نماینده شهریار و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درباره پیامک‌های تهدیدآمیز برای عدم تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت: یک یا دو پیامک برای نمایندگان ارسال نشده است؛ برای بنده بیش از ۲۵۰ یا ۳۰۰ پیامک دریافت کردم و پیامک‌های ارسال شده با کد مشهد بیش از سایر کدها بود. در هفته‌های اول با مهربانی و محبت پیام می‌دانند مبنی بر اینکه عدم تصویب قوانین مرتبط با fatf همراهی با شهدا است. هفته دوم با کمی تهدید عنوان می‌شد که آخرتتان را می‌بازید و استقلال و آزادی کشور مطرح است. اما روزهای آخر پیام می‌دادند که اگر مردید چطور می‌خواهید جواب خدا را بدهید!

او تاکید کرد: هر کسی نظر خودش را می‌فرستد برای مثال یک شبه کل حق التدریسی‌ها آموزش و پرورش پیامک می‌فرستند اما خواننده این پیامک‌ها باید عاقل باشد و متوجه شود چه چیزی به نفع کشور است.

این نماینده مجلس در خصوص احتمال سازمان یافته بودن این پیامک‌ها، ادامه داد: بخشی از این پیامک‌ها قطعا سازماندهی شده است و گروه‌های همگن و هم‌سو هستند اما بخشی از پیامک‌ها هم فردی است. برخی پیامک‌ها تکرار یک حدیث است که مشخص است سازماندهی شده است.

محمودی شاه‌نشین در خصوص اینکه سازماندهی پیامک‌ها از سوی چه گروهی انجام می‌شود، گفت: مجلس یا دستگاه‌های امنیتی مربوطه باید این موضوع را بررسی کنند. هر کسی که به دنبال ارسال پیامک‌های گروهی است حتما مخالف fatf است و مخالفان با یکدیگر هم نظر شدند که نظر سایرین را هم تغییر دهند.

او تاکید کرد: مهمتر از بررسی پیامک‌ها، بررسی اقدامات نمایندگانی در داخل صحن علنی مجلس است که طومار می‌آورند. باید این موارد بررسی شود که این اقدامات در شان مجلس است یا خیر. هیات رئیسه باید در این زمینه تصمیم بگیرد و بررسی کند و سپس اهداف این افراد را گزارش دهد. مرکز پژوهش‌ها هم در این خصوص کار کند و به مجلس گزارش دهد.

اعتماد انلاین


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن