گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

درخواست عجیب ترامپ از وزیر خارجه سابق آمریکا درباره «رضا ضراب»

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

رکنا : رئیس‌جمهور آمریکا وزیر خارجه سابق خودش را تحت فشار قرار داده و از او خواسته وزارت دادگستری را به رفع اتهام از یک تاجر ایرانی-ترکیه‌ای مجاب کند.

به گزارش رکنا ، یک رسانه آمریکایی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گزارش داده دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا سال 2017 رکس تیلرسون ، وزیر خارجه سابق خودش را تحت فشار قرار داده و از او خواسته وزارت دادگستری را به رفع اتهام از رضا ضراب ، تاجر ایرانی-ترکیه ای مجاب کند.

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ نوشته تیلرسون با درخواست ترامپ مخالفت کرده و گفته که انجام این کار مداخله در تحقیقات از رضا ضراب به شمار می رود. سایر افرادی که در دفتر کار ترامپ حضور داشته اند از این درخواست او شوکه شده اند. ضراب، موکل رودی جولیانی ، وکیل شخصی ترامپ بوده است.

تیلرسون فوراً مخالفت خودش را یک بار دیگر به جان کلی ، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید ابراز کرده و گفته که این درخواست غیرقانونی است.

پرونده رضا ضراب در آن زمان در یک دادگاه فدرال در نیویورک به اتهام دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران تحت بررسی بود. او رودی جولیانی را برای دفاع از خودش به خدمت گرفته بود. جولیانی گفته برای یافتن یک راه حل دیپلماتیک برای موکلش چندین بار از مقام های آمریکایی کمک خواسته است.

درخواست ترامپ از تیلرسون تازه ترین رویدادی است که سبک او در اداره دولت و تمایلش برای کنار گذاشتن روال های معمول و پیگیری امور از کانال های غیرمعمول را نشان می دهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: رکنا