_  

گروه خبری حوادث

برخورد ترقه با چشم کودک 5 ساله


ساعت 24- فرمانده انتظامی شاهرود از مصدومیت کودک پنج ساله شاهرودی در چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: این کودک از ناحیه چشم مورد اصابت ترقه قرار گرفت.

 سرهنگ مجتبی اشرفی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به مصدومیت کودک پنج ساله در شاهرود، بیان کرد: این کودک در شهرک پردیس مورد اصابت ترقه قرار گرفت و به بیمارستان امام حسین(ع) منتقل شد.

وی افزود: خوشبختانه شاهد حادثه دیگری تا این ساعت از شب چهارشنبه آخر سال نیستیم و امنیت کامل در سطح شهرستان برقرار است.

فرمانده انتظامی شاهرود گفت: پلیس با حضور در معابر شهری در برقراری امنیت اهتمام ویژه ای دارد تا شب های منتهی به سال نو به کام شهروندان تلخ نشود.

اشرفی تاکید کرد: در روز چهارشنبه آخر سال دوری از رفتارهای پرخطر مانند استفاده از ترقه و مواد آتش زا متاسفانه سالانه ده ها نفر را در سطح کشور راهی بیمارستان ها می کند که خانواده ها باید به این پدیده عنایت ویژه داشته باشند.

گفتنی است تنها پدیده انتظامی قابل ذکر در شاهرود وجود ترافیک نیمه سنگین در محدوده خیابان تهران، میدان جمهوری، میدان امام و ۲۲ بهمن است.

مهر

سقوط 206 به دره ای در محور چالوس


ساعت 24- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز از سقوط یک دستگاه خودروی سواری 206 به دره ای در محور کرج - چالوس خبر داد و گفت: مصدومان حادثه با بالگرد اورژانس منتقل شدند.
وی در ادامه افزود: با همکاری نیروهای هلال احمر عملیات رهاسازی انجام و مصدومان از دره خارج شدند.  سه مصدوم حادثه توسط بالگرد اورژانس به نزدیک ترین بیمارستان منتقل شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی از واژگونی یک دستگاه خودو سواری پیکان خبرداد و افزود: این تصادف موجب مصدومیت شدید یک فرد شد. این مصدوم نیز پس از اطلاع به مرکز اورژانس به نزدیک ترین بیمارستان منتقل شد.
مهر

حمله یک زن با تیغ موکت بری به مردم + عکس و جزییات


ساعت24 -یک زن مشکوک در جنوب شرق فرانسه با تیغ موکت بری فروشندگان یک مرکر خرید را به شدت مضروب کرد.

یک زن با تیع موکت بری به چند نفر در یک سوپرمارکت در منطقه «لا سو سن مر»، واقع در جنوب شرق فرانسه حمله کرده است.

رسانه ها گزارش داده اند یک فروشنده و صندوقدار فروشگاه بر اثر این حمله مجروح شده اند.

تلویزیون BFM با استناد به یک منبع گفته که این زن دستگیر شده است ولی به جزئیات زیادتری از این حادثه و انگیزه های عامل آن اشاره ای نکرده است.

اما برخی منابع گفته اند وی ممکن است به اختلالات روانی مبتلا بوده باشد. پلیس، در عین حال، احتمال تروریستی بودن این حادثه را رد نکرده است.

فرانسه در سال های اخیر بارها صحنه حادثه های تروریستی بوده است. در مرگبارترین عملیات تروریستی در این کشور که گروه تروریستی داعش آن را به عهده گرفت روز ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵، دست کم ۱۳۰ نفر کشته و ۳۶۸ در چندین عملیات در سراسر پاریس کشته شدند.

چند ماه بعد، روز ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۶ فرانسه بار دیگر صحنه یک حادثه تروریستی دیگر شد که در جریان آن، یک عامل داعش با کامیون به شرکت کنندگان در جشن روز ملی فرانسه حمله کرد. ۸۶ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ نفر زخمی شدند.

حمله یک زن با تیغ موکت بری + عکس

منبع:نوداد

جسدی در ساحل بوشهر کشف شد


ساعت 24- جسد زنی با هویت نامشخص روز یکشنبه در ساحل بوشهر کشف شد.

روابط عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان بوشهر اعلام کرد: این جسد مربوط به زنی ۳۷ ساله است که در پارک شورا در ۳۰ متری ساحل کشف شده است.

براساس این گزارش، تلاش برای شناسایی هویت جسد و علت مرگ در واحدهای کارشناسی پلیس ادامه دارد.

باشگاه خبرنگاران

پارک ملی کرخه در آتش سوخت


ساعت 24- رئیس پارک ملی کرخه گفت:سرایت آتش از محل دفن زباله به جنگل کرخه در شوش خوزستان موجب آتش سوزی در سطح 10 هکتار از پارک ملی کرخه شد.

محمد الوندی افزود: طبق بررسی به عمل آمده این آتش سوزی از محل دفن زباله و نخاله های ساختمانی شهر الوان به پارک ملی کرخه سرایت کرده است.

وی با بیان اینکه احتمال عمدی بودن این آتش سوزی به منظور تصرف بخشی از پارک ملی کرخه از سوی افراد سودجو نیز وجود دارد افزود: در این رابطه سه نفر مظنون شناسایی شده اند.
رئیس پارک ملی کرخه با انتقاد از مسئولان بخش شاوور شوش به خاطر اطلاع رسانی نکردن این آتش سوزی به اداره حفاظت محیط زیست بیان داشت: این آتش سوزی از ساعت ها پیش در پارک ملی کرخه آغاز شده اما مسئولان ذیربط در بخش شاوور این حادثه را اعلام نکردند.
الوندی با بیان اینکه ماموران حفاظت محیط زیست از طریق فضای مجازی در جریان این آتش سوزی قرار گرفتند افزود:آتش در پارک ملی کرخه خاموش شده است اما به ۱۰ هکتار از محدوده این پارک خسارت وارد شده است.
اوائل خردادماه نیز سه هکتار از منطقه حفاظت شده پارک ملی کرخه آتش گرفت.
این آتش سوزی به علت سرایت آتش از مزارع کشاورزی در حوالی روستای دبات بخش مرکزی شوش در منطقه حفاظت شده پارک ملی کرخه رخ داد.
اواخر اردیبهشت ماه نیز یک هکتار از پارک ملی کرخه آتش گرفت.
منطقه حفاظت شده کرخه حدود ۱۴ هزار هکتار است که هفت هزار و ۵۰۰ هکتار آن را پارک ملی شامل می شود.
پوشش گیاهی این پارک ملی گز،پده،کنار،توت خودرو،بید ،کنارک و دیگر درختان است .
منطقه حفاظت شده کرخه در شمال استان خوزستان محل زیست گونه های مختلف جانوری از جمله گوزن زرد ایرانی است.

ایرنا

وساطت هنرمندان یک محکوم به مرگ را نجات داد


ساعت 24-وساطت چند هنرمند برای جلب رضایت خانواده مرد محضرداری که 20 سال قبل از سوی دو پسر جوان به قتل رسیده بود به ثمر رسید و یکی از قاتلان از چوبه مرگ رهایی یافت.

 ۵ آذر سال ۷۶ مرگ مرد محضرداری در سه راه افسریه تهران به پلیس گزارش شد.دست و پای مرد ۵۵ ساله بسته شده بود و تکه‌ای پارچه نیز داخل دهانش فرو کرده بودند. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که این مرد در محل کارش خفه شده و گاوصندوق نیز به سرقت رفته است.

در بررسی‌های اولیه هیچ رد و سرنخی از عامل یا عاملان قتل به‌دست نیامد، اما در ادامه مشخص شد پسر ۱۷ ساله‌ای به نام بابک مدتی است که در محضرخانه مشغول به کار بوده اما پس از جنایت ناپدید شده است.با دستگیری بابک ، پسر نوجوان گفت:نقشه سرقت از دفترخانه  را با دوستانم در میان گذاشتم. آنها هم از پیشنهاد من استقبال کردند و نقشه سرقت را طراحی کردیم. روز حادثه در حالی که در دفتر تنها بودیم ناگهان دوستانم وارد شدند و پس از بستن دست و پای مرد محضردار تکه‌ای پارچه نیز در دهانش فرو کردند تا سرو صدا نکند. بعد هم گاوصندوق و پول ها را سرقت کرده و گریختیم، وقتی ما از دفترخانه خارج می‌شدیم او زنده بود.به دنبال اظهارات بابک، سه متهم دیگر این پرونده در خیابان مولوی بازداشت شده و اموال سرقتی از آنها کشف شد. متهمان به جنایت اعتراف کرده و در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که شهرام و اردلان باهم مرد میانسال را به قتل رسانده‌اند.
با تکمیل تحقیقات، متهمان در شعبه ۱۶۰۳ دادگاه عمومی و جزایی پای میز محاکمه رفته و باتوجه به اینکه جنایت توسط دو مرد جوان صورت گرفته بود هر دو آنها به قصاص و بابک و همدست دیگرش نیز به حبس به خاطر سرقت محکوم شدند.حکم متهمان در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور تأیید شد و دو مرد جوان در چند قدمی چوبه دار بودند که تلاش هنرمندان و بازیگران برای نجات آنها آغاز شد. بدین ترتیب با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به ریاست دکتر شهریاری و وساطت هنرمندان، سرانجام بعد از ۲۰ سال خانواده مقتول به شرط دریافت دیه از قصاص شهرام گذشت کردند و وی از قصاص نجات یافت. تلاش برای دریافت رضایت دومین مرد اعدامی نیز از سوی واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران ادامه دارد.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن