به دستور رئیس جمهوری کمیته چهارنفره ای از اعضای دولت مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها شد.
گروه خبری سیاسی

رویداد۲۴-به دستور رئیس جمهوری کمیته چهارنفره ای از اعضای دولت مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها شد.به دستور رئیس‌جمهور کمیته چهارنفره‌ای از اعضای دولت مامور رسیدگی و پیگیری حوادث ناخوشایند در برخی از بازداشتگاه‌ها شد.

وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری و معاون حقوقی رئیس‌جمهور ماموریت یافتند تا جزئیات امر را رسیدگی و پیگیری دقیق نموده و گزارش بررسی‌های خود، از جمله قصور یا تقصیر احتمالی را به رئیس جمهوری گزارش نمایند.

نجفی، گزارش جدید آژانس که یازدهمین گزارش از روز اجرای برجام و دهمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود، بار دیگر تایید می‌کند که اقدامات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است
گروه خبری سیاسی

رویداد۲۴-نجفی، گزارش جدید آژانس که یازدهمین گزارش از روز اجرای برجام و دهمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود، بار دیگر تایید می‌کند که اقدامات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است  سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از صدور گزارش جدید این نهاد بین‌المللی درباره فالیت‌های هسته‌ای ایران خبر داد.

رضا نجفی، سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به یازدهمین گزارش آژانس از فعالیت‌های هسته‌ای در پرتو برجام گفت: گزارش جدید آژانس که یازدهمین گزارش از روز اجرای برجام و دهمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود، بار دیگر تایید می‌کند که اقدامات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است.

وی ادامه داد: در صفحه اول گزارش  جایی که به نام آمریکا اشاره شده در پانوشتی توضیح داده شده که رییس جمهور آمریکا ۸ مه ۲۰۱۸ اعلام کرده که آمریکا از برجام خارج می‌شود.

این دیپلمات کشورمان با بیان اینکه گزارش بسیار شبیه گزارش‌های قبلی است، اظهار داشت: تغییرات آن شامل درج تحولات فنی از جمله بالا رفتن میزان ذخیره آب سنگین، میزان افزایش ذخیره اورانیوم غنی شده ۳ و ۶۷ درصدی و مواردی شبیه آن است.

نجفی افزود: تداوم تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعم از ادامه غنی سازی ۳.۶۷ درصدی با ۳۰ آبشار و تعداد ۵۰۶۰ سانتریفیوژهای  نسل اول در سایت نظنز، تداوم استقرار شش آبشار سانتریفیوژ به تعداد ۱۰۲۰ سانتریفیوژ آی.آر۱ در یک سالن سایت فردو که کاملا آماده کار هستند و تعداد دیگری سانتریفیوز جداگانه مستقر شده در این سایت به هدف استفاده در تحقیق و توسعه برای تولید رادیوایزتوپ‌های پایدار، تدوام انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه با سانتریفیوژهای پیشرفته و نسل جدید (مطابق بندهای ۳۲ تا ۴۲ ضمیمه یک برجام یعنی ادامه کار با سانتریفیوژهای آی.آر۲ ام، آی.آر۴، آی.آر۵، آی.آر۶، آی.آر۷ و آی.آر۸) و همچنین ادامه تولید قطعات سانتریفیوژهای نسل جدید با فیبرکربن، استمرار تولید آب سنگین در کارخانه تولید آب سنگین اراک (رسیدن ذخیره آب سنگین به ۱۲۰.۳ تُن و ارسال ۶۰۰ کیلوگرم آب سنگین به خارج)، ادامه انجام تمهیدات برای مدرن‌سازی راکتور آب سنگین تحقیقاتی خنداب (که البته با طرف‌های دیگر بدون حضور آمریکا پیگیری می‌شود)، فعالیت راکتور تحقیقاتی تهران و سایر بخش‌ها بر اساس برنامه درازمدت اعلام شده ایران از جمله مواردی است که در گزارش به آنها اشاره شده است. ذخیره ۳.۶۷ درصدی هم به ۱۲۳.۹ کیلوگرم رسیده است.

وی با بیان اینکه در زمینه برنامه جمهوری اسلامی ایران درخصوص پیشران هسته‌ای نیز به مکاتبات جدید ایران اشاره شده است، تصریح کرد: با توجه به مذاکرات جاری با طرف‌های اروپایی، در صورت رسیدن به توافقی شامل تضمین‌های عینی برای برآوردن کردن انتظارات ایران از ادامه اجرای برجام، این گزارش آخرین گزارش آژانس در مورد اجرای برجام نخواهد بود اما در صورت عدم توانایی طرف‌های اروپایی برای ارائه تضمین‌های لازم این آخرین گزارش  مدیرکل به این شکل خواهد بود.

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس اضافه کرد: شورای حکام آژانس در جلسه فصلی ماه ژوئن خود در روزهای ۱۴ تا ۱۸ خرداد ماه موضوعات مختلف از جمله این گزارش را بررسی خواهد کرد./ 

رسوایی اخلاقی این بار دامن مورگان فریمن سینماگر پراوازه هالیوود را گرفت به گزارش ایران انلاین به نقل از سی سی ان هشت بازیگر معروف فیلمهای فریمن در گفت و گو با سی ان ان فاش کردند که فریمن در سالهای همکاری به شکلهای مختلف از انها سواستفاده جنسی کرده است
گروه خبری سیاسی

رویداد۲۴-رسوایی اخلاقی این بار دامن مورگان فریمن سینماگر پراوازه هالیوود را گرفت به گزارش ایران انلاین به نقل از سی سی ان هشت بازیگر معروف فیلمهای فریمن در گفت و گو با سی ان ان فاش کردند که فریمن در سالهای همکاری به شکلهای مختلف از انها سواستفاده جنسی کرده است

مورگان فریمن Morgan Freeman) (زاده? ۱ ژوئن ۱۹۳۷) بازیگر و کارگردان آمریکایی صاحب جایزه اسکار است. وی در فیلم‌های مشهور و پرفروش بسیار بازی کرده که از ان جمله می‌توان به رستگاری در شاوشنک،هفت ،دختر میلیون دلاری، نابخشوده، بروس قدرتمند و سری‌های جدید مجموعه فیلم‌های بتمن اشاره نمود.

فریمن بخاطر بازی در فیلم دختر میلیون دلاری موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بوده و همچنین وی برنده جایزه یک عمر فعالیت هنری گلدن گلوب ۲۰۱۲ است.

او مجری مستند علمی موفق درون کرمچاله بود که با استقبال عمومی در سراسر جهان مواجه شد

فریمن متولد ممفیس در ایالت تنسی است. او فرزند میم، معلم، و مورگان، آرایشگر است. او ۳ خواهر و برادر دیگر نیز دارد. همچنین طبق آزمایش دی‌ان‌ای از وی مشخص شد اجداد وی به نیجریه برمی‌گردد.

در سن ۹ سالگی فریمن با داشتن نقش‌های اصلی نمایش در مدرسه خود تقریباً دوران بازیگری خود را نیز شروع کرد. وی در ۱۲ سالگی در همین زمینه در یک مسابقه نمایشی نیز برنده شد و چند اجرای برنامه در رادیو را نیز بر عهده داشت. فریمن بورسیه دانشگاه ایالتی جکسون را که در زمینه بازیگری به وی اعطا شده بود را نپذیرفت و بجایش شروع به خدمت در نیروی هوایی آمریکا به عنوان متخصص راداری کر

فریمن در ۴ اوت ۲۰۰۸ در یک تصادف نزدیک رولویل (در می‌سی‌سی‌پی) زخمی شد. خودرویی که می‌راند، یک نیسان ماکسیما مدل ۱۹۹۷ بود که از بزرگ‌راه بیرون رفته و چندبار دور خود چرخید. او و مسافرش که یک زن بود، توسط ابزار نجات هیدرولیک نجات داده شدند. وی مالک یک رستوران و کلوپ موسیقی است.

 

در روز ۱۰ محرم (عاشورا) سال ۱۳۹۵ وی در عزاداری حسینه الخویی متعلق به شیعیان نجفی در لندن برای ساخت مستند؛ حضور یافت

«سعد الحریری» امروز (پنجشنبه) از سوی «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان مامور تشکیل کابینه جدید این کشور شد.
گروه خبری سیاسی

رویداد۲۴-«سعد الحریری» امروز (پنجشنبه) از سوی «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان مامور تشکیل کابینه جدید این کشور شد.  عون این اقدام را پس از رایزنی ها با فراکسیون ها و نمایندگان مختلف پارلمان لبنان انجام داد.

این رایزنی ها از صبح امروز آغاز و تا عصر ادامه داشت. طبق قانون رئیس جمهوری پس از رایزنی با نمایندگان مجلس، فردی را که بیشترین حمایت از نمایندگان را داشته باشد به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه می کند.
الحریری توانسته حمایت ۱۱۱ نماینده از مجموع ۱۲۸ نماینده پارلمان را کسب کند.
وی پیش از این نیز دو بار نخست وزیر لبنان بوده است.
الحریری در اظهارنظری پس از مامور شدن برای تشکیل کابینه گفت که به دنبال تشکیل دولت وفاق ملی در اسرع وقت است.
طبق قانون نخست وزیر لبنان باید از میان اهل سنت باشد.
لبنان نظام پارلمانی دارد و انتخاب رئیس جمهوری و رای اعتماد به کابینه از ماموریت های اصلی پارلمان است.
نخستین جلسه پارلمان دیروز با حضور ۱۲۸ نماینده و مهمانان داخلی و خارجی برگزار و طی آن «نبیه بری» برای ششمین دوره متوالی به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد.
به نظر می رسد دولت آینده لبنان همچون دولت پیشین بر مبنای مشارکت بیشتر گروه های سیاسی باشد.
بر این اساس پیش بینی می شود بیشتر فراکسیون های پارلمانی بر اساس سهمی که از کرسی های پارلمان کسب کرده اند صاحب کرسی های وزارتی شوند.
فراکسیون های اصلی پارلمان لبنان عمدتا بر محوریت احزابی چون جریان ملی آزاد، المستقبل، امل، حزب الله و نیروهای لبنانی شکل گرفته است.
به نظر می رسد الحریری، در مدیریت کردن رویکردها و منافع جریان های مختلف در جریان تشکیل دولت، کار سختی پیش رو داشته باشد. 

در ادامه اختلافات چین و آمریکا بر سر فروش های تسلیحاتی واشنگتن به تایوان و حضور نظامی این کشور در دریای جنوبی، آمریکا دعوتش از چین برای حضور در یک رزمایش مشترک نظامی را پس گرفت.
گروه خبری سیاسی

رویداد۲۴-در ادامه اختلافات چین و آمریکا بر سر فروش های تسلیحاتی واشنگتن به تایوان و حضور نظامی این کشور در دریای جنوبی، آمریکا دعوتش از چین برای حضور در یک رزمایش مشترک نظامی را پس گرفت.

وزارت دفاع چین بی درنگ با انتشار بیانیه ای از این اقدام آمریکا ابراز تاسف کرد و بستن درهای گفت و گو را برای هیچ طرفی سودمند ندانست.

وزارت دفاع چین در بیانیه منتشره در تارنمای خود آورده است که با این حرکت و مسدود کردن مسیر مذاکرات، دو طرف هیچ وقت فرصتی برای افزایش همکاری و اعتماد نخواهند داشت.

رزمایش 'ریم و پاسیفیک' موسوم به 'ریم پاک' که چین قبلا هم در آن شرکت داشته است بزرگترین رزمایش دریایی جهان محسوب می شود که هر دو سال یک بار در ماه های ژوئن و جولای در هاوایی برگزار می شود.

حضور چین در این رزمایش در سال های قبل باعث شده بود تا دو قدرت اقتصادی دنیا بتوانند بسیاری از مشکلات و تنش های نظامی و سیاسی میان خود را نیز مورد رایزنی قرار دهند.

به نظر می رسد که حضور نظامی قوی تر چین در منطقه دریای جنوبی و فرود بمب افکن های این کشور در جزایر این دریا و همچنین تمرینات نظامی بیشتر چین بر فراز تنگه تایوان از علت های اصلی پس گرفتن دعوت آمریکا بوده است.

دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تبحر خاصی در پس گرفتن دعوتنامه ها و شکستن پیمان های بین المللی و خروج از معاهدات جهانی و نقض آنها دارد و از جمله تازه ترین نمونه های آن هم لغو نشست سران آمریکا و کره شمالی بود که برای ماه آینده میلادی در سنگاپور برنامه ریزی شده بود.

پنتاگون صراحتا تایید کرده که علت باز پس گرفتن این دعوتنامه، حضور فزاینده نظامی چین در جزایر دریای جنوبی بوده است که می تواند کشتیرانی آزاد را به خطر بیندازد.

وزارت دفاع چین اقدام آمریکا را غیرسازنده توصیف کرده و آورده است که این یکی از بهانه هایی بود که واشنگتن مطرح کرد تا پس گرفتن دعوتنامه اش را توجیه کند ولی به هر صورت چین از جزایر دریای جنوبی که تحت مالکیت این کشور هستند حراست خواهد کرد.

لغو این دعوت در شرایطی است که 'وانگ یی' وزیر خارجه آمریکا امروز با 'مایک پمپئو' همتای آمریکایی خود ملاقات کرد و گفت که تقویت سامانه های دفاعی چین در دریای جنوبی حق مشروع این کشور است.

چین بارها تاکید کرده است که به هر قیمتی حتی رویارویی نظامی با آمریکا از حق حاکمیت و تمامیت ارضی اش در دریای جنوبی حراست خواهد کرد.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن