_  

گروه خبری حوادث

گروگان‌گیری مادر در سعادت‌آباد


ساعت 24- جوانی که اقدام به گروگان گرفتن مادرش در سعادت‌آباد کرده بود، دستگیر شد.
گروگان‌گیری مادر در سعادت‌آباد

در ادامه با حضور ماموران پلیس در محل مشخص شد که فرد جوانی اقدام به گروگان گرفتن مادر خود کرده است و تهدید کرده بود که اگر ماموران به او نزدیک شوند دست به خودکشی خواهد زد.

تیم ویژه پلیس آگاهی اقدامات خود در این زمینه را آغاز کرده و حدود ۱۵ دقیقه پس از آغاز گروگان‌گیری این فرد که اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر داشت، دستگیر شد.

با دستگیری این فرد و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که دلیل گروگان‌گیری مقاومت در برابر رفتن به کلینیک ترک اعتیاد بوده و به همین دلیل این جوان مادر خود را گروگان گرفته بود.

این اقدام بدون وارد شدن آسیب به افراد حاضر در محل و با حضور به موقع عوامل کلانتری انجام شد.

در حال حاضر متهم به پلیس آگاهی منتقل شده و تحقیقات از وی ادامه دارد.

ایسنا

جزییات دستگیری عاملان آدم ربایی در عملیات ضربتی پلیس


ساعت24-فرمانده انتظامی شهرستان رودبار جنوب از دستگیری عاملان ربایش یک پسربچه نوجوان و دستگیری 5 متهم در عملیات ضربتی پلیس رودبار جنوب خبر داد.

سرهنگ رضا فیروزبخت گفت: ۲۳ خردادماه یک مورد آدم ربایی به مرکز فوریت‌های پلیسی گزارش شد که بلافاصله ماموران انتظامی شهرستان رودبار جنوب به محل اعزام شدند؛ با توجه به حساسیت موضوع، تیم مجربی از ماموران تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند.

وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد چند نفر با یک دستگاه خودروی پراید یک پسربچه نوجوان را از جلوی منزلش ربوده و از والدین وی مبلغ بالایی را در ازای آزادی فرزندشان درخواست کرده اند.

سرهنگ فیروزبخت بیان کرد: این موضوع به سبب ایجاد جو ناامنی به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت و در این رابطه، ماموران پلیس امنیت شهرستان رودبار جنوب با انجام اقدامات پلیسی به سرنخ‌هایی در رابطه با این عمل مجرمانه دست یافتند.

وی یادآور شد: با تلاش شبانه روزی و نیز پی جویی‌های بی وقفه ماموران پس از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت، محل اختفای آدم ربایان شناسایی، و در یک عملیات غافلگیرانه ۵ نفر از افراد اصلی و دخیل در این آدم ربایی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار جنوب در خاتمه گفت: سوابق افراد دستگیر شده در دست بررسی است؛ متهمان در بازجویی‌های پلیسی به انجام این عمل مجرمانه با هدف زورگیری و دریافت پول از خانواده نوجوان روبوده شده، اقرار کردند.

میزان

قتل پسر ناشناس پسر 20 ساله در جنوب تهران


ساعت24 - مأموران پلیس جسد پسر ناشناسی را در اطراف کوره آجرپزی متروکه‌ای در جنوب تهران کشف کردند که با اصابت چاقو به قتل رسیده بود.

مأموران پلیس جسد پسر ناشناسی را در اطراف کوره آجر‌پزی متروکه‌ای در جنوب تهران کشف کردند که با اصابت چاقو به قتل رسیده بود.

ساعت ۹‌ صبح دیروز قاضی سید سجاد منافی‌آذر، بازپرس ویژه قتل Murder دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد از قتل پسر جوانی در حوالی یکی از کوره‌های آجرپزی قدیمی جنوب تهران با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد. تیم جنایی در محل حادثه Incident که کنار کوره آجرپزی متروکه‌ای حوالی شهرک دولتخواه منطقه نعمت‌آباد بود با جسد غرق به خون پسر ناشناسی حدوداً ۲۰‌ساله که لباس بیرون به تن داشت روبه‌رو شدند که با اصابت ضربه چاقو به شکمش از پای در آمده‌بود. بررسی‌ها حکایت از این داشت قاتل The Murderer یا قاتلان در همان محل مقتول را با ضربه چاقو به قتل رسانده و در ادامه برای اینکه مطمئن شوند وی کشته شده است با چاقو شریان‌های حیاتی گردن وی را بریده‌اند. تیم جنایی در تفتیش بدنی از مقتول مبلغ ۱۲۰‌هزار تومان و یک کارت مترو کشف کردند. بدین ترتیب جسد پسر جوان برای شناسایی هویت و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شد. کارآگاهان جنایی به دستور قاضی منافی‌آذر تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی عامل یا عاملان قتل آغاز کرده‌اند تا راز و انگیزه این حادثه مرگبار را بر ملا کنند.

منبع:رکنا

غرق شدن پدر و دختری در رودخانه کرج


ساعت24- فرمانده انتظامی کرج از غرق شدن پدر و دختری در رودخانه کرج خبر داد و گفت: تلاش برای یافتن جسد دختر همچنان ادامه دارد.
وی در ادامه افزود: در بررسی این حادثه مشخص شد که دختر ۹ ساله ای که به همراه خانواده اش جهت تفریح به داخل باغی در روستای آدران رفته بود برای بازی به کنار رودخانه می رود که شدت آب رودخانه، دختر را با خود می برد.
فرمانده انتظامی شهرستان کرج با اعلام اینکه پس از غرق شدن کودک، پدرش برای نجات وی به داخل رودخانه رفته و وی نیز غرق می شود، تصریح کرد: جسد پدر خانواده از آب گرفته شد، اما جسد دختر را آب با خود برده که تلاش برای یافتن جسد ادامه دارد.
سرهنگ فیروزخواه با اشاره به شروع فصل تابستان، گرمای هوا و رفتن شهروندان به کنار رودخانه برای تفریح و گردش به شهروندان، توصیه کرد: در صورت نامساعد بودن شرایط جوی از رفتن به کنار رودخانه ها و چادر زدن اجتناب کرده و در صورت رفتن به کنار رودخانه، مراقب کودکان و اعضای خانواده خود باشید تا شاهد داغ‌دار شدن خانواده‌ ها نباشیم.
مهر

سقوط 206 به دره ای در محور چالوس


ساعت 24- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز از سقوط یک دستگاه خودروی سواری 206 به دره ای در محور کرج - چالوس خبر داد و گفت: مصدومان حادثه با بالگرد اورژانس منتقل شدند.
وی در ادامه افزود: با همکاری نیروهای هلال احمر عملیات رهاسازی انجام و مصدومان از دره خارج شدند.  سه مصدوم حادثه توسط بالگرد اورژانس به نزدیک ترین بیمارستان منتقل شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی از واژگونی یک دستگاه خودو سواری پیکان خبرداد و افزود: این تصادف موجب مصدومیت شدید یک فرد شد. این مصدوم نیز پس از اطلاع به مرکز اورژانس به نزدیک ترین بیمارستان منتقل شد.
مهر

وساطت هنرمندان یک محکوم به مرگ را نجات داد


ساعت 24-وساطت چند هنرمند برای جلب رضایت خانواده مرد محضرداری که 20 سال قبل از سوی دو پسر جوان به قتل رسیده بود به ثمر رسید و یکی از قاتلان از چوبه مرگ رهایی یافت.

 ۵ آذر سال ۷۶ مرگ مرد محضرداری در سه راه افسریه تهران به پلیس گزارش شد.دست و پای مرد ۵۵ ساله بسته شده بود و تکه‌ای پارچه نیز داخل دهانش فرو کرده بودند. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که این مرد در محل کارش خفه شده و گاوصندوق نیز به سرقت رفته است.

در بررسی‌های اولیه هیچ رد و سرنخی از عامل یا عاملان قتل به‌دست نیامد، اما در ادامه مشخص شد پسر ۱۷ ساله‌ای به نام بابک مدتی است که در محضرخانه مشغول به کار بوده اما پس از جنایت ناپدید شده است.با دستگیری بابک ، پسر نوجوان گفت:نقشه سرقت از دفترخانه  را با دوستانم در میان گذاشتم. آنها هم از پیشنهاد من استقبال کردند و نقشه سرقت را طراحی کردیم. روز حادثه در حالی که در دفتر تنها بودیم ناگهان دوستانم وارد شدند و پس از بستن دست و پای مرد محضردار تکه‌ای پارچه نیز در دهانش فرو کردند تا سرو صدا نکند. بعد هم گاوصندوق و پول ها را سرقت کرده و گریختیم، وقتی ما از دفترخانه خارج می‌شدیم او زنده بود.به دنبال اظهارات بابک، سه متهم دیگر این پرونده در خیابان مولوی بازداشت شده و اموال سرقتی از آنها کشف شد. متهمان به جنایت اعتراف کرده و در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که شهرام و اردلان باهم مرد میانسال را به قتل رسانده‌اند.
با تکمیل تحقیقات، متهمان در شعبه ۱۶۰۳ دادگاه عمومی و جزایی پای میز محاکمه رفته و باتوجه به اینکه جنایت توسط دو مرد جوان صورت گرفته بود هر دو آنها به قصاص و بابک و همدست دیگرش نیز به حبس به خاطر سرقت محکوم شدند.حکم متهمان در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور تأیید شد و دو مرد جوان در چند قدمی چوبه دار بودند که تلاش هنرمندان و بازیگران برای نجات آنها آغاز شد. بدین ترتیب با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به ریاست دکتر شهریاری و وساطت هنرمندان، سرانجام بعد از ۲۰ سال خانواده مقتول به شرط دریافت دیه از قصاص شهرام گذشت کردند و وی از قصاص نجات یافت. تلاش برای دریافت رضایت دومین مرد اعدامی نیز از سوی واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران ادامه دارد.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن