ساکاشویلی در هلند است


ساعت24-خبرگزاری هلند، اخباری مبنی بر حضور رئیس‌جمهور پیشین گرجستان در هلند را تائید کرد.

«میخائیل ساکاشویلی» رئیس‌جمهور پیشین گرجستان در هلند است.

خبرگزاری هلند امروز چهارشنبه با تائید اخباری در این زمینه افزود که وی پس از اینکه از اوایل هفته از اوکراین اخراج شده، به هلند آمده است.

چند ماه پیش ساکاشویلی و صدها تن از هواداران وی ضمن عبور از مرز، وارد اوکراین شدند و خواستار باز پس گرفتن حق شهروندی ساکاشویلی شدند که در زمان «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین از وی سلب شده بود. ساکاشویلی پیش از اوکراین در لهستان بود و قصد داشت به وسیله قطار وارد خاک اوکراین شود، اما قطار متوقف شد.

جزییات جدید از دستگیری یک جاسوس


ساعت24-وکیل مدافع زن روسی که هفته گذشته در آمریکا به اتهام جاسوسی برای مسکو بازداشت شد، اتهامات مطرح شده علیه وی را بسیار ضعیف خواند.

ساعت24-وکیل مدافع زن روسی که هفته گذشته در آمریکا به اتهام جاسوسی برای مسکو بازداشت شد، اتهامات مطرح شده علیه وی را بسیار ضعیف خواند.

 «رابرت نیل» وکیل مدافع « ماریا بوتینا» زن روسی که به اتهام جاسوسی برای روسیه بازداشت شده، اتهامات مطرح شده از سوی سیستم قضایی آمریکا علیه موکلش را ضعیف خواند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازداشت بوتینا و اتهامات مطرح شده علیه وی برای کم اثر کردن اقدامات انجام گرفته برای بهبود روابط آمریکا و روسیه است؟ گفت: از جایگاهی که من دارم نمی توان به این سوال پاسخ داد اما آنچه می توانم بگویم این است که اتهامات مطرح شده علیه بوتینا ضعیف هستند.

در هفته گذشته اعلام شد که مقامات قضایی ایالات متحده یک زن روس را به اتهام انجام ماموریت برای دولت روسیه بازداشت کرده اند. این زن که «ماریا بوتینا» نام دارد و 29 ساله است، تلاش داشته تا به صورت مخفیانه و به نفع روسیه به درون تشکیلات سیاسی آمریکا نفوذ کند.

مقامات رسمی آمریکا می‌گویند «انجمن ملی سلاح آمریکا» (NRA) که سازمانی قدرتمند برای لابی‌گری در زمینه حمل اسلحه در این کشور است، هدف اصلی این جاسوس روسی بوده است.

دادستانی آمریکا، ماریا بوتینا را متهم کرده است که در تلاش برای نفوذ به نهادهای سیاسی ایالات متحده بوده است.

او به طور مشخص متهم به همکاری با یک مقام عالی‌رتبه روس در پیوند با بانک مرکزی روسیه است که نام او اخیرا در سیاهه افراد تحریم شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته است.

بوتینا طی مدتی که مشغول انجام فعالیت‌های خود بود، نه تنها با قانونگذاران آمریکایی یا نامزدهای انتخابات دیدار کرده بود که در مراسم مورد حمایت لابی‌های آمریکایی، مانند «صبحانه دعای ملی» نیز شرکت کرده بود.

«صبحانه دعای ملی» مراسمی سالیانه است که در واشنگتن برگزار می‌شود، مقامات ارشدی مانند رئیس‌جمهوری در آن سخنرانی می‌کنند و در جریان آن نیز دیدارها و گفتگوهایی میان شرکت‌کنندگان صورت می‌گیرد.

از دیگر اتهامات واردشده به این شهروند روس، کمک به برگزاری مراسم شامی با نام «دوستی و گفتگو» میان آمریکا و روسیه در واشنگتن و گزارش آن به یک مقام دولتی روسیه در مسکو، است.

انصارالله به رئیس‌جمهور چین پیام فرستاد


ساعت 24- رئیس شورای عالی سیاسی یمن امروز (شنبه) پیامی به رئیس‌جمهوری چین فرستاد.

ساعت 24- رئیس شورای عالی سیاسی یمن امروز (شنبه) پیامی به رئیس‌جمهوری چین فرستاد.

به گزارش خبرگزاری یمنی سبأ، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در این پیام به نمایندگی از خود و دولت و مردم یمن برای شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین آرزوی صحت و سلامتی و برای مردم دوست چین نیز پیشرفت و شکوفایی را آرزو کرد.

مهدی المشاط به رئیس‌جمهوری چین به مناسبت تمدید دوره ریاست‌جمهوری وی در این کشور تبریک گفت.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین خاطرنشان کرد، کشورش به حمایت‌های چین به یمن و کشورهای عربی در تمامی زمینه‌ها به خود می‌بالد.

وی مواضع ثابت و شجاعانه چین در حمایت از آرمان‌های عادلانه کشورهای عربی و در راس آن‌ها مساله فلسطین را ستود.

در این پیام همچنین درخصوص جنگ علیه یمن آمده است: اقداماتی که ائتلاف عربی تحت امر عربستان و دست‌نشانده‌هایش برای تشدید اوضاع در ساحل غربی و اشغال جزایر و بنادر مهم یمن انجام می‌دهند و تلاش‌هایشان برای اشغال شهر الحدیده و بندرش؛ جز در راستای تلاش این ائتلاف برای اجرای دستور کارهای مشکوک صورت نمی‌گیرد.

المشاط خاطرنشان کرد که امیدوار است چین نقش سیاسی مهمی را در حمایت از تلاش‌ها برای تحقق صلح در یمن و منطقه و جلوگیری از تجاوزها و شکستن محاصره و عقب‌نشینی نیروهای مهاجم و اشغالگر از خاک، آب و جزایر یمن ایفا کند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که یمن تمایل صادقانه‌ای برای توسعه روابط همکاری دو جانبه میان این دو کشور دوست در تمامی زمینه‌ها دارد.

به گزارش گروه اخبار جهان ساعت 24 ، پیشتر نیز این مقام یمنی پیامی را به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه فرستاده بود.

ایسنا

ناتو در عراق پایگاه نظامی احداث می‌کند


ساعت 24- رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد ناتو فصل پاییز یک پایگاه نظامی در عراق افتتاح خواهد کرد.

ساعت 24- رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد ناتو فصل پاییز یک پایگاه نظامی در عراق افتتاح خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رووداو، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا اعلام کرد ناتو در فصل پاییز یک پایگاه نظامی در عراق افتتاح خواهد کرد. «جوزف ووتل»، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه [غرب آسیا] با اعلام این مطلب افزود: نقش اصلی این پایگاه علاوه بر موارد دیگر، نقش آموزشی خواهد بود.

چندی پیش یک منبع نظامی عراقی اعلام کرده بود نیروهای ناتو که وارد عراق می‌شوند یک پایگاه نظامی در این کشور احداث خواهند کرد و این پایگاه شامل 250 نیرو ، مربی نظامی، خودروهای زرهی، بالگردها و پهپادها خواهد بود.

گفتنی است «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل پیمان ناتو، پیش‌تر از تشکیل گروهی غیر نظامی به رهبری کانادا جهت آموزش نیروهای عراقی خبر داده بود.

کاخ الیزه دستور اخراج دستیار ویژه مکرون را صادر کرد


ساعت 24- یک روز پس از بازداشت دستیار ارشد «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، کاخ الیزه روز شنبه با صدور بیانیه ای، وی را از کاخ الیزه اخراج کرد.

ساعت 24- یک روز پس از بازداشت دستیار ارشد «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، کاخ الیزه روز شنبه با صدور بیانیه ای، وی را از کاخ الیزه اخراج کرد.

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، کاخ الیزه اعلام کرد، تصمیم گرفته است «الکساندر بنالا» دستیار ارشد مکرون را به دلیل رفتار خشونت‌آمیز در روز کارگر، اخراج کند.

دادستانی عمومی پاریس روز گذشته (جمعه) ضمن تائید خبر بازداشت بنالا، اتهام وی را تخطی از وظایف محول شده و همکاری در دستکاری و پنهان سازی تصاویر سیستم نظارت ویدیویی اعلام کرد.
پیشتر دستگاه قضایی فرانسه اعلام کرده بود که در پی انتشار فیلم ضرب و شتم معترضان روز جهانی کارگر، پرونده ای در همین خصوص علیه دستیار ویژه مکرون تهیه شده است.
روزنامه فرانسوی «لوموند» روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که در بازبینی فیلم منتشره از جریان تظاهرات یکم ماه می (11 اردیبهشت)، بنالا را در حال ضرب و شتم یک معترض شناسایی کرده است.
بنالا که در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 فرانسه، مسئولیت تیم حفاظت از مکرون را برعهده داشت، در زمان تشکیل کابینه به مقام دستیار ارشدی ارتقاء رتبه پیدا کرد.
اتحادیه های کارگری هر ساله در روز اول ماه مه (11 اردیبهشت) در فرانسه تظاهرات می کنند که اغلب به برخورد با پلیس منجر می شود.
این ویدئو که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، مردی را نشان می دهد که کلاه ایمنی پلیس را به سر دارد و به همراه یک پلیس دیگر مشغول کتک زدن یک تظاهرکننده است.
دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که با مشخص شدن هویت فرد ضارب، وی برای مدت 15 روز از کار خود تعلیق شد اما به گفته رهبران اپوزیسیون این تصمیم بسیار آسانگیرانه بوده است.
کاخ الیزه مدعی شده است که این فرد افسر پلیس نیست و قبلا به عنوان محافظ مکرون فعالیت می کرده و فقط اجازه داشته بر تظاهرات روز اول می نظارت کند.
احزاب اپوزیسیون نحوه برخورد ریاست جمهوری فرانسه را با این اتفاق محکوم کرده اند و چنین استدلال می کنند که نه تنها مجازات فردخاطی بسیار سبک بوده، بلکه این حادثه فورا برای رسیدگی باید به مقامات قضایی ارجاع شود.
مکرون روز پنجشنبه در سفر به مناطق جنوب غربی فرانسه از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرد.
وی در زمان تبلیغات انتخاباتی اش وعده تغییرات عمده در حوزه های اقتصادی را داده بود که با مخالفت اتحادیه‌ها و گروه‌های کارگری مواجه شده است.
به گزارش گروه اخبار جهان ساعت 24 ، فرانسه در ماه‌های گذشته صحنه اعتصاب صنف‌های مختلف کارگری از جمله کارکنان ناوگان‌های ریلی و هوایی و حوزه انرژی بوده است.

ایرنا

دستگیری 36 قاچاقچی انسان در لس آنجلس


ساعت24-کلانتری بخش لس آنجلس (LASD) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: در این هفته 36 قاچاقچی که در یک عملیات قاچاق انسان در شهر کامپتن در جنوب کالیفرنیا شرکت داشتند، دستگیر شده و دو دختر نوجوان قربانی این عملیات نجات داده شدند.

ساعت24-کلانتری بخش لس آنجلس (LASD) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: در این هفته 36 قاچاقچی که در یک عملیات قاچاق انسان در شهر "کامپتن" در جنوب کالیفرنیا شرکت داشتند، دستگیر شده و دو دختر نوجوان قربانی این عملیات نجات داده شدند.

گروه ضربت منطقه‌ای مقابله با قاچاق انسان در لس آنجلس در روز چهارشنبه با هدایت عملیاتی، 36 قاچاقچی انسان را به دام انداخته و دو نوجوان قربانیِ 16 و 17 ساله را نجات دادند.

14 زن در این عملیات بازداشت شدند که پس از تحقیقات بیشتر هفت تن از آنان به عنوان قربانیان قاچاق انسان شناخته شده و تحت خدمات مداوم مربوطه قرار گرفتند. 12 تن دیگر از دستگیرشدگان نیز مرد بودند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، سازمان بین‌المللی کار تخمین می‌زند که صدها هزار قربانی قاچاق انسان در ایالات متحده آمریکا وجود دارد که این قربانیان شامل مردان و زنان، بزرگسالان و کودکان، شهروندان خارجی و شهروندان آمریکایی است.

طبق اعلام "مرکز ملی قاچاق انسانِ ایالات متحده" که از یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های اطلاعاتی در مورد قاچاق انسان در آمریکا را نگهداری می‌کند، بیش از 8500 مورد قاچاق انسان در آمریکا تنها در سال 2017 گزارش شده است.

انتهای پیام

ایسنا

>