_  

گروه خبری سیاسی

اولین وزیر خارجه‌ای که با توئیت برکنار شد

ساعت 24- سفیر ایران در لندن با بیان اینکه تیلرسون عنوان اولین وزیر خارجه که با توئیت برکنار شده است را کسب کرد، نوشت: آمریکا تا تایید سنا و در 2 ماهی که باید درباره برجام، آغاز مذاکرات کره شمالی و جنگ اقتصادی با اروپا تصمیم بگیرد، وزیر خارجه ندارد.
اولین وزیر خارجه‌ای که با توئیت برکنار شد

حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن ساعتی قبل در صفحه توئیترش درباره برکناری رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا توسط دونالد ترامپ و انتخاب پومپئو رئیس سازمان سیا به عنوان وزیر خارجه جدید نوشت: رکس تیلرسون عنوان اولین وزیر خارجه که با توئیت برکنار شده است را کسب کرد. او بدون اطلاع پیشین از برکناری خود باخبر شد.

وی افزود: آمریکا تا تایید سنا و در دو ماه مهمی که باید پیرامون برجام، آغاز مذاکرات کره شمالی و جنگ اقتصادی با اروپا تصمیم بگیرد، وزیر خارجه ندارد.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه با اعلام خبر برکناری تیلرسون عنوان کرد که «مایک پومپئو» رئیس کنونی آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) از این پس به عنوان وزیر خارجه این کشور فعالیت می‌کند. پومپئو چه زمان فعالیت به عنوان نماینده کنگره و چه در منصب ریاست سیا گرایشات به شدت ضد ایرانی داشته است.

انتصاب رسمی وزیر خارجه جدید، نیازمند تایید سنا است. کمیته روابط خارجی سنا قرار است هفته آینده برای بررسی صلاحیت پومپئو تشکیل جلسه دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که «جینا هاسپل» از افسران اطلاعاتی کهنه‌کار آمریکایی را به ریاست سیا منصوب کرده است. وی در توییتر نوشت: «جینا هاسپل رئیس جدید سیا و اولین زنی خواهد بود که به این سمت انتخاب شده است. تبریک به همه.»هاسپل که در سال ۱۹۸۵ به سیا پیوست، در فوریه ۲۰۱۷ به معاونت این سازمان منصوب شد.

فارس

دستور وزیر کشور به استاندار سیستان و بلوچستان

ساعت 24- در پی انتشار اخباری مبنی بر مواردی از ناامنی اخلاقی در ایرانشهر، رحمانی فضلی پیگیری مضاعف موضوع را از رئیس شورای تأمین سیستان و بلوچستان خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در پی انتشار اخباری مبنی بر بروز مواردی از ناامنی اخلاقی در هفته های اخیر در ایرانشهر، پیگیری مضاعف موضوع را از رئیس شورای تأمین سیستان و بلوچستان خواستار شد.

بنابر این گزارش، در پی انتشار برخی اخبار با موضوع تعرض به تعدادی از بانوان هموطن در ایرانشهر، وزیر کشور به دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و رئیس شورای تأمین استان، دستور داد به موازات اقدامات و پیگیری های مرجع قضائی، که برابر روند قانونی در جریان است، ضمن بررسی مضاعف و همه جانبه موضوع از طریق شورای تأمین استان، گزارش دقیقی از ابعاد آن تهیه شده و در اولین زمان ممکن به استحضار مردم شریف استان علی الخصوص هموطنان عزیز شهرستان ایرانشهر رسانده شود.

رحمانی فضلی همچنین از رئیس شورای تأمین استان سیستان و بلوچستان خواسته است، با استفاده از تعامل حداکثری با مردم و بویژه بزرگان و مؤثرین منطقه و تشریح و تبیین پیوسته ابعاد موضوع و اقدامات انتظامی و قضائی بعمل آمده در راستای برخورد قانونی با متخلفین، از سوء استفاده از احساسات و عواطف پاک مردم که بحق جریحه دار شده است، ممانعت به عمل آید.

فارس

عبدالله ناصری: علی لاریجانی از نامزدی برای انتخابات 1400 پشیمان شده است/ لاریجانی مانند رئیسی و قالیباف ریسک نمی‌کند/ آینده سیاسی لاریجانی بالاتر از ریاست مجلس نخواهد بود

ساعت24-در انتخابات هیات رئیسه مجلس وزیر احمدی‌نژاد به نفع آقای لاریجانی کنار می‌رود تا او بتواند رئیس مجلس شود. این اتفاق در 1400 هم اگر لاریجانی بخواهد نامزد ریاست‌جمهوری بشود خواهد افتاد و بدون تردید او به رأی سازمانی جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد نیازمند است.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وضعیت لاریجانی برای ۱۴۰۰ شکننده‌تر خواهد بود. پیش‌بینی‌ من این است که لاریجانی برای ۱۴۰۰ به میدان رقابت‌ها نیاید و سال آینده نامزد انتخابات مجلس شود تا همان پست ریاست مجلس را برای خود نگه دارد.

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است علی لاریجانی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰ پشیمان شده و سال آینده مانند گذشته نامزد انتخابات مجلس خواهد شد.

او با بیان اینکه «انتخابات ۱۴۰۰ خیلی دوقطبی&zwnj تر از انتخابات ۹۶ خواهد بود» به «اعتمادآنلاین» گفت: «اینکه نامزد اصلاح‌طلبان و اصولگرایان چه کسی باشد بحث دیگری است. اما اتفاقات انتخابات هیات رئیسه مجلس نشان داد که آقای لاریجانی حتی برای ریاست مجلس که حساسیت کمتری نسبت به ریاست‌جمهوری دارد، نیازمند رأی تندروها است. به‌عبارت‌دیگر او نیازمند رأی کسانی است که در سال‌های اخیر آن جریان‌ را محکوم می‌کرده؛ یعنی جبهه پایداری و طرفداران آقای احمدی‌نژاد.»

ناصری افزود: «در انتخابات هیات رئیسه مجلس وزیر احمدی‌نژاد به نفع آقای لاریجانی کنار می‌رود تا او بتواند رئیس مجلس شود. این اتفاق در ۱۴۰۰ هم اگر لاریجانی بخواهد نامزد ریاست‌جمهوری بشود خواهد افتاد و بدون تردید او به رأی سازمانی جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد نیازمند است. اگر چنین اتفاقی بیفتد لاریجانی نمی‌تواند آن را برای افکار عمومی توجیه کند چون او از سال ۹۰ به بعد مسائلی دیدگاه و عملکرد اصولگرایان تندرو از جمله جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد را نفی می‌کرد بنابراین امروز نمی‌تواند از سازمان رأی آنها استفاده کند.»

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با بیان اینکه «انتخابات هیات رئیسه مجلس نشان داد که او بدون رأی اصولگرایان تندرو وضعیت بسیار پرریسکی دارد» گفت: «آقای لاریجانی مثل قالیباف و رئیسی نیست و ریسک نمی‌کند. او حتماً در انتخاباتی نامزد ریاست‌جمهوری می‌شود که پیروز آن انتخابات شود. بنابراین آینده سیاسی ایشان بالاتر از ریاست مجلس نخواهد بود.»

منبع: اعتمادآنلاین

موتلفه:برخی مسئولان خستگی خود را به حساب مردم می‌گذارند/روحانی با ترمیم کابینه فکری برای خسته‌ها کند

ساعت24-دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه برخی مسئولانِ خسته، خستگی خود را به حساب مردم می‌گذارند، گفت: آقای روحانی با ترمیم کابینه باید فکری برای خستگی آنان بکند.
موتلفه:برخی مسئولان خستگی خود را به حساب مردم می‌گذارند/روحانی با ترمیم کابینه فکری برای خسته‌ها کند

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: بر اساس گفته رئیس مجلس جلسات هماهنگی اقتصاد مقاومتی برگزار نشده است و ایشان از این مطلب گله کرده‌اند. دولت در برابر تهاجم تحریمی آمریکا چگونه می‌خواهد مقاومت کند در حالی که جلسات مربوط به هماهنگی قوا در امر اقتصاد مقاومتی تعطیل است. کار به جایی رسیده است که یک نماینده اصلاح‌طلب در مجلس بلند می‌شود و می‌گوید، خجالت می‌کشم بگویم از دولت حمایت کردم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اظهار امیدواری از اینکه بعد از سالها مسئله گرانی در دستور کار دولت قرار گرفت، تاکید کرد: دولت باید به درد مردم برسد و با جنگ روانی دشمن مقابله کند. نمی‌شود دائما گفت قیمت‌ها حباب است چراکه مردم شاهد هستند که واقعیت کف بازار چیز دیگری است.

حبیبی با اشاره به اعتراف سخنگوی دولت در مورد افزایش نگران کننده برخی کالاها، گفت: دولت ابزارهای بزرگی در اختیار دارد تا قیمت‌ها را کنترل و مهار کند و این مهم جز با مدیریت بسیار قوی و هماهنگی کارشناسانه ممکن نیست.رئیس‌جمهور می‌گوید ما در حوزه اقتصاد با یک جنگ روانی روبرو هستیم؛ این حرف درستی است. امیدواریم از طرف دولت اقدامات سلبی و ایجابی بهتر و بیشتری در این مورد اعمال شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه ها، گفت: رهبر معظم انقلاب اساتید دانشگاه‌ها و نخبگان علمی کشور را قوه عاقله کشور نامیدند. قوای سه گانه باید بیش از گذشته از این قوه عاقله بهره‌برداری کنند. همانطور که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر فرمودند؛ دولت برای حل مشکلات اقتصادی باید تصمیم قاطع بگیرد و با قدرت این تصمیمات را به ویژه در حوزه قاچاق کالا و مقابله با فساد اقتصادی پیش ببرد.

وی با اظهار گلایه از تعطیلی ستاد مبارزه با فساد اقتصادی گفت: وقتی جلسات ستاد مبارزه با فساد اقتصادی تعطیل است مردم چگونه اخبار مبارزه با فساد را دنبال کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: برجام یکسویه توسط دشمن نقض شد و هیچ امیدی هم به آن نیست. دولت باید بپذیرد که کشور را بدون برجام اداره کند و در پاسخ به بدعهدی‌های دشمن تعهدات برجامی را متوقف و غنی‌سازی ۲۰ درصد را آغاز کند و در صورت شرارت بیشتر دشمن از ان پی تی خارج شود. ملت رشید ایران مردانه در برابر شرارت دشمن ایستاده‌اند و چهار دهه است که با قدرت مشت به دهان آمریکا می‌کوبند. متأسفانه برخی مسئولان خسته، خستگی خود را به حساب مردم می‌گذارند. آقای روحانی با ترمیم کابینه باید فکری برای خستگی آنان بکند.

مهر

تهدید تشکلی دانشجویی: اگر «سرلشکر فیروزآبادی» ویلای مصادره‌ای لواسان را تخلیه نکند؛ اقدامی انقلابی می‌کنیم (+ عکس)

ساعت24-جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دادستان تهران خواست که ویلای مصادره‌ای لواسان را از سرلشکرفیروزآبادی پس گرفته شود در غیراینصورت دست به اقدام انقلابی خواهند زد.
تهدید تشکلی دانشجویی: اگر «سرلشکر فیروزآبادی» ویلای مصادره‌ای لواسان را تخلیه نکند؛ اقدامی انقلابی می‌کنیم (+ عکس)
جبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دادستان تهران خواستار بازپس‌گیری ویلای لواسان از یکی از مقامات سابق نظامی شد.

 جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دادستان تهران خواست که ویلای مصادره‌ای لواسان را از سرلشکرفیروزآبادی پس گرفته شود در غیراینصورت دست به اقدام انقلابی خواهند زد.

در بخشی از این نامه تاکید شده است: طبق اطلاع ما تاکنون دو بار نیز رهبری دستور تخلیه ویلای فوق را داده‌اند و حکم تخلیه نیز توسط ستاد اجرایی از محاکم قضایی اخذشده است.

اعتماد انلاین

رئیس دیوان عدالت اداری:جهان جاهلیت کمک به انسان‌های مظلوم را محکوم می‌کند اما کشتار و تجاوز را نقض حقوق بشر نمی‌داند

ساعت24-رئیس دیوان عدالت اداری تاکید کرد: جهان غرب و جاهلیت امروز کمک به انسان های مظلوم سوریه و یمن را محکوم می‌کند اما کشتار، تجاوز و جنگ بدون مجوز سازمان ملل را نقض حقوق بشر نمی‌داند.
رئیس دیوان عدالت اداری:جهان جاهلیت کمک به انسان‌های مظلوم را محکوم می‌کند اما کشتار و تجاوز را نقض حقوق بشر نمی‌داند

 حجت الاسلام محمد کاظم بهرامی در جمع کارکنان قضایی و اداری دیوان به مناسبت عید سعید فطر، ضمن تبریک این عید بزرگ گفت: امیدوارم بعد از یک ماه بندگی خداوند و راز و نیاز با پروردگار متعال توانسته باشیم از توفیق و برکات این ماه بهره مند شویم.

رئیس دیوان عدالت اداری با تأکید بر اخلاص در روزه داری و با اشاره به حکمت روزه داری گفت: حضرت علی (ع) حکمت روزه را آزمون اخلاص می داند و می فرمایند: خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله آن اخلاص خلق را بیازماید. تعبیری هم حضرت زهرا (س) دارند که می فرمایند، خداوند روزه را برای استواری اخلاص، واجب فرمود.

حجت الاسلام بهرامی توحید و یگانگی را مختص ذات پروردگار دانست و گفت: توحید یعنی اعتقاد به این که هیچ آفریده ای جز خداوند وجود ندارد. ما باید معتقد باشیم که ذات حق یکی است، در جهان هستی بیش از یک پروردگار وجود ندارد. پس ما باید تنها خدا را بپرستیم و معتقد شویم هیچ معبودی جزالله نیست و این معنای لا اله الا الله است.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به حدیث معراج گفت: پیامبر اکرم(ص) از خداوند متعال سؤال کردند که میراث روزه چیست؟ خداوند فرمود: روزه حکمت را به ارث می‌گذارد و حکمت، معرفت را و معرفت، یقین را؛ پس چون بنده به یقین نایل شود، سختی و آسایش زندگی برای او تفاوتی ندارد. امیدواریم که روزه داری ما هم نیز به اینجا منتهی شود و خداوند ما را زنده بدارد تا بتوانیم از این سفره برکت الهی استفاده کنیم و به حکمت ، معرفت و یقین برسیم.

حجت الاسلام بهرامی در پایان به جاهلیت جهان غرب اشاره کرد و اظهار داشت: جهان غرب و جاهلیت امروز کمک به انسان‌های مظلوم سوریه و یمن را محکوم می‌کند اما کشتار، تجاوز  و جنگ بدون مجوز  سازمان ملل را نقض حقوق بشر نمی‌داند و در شرایط فعلی رژیم آل سعود کما کان به طور یک جانبه جنگ علیه مردم بی دفاع یمن را ادامه می دهد و با بمباران شهرها و روستاها به حق حاکمیتی سرزمینی آنها تجاوز کرده است.

ایلنا


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن