_  

حال اقتصاد خوب نیست

رکنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران معتقد است بستر نامناسب اقتصاد باعث سلب تصمیم گیری های درست شده است و نمی توان با نادیده گرفتن این مسائل، بر اقدامات گذشته پافشاری کرد و باید برای حل مسائل به سمت شفاف سازی حرکت کنیم.
حال اقتصاد خوب نیست

به گزارش گروه اقتصادی رکنا، غلامحسین شافعی امروز ( ۲۴ دی ماه) در نشست هیات نمایندگان گفت: این روزها نگاهی به اقتصاد کشور نشان می دهد که حال اقتصاد خوب نیست و ناکارآمدی‌ بسیاری در حوزه‌های اقتصادی وجود دارد که این ناکارآمدی‌ها خود را به حوزه‌های اجتماعی و محیط‌زیست کشانده و اعتماد را به مسئولان کاهش داده است.

وی افزود: اما این ها به معنای ناامیدی نیست و مطمئنا می‌توان به یمن وجود کارشناسان فداکار و فعالان اقتصادی با اراده کشورمان و با فراهم کردن ابزارها، افق بلندمدت و بهینه‌تری برای اقتصاد ترسیم کرد و بر مشکلات فائق آمد و در یک بازه زمانی ۱۰ سال اقتصاد کشور را جزو اقتصادهای برتر قرار داد.

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: شرایط فعلی و تلنبار شدن مشکلات در گذر زمان موجب نارضایتی شده و نمی توان با نادیده گرفتن آن بر اقدامات گذشته پافشاری کرد و در شرایط کنونی شفاف سازی لازمه برون رفت از مشکلات است و باید واقعیت ها را دید و از آن ها سخن گفت که در غیر این صورت در دام مشکلات باقی خواهیم ماند و شاهد افزایش فساد، فقر و عقب ماندن از توسعه اقتصادی خواهیم بود.

شافعی اضافه کرد: بستر نامناسب اقتصادی موجب سلب تصمیم گیری درست شده است و این ساختار و روش نمی تواند موجب برون رفت از مشکلات شود ضمن این که قوانین متعدد و تفسیرهای مختلف از آن موجب مشکلات بسیار شده است. برای حل پایدار و ریشه‌ای مسائل اقتصادی باید واقعیت‌های موجود در جامعه را پذیرفت و به صورت شفاف و روشن از آنها سخن گفت، چراکه اگر این‌طور عمل نکنیم همچنان در مشکلات باقی خواهیم ماند و شرایط را پیچیده‌تر و غیرقابل‌حل خواهیم کرد.

شافعی تصریح کرد: افزایش فساد و نابرابری‌های فراوان، فقر و بیکاری و کاهش سطح درآمد واقعی، عقب ماندن از توسعه اقتصادی از سال‌ها پیش مسائلی بوده که پیامدها آن از سوی کارشناسان و متخصصان و بخش خصوصی بارها پیش‌بینی و بیان شده بود. با توجه به تجربیات موفق سایر کشورها پیشنهاد می شود نهاد فراقوه ای برای توسعه کشور برای بازه زمانی پنج تا ۱۰ ساله ایجاد شود تا شاهد عبور از بحران باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل اقتصاد ایران تصمیم‌های مقطعی و جزیره‌ای است. ‌ازاین‌رو فداکارانه باید تصمیم گرفت و نگاه به نسل‌های آتی داشت. در شرایط کنونی قوانین دست و پاگیر و پوسیده مانع از پیشرفت و توسعه است که باید مورد بازبینی قرار بگیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

رکنا: روزی که سلطان ووشوی جهان، در کسوت مربی و البته با دعوت کارلوس کی‌روش به کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران پیوست خیلی‌ها شوکه شدند. تضاد ظاهری ووشو و فوتبال این سوال را مطرح کرد که هدف مرد پرتغالی از دعوت یک رزمی‌کار به اردوهای تیم ملی چه بود؟
تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ساندا که امسال تیمش برای نخستین بار قهرمانی ووشوی جهان را از آن خود کرده بود اما در پاسخ به این سوال به خواسته کی‌روش و تقویت چند فاکتور در تیم ملی فوتبال اشاره کرد تا بگوید: «ایجاد روحیه جنگندگی، سرعت تصمیم‌گیری،‌ افزایش تمرکز و اعتمادبه‌نفس فوتبالیست‌ها فاکتورهایی است که کی‌روش خواستار تقویت آن‌ها در شاگردانش است و به همین دلیل از من دعوت کرد تا به کادر فنی تیم ملی فوتبال اضافه شوم.» اما این‌که این فاکتورها در اولین بازی ایران در جام جهانی تا چه اندازه نمود واقعی داشت سوالی است که اوجاقی در پاسخ به آن به نکات قابل تاملی اشاره کرد.

سرمربی تیم ملی ساندا می‌گوید: «به شیوه بازی ایران مقابل مراکش افتخار کردم. تمام ملی‌پوشان در تمام لحظات جنگیدند و با اعتماد به نفس بالا توانستند این بازی را ببرند.» او با تاکید بر این‌که در بازی ایران مقابل مراکش چند نکته وجود داشت، می‌گوید: «روابط خوب بین بازیکنان و کادر فنی از ایران یک تیم کامل ساخت. کی‌روش هم به عنوان مغز متفکر و یک مربی شجاع و جنگنده در راس تیم قرار داشت و موفق شد به بهترین شکل ممکن تیم را هدایت کند. نکته دیگر این‌که من چیزی به عنوان شانس برای یک تیم در مسابقه قائل نیستم. درست است که توپ با برخورد به سر مدافع مراکش وارد دروازه شد اما اگر توپ توسط بازیکن مراکش گل نمی‌شد، ۲ بازیکن دیگر ما کار را تمام می‌کردند. مسئله دیگر این‌که بازیکنانی که در لیگ ایران و آکادمی فوتبال پک حضور داشتند، در مقایسه با لژیونرها عملکرد بهتری ارایه کردند. امید ابراهیمی، وحید امیری، بیرانوند و روزبه چشمی از جمله این بازیکنان بودند. از نظر من وحید امیری تاثیرگذارترین بازیکن ایران بود که در جنگ‌های تن به تن، ۲ به ۲ و نزدیک کاملا موفق بود. او به لحاظ بدنی همچون فولاد است و به همین خاطر وقتی با بازیکن مراکشی به هوا پریدند، حریف مراکشی‌اش در هوا ناک‌اوت شد و چند دقیقه طول کشید که به خود بیاید. امید ابراهیمی هم بسیار جسورانه و با اعتمادبه نفس بالا بازی کرد و در یک صحنه توپی را نجات داد که اگر مهار نمی‌شد امکان داشت گل شود. بیرانوند و روزبه‌ چشمی هم همینطور بودند. به همین خاطر معتقدم به لحاظ بدنی و اعمال فاکتورهایی چون جنگندگی، سرعت تصمیم‌گیری،‌ تمرکز و اعتمادبه‌نفس، این ۴ بازیکن فوق‌العاده بودند.» او در پاسخ به این‌که با این حساب کی‌روش به آنچه از همکاری با شما می‌خواست در روسیه رسیده هم می‌گوید: «ما ۳۰ جلسه با بازیکنان تیم ملی ایران تمرین کردیم و معتقدم این ۳۰ جلسه تاثیر خود را گذاشت و دست‌کم انتظار من برآورده شد. امیدوارم که جامعه فوتبال هم از تصمیم کی‌روش(درخصوص همکاری با یک مربی رزمی) راضی باشند و بدانند که او با این تصمیم چه نتیجه‌ای را رقم زد.»

سارا اصلانی

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

تجاوز وحشیانه به سپیده توسط ۲ مرد اجیر شده از سوی شهاب

شکایت یک مرد مازندرانی از آرایشگاه زنانه!

جاسوسی وزیر اسرائیل برای ایران / «سگو» مامور اطلاعاتی ایران بود! +عکس

این مرد در وسوسه صیغه یک زن در دام شومی افتاد!

تجاوز به ۶ دانش‌آموز لرستانی / مدیرکل چه می گوید؟!

سربازی که دستور «حاج قاسم سلیمانی» را اطاعت نکرد! + عکس

فیلمی منتشر نشده از شب فاجعه / ثلاث پشت فرمان اتوبوس بود!+فیلم

چرا ویلای سردار فیروزآبادی در لواسان باید پس از ۲۵ سال تخلیه شود؟

شکنجه های بی رحمانه یک دختر در سرویس بهداشتی / عکس این دختر اشک همه را درآورد

اعتراف به آزار ۴۱ دختر ایرانشهری / مرا به زور به یک خانه بردند و ۴ نفری به جانم افتادند!

دستگیری نو عروس‌۱۷‌ساله با ملافه خونین در تهران + عکس

تجاوز به دختر ۱۵ ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

 

تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

رکنا: نایک به اعتراض ایرانی‌ها در مورد عدم تامین کفش‌های بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه پاسخ داده و گفته که شایعات مطرح شده گمراه‌کننده است.
تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

نایک مدعی شد که این کمپانی سال‌هاست به این درخواست قانونی عمل می‌کند وبرمحدودیت‌های دولت تاکید کرد و گفت که قادر نیست کفش‌هایش را برای تیم ملی ارسال کند و این یک انتخاب نیست. نایک گفته که تحریم‌های آمریکا به این معنی است که یک کمپانی آمریکایی مثل نایک نمی‌تواند کفش‌هایش را برای بازیکنان تیم ملی ایران ارسال کند. تحریم‌ها برای نایک سال‌هاست که اجرا می‌شود و لازم الاجراست. 
به گزارش «یو اس ای تودی»، کمپانی نایک در پی اعتراضات به این کمپانی به دلیل عدم تامین کفش بازیکنان ایرانی در جام جهانی به بهانه تحریم‌های آمریکا پاسخ داد.
نایک در پاسخ به ایمیل «یو اس ای تودی» مدعی شد که این کمپانی سال‌هاست به این درخواست قانونی عمل می‌کند و بر محدودیت‌های دولت تاکید کرد و گفت که قادر نیست کفش‌هایش را برای تیم ملی ارسال کند و این یک انتخاب نیست.
نایک گفته که تحریم‌های آمریکا به این معنی است که یک کمپانی آمریکایی مثل نایک نمی‌تواند کفش‌هایش را برای بازیکنان تیم ملی ایران ارسال کند. تحریم‌ها برای نایک سال‌هاست که اجرا می‌شود و لازم الاجراست.
کمپانی نایک معتقد است همه داستان در رسانه‌ها گفته نشده است. آنها در پاسخ به این رسانه گفته‌اند که «تغییر ناگهانی در سیاست‌هایشان در مورد تامین اقلام برای ایران ایجاد نشده و این تلقین‌ها گمراه‌کننده است.»
این رسانه آمریکایی با بیان اینکه تحریم‌های سیاسی علیه ایران سال‌هاست که اجرا می‌شود، نوشت: «نایک به وضوح گفته رویکردش در قبال ایران ربطی به دولت ترامپ Trump ندارد و مربوط به تحریم‌هایی است که قبل از انتخابات اجرا شده بود.»
نایک تاکید کرده که همه بازیکنان می‌توانند محصولات نایک را خریداری کنند و این کمپانی اجازه دارد اسپانسر بازیکنان ایرانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند، باشد. ۹ بازیکن تیم ملی ایران در کشور بازی می‌کنند و سایرین در باشگاه‌های خارجی توپ می‌زنند.
بر اساس این گزارش، لباس تیم ملی ایران را کمپانی آلمانی آدیداس تامین کرده؛ «کسپر رورستد» مدیر عامل کمپانی آدیداس گفته که ایران یکی از ۱۲ تیمی است که آنها اسپانسری‌اش را برعهده دارند.
«رورستد» به «راشا تودی» گفته که ما به این دلیل تیم ملی ایران را تجهیز کردیم که بسیاری از ایرانی‌ها عاشق فوتبال هستند و در نهایت ما به ورزش Sport باور داریم. ما معتقدیم که با ورزش قادر به تغییر زندگی هستیم. اگر ما به موتور سیاسی تبدیل شویم، آزادی Freedom لازم برای انجام کاری که می‌خواهیم و آن بهتر کردن زندگی مردم است، را نداریم.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

تجاوز وحشیانه به سپیده توسط ۲ مرد اجیر شده از سوی شهاب

شکایت یک مرد مازندرانی از آرایشگاه زنانه!

جاسوسی وزیر اسرائیل برای ایران / «سگو» مامور اطلاعاتی ایران بود! +عکس

این مرد در وسوسه صیغه یک زن در دام شومی افتاد!

تجاوز به ۶ دانش‌آموز لرستانی / مدیرکل چه می گوید؟!

سربازی که دستور «حاج قاسم سلیمانی» را اطاعت نکرد! + عکس

فیلمی منتشر نشده از شب فاجعه / ثلاث پشت فرمان اتوبوس بود!+فیلم

چرا ویلای سردار فیروزآبادی در لواسان باید پس از ۲۵ سال تخلیه شود؟

شکنجه های بی رحمانه یک دختر در سرویس بهداشتی / عکس این دختر اشک همه را درآورد

اعتراف به آزار ۴۱ دختر ایرانشهری / مرا به زور به یک خانه بردند و ۴ نفری به جانم افتادند!

دستگیری نو عروس‌۱۷‌ساله با ملافه خونین در تهران + عکس

تجاوز به دختر ۱۵ ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

 

تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

رکنا: پرونده تجاوز به زنان و دختران ایرانشهری پس از اظهارنظر پزشکی قانونی بررسی می‌شود

پرونده سیاه تجاوز Rape به ۴۱ زن و دختر، جنجالی بزرگ در ایرانشهر به راه انداخته و مردم جنوب کشورمان را تحت ‌تأثیر قرار داده است تا جایی که حدود ۵۰ نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به تعرض انجام شده در مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند. این درحالی است که پزشکی قانونی تعرض به دختران ایرانشهری را هنوز تأیید نکرده و کارشناسان پزشکی قانونی قرار است به‌زودی نتیجه را اعلام کنند. درحال حاضر نیز ۳ مورد شکایت در این پرونده به دادگستری ارسال شده که هنوز پزشکی قانونی در این زمینه اظهار نظر نکرده است. قرار است دستگاه قضائی به‌زودی پس از اعلام نظریه پزشکی قانونی در این رابطه تصمیم بگیرد.
مردم ایرانشهر با شنیدن این خبر نتوانستند نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند. زنان و مردان معترض مقابل فرمانداری تجمع کردند و از فرماندار، مسئولان امنیتی و قضائی خواستند تا متهمان و متجاوزان را در اسرع وقت دستگیر کنند و به مجازات برسانند. یکی از معترضان نیز تهدید کرد که اگر تا پنج روز آینده عوامل دستگیر و اعدام executionنشوند، خودشان با آنان برخورد خواهند کرد.
نبی بخش داودی، معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر نیز با حضور در جمع معترضان گفت: «با تلاش دستگاه قضائی، نیروهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی سرنخ‌هایی به دست آمده است و عوامل مورد نظر تحت تعقیب هستند. یک نفر در این رابطه دستگیر شده و مطمئن باشید با عوامل این ناامنی براساس قانون Law برخورد خواهد شد.»
در مقابل، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس‌کل دادگستری سیستان‌وبلوچستان با بیان این‌که جزییات این پرونده مورد تأیید ما نیست، گفت: «تاکنون ۳ نفر درباره موضوع آدم‌ربایی و تجاوز به دختران در ایرانشهر شکایت کرده‌اند که در این رابطه یک متهم دستگیر شده است. جزییاتی که تاکنون درباره این پرونده اعلام شده مورد تأیید ما نیست، این‌که این افراد چند نفر بوده‌اند و تعداد افرادی که به آنها تجاوز شده و ادعایی که مولوی، امام جمعه ایرانشهر در نماز جمعه داشته به هیچ‌وجه مورد تأیید ما نبوده و مسأله درحال بررسی است. اولا طرح این موضوع در مرجع قضائی نبوده و تحقیقات در مرجع انتظامی صورت گرفته و ثانیا تعدادی هم که مولوی امام جمعه ایرانشهر اعلام کرده است را به هیچ‌وجه تأیید نمی‌کنیم. درحال حاضر تعدادی از متهمان در شهرستان‌های اطراف ایرانشهر و منطقه بلوچستان ازجمله چابهار و فنوج هستند که نیابت‌های قضائی و دستورات قضائی و اعزام تیم‌هایمان برای دستگیری آنها انجام شده و تاکنون کسی از این افراد دستگیر نشده و اقدامات قضائی و انتظامی آن درحال پیگیری است.»
حمیدی درباره تعداد افراد مرتبط با این پرونده ادامه داد: «این‌که چند نفر مرتبط با این موضوع وجود دارد را فعلا تا بررسی‌هایی که به نتیجه برسد و برای ما روشن شود، نمی‌توان قاطعانه اعلام کرد. درحال حاضر با توجه به مراجعاتی تحت عنوان این‌که به این افراد تجاوز شده، در دو مرجع قضائی پرونده تشکیل شده و با توجه به صلاحیت‌هایی که وجود دارد، بحث آدم‌ربایی و ایجاد مزاحمت برای آنها در دادسرای ایرانشهر و موضوع تجاوز در دادگاه کیفری یک این شهرستان پرونده تشکیل شده است. برای این موضوع در هر دو مرجع قضائی پرونده تشکیل شده و درحال پیگیری است.»
رئیس‌کل دادگستری سیستان‌وبلوچستان گفت: «از هر دو مرجع دستورات قضائی صادر شده و قضیه پیگیری می‌شود و تا ابعاد آن روشن نشود، نمی‌توان به‌طور صریح و قاطعانه اظهارنظر کرد که موضوع چه بوده است. ممکن است برخی از این افراد از قبل ارتباطاتی با هم داشته‌اند که بعدا به اختلاف برخورد کرده‌اند و منتهی به شکایت شده و ممکن است برخی موارد هم تجاوز به عنف باشد که این موضوعات باید بررسی شود. ممکن است ارتباطاتی بین پسران و دختران براساس وعده ازدواج صورت گرفته باشد و اینها حدسیاتی است که درحال پیگیری آنها هستیم و شکاتی که تابه‌حال مراجعه کرده‌اند به پزشکی قانونی معرفی شده‌اند. یک تیم پزشکی قانونی مجرب از مرکز استان سیستان‌وبلوچستان به ایرانشهر اعزام شده که بتواند سریعا و به صورت تخصصی در این‌باره اظهارنظر کند.»

شهروند

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

تجاوز وحشیانه به سپیده توسط ۲ مرد اجیر شده از سوی شهاب

شکایت یک مرد مازندرانی از آرایشگاه زنانه!

جاسوسی وزیر اسرائیل برای ایران / «سگو» مامور اطلاعاتی ایران بود! +عکس

این مرد در وسوسه صیغه یک زن در دام شومی افتاد!

تجاوز به ۶ دانش‌آموز لرستانی / مدیرکل چه می گوید؟!

سربازی که دستور «حاج قاسم سلیمانی» را اطاعت نکرد! + عکس

فیلمی منتشر نشده از شب فاجعه / ثلاث پشت فرمان اتوبوس بود!+فیلم

چرا ویلای سردار فیروزآبادی در لواسان باید پس از ۲۵ سال تخلیه شود؟

شکنجه های بی رحمانه یک دختر در سرویس بهداشتی / عکس این دختر اشک همه را درآورد

اعتراف به آزار ۴۱ دختر ایرانشهری / مرا به زور به یک خانه بردند و ۴ نفری به جانم افتادند!

دستگیری نو عروس‌۱۷‌ساله با ملافه خونین در تهران + عکس

تجاوز به دختر ۱۵ ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

 

تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

رکنا: خسرو نظافت‌دوست که قرار بود نقش جهان پهلوان، علی حاتمی را بازی کند؛ درباره نگاه حاتمی می‌گوید: علی حاتمی برای این فیلم که قرار بود سه مقطع از زندگی تختی را نمایش دهد، از بازیگران بزرگی استفاده کرده بود. او می‌خواست تصویری واقعی نشان دهد.
تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

حاتمی ۱۶‌سال درباره تختی تحقیق کرده بود و همه جزییات را به خوبی می‌دانست. حتی یک هفته رفته بودند مسجد سلیمان تا بدانند که تختی در قطار ناهار چی خورده تا آن را در فیلم بگنجاند. آخرین خاطرات بازیگر Actor نقش تختی از روزهای گریم روایتی جذاب می‌سازد از سلیقه علی حاتمی. نظافت‌دوست می‌گوید: وقتی چشم باز کرده و خودم را در آینه دیدم، جهان پهلوان را دیدم. دلم برایش تنگ شده بود. این را به خودش هم گفتم. به چهره توی آینه. حیف شد علی حاتمی. حیف شد تختی...
وقتی اول بار حدود اوایل اردیبهشت رسانه‌ها خبر از ساخت فیلمی درباره زندگی غلامرضا تختی توسط بهرام توکلی و سعید ملکان دادند؛ چنین به نظر می‌آمد که این نیز یکی از بازی‌های رسانه‌ای سینمای ایران است، به‌خصوص که مثل بیشتر فیلم‌های ویژه یکی دو‌سال اخیر صحبت از سرمایه‌گذاری سازمان اوج در آن به میان بود و خبرسازی‌های این مجموعه در این سال‌ها روشن‌تر از آن بود که بشود کتمانش کرد.
با این‌که در ابتدا خبر ساخت فیلم تختی در حد شایعه‌ای جذاب تلقی شد، اما وقتی چندی پیش اعلام شد که این فیلم با دریافت پروانه ساخت و تکمیل عوامل پشت صحنه با بازی امیر جدیدی در نقش غلامرضا تختی وارد مرحله پیش‌تولید شده است، گمانه‌زنی‌ها درباره فرجام چنین فیلمی در فضای مجازی سرعت گرفت. در حقیقت تجربه شکست‌خورده بهروز افخمی و دیگر تجربیات پیرامون شخصیت این قهرمان جذاب ایرانی باعث شده بود نگاه‌ها به این فیلم عمدتا منفی باشد، به‌خصوص که مواردی چون اختلاف نگاه و نگرش سازمان اوج با زاویه نگاه تختی، نوع روایت و البته دیدگاه‌های این کاراکتر تردیدها را دامن می‌زد. 
سینمای ایران تاکنون دو بار برای ساخت داستان تختی دورخیز کرده؛ اولی زنده‌یاد علی حاتمی بود که قصد ساخت فیلمی در قالب آثار مالوفش را داشت، که اجل مهلتش نداد. در آن فیلم علی حاتمی قصد داشت از خسرو نظافت‌دوست که هم کشتی‌گیر بود و هم شباهتی غریب به تختی داشت، در نقش جهان پهلوان استفاده کند، اما فیلم به بهروز افخمی به ارث رسید و او نیز ترجیح داد از محمدعلی فردین در نقش تختی استفاده کند. اما وقتی این کار به نتیجه نرسید، به جای آزمودن روش‌های دیگر ترجیح داد کاراکتر تختی را از فیلم حذف کند و ساختار فیلمش را بنا کند روی معماهای آشکار و نهان زندگی تختی که نتیجه کمترین شباهتی به تختی علی حاتمی نداشت...
بعد از آن دو فیلم در تمام این سال‌ها هنر Art ایران تنها دو تلاش در این مورد به انجام رسانده است؛ اولی فیلم مستندی است به نام شهسوار؛ که نقش تختی را به مجید خدایی، دارنده نشان برنز جهان سپرده و دیگر تلاش هنر ایران نیز سمفونی جهان‌پهلوان است که لوریس چکناواریان آن را می‌سازد. چکناواریان نوع نگاهش را در این اثر با جمله‌ای درباره تختی توضیح می‌دهد: تمام زندگی تختی تراژدی است...
اما این‌که آیا حضور امیر جدیدی می‌تواند بازتاب‌دهنده تراژدی‌های آشکار و نهان زندگی تختی باشد، یکی از مسائلی است که تردیدها را درباره پروژه ملکان- توکلی بیشتر می‌کند...
بابک تختی که کتابی با عنوان محبوب‌ترین ورزشکار تاریخ ایران را درباره پدر نوشته، از هراسش درباره نگاه‌های افسانه‌ای نسبت به تختی می‌گوید و ترسش از این‌که این یکی فیلم نیز به این نگاه آلوده شود: وقتی گفتم تختی رستم نیست، گفتند این ضدپدرش است. اما تختی هم آدمی است شبیه همه آدم‌های اجتماع و نباید از وی اسطوره ساخت. فرزند تختی با چنین دیدگاهی شاید تختی علی حاتمی را نمی‌پسندید. نگاه اساطیری حاتمی یک تختی سوار بر جان‌های مردمش را می‌خواست.
پولاد امین

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

جاسوسی وزیر اسرائیل برای ایران / «سگو» مامور اطلاعاتی ایران بود! +عکس

این مرد در وسوسه صیغه یک زن در دام شومی افتاد!

تجاوز به ۶ دانش‌آموز لرستانی / مدیرکل چه می گوید؟!

سربازی که دستور «حاج قاسم سلیمانی» را اطاعت نکرد! + عکس

فیلمی منتشر نشده از شب فاجعه / ثلاث پشت فرمان اتوبوس بود!+فیلم

شهاب ۲ جوان را اجیر کرد تا به سپیده تجاوز کنند

لانه فساد وفحشا با پوشش قهوه خانه بانوان در جیرفت / خواننده مرد زنان را می رقصاند!

چرا ویلای سردار فیروزآبادی در لواسان باید پس از ۲۵ سال تخلیه شود؟

شکنجه های بی رحمانه یک دختر در سرویس بهداشتی / عکس این دختر اشک همه را درآورد

اعتراف به آزار ۴۱ دختر ایرانشهری / مرا به زور به یک خانه بردند و ۴ نفری به جانم افتادند!

دستگیری نو عروس‌۱۷‌ساله با ملافه خونین در تهران + عکس

تجاوز به دختر ۱۵ ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

 

تجاوز به دختر 15 ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

حوادث رکنا: صبح امروز در اوساکای ژاپن زلزله ای 6.1 ریشتری رخ داد که 3 کشته و 200 زخمی بر جای گذاشت.

دقایقی قبل از ساعت هشت صبح امروز (دوشنبه) به وقت محلی زلزله ای به بزرگی ۶.۱ دهم ریشتر شمال اوساکا را لرزاند بزرگی این زمین لرزه در مقیاس ۰ تا ۷ در زلزله نگاری ژاپنی، ۶ اعلام شده است.
بر اساس این گزارش تاکنون بر اثر این زلزله که استان های هیوگو، کیوتو، شیگا و نارا را نیز لرزانده است هیچ هشدار سونامی صادر نشده و در استان همجوار فوکویی نیز هیچ مورد غیرعادی در فعالیت ۱۵ راکتور هسته ای این استان گزارش نشده است.
قطارهای سریع شینکانسن متوقف شده اند خدمات قطارهای محلی نیز در این منطقه تعلیق شده است اما سه فرودگاه منطقه که موقتا فعالیت خود را متوقف کرده بودند دوباره شروع به کار کرده اند.
بنا به گزارش ها برق برخی از مناطق اوساکا قطع است و مقامات ارشد دولت برای نشستی اضطراری در دفتر نخست وزیری در حال جمع شدن هستند.
جنگنده ها و هلی کوپترهای نیروی دفاع از خود ژاپن برای جمع آوری اطلاعات عازم منطقه شده اند.
 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

سربازی که دستور «حاج قاسم سلیمانی» را اطاعت نکرد! + عکس

فیلمی منتشر نشده از شب فاجعه / ثلاث پشت فرمان اتوبوس بود!+فیلم

تجاوز به ۶ دانش‌آموز لرستانی / مدیرکل چه می گوید؟!

لاکچری ترین مراسم عروسی با یک دلار+عکس

شهاب ۲ جوان را اجیر کرد تا به سپیده تجاوز کنند

فوری/ قاتل بنیتا اعدام شد +عکس

لانه فساد وفحشا با پوشش قهوه خانه بانوان در جیرفت / خواننده مرد زنان را می رقصاند!

چرا ویلای سردار فیروزآبادی در لواسان باید پس از ۲۵ سال تخلیه شود؟

تجاوز به دختر ۱۵ ساله توسط مردی که می گوید خواب بود !

شکنجه های بی رحمانه یک دختر در سرویس بهداشتی / عکس این دختر اشک همه را درآورد

اعتراف به آزار ۴۱ دختر ایرانشهری / مرا به زور به یک خانه بردند و ۴ نفری به جانم افتادند!

ثلاث امروز اعدام شد+ عکس

دستگیری نو عروس‌۱۷‌ساله با ملافه خونین در تهران + عکس


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن