_  

گروه خبری حوادث

اخلالگران تا پایان نوروز، مهمان پلیس خواهند بود


ساعت 24- رییس پلیس پایتخت اعلام کرد که اخلالگران و افرادی که نظم و امنیت و آرامش پایتخت را خدشه‌دار کنند، تا پایان نوروز مهمان پلیس خواهند بود.
اخلالگران تا پایان نوروز، مهمان پلیس خواهند بود

رییس پلیس پایتخت اعلام کرد که اخلالگران و افرادی که نظم و امنیت و آرامش پایتخت را خدشه‌دار کنند، تا پایان نوروز مهمان پلیس خواهند بود.

به نقل از پلیس پایتخت، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت مأموران پلیس طبق هماهنگی که با دستگاه قضایی شده، بدون تعارف با افرادی که نظم و امنیت و آرامش پایتخت را خدشه‌دار کنند، برخورد و آنها را دستگیر کرده و تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس خواهند بود.

رییس پلیس پایتخت افزود: علاوه بر دستگیری این اخلال‌گران، خودروی آنها نیز توقیف و تا پایان تعطیلات در پارکینگ خواهند ماند.

ایلنا

صحنه‌ سازی زن 18 ساله برای فاش نشدن قتل شوهرش


ساعت 24-زن 18 ساله هنگام درگیری با شوهرش او را در خانه‌شان با ضربه چاقو به قتل رساند.متهم به قتل با صحنه‌سازی می‌خواست این جنایت را به گونه‌ای جا بزند که همه گمان کنند او قربانی سرقت مرگبار شده است.
صحنه‌ سازی زن 18 ساله برای فاش نشدن قتل شوهرش

ساعت ۱۰دقیقه بامداد بیست و پنجم خرداد امسال یکی از ماموران کلانتری ۱۵۹ بی‌سیم با بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران تماس گرفت و از مرگ مشکوک مرد ۲۲ ساله‌ای به نام سمیع در بیمارستان سوم شعبان خبرداد.

ماموران با دستور قضایی به تحقیق از همسر مقتول پرداختند که او مدعی شد شوهرش در خیابان بوده و به سمت خانه‌شان باز می‌گشته که در جریان حمله سارقان ناشناس زخمی و همین ماجرا باعث مرگ او شده است.

این در حالی بود که بازپرس جنایی خودش هم برای ادامه تحقیقات در بیمارستان حاضر شد و در جریان تحقیقات متوجه شد آثار یک ضربه چاقو در ناحیه قلب مرد جوان دیده می‌شود.

علاوه بر آن روی انگشتان دست راست وی جراحت‌هایی وجود دارد.

به نظر می‌رسد او در جریان یک درگیری به قتل رسیده باشد. با دستور بازپرس در بیمارستان دوباره از همسر مقتول تحقیقات انجام گرفت که گفته‌های ضد و نقیضی را مطرح کرد.

وی ابتدا مدعی شد شوهرش از سوی سارقان در جعفر آباد ورامین مورد حمله قرار گرفته است. زمانی که از ماجرا با خبر شده همراه یکی از اقوامش به آنجا رفته و وی را به بیمارستان منتقل کرده است. اما در تحقیقات بعدی حرف‌های جدیدی را به زبان آورد و یکبار دیگر گفت مقابل خانه‌شان هدف حمله سارقان قرار گرفته است. وی زمانی که متوجه شد بازپرس جنایی به او مشکوک شده اعلام کرد شوهرش خودکشی کرده است.

با دستور بازپرس جنایی، ماموران کلانتری برای بازرسی از خانه مقتول اعزام شدند. آنها زمانی که وارد خانه شدند با به‌هم ریختگی آنجا و لکه‌های خون در اتاق‌ها، روبه‌رو شدند.

با گزارش موضوع به بازپرس جنایی تیمی از ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای تحقیقات بیشتر به خانه مقتول که در شوش شرقی قرار داشت حاضر شدند.

والدین مقتول در آنجا حاضر بودندو به افسران حاضر در محل گفتند که عروسشان قاتل است و از وی شکایت دارند. ماموران تیم جنایی پلیس آگاهی تهران، پس از بررسی‌های لازم متوجه شدند لکه‌های خون روی فرش‌ها با گروه خون مقتول انطباق دارد.

ستاره متهم ۱۸ ساله در جریان تحقیقات به افسر تحقیق گفت: ثمره زندگی مان دختر چهار ساله‌ای است.

خانواده شوهرم مدام در زندگی مان دخالت می‌کردندو باعث شده بودند من و شوهرم مدام با هم درگیری و اختلاف داشته باشیم.

حتی شوهرم بعداز این درگیری‌ها مرا کتک می‌زد.

آنقدر از دست بد رفتاری‌ها و دخالت‌های خانواده‌اش در زندگی‌مان ناراحت شده بودم که به شوهرم گفتم طلاق می‌خواهم و مهریه‌ام را باید بدهد.

وی افزود: آن روز من و شوهرم داشتیم صبحانه می‌خوردیم که با هم دعوایمان شد و مشاجره لفظی مان بالا گرفت. او عصبانی شد و چاقوی میوه‌خوری را از داخل سفره برداشت و تهدید کرد خودش را می‌کشد. نگران حالش بودم. به زور چاقو را از او گرفتم.

متهم زن ادامه داد: دقایقی بعد دوباره چاقو را از من گرفت و با آن ضربه‌ای به قلبش زد. چاقو را ازوی گرفتم. او زخمی شده و در خانه خوابید. حالش که وخیم شد به یکی از اقوام زنگ زدم و او را به بیمارستان بردیم که فوت شد.

این در حالی بود که در ادامه تحقیقات زن ۱۸ ساله اعتراف کرد دروغ گفته و در جریان درگیری و دعوایشان با چاقو همسرش را کشته است و در بیمارستان با صحنه‌سازی وانمود کرده او هدف حمله سارقان قرار گرفته و زمانی که در مظان اتهام قرار گرفته دوباره به دروغ گفته شوهرش خودکشی کرده است.

جام‌جم

زلزله در ژاپن 2 کشته و 20 زخمی بر جای گذاشت


ساعت24 - زلزله 6.1 ریشتری صبح امروز دوشنبه در استان 'اوساکا' ژاپن 2 کشته و 20 زخمی بر جای گذاشت.

دقایقی قبل از ساعت هشت صبح امروز دوشنبه به وقت محلی زلزله ای به بزرگی ۶.۱ دهم ریشتر شمال اوساکا را لرزاند بزرگی این زمین لرزه در مقیاس ۰ تا ۷ در زلزله نگاری ژاپنی، ۶ اعلام شده است.
بر اساس این گزارش تا کنون بر اثر این زلزله که استان های هیوگو، کیوتو، شیگا و نارا را نیز لرزانده است هیچ هشدار سونامی صادر نشده است.
مقامات در استان همجوار فوکویی نیز می گویند هیچ مورد غیرعادی در فعالیت ۱۵ راکتور هسته ای این استان گزارش نشده است.
قطارهای سریع شینکانسن متوقف شده اند خدمات قطارهای محلی نیز در این منطقه تعلیق شده است اما سه فرودگاه منطقه که موقتا فعالیت خود را متوقف کرده بودند دوباره شروع به کار کرده اند.
بنا به گزارش ها برق برخی از مناطق اوساکا قطع است و مقامات ارشد دولت برای نشستی اضطراری در دفتر نخست وزیری در حال جمع شدن هستند.
جنگنده ها و هلی کوپترهای نیروی دفاع از خود ژاپن برای جمع آوری اطلاعات عازم منطقه شده اند.

منبع:ایرنا

قتل پسر ناشناس پسر 20 ساله در جنوب تهران


ساعت24 - مأموران پلیس جسد پسر ناشناسی را در اطراف کوره آجرپزی متروکه‌ای در جنوب تهران کشف کردند که با اصابت چاقو به قتل رسیده بود.

مأموران پلیس جسد پسر ناشناسی را در اطراف کوره آجر‌پزی متروکه‌ای در جنوب تهران کشف کردند که با اصابت چاقو به قتل رسیده بود.

ساعت ۹‌ صبح دیروز قاضی سید سجاد منافی‌آذر، بازپرس ویژه قتل Murder دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد از قتل پسر جوانی در حوالی یکی از کوره‌های آجرپزی قدیمی جنوب تهران با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد. تیم جنایی در محل حادثه Incident که کنار کوره آجرپزی متروکه‌ای حوالی شهرک دولتخواه منطقه نعمت‌آباد بود با جسد غرق به خون پسر ناشناسی حدوداً ۲۰‌ساله که لباس بیرون به تن داشت روبه‌رو شدند که با اصابت ضربه چاقو به شکمش از پای در آمده‌بود. بررسی‌ها حکایت از این داشت قاتل The Murderer یا قاتلان در همان محل مقتول را با ضربه چاقو به قتل رسانده و در ادامه برای اینکه مطمئن شوند وی کشته شده است با چاقو شریان‌های حیاتی گردن وی را بریده‌اند. تیم جنایی در تفتیش بدنی از مقتول مبلغ ۱۲۰‌هزار تومان و یک کارت مترو کشف کردند. بدین ترتیب جسد پسر جوان برای شناسایی هویت و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شد. کارآگاهان جنایی به دستور قاضی منافی‌آذر تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی عامل یا عاملان قتل آغاز کرده‌اند تا راز و انگیزه این حادثه مرگبار را بر ملا کنند.

منبع:رکنا

آخرین اخبار از آزار گروهی 41 دختر ایرانشهری + جزییات


ساعت24 -انتشار خبر ربوده شدن 41 دختر ایرانشهری و تعرض به این دختران توسط اعضای یک گروه آدم ربا در شهرستان ایرانشهر که به عنوان یک فاجعه اجتماعی در سیستان و بلوچستان مطرح شده، مسئولان قضایی و نیروی انتظامی استان را بر آن داشت تا با دستگیری اعضای باند ربایندگان دختران، موج نگرانی در میان خانواده های ایرانشهری را فرو بنشانند.

تعداد دختران ربوده شده که مورد تجاوز اعضای یک باند ۴ نفره قرار گرفته اند تاکنون ۴۱ دختر عنوان شده و به گفته مسئولان محلی تعدادی از خانواده های ایرانشهری از بیم آبروی خانوادگی نخواسته اند از ربوده شدن دخترانشان پرده بردارند و هنوز تعداد دقیق دختران ربوده شده ای که مورد تعرض قرار گرفته اند مشخص نشده است. نخستین بارخبر این فاجعه را امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر فاش کرد و از دستگیری عامل اصلی این جنایت هولناک خبر داد و گفت: تلاش برای دستگیری همدستان او به طور گسترده ادامه دارد.

تعداد دختران ربوده شده که مورد تجاوز اعضای یک باند ۴ نفره قرار گرفته اند تاکنون ۴۱ دختر عنوان شده و به گفته مسئولان محلی تعدادی از خانواده های ایرانشهری از بیم آبروی خانوادگی نخواسته اند از ربوده شدن دخترانشان پرده بردارند و هنوز تعداد دقیق دختران ربوده شده ای که مورد تعرض قرار گرفته اند مشخص نشده است. نخستین بارخبر این فاجعه را امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر فاش کرد و از دستگیری عامل اصلی این جنایت هولناک خبر داد و گفت: تلاش برای دستگیری همدستان او به طور گسترده ادامه دارد.

مولوی محمد طیب ملازهی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفته یکی از اعضای این باند پس از دستگیری اعتراف کرده که تاکنون به ۴۱ دختر تجاوز کرده اند.

وی به هویت این افراد اشاره نکرد و اعلام کرد: این اوباش از همین بچه های ما بوده اند که اگر اسمشان را بگویم? عده ای سرشان پایین خواهد افتاد.بخشی از این تجاوز ها در ماه رمضان روی داده و از مقام های قضایی خواسته تمام اعضای این باند را دستگیر و با آنها برخورد کند.امام جمعه اهل سنت «ایرانشهر» در سخنان خود به صراحت اعلام کرده که فرماندار این شهر در جریان شناسایی و دستگیری یکی از اعضای این باند قرار دارد.رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در گفت و گوی اختصاصی با روزنامه ایران در رابطه با خبر منتشر شده درباره تجاوز به ۴۱ دختر ایرانشهری گفت: واقعیت این حادثه به شکلی که در فضای مجازی منتشر شده نبوده است. اخبار منتشر شده بنابر اظهارات یکی از امام جمعه ها بوده است و صحت ندارد.

۳ شاکی و ۴ متهم

حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: کسانی که تاکنون به شکل رسمی شکایت کرده اند ۳ نفر بوده اند. باتوجه به اطلاعاتی که شاکی ها در اختیار تیم تحقیق قرار دادند یکی از متهمان اصلی دستگیر شده و تحقیقات برای دستگیری ۳ متهم دیگر ادامه دارد. این متهمان در شهرستان های اطراف ایرانشهر و منطقه بلوچستان از جمله چابهار و فنوج ساکن بوده که دستور نیابت های قضایی و اعزام تیم هایمان برای دستگیری آنها انجام شده است.

وی گفت: باتوجه به اینکه شکایت های مختلفی از جمله آدم ربایی و ضرب و جرح نیز وجود دارد پرونده در دادسرا تشکیل شده اما از جنبه تجاوز به شاکی ها پرونده در دادگاه کیفری یک استان رسیدگی می شود.

اعزام تیم پزشکی قانونی به ایرانشهر

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تیمی از متخصصان پزشکی قانونی دیروز راهی شهرستان ایرانشهر شده اند، گفت: دستورات قضایی صادر شده و یک تیم پزشکی قانونی از استان به ایرانشهر اعزام شده تا این موضوع را رسیدگی کنند.حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: شکایت های اولیه در رابطه با آزار و اذیت و آدم ربایی بوده است اما تحقیقات برای بررسی صحت و سقم این ماجرا ادامه دارد. حتی این احتمال وجود دارد ارتباطی از قبل بین این افراد بوده و این فرضیه که آنها به اختلاف خورده باشند و همین اختلاف باعث چنین شکایتی شده باشد نیز در دست بررسی است.

تأیید آزار و اذیت گروهی

دکتررضا عبدی، رئیس پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان و سرپرست تیم اعزامی به ایرانشهر در گفت و گوی اختصاصی با گروه حوادث روزنامه ایران گفت: دیروز یک دختر جوان که شاکی پرونده بود به ما معرفی شد که طبق معاینات انجام شده توسط تیم پزشکی قانونی، تجاوز به دختر جوان تأیید شد. دختر جوان مدعی است که ۴ نفر او را به زور سوار ماشین کرده و با بردن به خانه ای، چهار نفره او را مورد آزار و اذیت قرار داده اند. قربانی این جنایت سیاه ۲۴ ساله بوده و دچار مشکلات روحی و روانی شده است.

آدم ربایی مقابل داروخانه

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در رابطه با نحوه این آدم ربایی ها و آزار و اذیت به خبرنگار «ایران» گفت: طبق اظهارات دو نفر از شاکی ها وقتی آنها از داروخانه بیرون می آیند توسط مردان پژو سوار ربوده می شوند. یکی از آنها مدعی است که در بین راه چشم هایشان توسط مردان ناشناس بسته شده و موفق نشده اند مسیر را شناسایی کنند. اما یکی دیگر از شاکی ها که چشم هایش باز بوده مسیر را شناسایی کرده است.

طبق اظهارات قربانیان آنها به خانه هایی در ایرانشهر انتقال داده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند که این خانه ها نیز شناسایی شده اند.وی ادامه داد: متهمان حدود ۳۰ سال سن دارند و دخترانی که قربانی شده اند سنشان بالای ۱۸ سال است. اتهامات آنها آدم ربایی، ضرب و جرح، مزاحمت و تجاوز به عنف است که قوه قضائیه در حال بررسی این اتهامات است.

مردان پژو سوار، نخستین شکایت

دادستان ایرانشهر نیز «ایران» گفت: نخستین گزارش ۱۹ خرداد امسال با موضوع آدم ربایی به ما اعلام شد. ماجرا از این قرار بود که دختر جوانی در حال عبور از یکی از خیابان های ایرانشهر ناگهان توسط چهار سرنشین خودروی پژو ۴۰۵ ربوده می شود.علیرضا خانی ادامه داد: ابتدا موضوع آدم ربایی مطرح شد. دختر جوان مدعی بود که این حادثه ساعت دو بعد از ظهر رخ داده است.

از آنجایی که قربانی این پرونده یکی از متهمان را شناسایی کرده بود با اطلاعاتی که او در اختیار تیم تحقیق قرار داد بررسی ها برای دستگیری عاملان این آدم ربایی آغاز شد.در ادامه این تحقیقات دو دختر دیگر نیز جداگانه به دادسرا رفته و شکایت هایشان را ثبت کردند. این دو دختر جوان اظهار داشتند سال گذشته از سوی چهار نفر مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. اما آن موقع از اعلام شکایت خودداری کرده بودند از آنجایی که مشخصاتی که دو دختر جوان در رابطه با مردان شیطان صفت می دادند با مشخصات پژو سواران یکی بود، این احتمال مطرح شد که افراد یک باند، سناریوی این آزار و اذیت را اجرا کرده اند.

انتقام گیری قومی و مذهبی مطرح نیست

دکتر حمیدی در پاسخ به این سؤال که طبق اطلاعات منتشر شده متهم در بازجویی ها به ۴۰ مورد تجاوز و آدم ربایی اعتراف کرده است، گفت: این صحبت ها را یکی از امام جمعه های ایرانشهر بیان کرده و گفته که متهم در اداره آگاهی چنین اظهاراتی داشته است.

این مسأله هنوز به تأیید ما نرسیده است و باید به صورت کامل بررسی شود. شایعه دیگری که مطرح شده بحث قومیتی و مذهبی است. اما این پرونده هیچ ارتباطی با انتقام گیری و درگیری طایفه ای ندارد چرا که هم شاکی ها و هم متهمان بلوچ بوده و هر دو گروه نیز اهل تسنن هستند. به همین دلیل بحث قومیت و مذهب وجود ندارد.

کانال های ضد انقلاب

علی موحدی راد، دادستان زاهدان نیز در رابطه با این خبر گفت: کانال ضد انقلابی که از خارج از کشور هدایت می شود این ماجرا را بزرگنمایی کرده است و اصل ماجرا موضوع دیگری بوده است. تا زمانی که کسی طرح دعوا نکند و شکایتی ثبت نشود، نمی توان گفت تعداد قربانیان زیادتر از این بوده است. ما به شاکی ها نامه پزشکی قانونی داده ایم و بررسی ها در این خصوص ادامه دارد.

منبع:نوداد

قاتلان قتل مشکوک پسربچه بندر امامی دستگیر شدند


ساعت 24- فرمانده انتظامی استان خوزستان از شناسایی و دستگیری قاتلین پسربجه بندرامامی که جسد سوخته‌اش در شهرستان خرمشهر کشف شد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار حیدر عباس زاده در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: از زمان کشف جسد سوخته پسر بچه دستورات ویژه جهت شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلین به فرماندهان انتظامی شهرستان های خرمشهر و بندر ماهشهر ابلاغ شد.

وی افزود: پلیس آگاهی شهرستان خرمشهر با بکارگیری توان علمی و روش‌های نوین کشف جرم با همکاری پلیس آگاهی بندر ماهشهر پس از تلاش‌های مستمر موفق به شناسایی قاتلان در بندرامام شهرستان بندر ماهشهر شدند.

فرمانده انتظامی استان خورستان بیان کرد: پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی قاتلان که هر دو نفر مونث هستند در بندرامام دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات پلیس به قتل ارتکابی اعتراف کردند و پرده از راز جنایت و از پیچیدگی جرم بر اساس اعترافات قاتلین برداشته شد، گفت: دختر همسایه مقتول با یکدستگاه خودروی ۴۰۵ در حال خروج از پارکینگ با مقتول که پسربچه ۷ ساله‌ای بود تصادف می‌کند و پس از تصادف همراه با مونثه‌ای دیگر مقتول را در صندوق عقب خودرو گذاشته و به سمت شهرستان خرمشهر انتقال می‌دهند و سپس برای گمراهی پلیس با کمال تاسف اقدام به آتش زدن جسد با بنزین می‌کنند، لذا با اعترافات متهمین هر دو مونثه همراه با پرونده متشکله جهت رسیدگی تحویل مرجع قضائی شدند.

تسنیم


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن