گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

عقب گرد بورس‌های جهانی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

ساعت24-در معاملات روز پنج شنبه بازارهای سهام، بیشتر شاخص‌های مهم بورسی در مسیر نزولی قدم گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در شرایطی که بورس های هنگ کنگ و چین به دلیل تعطیلات سال نو چینی بسته بودند، بسیاری از شاخص های بورسی در آسیا، اروپا و آمریکا با زیان بسته شدند. معامله گران منتظر روشن شدن نتایج مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا در هفته آینده هستند و فعلاً بسیاری از آنها دست از معامله کشیده اند.

اکنون تنها سه هفته به مهلت زمانی تعیین شده توسط آمریکا برای رسیدن به توافق با چین باقی مانده است و دولت آمریکا تهدید کرده است در صورت نرسیدن به توافق، تعرفه بر واردات بخش بزرگی از محصولات چینی را دو برابر خواهد کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته است برنامه ریزی برای دیدار وی با شیء جین پینگ همتای چینی اش تا پیش از پایان ماه جاری میلادی در حال انجام است.

در معاملات امروز، شاخص نیک کی 225 بورس توکیو 0.7 درصد عقب نشست و در سطح 20 هزار و 736.89 واحد بسته شد. در بورس نیویورک، شاخص داوجونز که مهم ترین شاخص بورسی در وال استریت محسوب می شود با افت 0.1 درصدی به 25 هزار و 390.30 واحد رسید و در لندن، شاخص فوتسی 100 با افت مشابه در سطح 7173.09 واحد بسته شد.

با این حال شاخص های بورسی در سئول کره جنوبی، ولینگتون نیوزلند و سیدنی استرالیا موفق شدند با ثبت رشدی اندک، بالاتر از سطح روز گذشته خود بسته شوند.

در بازار نفت نیز قیمت ها نزولی بود به گونه ای که هر بشکه نفت وست تگزاس اینتر مدیت با 15 سنت کاهش به 53.86 دلار رسید و نفت خام برنت با 11 سنت کاهش به ازای 62.49 دلار در هر بشکه مبادله شد.

منبع: ساعت 24


addup.center