_  

گروه خبری حوادث

74 چشم سیبل چهارشنبه آخرسال


ساعت 24- براساس مشاهدات از بیمارستان فارابی به عنوان بزرگترین و مهمترین بیمارستان‌های چشمی ایران، گزارش می‌شود که تعداد آسیب‌های چشمی ارجاع داده شده بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال قابل توجه است.

همچنین دکتر معتمدی - معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور نیز با اشاره به اینکه میانگین سنی آسیب دیدگان چهارشنبه آخرسال ۱۰ تا ۲۵ سال هستند، درخواست کرد تا فرزندان در کنار خانواده شب را بگذارنند تا چند ساعت پایانی چهارشنبه آخر سال سپری شود.
تسنیم

کشته و مصدوم شدن 5 نفر بر اثر برخورد پراید و تریلر


ساعت 24- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان از کشته و مصدوم شدن 5 نفر بر اثر برخورد پراید و تریلر خبر داد.

شهیار میرخشتی، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان با اشاره به وقوع یک فقره سانحه رانندگی بیان داشت: ساعت ۱۸ و ۲۸ دقیقه امروز، ۲۷ خرداد ماه، یک دستگاه سواری پراید با یک تریلر در محور اندیمشک_شوش باهم برخورد کردند.

وی با اشاره به اعزام نیروهای امدادی به محل حادثه بلافاصله پس از دریافت گزارش اذعان کرد: متاسفانه در این حادثه یک نفر کشته و ۴ تن دیگر مصدوم شدند.

میرخشتی اظهار داشت: یکی از مصدومان با تلاش نیروهای امدادی ۱۱۵ احیا شد، ولی بدلیل دچار ضربه مغزی شده و وضعیت وخیمی دارد.

باشگاه خبرنگاران

دختران با پوشش ناجور در قهوه خانه مخصوص بانوان چه می کردند؟ + جزییات


ساعت24 -لانه فساد وفحشا با پوشش قهوه خانه بانوان در جیرفت متلاشی شد.

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان جیرفت، از شناسایی ومتلاشی شدن یک مرکز فساد و فحشا در این شهرستان در پوشش قهوه خانه بانوان خبر داد واظهار کرد: درپی دریافت گزارش  مردمی در زمینه  فعالیت یک مرکز فساد تحت عنوان قهوه خانه بانوان، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی و پلیس  اطلاعات وامنیت عمومی قرار گرفت.  

خبرنگارما،  قاضی حسین سلامی روز گذشته با  بیان این که برای متهم اصلی، پرونده قضایی تشکیل شده است، افزود: هم اکنون قهوه خانه مذکور با دستور دادستانی پلمب شده است و متهمان پرونده تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اقداماتی دور از شئونات اسلامی از قبیل انجام حرکات موزون و حضور بانوان با وضعیت ظاهری نامناسب همراه با خواننده مرد در این قهوه خانه مشاهده شده است.  

این مقام قضایی به شهروندان هشدار داد که فریب  تبلیغات جذاب برخی افراد را درفضای مجازی نخورند و تاکید کرد:متصدیان و مدیران مراکز  عمومی از جمله کافی شاپ ها و قهوه خانه ها بدانند هر گونه رفتار غیر اخلاقی و  رعایت نکردن  شئونات اسلامی با برخورد جدی و قاطع قوه قضائیه مواجه  خواهد شد.

منبع:نوداد

غرق شدن پدر و دختری در رودخانه کرج


ساعت24- فرمانده انتظامی کرج از غرق شدن پدر و دختری در رودخانه کرج خبر داد و گفت: تلاش برای یافتن جسد دختر همچنان ادامه دارد.
وی در ادامه افزود: در بررسی این حادثه مشخص شد که دختر ۹ ساله ای که به همراه خانواده اش جهت تفریح به داخل باغی در روستای آدران رفته بود برای بازی به کنار رودخانه می رود که شدت آب رودخانه، دختر را با خود می برد.
فرمانده انتظامی شهرستان کرج با اعلام اینکه پس از غرق شدن کودک، پدرش برای نجات وی به داخل رودخانه رفته و وی نیز غرق می شود، تصریح کرد: جسد پدر خانواده از آب گرفته شد، اما جسد دختر را آب با خود برده که تلاش برای یافتن جسد ادامه دارد.
سرهنگ فیروزخواه با اشاره به شروع فصل تابستان، گرمای هوا و رفتن شهروندان به کنار رودخانه برای تفریح و گردش به شهروندان، توصیه کرد: در صورت نامساعد بودن شرایط جوی از رفتن به کنار رودخانه ها و چادر زدن اجتناب کرده و در صورت رفتن به کنار رودخانه، مراقب کودکان و اعضای خانواده خود باشید تا شاهد داغ‌دار شدن خانواده‌ ها نباشیم.
مهر

دستگیری نو عروس‌17‌ساله با ملافه خونین در تهران + عکس


ساعت24 - عروس نوجوان وقتی متوجه شد شوهرش روی تخت بیمارستان به کام مرگ رفته برای از بین بردن آثار جرم به خانه بازگشت و در حالی که مشغول شستن ملافه‌های خونین بود مأموران پلیس را بالای سر خود دید.

ساعت ۱۰‌دقیقه بامداد جمعه ۲۵‌خردادماه امسال کارکنان بیمارستان سوم شعبان تهران مرگ مشکوک مرد جوانی را به مأموران پلیس خبر دادند.

با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری‌۱۵۹ بی‌سیم برای بررسی موضوع راهی بیمارستان شدند. مأموران روی تخت با جسد مرد ۲۲‌ساله‌ای به نام رحمان روبه‌رو شدند که با اصابت ضربه چاقو به کام مرگ رفته بود. نخستین بررسی‌ها نشان داد ساعتی قبل مقتول را همسر و یکی از بستگانش در حالی که خون زیادی از بدنش رفته بود به بیمارستان منتقل می‌کنند.

همچنین مشخص شد همسر مقتول لحظاتی قبل به بهانه‌ای از بیمارستان خارج شده است. همزمان با ادامه تحقیقات بازپرس ویژه قتل Murder تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل حاضر شد. مأموران در تن پیمایی از مقتول متوجه آثار زخم روی دست‌های مقتول شدند که حکایت از این داشت رحمان هنگام درگیری با قاتل The Murderer در دفاع از خودش از ناحیه انگشتان دست راست زخمی شده است.

یکی از کارکنان بیمارستان گفت: زن جوانی مقتول را به بیمارستان رساند و مدعی شد مرد زخمی شوهرش است. او در حالی که پریشان به نظر می‌رسید ادعا کرد افراد ناشناسی شوهرش را داخل خیابان هنگام خفت‌گیری و با چاقو زخمی کرده و از محل گریخته‌اند. زن نوجوان پس از اینکه شوهرش را به بیمارستان رساند به صورت مخفیانه از بیمارستان خارج شد.

دستگیری زن جوان هنگام شستن ملافه خونین

بدین ترتیب تیم جنایی به همسر مقتول مشکوک و برای بررسی بیشتر راهی خانه او شدند.

مأموران وقتی وارد خانه شدند همسر وی در حال شستن ملافه‌های خونین بود. بررسی‌ها نشان می‌داد مقتول در خانه‌اش مجروح شده و زن جوان پس از رساندن شوهرش به بیمارستان بلافاصله به خانه‌اش برگشته تا با شستن ملافه‌ها و لباس‌های خونین آثار جرم Crime را از بین ببرد و مأموران را فریب دهد. همچنین مأموران در بررسی خانه مقتول با لکه‌های خون روی فرش‌ها و کف اتاق روبه‌رو شدند.

اولین ادعای دروغین متهم

متهم وقتی با مأموران روبه‌رو شد در ادعایی گفت: شوهرم صبح دیروز برای انجام کاری به جعفر‌آباد ورامین رفته بود تا اینکه شب در حالی که خونین بود به خانه آمد. وقتی از او درباره خونی بودن لباسش سؤال کردم، گفت که هنگام آمدن به خانه در جعفر‌آباد گرفتار تعدادی سارق زورگیر شده است. زورگیران می‌خواستند از شوهرم خفت‌گیری کنند که در برابر خواسته آنها مقاومت کرده و سارقان هم او را به شدن زخمی می‌کنند.

دومین دروغ متهم

در حالی که مأموران متوجه تناقضگویی‌های متهم شده بودند از وی دوباره تحقیق کردند.

وی این بار دروغ دیگری را برای فریب مأموران مطرح کرد. زن جوان گفت: شوهرم کارگر است. روز قبل مثل هر روز به محل کارش رفت و شب وقتی به خانه برگشت لباس‌هایش خونی بود که گفت چند سارق نزدیک خانه او را خفت کرده و با چاقو زخمی کرده‌اند. شوهرم گفت زخمش سطحی است و نیازی به بیمارستان ندارد به همین دلیل به اتاق خواب رفت و استراحت کرد. ساعتی قبل حالش بد شد و او را همراه یکی از بستگانم به بیمارستان منتقل کردم و خودم به خانه برگشتم تا ملافه‌های خونی را بشویم.

سومین ادعای دروغین متهم در قتل همسرش

تیم جنایی در ادامه بررسی‌های میدانی در تن‌پیمایی از همسر مقتول با زخم‌هایی روی دست وی روبه‌رو شدند که نشان می‌داد دست وی با جسم نوک تیزی زخمی شده است. در چنین شرایطی متهم برای سومین بار مورد تحقیق قرار گرفت و وی ادعای دروغین دیگری را مطرح کرد. وی گفت: مدتی است با شوهرم اختلاف دارم. او همیشه با من درگیر می‌شد. روز حادثه Incident با هم مشاجره لفظی داشتیم که چاقوی میوه‌خوری از آشپزخانه برداشت تا خودزنی کند. من بلافاصله چاقو را از دستش گرفتم که دست خودم نیز زخمی شد و چاقو را روی زمین انداختم و شوهرم دوباره چاقو را برداشت و خود زنی کرد. دوباره چاقو را از او گرفتم و مانع ضربات بعدی شدم.

اعتراف زن نوجوان به قتل شوهر

در حالی که زن جوان تلاش می‌کرد مأموران پلیس را فریب دهد، کارآگاهان وی را به عنوان عامل قتل به دستور بازپرس جنایی بازداشت کردند. در نهایت زن نوجوان به قتل شوهرش اعتراف کرد. وی گفت: یک‌سال قبل در حالی که ۱۶‌ساله بودم با رحمان ازدواج کردم و الان دختر چهار ماهه‌ای دارم. از مدتی قبل خانواده شوهرم در زندگی ما دخالت می‌کنند و همین موضوع باعث درگیری ما می‌شد.

من به شوهرم گفته بودم چنانچه خانواده‌اش در زندگی ما دخالت کنند مهریه‌ام را به اجرا می‌گذارم اما تهدید من فایده‌ای نداشت و دخالت آنها هم تمام نشد. شب حادثه با شوهرم به خاطر همین موضوع درگیر شدم. وقتی درگیری ما بالا گرفت چاقوی میوه خوری برداشتم و ضربه‌ای به سینه‌اش زدم. پس از این شوهرم به اتاق خواب رفت و خوابید تا اینکه ساعتی قبل حالش بد شد و او را به بیمارستان رساندم. وی در پایان گفت: من قصد قتل او را نداشتم و شوهرم وقتی زخمی شد به من گفت زخمش سطحی است و نیازی به درمان ندارد. از آنجایی که متهم ۱۷‌ساله است پرونده برای تحقیقات به دادسرای ویژه اطفال فرستاده شد و متهم نیز تحویل کانون اصلاح تربیت شد.

منبع:رکنا

وساطت هنرمندان یک محکوم به مرگ را نجات داد


ساعت 24-وساطت چند هنرمند برای جلب رضایت خانواده مرد محضرداری که 20 سال قبل از سوی دو پسر جوان به قتل رسیده بود به ثمر رسید و یکی از قاتلان از چوبه مرگ رهایی یافت.

 ۵ آذر سال ۷۶ مرگ مرد محضرداری در سه راه افسریه تهران به پلیس گزارش شد.دست و پای مرد ۵۵ ساله بسته شده بود و تکه‌ای پارچه نیز داخل دهانش فرو کرده بودند. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که این مرد در محل کارش خفه شده و گاوصندوق نیز به سرقت رفته است.

در بررسی‌های اولیه هیچ رد و سرنخی از عامل یا عاملان قتل به‌دست نیامد، اما در ادامه مشخص شد پسر ۱۷ ساله‌ای به نام بابک مدتی است که در محضرخانه مشغول به کار بوده اما پس از جنایت ناپدید شده است.با دستگیری بابک ، پسر نوجوان گفت:نقشه سرقت از دفترخانه  را با دوستانم در میان گذاشتم. آنها هم از پیشنهاد من استقبال کردند و نقشه سرقت را طراحی کردیم. روز حادثه در حالی که در دفتر تنها بودیم ناگهان دوستانم وارد شدند و پس از بستن دست و پای مرد محضردار تکه‌ای پارچه نیز در دهانش فرو کردند تا سرو صدا نکند. بعد هم گاوصندوق و پول ها را سرقت کرده و گریختیم، وقتی ما از دفترخانه خارج می‌شدیم او زنده بود.به دنبال اظهارات بابک، سه متهم دیگر این پرونده در خیابان مولوی بازداشت شده و اموال سرقتی از آنها کشف شد. متهمان به جنایت اعتراف کرده و در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که شهرام و اردلان باهم مرد میانسال را به قتل رسانده‌اند.
با تکمیل تحقیقات، متهمان در شعبه ۱۶۰۳ دادگاه عمومی و جزایی پای میز محاکمه رفته و باتوجه به اینکه جنایت توسط دو مرد جوان صورت گرفته بود هر دو آنها به قصاص و بابک و همدست دیگرش نیز به حبس به خاطر سرقت محکوم شدند.حکم متهمان در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور تأیید شد و دو مرد جوان در چند قدمی چوبه دار بودند که تلاش هنرمندان و بازیگران برای نجات آنها آغاز شد. بدین ترتیب با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به ریاست دکتر شهریاری و وساطت هنرمندان، سرانجام بعد از ۲۰ سال خانواده مقتول به شرط دریافت دیه از قصاص شهرام گذشت کردند و وی از قصاص نجات یافت. تلاش برای دریافت رضایت دومین مرد اعدامی نیز از سوی واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران ادامه دارد.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن