گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

سهام آسیایی به بالاترین سطح 4 ماهه نزدیک شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

ساعت24-سهام آسیایی با درخشش سهام استرالیا، به بالاترین سطح 4 ماهه خود نزدیک شدند، درحالی که پس از گزارش ناامیدکننده مشاغل نیوزلند، دلار نیوزلندی نیز سقوط کرد.

به گزارش رویترز، روز پنج شنبه، در حالی سهام آسیایی با درخشش سهام استرالیا، به بالاترین سطح 4 ماهه خود نزدیک شدند، که پس از گزارش ناامیدکننده مشاغل نیوزلند، دلار نیوزلندی سقوط کرد.

حجم معاملات سهام در روز پنج شنبه، با تداوم تعطیلی بازارهای چین به علت سال نو و نبود داده های اقتصادی مهم و قابل توجه، کمتر از روزهای قبل بود.

گسترده ترین شاخص سهام آسیا- اقیانوسیه ام اس سی آی در خارج از ژاپن، 0.1 درصد رشد کرد و به بالاترین سطح خود از اوایل اکتبر تا کنون رسید.

این شاخص به شکل مداوم از اوایل ژانویه تا کنون که فدرال رزرو لحن خود را در مورد سیاست گذاری مالی خود و افزایش نرخ بهره، تغییر داد، در حال رشد است.

با گمانه زنی ها در مورد تسهیل سیاست گذاری مالی بانک مرکزی استرالیا، شاخص سهام این کشور 1.2 درصد جهش کرد. همچنین رییس بانک مرکزی استرالیا در سخنرانی اخیر خود، از مواضع قبلی خود در مورد افزایش نرخ بهره، دور شد.

نیکی ژاپن 0.6 درصد افت کرد.

اما گویا حال وهوای مثبت بازارهای آسیایی نتوانست به اروپا برسد؛ چراکه داده های تاجران این قاره نشان می دهد شاخص های سهام در مقادیر پایین تری کار خود را آغاز کرده اند. شاخص فوتسی انگلیس 0.2 درصد در ابتدای معاملات افت کرد.

ای مینی اس اندپی 500 و داوجونز هم، فعلا تا ساعت 11:50 به وقت تهران، 0.2 درصد پایین آمده اند.

اتفاق مهم بعدی که ممکن است روند بزرگی در بازارها ایجاد کند، پیشرفت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین خواهد بود که هفته آینده در پکن ادامه پیدا می کند.

از سوی دیگر، ترامپ با تکرار خواسته های خود در مورد بودجه دیوار مرزی در سخنرانی مهم سالانه خود نشان داد که خطر یک تعطیلی دیگر در دولت، بازارهای آمریکا را تهدید می کند.

در بازارهای ارز، بیشترین توجهات به سقوط دلار نیوزلند معطوف شد. ارز نیوزلند پس از این با افت شدید مواجه شد که داده ها نشان داده بیکاری، رشد مشاغل و دستمزد، هیچ کدام به سطح مورد انتظار نرسیده است.

نرخ برابری کیوی (دلار نیوزلند) در برابر دلار آمریکا، تنها ظرف 24 ساعت، 2 درصد سقوط کرد و به 0.6744 رسید.

اوسی (دلار استرالیا) هم تحت تاثیر تغییر موضع بانک مرکزی، 1.8 درصد در برابر دلار آمریکا سقوط کرد و به نرخ برابری 0.7098 رسید.

نرخ دلار در برابر ین ژاپن ثابت ماند و در نرخ برابری 109.95 معامله شد. همچنین شاخص دلار حالا برای پنجمین روز متوالی رشد کرده و به نرخ 96.44 واحد رسید.

منبع: ساعت 24


addup.center