گروه خبری حوادث

دستگیری مظنون قتل جسد زن رهاشده در مخروبه‌های شاهرود


ساعت 24-فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری یکی از مظنونین قتل زن 50 ساله در شاهرود خبر داد.

 به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان سرهنگ سید مجتبی اشرفی بااعلام این خبر، اظهار کرد: در ساعت 30 دقیقه بامداد روز گذشته جسد یک زن 50 ساله در یک زمین مخروبه واقع در یکی از خیابان‌های شهر، کشف شد و در نهایت باتوجه به مجهول‌الهویه بودن جسد و نداشتن مدارک شناسایی، مراتب در دستور رسیدگی ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ساعتی بعد یک دستگاه خودرو بلاصاحب در خیابانی در حاشیه محل کشف جسد رویت شد. با توجه به آثار خون روی خودرو و بررسی‌های تکمیلی مشخص شد خودرو متعلق به مقتول بوده و هویت وی نیز مشخص شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از بررسی‌های انجام شده در خصوص شناسایی عامل یا عاملین این جنایت خبر داد و گفت: تنها پس از دو ساعت از شناسایی مقتول اطلاعاتی در خصوص انگیزه‌های این جنایت به دست آمد که این اطلاعات در نهایت به شناسایی فردی جوان به عنوان مظنون این جنایت انجامید.

سرهنگ اشرفی از دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفتن این جوان خبر داد و تصریح کرد: پرونده‌ای در این ارتباط تشکیل شده و کارشناسایی قاتل یا قاتلین ادامه دارد که اخبار تکمیلی آن متعاقبا اعلام می‌شود.

قاتل ندا و محمدحسین اعدام شدند


ساعت24 -عاملان دو جنایت هولناک که در دو حادثه جداگانه، طعمه کودک خود را پس از آزار و اعمال منافی عفت به قتل رسانده بودند، صبح امروز در حالی به دار مجازات آویخته می شوند که شهروندان مشهدی از مدتی قبل برای اجرای حکم مرد معروف به«زالوی کثیف» و جوان معروف به قاتل «مارمولک نشان» روزشماری می کردند.

ساعت24 -عاملان دو جنایت هولناک که در دو حادثه جداگانه، طعمه کودک خود را پس از آزار و اعمال منافی عفت به قتل رسانده بودند، صبح امروز در حالی به دار مجازات آویخته می شوند که شهروندان مشهدی از مدتی قبل برای اجرای حکم مرد معروف به«زالوی کثیف» و جوان معروف به قاتل «مارمولک نشان» روزشماری می کردند.

نیمه شب هفتم فروردین گذشته بود که خودروهای پلیس آژیرکشان وارد کوچه شهید غلامی 8 واقع در شهرک شهید رجایی مشهد شدند. جمعیت زیادی اطراف کیسه کنار دیوار حلقه زده بودند که جسد دختر بچه شش ساله ای داخل آن قرار داشت. در این هنگام مرد افغانستانی چاه کن، هراسان خود را کنار جسد رساند و درحالی که شوک زده به چشمان نیمه باز دخترش خیره شده بود،  فریاد می زد «او زنده است!»، «اگر به بیمارستان برسانیدش، زنده می ماند!» گریه های دلخراش مرد افغانی که با جسد دردانه اش  روبه رو شده بود، دل ها را می لرزاند. چند تکه دستمال کاغذی سفیدی که در دهان جسد «ندا» (دختر 6 ساله افغانستانی) فرو رفته بود، حکایت از ماجرای قتلی هولناک داشت. بنابراین دقایقی بعد با گزارش نیروهای انتظامی، بازپرس ویژه قتل عمد، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شد. با حضور شبانه قاضی علی اکبر احمدی نژاد در منطقه قلعه ساختمان مشهد، بلافاصله همه امکانات پلیس و قوه قضائیه برای ریشه یابی ماجرای قتل «ندا» به کار گرفته شد و گروه زبده ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با راهنمایی های قضایی، بررسی های تخصصی خود را با توجه به سرنخ های موجود و به ویژه کیسه مخصوص حمل میوه (کیسه ای که جسد درون آن قرار داشت) ادامه دادند تا این که مشخص شد مرد متاهلی در همان نزدیکی، بخشی از منزل مسکونی اش را به میوه فروشی اختصاص داده است این گونه بود که با رصدهای اطلاعاتی ، مرد 41 ساله معروف به «زالوی کثیف» دستگیر شد و به قتل «ندا» اعتراف کرد. او در همان بازجویی های اولیه گفت: وقتی دخترک را دیدم به چشمانم خیلی زیبا آمد! او بلوز و شلوار به تن داشت و من تحت تاثیر افکار شیطانی از او خواستم مقداری غذا از منزلم برای خانواده اش ببرد! و با این ترفند دخترک را به داخل خانه بردم اما پس از این که او را آزار دادم، دخترک گفت: ماجرا را به خانواده اش می گوید به همین خاطر ترسیدم و او را خفه کردم سپس جسد را درون کیسه سیب زمینی گذاشتم و در کوچه بالاتر رها کردم! در پی اعترافات صریح متهم و بازسازی صحنه قتل در حضور قاضی احمدی نژاد، کیفرخواست این پرونده تنها طی چند روز در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و با تاکید دادستان مرکز خراسان رضوی مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق، صادر شد و متهم پس از برگزاری چند جلسه محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، به قصاص نفس محکوم شد. همزمان با قطعیت یافتن رای دادگاه، این پرونده به اجرای احکام دادسرای مشهد ارسال شد و با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم قصاص، عامل این جنایت هولناک ساعت 8 صبح  امروز در انتهای بولوار حر مشهد و کنار فضای سبز (پارک) در نزدیکی استخر شنای آستان قدس   واقع در شهرک شهید رجایی ( قلعه ساختمان)  به دار مجازات آویخته می شود.

ماجرای قاتل مارمولک نشان!

جوان پرایدسواری که به قاتل مارمولک نشان معروف شد نیز پنجم اردیبهشت گذشته ، کودک 10 ساله مشهدی را با توسل به حیله و نیرنگ به جاده فرعی شهرک صنعتی مشهد کشاند و درحالی که موفق به تعرض نشده بود، به طرز وحشتناکی ، او  را به قتل رساند. این متهم 27 ساله که تنها با گذشت کمتر از 36 ساعت و با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی با تجربه ویژه قتل عمد و تشکیل گروه زبده ای از کارآگاهان به فرماندهی مستقیم سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس سابق آگاهی خراسان رضوی) در چنگ عدالت گرفتار شد، در بیان ماجرا گفت: کودک 10 ساله مشهدی منتظر تاکسی تلفنی بود تا به مدرسه برود من هم خودم را راننده تاکسی تلفنی معرفی و او را سوار کردم. از همان ابتدا دچار وسوسه های شیطانی شدم و او را به منطقه شهرک صنعتی مشهد بردم  ولی او در برابر خواسته ام  مقاومت کرد به همین دلیل لباس هایش را از تنش بیرون آوردم و سپس با ضربات چاقو و سنگ او را به قتل رساندم.  متهم مذکور که به دلیل تصویر مارمولک روی داشبورد خودرواش، به قاتل مارمولک نشان معروف شد در ادامه اعترافاتش افزود: پس از آن هم ترسیدم و لباس های  کودک را به همراه کیف مدرسه اش در مسیر شهرک صنعتی انداختم که بعد از آن هم توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدم.  متهم جوان این پرونده جنایی که تحصیلات عالیه حقوق نیز دارد در حضور قاضی کاظم میرزایی به بازسازی صحنه قتل پرداخت و همه زوایای این پرونده را به طور کامل شرح داد. با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست در دادسرای مشهد، این پرونده نیز به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و قضات با تجربه دادگاه بعد از برگزاری چندین جلسه محاکمه، رای به قصاص نفس دادند. با تایید رای صادره در دیوان عالی کشور و طی مراحل قانونی ، پرونده مذکور به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد تا این که با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم، متهم 27 ساله معروف به قاتل مارمولک نشان، نیز امروز همزمان با زالوی کثیف ساعت 8 صبح  در انتهای بولوار حر مشهد در نزدیکی استخر شنای آستان قدس واقع در شهرک شهید رجایی ( قلعه ساختمان ) به دار مجازات آویخته می شود.

منبع:نوداد

فیلم مرد ناشناس از خودکشی خودخواسته، پسر و دختر تهرانی را از قصاص نجات داد


ساعت24 -دختر و پسر جوانی که به اتهام قتل یک پسر سرطانی بازداشت شده بودند با انتشار فیلمی که یک ناشناس از صحنه مرگ تهیه کرده بود تبرئه شدند.

ساعت24 -دختر و پسر جوانی که به اتهام قتل یک پسر سرطانی بازداشت شده بودند با انتشار فیلمی که یک ناشناس از صحنه مرگ تهیه کرده بود تبرئه شدند.

آخرین روزهای زمستان سال 94 بود که جسد پسری جوان در کنار یکی از بزرگراه های تهران پیدا شد و نخستین بررسی ها نشان می داد وی با شلیک گلوله کشته شده است.خیلی زود تیم ویژه ای از کارآگاهان جنایی در صحنه جنایت حضور یافتند و با شناسایی هویت پسر جوان خانواده اش از دختر وپسر جوانی که از دوستان مقتول بودند به اتهام کشتن پسرشان شکایت کردند. مأموران نیز به سراغ آنها رفته و با دستور بازپرس پرونده هر دو نفر را دستگیر کردند.

پسر جوان در بازجویی ها گفت: فرید بیماری سرطان داشت موضوعی که فقط خودش و ما می دانستیم و از این راز پدرو مادرش هم خبر نداشتند.در حالی که کارآگاهان به دنبال کشف حقیقت و برملا شدن راز این جنایت بودند مرد ناشناسی فیلمی را که با گوشی تلفن همراهش تهیه کرده بود به اداره پلیس آورد این فیلم نشان می داد فرید با اسلحه ای که در اختیار داشته است خودکشی کرده است. با بررسی دقیق تر این فیلم مشخص شد که پسر جوان با مرگ خود خواسته جان باخته است. بنابراین دختر و پسر جوان که تنها مظنونان این پرونده بودند از اتهام قتل تبرئه شدند.

والدین فرید که نمی خواستند با واقعیت ماجرا روبه رو شوند این حکم را نمی پذیرفتند بنابراین بار دیگر شکایت کردند. قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری در رسیدگی به این پرونده باتوجه به اسنادی که در پرونده وجود داشت حکم برائت دو متهم پرونده را صادر کردند و این حکم صبح دیروز با مهر تأیید قضات عالیرتبه دیوانعالی روبه رو شد.

آمار اسیدپاشی در انگلستان 8 برابر ایران


ساعت 24- عضو گروه مطالعات حقوقی پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در کشور انگلستان که مدعی امنیت اجتماعی است، آمار اسیدپاشی هشت برابر ایران است، گفت: در کشور ما بر خلاف تبلیغات رسانه‌های معاند، آمار بسیاری از جرائم خشن پایین‌تر از کشورهای غربی است.

ساعت 24- عضو گروه مطالعات حقوقی پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در کشور انگلستان که مدعی امنیت اجتماعی است، آمار اسیدپاشی هشت برابر ایران است، گفت: در کشور ما بر خلاف تبلیغات رسانه‌های معاند، آمار بسیاری از جرائم خشن پایین‌تر از کشورهای غربی است.

 حجت‌الاسلام جلیل محبی پیش از ظهر امروز در نشست "شنبه‌های‌ انقلاب، پاسداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی" با موضوع حقوق بشر و آزادی با بیان اینکه تعریف حقوق بشر در اسلام با غرب متفاوت است، اظهار کرد: چالش اصلی انقلاب اسلامی با دنیای غرب و لیبرالی انسان‌محور در تعریف بشر است.

وی افزود: مطابق اسناد بین‌المللی و اعلامیه حقوق بشر، چهره‌ای از بشر توصیف شده که با واقعیات بشر و ماهیت کامل انسان منافات دارد؛ بسیاری از ظلم‌ها و خطاها در همین تعریف غلط از بشر است.

عضو گروه مطالعات حقوقی پژوهش‌های مجلس درباره عدم وجود بازدارندگی و ضعف در قوانین بین‌المللی در برخورد با جنایتکاران تصریح کرد: در قوانین موجود در عرصه بین‌الملل، اعدام یک مجازات مطرود است و امروز بسیاری از جنایتکاران و قدرت‌های بزرگ به‌دلیل بی‌توجهی به همین مسئله به‌راحتی از مجازاتی که مستحق آن هستند، فرار می‌کنند.

محبی با اشاره به جایگاه ویژه حقوق بشر در مقررات اسلامی و به دنبال آن قانون اساسی جمهوری اسلامی گفت: حقوق بشر در اسلام و هم قانون اساسی جمهوری اسلامی در حوزه‌های تقنین و ضمانت اجرایی دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی با بیان اینکه در کشور انگلستان که مدعی امنیت اجتماعی است، آمار اسیدپاشی هشت برابر ایران است، خاطرنشان کرد: در کشور ما بر خلاف تبلیغات رسانه‌های معاند، آمار بسیاری از جرائم خشن پایین‌تر از کشورهای غربی است؛ علاه بر دینداری دلیل کم بودن این آمار، ایجاد مجازات و سرعت برخورد با مجرمان است که باعث بازدارندگی می‌شود اما این مسئله در غرب وجود ندارد.

محبی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی در حوزه آزادی‌های مشروع بسیار مترقی است، گفت: بسیاری از حقوقدانان لیبرال از قانون اساسی ایران به دلیل پاسداشت آزادی‌های فردی و اجتماعی در آن، تمجید کرده‌اند و از بسیاری از قوانین اروپایی کامل‌تر و جلوتر است.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب در حوزه آزادی در قانون و اجرا به شدت عقب مانده بودیم، تصریح کرد: به عنوان نمونه در قبل از انقلاب، اقدامات ظابطین قضایی به شدت بی‌مسئولانه بوده است و حق داشتند تا ابد یک متهم را بازداشت کنند اما امروز و به برکت انقلاب اسلامی چنین اختیارات ظالمانه‌ای وجود ندارد.

این کارشناس حقوقی درباره نحوه برخورد یک قاضی با متهمان در دادگاه جمهوری اسلامی متذکر شد: هیچ کس حتی قاضی اجازه برخورد غیراسلامی و غیرانسانی با مجرم را ندارد و اگر قاضی این مسئله را رعلیت نکند، طبق قانون مجازات خواهد شد و وظیفه رسانه‌ها است که این حقوق مردم را تبیین کنند.

محبی با بیان اینکه در قوانین جمهوری اسلامی در بخورد با جرائم مبنا بر برائت است، تصریح کرد: جرائمی که به امنیت عمومی کشور ضربه نزند و شاکی خصوصی نداشته باشد، اگر متهم به سهوی بودن یا اشتباه خود اعتراف کند، قاضی می‌تواند فرد مجرم را تبرئه کند و امروز اصلی به نام تفتیش که در آن قاضی به دنبال محکومیت متهم بود و در سال‌های قبل از انقلاب متداول بود، وجود ندارد.

محمد بهادری جهرمی؛ عضو پژوهشکده شورای نگهبان نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه برخلاف ادعای بعضی از رسانه‌های خاص مبنی بر اینکه شورای نگهبان مخالف آزادی است، شورای نگهبان ضامن آزادی‌های فردی و اجتماعی است، گفت: طبق اسناد بسیار زیاد که موجود است، در اغلب اوقات در مقابل قوانینی که باعث از بین رفتن یا محدود شدن آزادی‌ها بوده است، ایستادگی و از تصویب آنها جلوگیری کرده‌ است.

وی افزود: اولیه‌ترین حق هر انسان، حق حیات است؛ شورای نگهبان نیز قوانینی را که در آن این حق را مخدوش می‌کند رد کرده است به عنوان مثال قانونی مبنی بر اینکه سقط جنین در تمام موارد بلااشکال است در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما شورای نگهبان به دلیل اینکه سقط جنین، حیات یک انسان را تهدید خواهد کرد، رد و آن را اصلاح کرد.

بهادری به ماهیت شورای نگهبان اشاره کرد و درباره تاثیر این نهاد در حوزه آزادی‌ها تاکید کرد: شورای نگهبان در تمام وظایف خود اعم از بررسی قوانین و برگزاری انتخابات بدون در نظر گرفتن هیچ سفارشی و تحت تاثیر قرار گرفتن تبلیغات، طبق قانون اساسی و فقه اسلامی به وظایف نظارتی خود عمل کرده است که در بسیاری از مواقع اگر شورای نگهبان ورود نمی‌کرد آزادی‌های عمومی مردم تهدید یا از بین می‌رفته است.

در ادامه این نشست حجت الاسلام علی جعفری با بررسی برخی جریانات سیاسی در داخل کشور که از شعار آزادی در راستای اهداف سیاسی خود سوء‌استفاده می‌کند، اظهار کرد: در جمهوری اسلامی، آزادی و استقلال توامان دنبال می‌شود و آزادی بدون استقلال ارزش ندارد اما امروز جریانی که در سال 78 مخالف حضور پلیس در محیط دانشگاه بودند و آن را مخالف آزادی معرفی می‌کرد، در مقابل بازرسی‌های نهادهای بی‌المللی از دانشگاه‌ها و بازجویی اساتید دانشگاهی سکوت کرده‌اند و حتی از این اقداماتی که با آزادی دانشگاه و هم استقلال کشور در تضاد است، حمایت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعضی از جریانات سیاسی از آزادی موجود سوء‌استفاده می‌کنند، گفت: در فتنه 88 شاهد بودیم افرادی که کاندیدای انتخابات بودند پس از شکست با عدم قبول چهارچوب قانونی کشور، ماه‌ها امنیت کشور را بر هم زدند و با دروغ تقلب باعث ایجاد شکاف در مردم شدند.

جعفری در ادامه به آمار جالبی از ستاد حقوق بشر درباره شرایط حقوق بشری جمهوری‌ اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: طبق آمار این گزارش، انواع آزادی شامل آزادی مذهب، آزادی اقلیت‌ها، آزادی انتقاد و اندیشه، آزادی مخالفت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد؛ در جمهوری اسلامی تفتیش عقائد مطلقا وجود ندارد؛ جمهوری اسلامی یک نظام تک‌حزبی را به نظامی با 251 حزب رسمی و 515 ا نجمن صنفی تبدیل کرد؛ افزایش تعداد عناوین کتاب منتشر شده در سال از 1500 عنوان در سال 57 به 107 هزار عنوان در سال 96 نشانه این است که جمهوری اسلامی بر مبنای سانسور، حوزه فرهنگ ملی را اداره نمی‌کند.

وی در ادامه درباره آزادی اقلیت‌های دینی و مذهبی پس از انقلاب اسلامی گفت: طبق آمار موجود، سرانه فضای عبادی اقلیت‌های دینی و مذهبی دو برابر سرانه مسلمانان ایران است همچنین در کردستان بیش از 60 نشریه اجازه انتشار دارند.

در ادامه این نشست، حسین شمسیان، وکیل پایه یک و روزنامه‌نگار، با مقایسه آزادی رسانه‌ها در قبل و بعد از انقلاب تصریح کرد: شرایط رسانه‌های دیداری و مکتوب در قبل از انقلاب تنها در ترویج فحشا آزاد بودند به عنوان مثال برای تشریح یک رابطه جنسی در جشن هنر شیراز آزاد بودند اما برای بیان مشکلات مردم و انتقاد به دلیل سانسور شدید محدودیت جدی داشتند.

وی افزود: قبل از انقلاب تنها دو روزنامه اطلاعات و کیهان که در اختیار دو سناتور رژیم پهلوی بود، وجود داشت اما پس از انقلاب، صدها رسانه مکتوب و غیرمکتوب آزادانه مشغول فعالیت هستند.

شمسیان با اشاره به تعریف امام خمینی از آزادی خاطرنشان کرد: در بیان بنیانگذار جمهوری اسلامی، آزادی به شکل غربی که باعث تباهی جوانان محکوم است که با توجه به این جمله امام ، امروز عده‌ای با سوء‌استفاده از آزادی موجود به دنبال ترویج اباحه‌گری و آزادی غربی هستند که باید رسانه‌های متعهد در مقابل این جریان خزنده ایستادگی کنند.

تسنیم

تصاویری از صبا راد و مانی رهنما + عکس /فرجام تلخ پریا 20 ساله ای که از پسر 16 ساله باردار شد! + جزئیات ( برگزیده )


گزیده اخبار ساعت 24 در 97.04.30

گزیده اخبار ساعت 24 در 97.04.30

تصاویری از صبا راد و مانی رهنما + عکس

------------------------------------------------------------

فرجام تلخ پریا 20 ساله ای که از پسر 16 ساله باردار شد! + جزئیات

------------------------------------------------------------

سرپرست جدید استقلال پرسپولیسی است!

------------------------------------------------------------

تیراندازی مرگبار به سمت آمبولانس هلال احمر

------------------------------------------------------------

تابوت اسرار آمیز اسکندر باز شد+ عکس

خواستگار ناکام جواب زن جوان را با چاقو داد


ساعت 24-مرد عاشق که بعد از یک درگیری زن مورد علاقه‌اش را با ضربات چاقو زخمی کرده و او را تا پای مرگ کشانده‌ بود، پای میز محاکمه می‌رود.

ساعت 24-مرد عاشق که بعد از یک درگیری زن مورد علاقه‌اش را با ضربات چاقو زخمی کرده و او را تا پای مرگ کشانده‌ بود، پای میز محاکمه می‌رود.

روزنامه شرق: مرد عاشق که بعد از یک درگیری زن مورد علاقه‌اش را با ضربات چاقو زخمی کرده و او را تا پای مرگ کشانده‌ بود، پای میز محاکمه می‌رود.

این مرد جوان وقتی از زن مورد علاقه‌اش برای ازدواج جواب منفی شنید، با واردکردن ضربات چاقو قصد کشتن او را داشت که زن با کمک یک راننده از مرگ نجات پیدا کرد.

هرچند متهم پیش از این، یک‌بار محاکمه شده و به حبس و پرداخت دیه محکوم شده‌ بود، اما به‌دلیل اینکه از اتهام آدم‌ربایی تبرئه شده ‌بود، با اعتراض متهم پرونده‌اش به دیوان‌عالی کشور رفت و حکم نقض شد. به‌این‌ترتیب پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه کیفری ارسال شد.

براساس محتویات پرونده، شهریور سال 95 پیکر نیمه‌جان زنی که با ضربات متعدد چاقو زخمی شده بود، از سوی یک راننده به بیمارستان منتقل شد. راننده جوان این زن را در حاشیه یکی از خیابان‌های منطقه‌ای در جنوب تهران یافته بود. پرستاران با توجه به کارت شناسایی زن جوان، متوجه شدند او شبنم 35 ساله است ولی از علت زخمی‌شدن شدید او اطلاعی در دست نبود، بااین‌حال زن جوان تحت عمل جراحی قرار گرفت؛ هرچند به‌دلیل آسیب‌ شدیدی که به اندام‌های حیاتی او وارد شده بود، پزشکان امید زیادی به زنده‌ماندن او نداشتند، اما زن جوان به‌طور معجزه‌آسا زنده ماند. شدت آسیب به او به حدی بود که هرگز مثل سابق سلامتی‌اش را به دست نیاورد و مدت زمان زیادی در بیمارستان بستری شد.

شبنم که در همان بیمارستان شکایت اولیه خود را مطرح کرده بود، پس از بهبودی به پلیس آگاهی رفت و به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت. او گفت: چند سال بود از همسرم جدا شده بودم و با دخترم زندگی می‌کردم. یک‌سال قبل به‌عنوان مسافر سوار ماشین پسری جوان به نام محمود شدم. او که مجرد بود، سر صحبت را باز کرد و این شروع آشنایی ما بود. او چند بار به دیدنم آمد و پس از مدتی به من ابراز علاقه کرد و می‌گفت قصد ازدواج دارد.

این زن ادامه داد: ماجرای خواستگاری محمود را با خانواده‌ام در میان گذاشتم، اما چون مطلقه و صاحب فرزند بودم، برادرم با این ازدواج مخالفت کرد و گفت که نباید انتخابی بکنی که دوباره موجب شکست شود.

تو باید حتما مسئله داشتن فرزند را در نظر بگیری و بدانی که تصمیم‌ات روی دیگران هم تأثیر می‌گذارد. بنابراین ازدواج‌کردن تو درست نیست. به‌دلیل مخالفت‌های برادرم بود که از محمود برای مدتی مهلت خواستم تا برادرم را راضی کنم، ولی محمود برای ازدواج با من عجله داشت و می‌گفت با بدقولی‌هایم قصد اخاذی از او را دارم. او درک نمی‌کرد که من چه مشکلاتی دارم و خانواده‌ام به‌شدت روی من کنترل دارند و چون یک‌بار شکست خوردم، نمی‌توانم دوباره بدون اجازه آنها ازدواج کنم.

او در تشریح جزئیات ماجرا گفت: آن روز می‌خواستم برای خرید به عبدل‌آباد بروم. به همین دلیل محمود با ماشین دنبالم آمد. او در بین راه بار دیگر حرف ازدواج را پیش کشید. من از حرف‌های تکراری او عصبانی شدم و گفتم لازم است تا چند ماه دیگر صبر کنیم.

او هم یک‌دفعه به سمت خیابانی خلوت رفت و داخل ماشین با چاقو به جانم افتاد و مرا زخمی کرد. او من را از ماشین بیرون انداخت و رفت و یک راننده دلسوز مرا به بیمارستان رساند. حالا معده و روده‌ام آسیب‌دیده و یکی از کلیه‌هایم را از دست داده‌ام. دیگر امکان بارداری نیز ندارم و آسیب‌دیدگی‌های کمر و گردنم جدی است.

با شکایت این زن، پسر جوان بازداشت شد و در شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
او منکر اتهام آدم‌ربایی و شروع به قتل شد و گفت: من آدم‌ربایی را قبول ندارم. آزاده با میل خودش سوار ماشین شد تا با هم برای خرید به عبدل‌آباد برویم. او با بدقولی‌هایش اعصابم را به‌هم ریخته بود.

زن مطلقه در مدت آشنایی ما بارها به بهانه‌های مختلف از من پول گرفته بود. حتی دو روز قبل از این ماجرا نیز 500‌ هزار تومان به او دادم تا برای خودش یک اجاق گاز نو بخرد. او هر بار که حرف ازدواج را پیش می‌کشیدم، بهانه‌ای می‌آورد تا از من پول بگیرد. به همین دلیل عصبانی شدم و با چاقوی آشپزخانه که در ماشین داشتم، چند ضربه به او زدم.
در پایان جلسه، هیئت قضائی وارد شور شد و محمود را به‌علت جراحات وارد شده به زن جوان و شروع به قتل، به

پرداخت یک‌چهارم دیه کامل و پنج سال زندان محکوم کرد، اما او از اتهام آدم‌ربایی تبرئه شد. این حکم در دیوان‌عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و حکم تبرئه محمود از اتهام آدم‌ربایی تأیید نشد. به‌این‌ترتیب، او بار دیگر باید به اتهام آدم‌ربایی پای میز محاکمه بایستد و از خود دفاع کند.

>