یک ایرانی مربی تیم ملی تکواندوی بلژیک شد


کاپیتان و مربی اسبق تیم‌ ملی تکواندوی ایران با درخواست فدراسیون بلژیک تا المپیک 2020 توکیو به کادر فنی این تیم اضافه شد.
یک ایرانی مربی تیم ملی تکواندوی بلژیک شد
رویداد24 «علیرضا نصر آزادانی» 24 مدال رنگارنگ جهانی و آسیایی از دوران قهرمانی را در کارنامه پرافتخار خود دارد.
همچنین او چند سالی به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان ایران در کنار «بیژن مقانلو» و «مهدی بی باک» فعالیت می کرد.

وی با درخواست فدراسیون تکواندوی بلژیک و به منظور آماده سازی اردونشینان این کشور برای شرکت در رویدادهای پیش‌رو تا المپیک 2020 به کادر فنی این تیم اضافه شد.

فدراسیون بلژیک چند سالی است با استفاده از مربیان و حتی بازیکنان دیگر کشورها به دنبال موفقیت در تکواندوی اروپا و جهان است که با این وجود هنوز نتوانسته، جایی در بین مدعیان این رشته رزمی المپیکی داشته باشد.

تکواندوی ایران همراه با کره جنوبی از قدرت های اصلی تکواندوی جهان محسوب می شود که مربیان نام آشنایی چون «رضا مهماندوست» در سایر کشورها دارد، مهماندوست چندسالی است که هدایت تیم ملی جمهوری آذربایجان را برعهده دارد.

اسکالانته:ایران از تیم های قدرتمند کاراته جهان است


رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با اشاره به اینکه کشور ایران، پس از ژاپن بیشترین سهمیه المپیک کاراته جوانان آرژانتین را کسب کرده است، گفت: ایران از تیم های قدرتمند کاراته جهان به شمار می رود.
اسکالانته:ایران از تیم های قدرتمند کاراته جهان است

رویداد24 «خاویر اسکالانته/Javier Escalante» روز سه شنبه در حاشیه سمینار داوران فدراسیون جهانی کاراته در ارومیه اظهار کرد: تیم ژاپن در مسابقات انتخابی المپیک آرژانتین با کسب شش سهمیه و تیم ایران با پنج سهمیه از جایگاه مطلوبی در جهان برخوردار هستند.
وی اظهار کرد: داوران ایرانی این رشته ورزشی در جهان بسیار مطرح هستند و در بازی های المپیک از داوران ایرانی استفاده خواهیم کرد.
رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی کاراته با اشاره به اینکه 14 داور بین المللی مسابقات کاراته در المپیک آرژانتین را قضاوت خواهند کرد، افزود: جواد سلیمی داور بین المللی کاراته از ارومیه نیز برای قضاوت در این بازی ها ما را همراهی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، سمینار داوران فدراسیون جهانی کاراته در آستانه چهاردهمین تورنمنت بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی به میزبانی ارومیه برگزار می شود.
سومین دوره المپیک ورزشی جوانان از 15 تا 26 مهر سال جاری به میزبانی آرژانتین برگزار خواهد شد؛ دوره های قبلی این رویداد ورزشی به ترتیب در سنگاپور و چین برگزار شده بود.

دوری یک‌ساله‌ی کیمیای تکواندوی ایران


پزشک معالج کیمیا علیزاده درباره وضعیت این ورزشکار گفت: به دلیل مشکل پارگی رباط صلیبی، زانوی علیزاده نیاز به عمل جراحی دارد.
دوری یک‌ساله‌ی کیمیای تکواندوی ایران
رویداد24 کیمیا علیزاده ملی پوش تکواندوی بانوان و پرچمدار ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور در این رقابتها را از دست داد. طبق گفته فدراسیون تکواندو، علیزاده در تمرینات روز گذشته دچار پارگی رباط صلیبی شده است. 

دکتر  محمد رازی که وضعیت مصدومیت کیمیا علیزاده را بررسی کرده است، اظهار کرد: کیمیا علیزاده، روز گذشته (یکشنبه) به دلیل پیچ خوردگی زانوی چپش دچار پارگی رباط صلیبی شد که بعد از معاینه این تشخیص را دادم که ابتدا باید استراحت و فیزیوتراپی انجام دهد و همچنین با عصا راه برود. البته زانوی چپ وی نیاز به عمل جراحی دارد که هنوز در این زمینه کیمیا علیزاده تصمیم نهایی خود را نگرفته و منتظر تصمیم این ورزشکار برای عمل جراحی روی زانوی چپ او هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت عمل جراحی کیمیا علیزاده تا چه مدت از ورزش حرفه‌ای دور خواهند ماند، گفت‌: بعد از عمل جراحی او به مدت 9 ماه تا یک سال امکان انجام ورزش حرفه‌ای را ندارد. البته در حال‌ حاضر نیاز به فیزیوتراپی دارد تا بتوانیم شرایط او را بعد از فیزیوتراپی مورد بررسی نهایی قرار دهیم.

رازی در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید علت پارگی رباط صلیبی علیزاده به دلیل عدم آمادگی این ورزشکار بوده و یا در اثر فشار تمرینات؟ خاطر نشان کرد: هیچ کدام از این مسائل نبوده،‌ بلکه در حقیقت اتفاقی بود که امکان دارد  در جریان تمرینات برای هر ورزشکار حرفه‌ای رخ دهد به ویژه‌ در رشته‌های  رزمی و یا در فوتبال، هندبال و بسکتبال. پارگی رباط صلیبی اتفاقی طبیعی است و ورزشکار ممکن است در جریان ورزش سنگین دچار چنین اتفاقاتی شود.

پزشک درمان کیمیا علیزاده در ادامه‌، اظهار کرد: کیمیا علیزاده در جریان تمرینات تعادل خود را از دست داده است و زانوی چپ او دچار پیچ خوردگی شده و مصدومیت او دلیل خاص دیگری نداشته است.

وی در مورد در پاسخ به این پرسش که آیا علیزاده پیش از این نیز دچار  پارگی رباط صلیبی شده است یا خیر؟ تصریح کرد: زانوی چپ وی تاکنون هیچ مشکل خاصی نداشته است و پیش از این از این ناحیه دچار مصدومیت نشده است.

رازی در پایان پیرامون این پرسش که آیا با مصدومیت فعلی علیزاده امکان اعزام او به بازی‌های آسیایی جاکارتا وجود دارد یا خیر؟ گفت‌: این بستگی به سیاست وزارت ورزش و جوانان  و کمیته ملی المپیک دارد، اما باید بگویم مصدومیت او به حدی است که باید با عصا راه برود و هر چه‌ سریع‌تر فیزیوتراپی خود را آغاز کند.

تیم تکواندوی ایران نتیجه را به چین واگذار کرد


دومین دوره مسابقات قهرمانی تیمی گرنداِسلم در سه گروه مردان، زنان و مختلط از ساعت 5:30 صبح (به وقت تهران) امروز (جمعه - 5 مردادماه) در "ووشی" چین آغاز و به مدت 3 سه روز ادامه خواهد داشت.
تیم تکواندوی ایران نتیجه را به چین واگذار کرد
رویداد24ایران، ترکیه، چین (2تیم)، ژاپن، ساحل عاج، قزاقستان، کره جنوبی و مراکش تیم های شرکت کننده گروه مردان در این دوره از رقابت‌ها هستند که بر اساس قرعه کشی انجام شده تیم‌های ایران، ترکیه، چین (2 تیم) و ژاپن در بالای جدول و ساحل عاج، مراکش، کره‌جنوبی و قزاقستان در پایین جدول قرار دارند. نمایندگان کشورمان در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها با تیم چین یک مبارزه کردند که در این مرحله با نتیجه 65 بر 55 نتیجه را واگذار کردند؛ تیم ایران فردا برای کسب عنوان سومی این رقابت‌ها باید با یکی از تیم‌های ژاپن، قزاقستان، ساحل عاج مبارزه کند.

نمایندگان کشورمان در گام نخست موفق شده بودند تیم ترکیه را با نتیجه 65 بر 53 مغلوب خویش سازند. طبق برنامه اعلامی کمیته مسابقات، فردا و در روز دوم (شنبه - 6 مردادماه) این رقابت‌ها، مسابقات شانس مجدد گروه مردان برای کسب عنوان سومی و همچنین رقابت‌های گروه زنان برگزار می‌شود.

در روز پایانی (یکشنبه - 7 مردادماه) رقابت‌های تیمی مختلط، و پیکارهای فینال (گروه مردان و زنان) انجام خواهد شد. تیم ایران با ترکیب سیدحسین احسانی، مهدی جلالی، رامین حسین‌‌قلی‌زاده، پوریا عرفانیان و عرفان ناظمی در این رقابت‌ها حضور دارد. هدایت این تیم برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی، رضا ایمان‌زاده به عنوان مربی و علی رضایی به عنوان مربی بدنساز است. گفتنی است؛ این رقابت ها G8 است و به ترتیب به تیم اول تا سوم 80، 48 و 28/80 امتیاز تعلق می گیرد.

تیم کومیته مردان قهرمان کاراته آسیا شد


در پایان مسابقات بخش کومیته تیمی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2018 اردن، تیم مردان ایران به مدال طلا دست یافت.
تیم کومیته مردان قهرمان کاراته آسیا شد

رویداد24 سومین روز مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2018 اردن از صبح امروز (یکشنبه) 24 تیر ماه سال 1397 مسابقات امروز در بخش کومیته تیمی در حال‌ پیگیری است و نماینده ایران در بخش مردان و زنان به مصاف رقبای خود رفتند که در پایان مدال طلای بخش مردان به نمایندگان ایران رسید.

به ‌این‌ ترتیب تیم کومیته مردان ایران با پیروزی مقابل رقبای خود راهی مبارزه فینال شد که در دیدار پایانی با شکست تیم عربستان عنوان قهرمانی و طلای این رقابت ها را ازآن خود کرد. اما تیم بانوان با شکست در دومین مبارزه خود از گردونه رقابت ها کنار رفت.

نتایج تیم‌های کومیته مردان و زنان ایران تا به این لحظه به قرار زیر است:

*بخش مردان

تیم مردان با ترکیب "ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، مهدی خدابخشی و بهمن عسگری " در نخستین مبارزه خود با حساب سه بر صفر تیم چین تایپه را از پیش رو برداشت و در مبارزات دوم و سوم خود نیز با نتیجه‌ سه بر صفر تیم‌های پاکستان و عراق را از پیش رو برداشت تا در مرحله نیمه نهایی رقیب تیم ژاپن شود. کومیته کارهای مردان ایران در مبارزه فینال تیم ژاپن را با حساب سه بر دو شکست دادند و راهی مبارزه فینال شدند.

نمایندگان ایران در تیم کومیته مردان، برای کسب مدال طلا به مصاف تیم عربستان رفتند که در پایان، با حساب 3 بر 0 تیم عربستان سعودی را شکست داده و با 5 پیروزی پیاپی به عنوان قهرمانی این دور از رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا دست یافتند.

* بخش بانوان

تیم کومیته بانوان ایران با ترکیب "حمیده عباسعلی، رزیتا علیپور، پگاه زنگنه و فاطمه چالاکی" در نخستین مبارزه خود با حساب دو بر یک مقابل تیم هند به پیروزی رسید ، اما در گام دوم مقابل تیم چین تایپه با حساب دو بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

هدایت کاراته‌کاهای مردان ایران را شهرام هروی به عنوان سرمربی و هدایت بانوان را نیز ستاره موسوی به عنوان سرمربی در اختیار دارند.

3 نقره و 1 برنز حاصل تالوکاران ایران در روز نخست/ کسب دو پیروزی برای سانداکاران


در پایان نخستین روز مسابقات ووشوی قهرمانی جوانان جهان 2018 برزیل، 3 نقره و 1 برنز به تالوکاران ایران رسید و سانداکاران ایران نیز به دو پیروزی دست پیدا کردند.
3 نقره و 1 برنز حاصل تالوکاران ایران در روز نخست/ کسب دو پیروزی برای سانداکاران

رویداد24 مبارزات نخستین روز هفتمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان جهان از دیروز پنجشنبه 21 تیر 1397 با حضور 400 ووشوکار از 45 کشور به میزبانی شهر "برازیلیا" در کشور برزیل آغاز شد و بامداد امروز (جمعه) 22 تیر به پایان رسید. تیم ایران نیز در دو بخش ساندا و تالوی دختران و پسران در این مسابقات حضور دارد.

ووشوکاران ایران در پایان مسابقات نخستین روز این رقابت‌ها، به چهار مدال(3 مدال نقره و 1 برنز در بخش تالو) دست یافتند و هر دو نماینده ایران در بخش ساندا نیز با کسب برتری مقابل رقبای خود به دور بعدی صعود کردند.

نتایج نمایندگان ایران در پایان روز نخست این مسابقات به شرح زیر است:

* بخش تالو

ابتدا مهدی خانی توانست در فرم "نن گوئن" (رده سنی 12 تا 15 سال) پسران با امتیاز 8.92 روی سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد و مدال نقره را از آن خود کرد. در این بخش، نماینده چین با امتیاز 9.04 به مدال طلا و تالوکاری از مالزی با امتیاز 8.91 به نشان برنز رسیدند.

فاطمه جزینی دیگر تالوکار ایران در بخش دختران بود که در فرم "دائو شو" (رده سنی 12 تا 15 سال) با امتیاز 9.10 به مدال نقره رسید. در این فرم تالوکاری از ماکائو با امتیاز 9.12 به مدال طلا رسید و نماینده هنگ‌کنگ با امتیاز 9.06 سوم شد.

مینا پناهی دیگر تالوکار تیم ملی دختران ایران در فرم "نن گوئن" (رده سنی 15 تا 18 سال) با امتیاز 9.20 به مقام دومی و مدال نقره رسید. در این فرم، نماینده هنگ‌کنگ با امتیاز 9.26 طلایی شد و تالوکار کشور ماکائو با امتیاز 9.19 به مدال برنز دست یافت.

اما محمدعلی مجیری دیگر تالوکار تیم پسران در فرم "نن گوئن" (رده سنی 15 تا 18 سال) با امتیاز 9.30 به مدال برنز دست یافت. در این بخش تالوکاری از چین با امتیاز 9.50 طلایی شد و نماینده سنگاپور نیز با امتیاز 9.32 نشان نقره را از آن خود کرد.

اما ستایش تک‌فلاح دیگر تالوکار تیم دختران ایران در فرم "گوئن شو" (رده سنی 9 تا 12 سال) با امتیاز 8.37 در رتبه چهارم قرار گرفت. در این فرم نمایندگان کشورهای هنگ‌کنگ، ماکائو و اندونزی به ترتیب اول تا شوم شدند.

همچنین نازنین بازدار در فرم "نن گوئن" (رده سنی 12 تا 15 سال) دختران با امتیاز 8.91 چهارم شد. در این فرم نیز تالوکاران کشورهای چین، اندونزی و هنگ‌کنگ به ترتیب در رده‌های اول تا سوم جهان قرار گرفتند.

اما شاهین بنی‌طالبی تالوکار تیم پسران ایران در فرم "جین شو" (رده سنی 12 تا 15 سال) با امتیاز 8.95 چهارم شد. در این فرم تالوکاران کشورهای هنگ‌کنگ، ماکائو و اندونزی به ترتیب در در رتبه‌های اول تا سوم ایستادند.

همچنین سیدمحمد حسینی نیز در فرم "چانگ چوان" (رده سنی 15 تا 18 سال) پسران با امتیاز 9.29 در جایگاه ششم قرار گرفت.

همچنین سیده سوگند گلشنی نیز در فرم "چانگ چوان" (رده سنی 15 تا 18 سال) تالوی دختران، با امتیاز 9.06 در رتبه هشتم قرار گرفت.

* بخش ساندا

ابتدا آیدا حیدری سانداکار وزن وزن 48- کیلوگرم تیم دختران ایران‌، در گام نخست برابر "سابرینا فایوا" از کشور میزبان(برزیل) قرار گرفت که توانست در دو راند متوالی به پیروزی دست یابد. حیدری در مبارزه دوم خود باید به مصاف ووشوکاری از کشور اندونزی برود.

همچنین محمد فرهادی سانداکار وزن 60- کیلوگرم تیم پسران ایران، در نخستین مبارزه خود برابر حریف دیگری از کشور میزبان(برزیل) به برتری دست یافت. او نیز در مبارزه دوم خود به مصاف سانداکاری از کشور هند خواهد رفت.

جمعه شب در ادامه این رقابت ها، نمایندگان ایران در دو بخش ساندا و تالو به مصاف حریفان می‌روند.

>