گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری حوادث

بلای وحشتناکی که بر سر 2 دختر نوجوان چابهاری آمد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار حوادث

حوادث رکنا: بخشدار دشتیاری از توابع چابهار گفت: بی‌احتیاطی در زمان برداشت آب از«هوتگ» منجر به غرق شدن 2 دختر 14 و 16 ساله به نام‌های سارا و بسمه کلمتی در این شهرستان شد.

جمشید سارانی اظهار داشت: این 2 کودک هنگاهی که برای برداشتن آب به منظور شتشوی ظروف و البسه به هوتگ رفته بودند درون آب افتاده و در دم جان باختند.

وی بیان کرد: در بارندگی های اخیر آب باران در هوتگ ها(گودال کنده شده برای نگهداری آب باران جهت استفاده احشام و انسان) و گودال های بزرگ و کوچک جمع آوری شده و به دلیل نبود شبکه آبرسانی شبانه روزی در منطقه، مردم بویژه زنان برای شستشوی البسه و ظروف از این آب استفاده می کنند.

بخشدار دشتیاری گفت: 100 درصد روستاهای این بخش با تانکر برای هر نفر روزانه 15 لیتر آبرسانی سیار می شود.

وی تکمیل پروژه های آبرسانی نیمه تمام از جمله مجتمع آبرسانی 210 روستایی پایین دست سد پیشین و انتقال آب دریا برای مصارف آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی را خواستار شد.

مدیرآموزش و پرورش نگور دشتیاری نیز اظهار داشت: جانباختگان 2 دانش آموز بودند که خارج وقت مدرسه برای کمک به خانواده هایشان به هوتگ رفته بودند که متاسفانه درون آب افتاده و غرق شدند.

انور بادپا افزود: تا کنون چندین دانش آموز به دلیل آوردن آب درون هوتگ ها افتاده و جان باختند.

در خرداد سالجاری سه دانش آموز روستای کموبازار از توابع بخش پلان شهرستان چابهار درون هوتگ افتاده و غرق شدند.

هوتِگ یا هوتَک نام گودال مصنوعی و یا طبیعی نسبتا بزرگی است که آب حاصل از بارندگی ها در آن هدایت و جمع آوری شده و در طول سال به مصارف کشاورزی و آشامیدنی انسان و حیوانات اهلی و وحشی می رسد، این گودال در زبان بلوچی در منطقه بلوچستان به هوتِگ مشهور است.

شهر چابهار در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: رکنا